Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) fradi81 válasza gzbotii (#10150) üzenetére


fradi81
veterán

Ezek között nagyrészt csak a kinézet más, a Mint is ubuntu alapú csak más a felülete. Az ubuntuét nem bírja a géped ezért bármelyiket használhatod, egyszerű beállítani mindet.

moto g72, Ninebot d28e

(#10152) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Jeleneg Ubuntu 13.04-et használok innen letöltött 3.9.10-es kernellel. Szerettem volna kipróbálni a 3.10.1-es kernelt, de olyankor úgy indul, hogy nem működik a videokártya (Nvidia GTS 250) drivere, ezt meg lehet oldani valahogy?

(#10153) gzbotii válasza fradi81 (#10151) üzenetére


gzbotii
veterán

Hülyén hagozhat, de mivel én nerm használok Skyepot, van valamilyen Linuxra? Sejtésem szerint nincs :DDD
Milyen VoIP alkalmazás van, ami egyerűen használható és van Androidra valamint Linuxra is?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10154) n00n válasza gzbotii (#10153) üzenetére


n00n
őstag

Van Sykpe Ubuntura. :K

(#10155) gzbotii válasza n00n (#10154) üzenetére


gzbotii
veterán

És használható is normálisan? Akkor gondolom Luuntun is megy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10156) karamblo válasza gzbotii (#10148) üzenetére


karamblo
tag

Debian Wheezy-t javaslom. Semmi gond vele, atombiztos, gyors.

(#10157) n00n válasza gzbotii (#10155) üzenetére


n00n
őstag

Nem tudom, én nem használok semmi VoIP alkalmazást. :)

(#10158) BoB válasza gzbotii (#10153) üzenetére


BoB
veterán

A legegyszerűbb ami mindenhol megy: Google hangouts.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10159) BoB


BoB
veterán

Utilite - a 99 dolláros Ubuntu PC

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10160) HuMarc válasza gzbotii (#10155) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, a Windows-os változathoz képest kicsit fapadosabb, de tökéletesen használható. Készül fel, hogy nem mozognak a szmájlik. ;]

(#10161) God Vazzeg válasza HuMarc (#10160) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nálam mozognak, biztos valamit elqrtam :DDD

(#10162) gzbotii


gzbotii
veterán

Lubuntu mennyivel használ kevesebb erőforrást mint az Ubuntu? Tehát érezhető a különbség?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10163) Rimuru válasza gzbotii (#10162) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha minimalba rakod fel mind a kettőt akkor nem. ;]
Igen érezhető, LXDE elvan 39MB RAM-al is, Arch alatt nekem ez volt a minimum amit elértem.

Vigyázat, csalok!

(#10164) Kendek válasza gzbotii (#10162) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Érezhető, persze. De az is fontos tényező, hogy alacsony erőforrás igényű alkalmazásokat használj rajta, különben nem ér olyan sokat.

(#10163) colomb2: Nagyon jó, csak nem azért indítja az ember az operációs rendszert, hogy aztán ne használja azt. A böngésző akár GB-nyi RAM-ot is bezabál egymaga ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#10165) gzbotii válasza Kendek (#10164) üzenetére


gzbotii
veterán

Apumnak lenne, netezni, Operán keresztül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10166) Rimuru válasza gzbotii (#10165) üzenetére


Rimuru
veterán

Az biztos hogy nem lesz szélvész de menni fog, én is Operát használok (még).

Kendek: Igazad van, én jórészt olyan alkalmazásokat is használok, na meg amit írtam az egy minimum érték volt. :P

Vigyázat, csalok!

(#10167) gzbotii válasza Rimuru (#10166) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a gáz, hogy apum idősebb korosztályt képviseli, nekik nehéz megtanulni a dolgokat, váltani később még nehezebb. :(
Egy hónapja álltam át Win7 alatt Chrome-ról Opera-ra, most avval elvan, a speeddial az ami inkább kell neki...

Akkor milyen böngészőt ajánlasz Lubuntu alá?

Valamint az Opera mennyire megy jól ott, ezért megéri átváltani Win7 - Lubuntura?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10168) Penge_4 válasza Rimuru (#10166) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért ne lenne szélvész? Gyengébb gépeken az Operának nincs párja. A Chrome (és a Chromium forkok) a multiprocessz miatt elvi lehetetlenség, hogy kevesebbet zabáljanak, a Firefox meg olyan, amilyen.

