Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) V/ válasza KTU (#950) üzenetére


V/
titán

Nem is az volt a lényeg, hanem az hogy ezt bármely bank, TW, Revolut megcsinálja, csak amennyiért az eltérés.

(#952) aujjobba válasza V/ (#951) üzenetére


aujjobba
addikt

A revolut számla UK eredetű, de az erste hasonlat nagyon nem jó.
Ugyanis az erste HUF számlára ha utalsz eurót, akkor a bank forintra váltja, és úgy írja jóvá, vacak árfolyamon.
Ellenben ha a revolutra utalsz bármilyen pénznemben, akkor az annak megfelelő “zsebbe” kerül, váltás nélkül.
Egy darab számlaszám van, ami ha GBP kap akkor a GBP zsebbe teszi az összeget, ha EUR akkor az EUR zsebbe, stb, váltás nélkül.

(#953) Birki válasza V/ (#947) üzenetére


Birki
tag

Köszi a válaszokat!

Az nekem mindegy, hogy mit szeret a cég. Nem kell nekem minden országban számlát vezetnem, ahol dolgozok. :)

Mi történik az utalt koranával?

Szerintem...

(#954) V/ válasza Birki (#953) üzenetére


V/
titán

A cég bankja a cég költségére fogja a fogadó bankszámlának megfelelő devizára konvertálva elküldeni napi árfolyammal, ha egyáltalán lehetséges arról a számláról devizát kiutalni. 98% esély hogy nem fogják ezt vállalni.

(#955) V/ válasza aujjobba (#952) üzenetére


V/
titán

Kapis. De az lenne a lényeg, mert onnan indultunk, hogy ezt amit írsz (zsebből-zsebbe) a Transferwise is megcsinálja, mi a fenének a Revolut? (Most nem értve itt azt, hogy van része ami olcsóbban használható)
Úgy nézett ki hogy ilyenre nem használható a Transferwise, igenis lehetséges és több deviza fajtát kezel mint a Revolut. És UK eredetű az alap számla itt is, az USA számla meg USA eredetű, az € meg német eredetű, az AU $ ausztrál eredetű, az Új-zélandi dollár meg Új-zélandi eredetű ingyenes számlák. Ezek a pénzek ezekre a számlákra mennek.
Ha szerinted a cseh koronát is egy az egyben teszi a "zsebbe" meg az €-ot is akkor valóban nem is érdemes a TW használni ilyesmire, én nee használnám, így nem is látnám hogy mit írnak a topikjában
Ennek megfelelően mert nem használom a Revolutot így nem is olvasgatom a topikját, valószínüleg lemaradtam a kedvező dolgokról. Vagy jobban megfelel nekem az egy kicsit drágább TW, mivel külön bankszámláim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#956) Birki válasza V/ (#954) üzenetére


Birki
tag

Akkor lehet, hogy mégis inkább a Revolute kell nekem.

Összefoglalom magamnak. Ha hibázik valami, kérem szóljatok! :)

Ha nyitok ott egy euro alapú számlát és a cseh cég arra utal koronát, akkor a revolute esetében első alkalommal képződik egy korona alszámla és később minden koronás átutalás oda érkezik.

Ha Csehországban fizetnem kell a kártyával, akkor a koronás alszámláról vonja le a pénzt, amíg van rajta korona. Ha Szlovákiában fizetek, akkor pedig az euro összeg fogy.
Ha magyarországon fizetek, akkor is az euro fogy, viszont mehetne oda a forint utalás is.
Így egy bankszámlám lenne, akár egész európára, és minden ország saját pénzneme egymástól elkülönülve lenne a számlán.

Jó a gondolatmenet? :)

Szerintem...

(#957) aujjobba válasza V/ (#955) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem értem teljesen a problémád.
Kipróbáltam nyitottam a revolut-ban CZK zsebet, ugyanaz az UK iban van hozzá, mint az összes többihez.
Ha erre utalt valaki swift utalással CZK-t, akkor az oda fog jóváíródni, konverzió nélkül.

Mit nem látok jól? Nem kötözködni akarok, csak tényleg nem értem.

(#958) aujjobba válasza Birki (#956) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyitsz CZK zsebet, EUR zsebet meg forintost.
Mind mögött ugyanaz az iban száma van.
Arra a zsebre írja jóvá konverzio nélkül, amilyen pénznemben utalsz rá.

Ellenben forintot nem érdemes oda utalni, mert nemzetközi utalás, magyar cég nem fogja oda utalni - ingyen - a fizetést.
Ha viszont már van rendes itthoni forint számlád, akkor a hozza tartozó kártyával ingyen fel tudod tölteni a HUF zsebet.