(#10169) Rimuru válasza gzbotii (#10167) üzenetére


Rimuru
veterán

És Penge:

Az Opera jó lesz, főleg ha már megszokta, az egész rendszerre gondoltam hogy nem lesz a leggyorsabb, de Win7 után ez is repülni fog. Opera teljesítményével nincs semmi gond Linux alatt Windowshoz képest.

Vigyázat, csalok!

(#10170) gzbotii válasza Rimuru (#10169) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt nem a rendszer sebességével van baj, igazából. Régebb, mig a laptop az enyém volt, nem volt semmi gond, Win7 -el használtam, HD filmeket is vitte BS/MPC lejátszókkal. Gyengébb játékok is mentek (CoD1, Rome TW) majd rendszer módositás nélkül, hatalmasatt lassult az egész. 480p YouTube videok megfektetik már... Filmekből is csak a gyengébb felbontásúakkal birkózik meg...
Ez után, mivel HDD-re gyanakodtam (hogy a végét járja, az a ludas) volt cserélve, Win is cserélve, érdeklődtem eleget, volt "szerviznél". Semmi. Állitólag a proci haldoklik...

És mivel én 2 hónapig UK-ben leszek, inkább raknék valami gyengébb rendszerigényű OS-t, amivel valószinübb, hogy túléli a gép.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10171) gzbotii


gzbotii
veterán

PowerISo-val kiirtam a Lubuntu 12.04 alternate i386 verziót CD-re és akartam installálni.
Ezt irta ki:

graphics initialization failed
Error setting up gfxboot
boot: _

HW: Intle Celeron M 520 1.6Ghz, 1GB RAM, alaplap videokártya

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10172) Kendek válasza gzbotii (#10171) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sokkal egyszerűbb és gyorsabb lenne ha a desktop telepítőt használnád. A hibaüzenet mindenesetre elég fura, a CLI telepítéshez nem szükséges valami nagy grafikus képesség.

<-ƘƘ->

(#10173) gzbotii válasza Kendek (#10172) üzenetére


gzbotii
veterán

És a deskptop telepitővel le lehet gyalulni a Win7-et rólla?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10174) spammer válasza gzbotii (#10173) üzenetére


spammer
veterán

Persze, hogy le. Én live cd-ről (pontosabban pedriveról) bootoltam, aztán szevasz. Olyannyira legyalulta, hogy a teljes vinyót lepucolta, nem csak a C: particiót ;] Mert az az opció lett kiválasztva, hogy a Win helyére rakja fel, gondoltam hogy attól még a D: particiót békén hagyja, de nem hagyta. Még szerencse, hogy a fontosabb cuccokról volt backup.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10175) gzbotii válasza spammer (#10174) üzenetére


gzbotii
veterán

Na ja, annó én is pont igy jártam Ubuntu telepitéskor pendriveról :DDD Szerencse, a 16GB microSD fent voltak a fontosabbak

Pendriveon volt egy csomó dolog, amit most nincs kedvem felmásolni valahová és majd újra vissza, ezért nem akartam arról bootolni

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10176) Syl válasza gzbotii (#10175) üzenetére


Syl
nagyúr

Bootolj telefonról/táblagépről: DriveDroid

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10177) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Erre agépre melyik Ubuntu verziót ajánlanátok?
2 Gb ram, egy két magos 2 gHz-es proci...

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10178) kispx válasza choco01 (#10177) üzenetére


kispx
addikt

Bármelyik el fog futni. Egy hasonló konfigon én jelenleg Xubuntut használok. De sem az Ubuntuval, sem a Kubuntuval nem voltak sebességbeli problémáim.

(#10179) God Vazzeg válasza choco01 (#10177) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vga-t nem ismerem, de amúhy szinte bármelyiket szerintem. Lubuntu repül rajta, Ubi is elmegy unityvel.. Te választasz ;) Én egy Mint 15-t raknék :D ;]

(#10180) choco01 válasza kispx (#10178) üzenetére


choco01
addikt

Ubuntu 12.04 LTS jó lenne?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10181) kispx válasza choco01 (#10180) üzenetére


kispx
addikt

jó.