Ha kártyával fizetsz, akkor alapesetben azt a zsebet terheli, amilyen pénznemű a költés.
Konverzio ott csak akkor van, ha többet akarsz fizetni mint ami az adott zsebben van, például a CZK egyenleged 100 CZK de te 101-et akarsz fizetni. Ilyenkor abból vesz le, amelyiken rendelkezése áll az összeg, mondjuk az EUR zsebből ha ott van sok pénz.

Ha itthon fizetsz akkor a HUF zseb fogy (ha van rajta annyi egyenleg).

A CZK zseb nem magától nyílik, ezt itt hibásan gondolod. Nyitsz CZK zsebet, és ezután várd oda a CZK utalást. Máskülönben nem megnyílik a zseb, hanem konvertal egy másikra.

#960: igaz, OFF, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#959) Birki válasza aujjobba (#958) üzenetére


Birki
tag

Világos. Köszönöm a pontosítást. :)

Üdv.

Szerintem...

(#960) V/ válasza aujjobba (#958) üzenetére


V/
titán

Ez már full Revolut ez itt off topic lenne

(#961) V/ válasza Birki (#956) üzenetére


V/
titán

Az előző hozzászóló szerint igen, nem tudok ebben állást foglalni. Ha a leírtak szerint működik, akkor oda kellene regisztrálnod. De részemről ez nem javaslat volt.
A konkrét működése a Revolutnak nekem elvarázsoltnak tűnik.

(#962) aujjobba válasza V/ (#961) üzenetére


aujjobba
addikt

Naigen, nem szokványos, hogy nincs minden devizához teljesen külön számla.
Elvarázsolt, de szerencsére működik a varázslat.

(#963) vnorbi válasza Birki (#956) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tényleg át lehetne menni a Revolut topicra, de mivel a TW-ra is érvényes, azért megemlítem, hogy vásárláskor abban a pénznemben megy a terhelés, amit a terminál küld. A terminálok pedig tudják, hogy mi a kártya elszámoló pénzneme, és ha nem figyelsz oda, akkor az eredeti pénznemről átváltja rossz árfolyamon a kártya pénznemére, ami Revolut esetén HUF, TW esetén pedig GBP.

Így lehet olyan, hogy neked van EUR egyenleged, Szlovákiában vásárolsz, a terminál észreveszi, hogy a kártyád alap pénzneme HUF, a terminál kezelője helyetted elfogadja, hogy forintban menjen a terhelés, a terminál átváltja a saját árfolyamán forintra a terhelendő eurót, megérkezik a forint terhelés a Revolut kártyára, az pedig az eurós egyenlegedből vált forintot, és abból fizeti a vásárlást.

Megtörtént eset, Revolut topic, talán most pénteken dobta be valaki.

(#964) aujjobba válasza vnorbi (#963) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, ha a terminál kezelője kérdés nélkül és a beleegyezésed nélkül azt az opciót választja.
Ilyenkor reklamálni kell, és ott helyben sztornózni a fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#965) agroman


agroman
senior tag

ugy latom a paypal nem akarj a TW US szamlaval foglalkozni..
mar a masodik email irom es konkretan leszarjak..jon az automata valasz es kesz.

------

(#966) WiZARD válasza agroman (#965) üzenetére


WiZARD
addikt

USD-t akarsz paypaltól TW US számlára?
Próbálkozni is kár, közlik hogy virtuális számlára nem fizetnek ki. Tudják hogy az ő pofátlan díjaikat akarod elkerülni.
~1.5 éve futottam pár kört, hogy paypalos USD-t megszerezzek, feladtam és benyeltem a konverziós díjukat. :(

(céges számla, esélytelennek tűnt, hogy usaban nyissak valós bankszámlát ottani adószám, cím és társai nélkül)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#967) UberMutant válasza WiZARD (#966) üzenetére


UberMutant
őstag

Paypal to TW USD működik. (TW bordeless accountra)
ne terjeszd , hogy nem.

leírás

[ Szerkesztve ]

(#968) V/ válasza WiZARD (#966) üzenetére


V/
titán

Nekem is működik a PayPal -> TW (több pénznemű számlával) és nekem még telefonálnom sem kellett. Ez év elejétől lett összerendelve. De az is igaz hogy van akinek még ezután sem jött össze, de az már az ő és a PayPal kapcsolatán is múlhat.

[ Szerkesztve ]

(#969) agroman válasza UberMutant (#967) üzenetére


agroman
senior tag

nem mukodik..lehet hogy regen mukodott, mar nem lehet hozza adni.
es az ufsz leszar amikor kered oket erre.

------

(#970) UberMutant válasza agroman (#969) üzenetére


UberMutant
őstag

aza régen májusban volt (vagy június)
üfsz-t sem kellett bolygatni...

[ Szerkesztve ]

(#971) agroman válasza UberMutant (#970) üzenetére


agroman
senior tag

masfel hete probalkozom, ha van ennel frissebb tapasztalatod varom...