[ Szerkesztve ]

(#10182) choco01 válasza kispx (#10181) üzenetére


choco01
addikt

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10183) choco01


choco01
addikt

Leszedtem, Universal USB Installerel rátettem Pendrivera ezt a desktop-i386 verziót.
Más teendőm nincs ugye?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10184) joecontra válasza choco01 (#10183) üzenetére


joecontra
addikt

De.
Bebootolni az USB pendrive-ról és megtenni a telepítést. :))

Üdv,
J

(#10185) choco01 válasza joecontra (#10184) üzenetére


choco01
addikt

Ja igen.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10186) Syl válasza joecontra (#10184) üzenetére


Syl
nagyúr

De gonosz :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10187) choco01


choco01
addikt

Feltettem, de a Win7-et keresi a boot!
Elindítom és keresi a bootoláskor a Wines fájlokat..pedig Ext-re megformáztam telepítéskor a meghajtót..
Mit tegyek? :F

0xc00000f hiba.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10188) BoB válasza choco01 (#10187) üzenetére


BoB
veterán

Ha jól sejtem telepítéskor nem a megfelelő helyet jelölted ki boot-ra.

Mint itt a képen látható (második sor középső). -> a rendszerbetöltő erre az eszközre kerül.

Valószínűsítem hogy a pendrive-ra került. :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10189) choco01 válasza BoB (#10188) üzenetére


choco01
addikt

dev/sda van.. :(((
dev/sda1
dev/sda2
dev/sda3

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10190) lionhearted válasza choco01 (#10189) üzenetére


lionhearted
őstag

Az sda-t kell választani (szám nélkül). :)

Tegnap még működött...

(#10191) choco01 válasza lionhearted (#10190) üzenetére


choco01
addikt

Király, köszi, jó lett! :R

Újabb kérdés: Van Ubuntuhoz Táv felügyeleti progi?
Eddig Win alatt a Be Anywheret használtuk.
Úgy kéne hogy Wines géppel figyelni az Ubuntust.. :F
Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10192) spammer válasza choco01 (#10191) üzenetére


spammer
veterán

TeamViewer

Igaz, én Winen használtam régebben, de gondolom Linuxon is ugyanolyan jó :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10193) choco01 válasza spammer (#10192) üzenetére


choco01
addikt

Igazából olyan kéne hogy fusson a háttérben automatikusan, és ha kell rálehessen zökkenőmentesen nézni a gépre.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10194) spammer válasza choco01 (#10193) üzenetére


spammer
veterán

Olyan. De próbáld ki, nem tart semeddig, ingyenes.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10195) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

GPT partiton style-os vinyót hogy tudok gparted-del vagy parancssorból átrakni mbr-esre??

Köszi előre is! :)

(#10196) fodor0410


fodor0410
tag

Illetve melyik Linux típust (vagy hogy fogalmazzak) javasoljátok, melyik jó?

Mert van vagy ezer fajta ilyen ubuntu, xubuntu, stb.

Köszi előre is :)

(#10197) Kendek válasza fodor0410 (#10195) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

GPartedben Eszközök -> Partíciós tábla létrehozása. De vedd figyelembe, hogy ez töröl minden adatot az adott eszközről.

(#10196) fodor0410: Az Ubuntu jó, az a fő kiadás, de nehéz bármit is ajánlani, ha azt sem lehet tudni, hogy mihez kell.

<-ƘƘ->

(#10198) fodor0410 válasza Kendek (#10197) üzenetére


fodor0410
tag

hát, igazából zene, film, képek (multimédia), net, irodai programok, egyéb kisebb programok, kép- és hangszerkesztés, konvertálás... ilyesmikre kellene, játékra nem nagyon... illetve skype :)

(#10199) sh4d0w válasza fodor0410 (#10198) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen vasra?

https://www.coreinfinity.tech

(#10200) fodor0410 válasza sh4d0w (#10199) üzenetére


fodor0410
tag

amd 3,2 ghz 4 mag, 4 gb ram, 500 gb hdd
aztán lehet hogy netbookra is packard bell dot s3 1,7 ghz, 1gb ram, 320 gb hdd

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.