------

(#972) UberMutant válasza agroman (#971) üzenetére


UberMutant
őstag

várj, mindjárt megcsinálom megint...

(#973) WiZARD válasza agroman (#969) üzenetére


WiZARD
addikt

Én 2018 január-február körül próbálkoztam vele. (elég jelentős összegről volt szó, nem lett volna mind1, hogy meg tudom-e úszni a paypal konverziós díját, megpróbáltam mindent..)
Akkor olyan bejegyzéseket találtam külföldi fórumokon, hogy pár hete nem működik, előtte ment.

Most kipróbáltam, természetesen most se engedi.
Mindjárt írok supportnak, de csodát nem várok, eddig sose segítettek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#974) agroman válasza UberMutant (#972) üzenetére


agroman
senior tag

ok, koszonom,

WIZARD: neked is.

[ Szerkesztve ]

------

(#975) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A TW elfogadásáról milyen tapasztalataitok vannak?

(#976) zolmesz válasza Brandynew (#975) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én egy magyarországi DM-ben fizettem vele, az első PIN kódos vásárlás, rendben elfogadták, ha esetleg ez is számít :)

(#977) V/ válasza Brandynew (#975) üzenetére


V/
titán

Mire gondolsz? A kártyára? Az egy dombornyomott Mastercard betéti kártya, ahol látod az MC logót ott elfogadják, legyen az ATM vagy üzlet.
A számla műveletekre? Minden bankszámlára lehet utalni és rövid időn belül megérkezik. Az általuk adott bankszámlaszámokra is lehet utalni, az is elfogadottnak tekinthető.
Az oldalukon megtalálhatóak a korlátozott használatú országok.

[ Szerkesztve ]

(#978) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Gyors kérdés: ha a különböző zsebek között pakolok át pénzt a kártyámon gondolom akkor is számolnak fel konverziós költséget!? gazdaságosabb egyből azt a zsebet tölteni külső forrásból amelyiket használni fogom? (EURos Raiffeisen számláról töltöm fel a kártyámat)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#979) V/ válasza xy.zsolt (#978) üzenetére


V/
titán

Zsebnek a Revolut nevezi, itt egyenleg van és hozzá a konverzió díja, átváltás pénznemek között 0.35%-2.85% és nem a kártyádon pakolgatsz, az fér hozzá az összes egyenleghez.

Forint->GDP vagy € vagy $ az 0,43%

A későbbi mondatodra: aktiváld az €-os egyenleget és arra bankszámlára utald az €-ot az EURos Raiffeisen számláról

[ Szerkesztve ]

(#980) KTU válasza xy.zsolt (#978) üzenetére


KTU
addikt

Igen.

hmm, nem frissítettem :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#981) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Értem....és köszönöm a gyors válaszokat. és csak kíváncsiságból kérdezem még, Ti mernétek komolyabb összeget (lakás, ház ára) az egyenlegen parkoltatni? ….szóval mekkora a bizalom a TW felé mostanság?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#982) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#981) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért kérdezem mert SZERINTEM most számomra kedvezőbb a két deviza közötti tőzsdei árfolyam mint amilyen a közeljövőben lesz (ameddig elkölteném)....ezért a mostani kedvezőbb árfolyamon átváltva parkoltatnám amíg az felhasználásra nem kerül.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#983) V/ válasza xy.zsolt (#981) üzenetére


V/
titán

Annyi mint a többi bank felé.

Ebből következik, hogy törvény alapján vagyunk szabályozva, hogy pénzedet biztosítandó, alacsony kockázatú pénzügyi intézetekben tároljuk azt- Európában az angol számlánk a Barclaysnél található, míg az USA-beli számlánk a Wells Fargonál.
Az €-os számla meg a német Handelsbank-nál, a német pénzügyi szabályozás alá tartozva. Van betétbiztosítási előírás mindegyiknél. Ha a Barclays is bedől akkor lehet hogy a magyar bankok is.

[ Szerkesztve ]

(#984) xy.zsolt válasza V/ (#983) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Annyi pont elég is nekem :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#985) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

az "alacsony költségű utalás"-nál még a bankom is számol fel költséget? Keresem a neten a különféle utalási formák leírását de nem találom részletezve....ha tudtok küldjetek egy linket. köszi Odáig eljutottam, hogy a betétkártyás utalásnál nincs semmilyen banki költségem....de az így is piszok drága

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#986) KTU válasza xy.zsolt (#985) üzenetére


KTU
addikt

Attól függ mit utalsz magadnak.
Ez a számlacsomagodtól függ.

Általában a beérkező HUF utalásért nem kérnek pénzt.

Devizaszámla esetén saját devizára "jóváírás bankon kívülről". 2. táblázat

(#987) xy.zsolt: akkor az 1. táblázat amit fentebb linkeltem.
De nézd meg a saját számlád kondíciós listáját, hogy ne érjen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#987) xy.zsolt válasza KTU (#986) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Úgy értem ha a magyar Raiffeisen Eur számlámról utalok a TWn keresztül máshová pénzt. (nem magamnak a TW egyenlegemre)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#988) V/ válasza xy.zsolt (#987) üzenetére


V/
titán

Amit írt KTU a bankodnál nézd meg az utalási költségeket, mi honnan tudnánk, azt sem tudjuk hogy mi a pontos neve a bankszámládnak.
De a TW-én látod kiírva az ő költségeiket mielőtt elküldenéd.
Némi gondot okozhat hogy magyar regisztráció esetén nem az € az alap deviza amiben gondolkodik a rendszer, hanem a forint.

[ Szerkesztve ]

(#989) xy.zsolt válasza V/ (#988) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Értem....szóval egyszerű SEPA átutalásnak számít a bankomnál mikor a TW alacsonyköltségű utalását választom....ha van költsége a banki SEPA utalásnak akkor az pluszként terhel. Debitkártyás fizetésként könyvelt TW utalásnál nincs SEPA, de azt dupla áron végzi a TW....szóval semmivel nem járok jobban és még az utalható összeg is 2500EUR-on limitált.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#990) KTU válasza V/ (#988) üzenetére


KTU
addikt

Ezért általában 2 lépésben csinálom,
beutalom saját TransferWise borderless account-ra,
és innen tovább küldöm.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#991) V/ válasza KTU (#990) üzenetére


V/
titán

Nem értem. Én is így csinálom. Ilyenre nem utaltam a hsz-ben.
De ő €-os számláról indítana €-t a TW-n keresztül és annak a banki költségét kérdezted és arra válaszoltam.

(#992) V/ válasza xy.zsolt (#989) üzenetére


V/
titán

Ha nem tudod hogy mennyi a bankodban a SEPA utalás díja az adott bankszámlára, akkor honnan tudod hogy az a TW-n a duplája :F

(#993) xy.zsolt válasza KTU (#990) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mondjuk ettől függetlenül még mindig érdekelne egy LINK ahol részletesen le van írva, hogy mi az "Olcsó" a "Gyors" és az "Egyszerű" utalás lényege.... Mert ilyet még nem találtam egy év alatt sem a neten

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#994) V/ válasza xy.zsolt (#993) üzenetére


V/
titán

Tényleg nem látod a képernyőn?

Az első kettőnél pár órán belül az utolsó 1-2 nap teljesítés, még ennyi eltérés van.

[ Szerkesztve ]

(#995) xy.zsolt válasza V/ (#994) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor jól értem, hogy itt az "olcsó"-, jelen esetben "alacsony költségű" utaslás az ahol a SEPA utalás banki díjára is számíthatok?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#996) V/ válasza xy.zsolt (#995) üzenetére


V/
titán

Igen, ha nincs számlacsomagodban valami ingyenes opció.

[ Szerkesztve ]

(#997) xy.zsolt válasza V/ (#996) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ok...köszönöm, utánanézek

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#998) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok

elegge uj vagyok meg ebben a transferwise dologban. roviden leirnam amit nem ertek. faternak van egy euro, ft, dollar alapu(?) transferwise fiokja. en utalnek neki frankot, amit szeretnem, hogy o euroban kapjon meg es legyen a transferwise szamlajan es azt ne irja jova a magyar szamlajan.

ez megoldhato valahogy?

remelem erthetoen irtam le. koszi a valaszt elore is. :)

(#999) KTU válasza #75376384 (#998) üzenetére


KTU
addikt

Milyen Frank?
Gondolom CHF.
Hozzon létre ??? Frank számlát a fiókjában, és azon írja jóvá a TransferWise.
Majd ő (fater) átváltja amire akarja, pl. €-ra.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1000) WiZARD válasza WiZARD (#973) üzenetére


WiZARD
addikt

Support írt, hogy biztonsági okokból letiltotta a rendszer hogy új számlát adjak hozzá blabla, hívjam fel őket és akkor segítenek.
Felhívtam őket, feloldotta a tiltást, megvárta amíg beállítom, és müxik.

Nagy szemétség a Paypaltól, hogy nem ír rendes hibaüzenetet csak annyit hogy próbáld később. Persze sose ment, neten keresve több helyen írták hogy virtuális számlára nem enged utalni a paypal. Így 1-2 hét küzdés után feladtam, amikor 1.5 éve ez volt a gondom.

Na mind1, akkor benyeltem azt a bő fél milla bukót, és gazdagítottam ennyivel a paypalt (meg előtte-utána is nem kevéssel). Most ennek vége ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.