Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) C64 válasza Laslow (#4999) üzenetére


C64
őstag

Visszavonható!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5002) Kobe


Kobe
veterán

Wise app irja hogy a legutolso feltoltes ota valtozott a szamlaszam amore utalni kell.
Valami UK cim van megadva de 3x8 jegyu bankszamlaszamot mutat amire kuldeni kellene a HUFot
Erre meg ingyenes utalni, vagy ez mar kulfoldi szamlanak minosul?

(#5003) ollie válasza Kobe (#5002) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam belga címet mutat, de rendes, magyar számlaszám van a HUF számlához.

Ha ráböksz a mellette levő kérdőjelre, akkor egyértelmű, mert kiírja a hozzá tartozó IBAN-t, ami HU-val kezdődik magyar számlaszám esetén.

[ Szerkesztve ]

***

(#5004) Kobe válasza ollie (#5003) üzenetére


Kobe
veterán

nekem nincs az appban mellette kérdőjel, IBAN sem, csak 3x8 számjegy

(#5005) ollie válasza Kobe (#5004) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt sem?

Accounts -> Account details -> Hungarian forint

***

(#5006) Remov válasza ollie (#5003) üzenetére


Remov
aktív tag

Szerintem a kolléga, nem ott nézi ahol te, szerintem ő a pénz hozzáadása résznél (Nekem angolul van a Wise, de gondolom valahogy így van magyarul) nézi a banki átutalásos részt ahol a Wise gyűjtőszámlájának a számlaszámát látja, ott valóban nincs kérdőjel és IBAN.

Kobe: Igen, ingyenes oda az utalás, csak a saját bankod számolhat fel érte díjat, mint bankon kívüli belföldi átutalás. Viszont ne felejtsd el beírni a közleményben amit kiír az app, anélkül nem írja jóvá majd a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#5007) net91


net91
senior tag

A WISE-ről az ERSTE Investment EUR gyűjtőszámlájára szerettem volna küldeni EUR-t, de hibaüzenetet kaptam, hogy oda nem lehet küldeni.
Korábban már küldtem több alkalommal is EUR-t, akkor minde rendben volt. Az utalást a korábban elmentett adatok alapján indítottam.
Küldött oda valaki mostanában EUR-t és rendben volt?
Lehet, hogy az ERSTE már nem fogadja el a WISE-ról történő utalást?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5008) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Volt egy wise online kalkulátor nemrég, ami a 3000 EUR felett tárolt összegnél mutatta, hogy mennyi tárolási díjat von le naponta/havonta/évente, de most sehol sem találom.

A Wise ügyféltámogatás oldal [ide] irányít, ahol ez fogad:
Sajnáljuk, úgy tűnik, ez az oldal nem található.
Próbáljuk meg ismét. Látogasd meg Ügyféltámogatás oldalunkat további segítségért.

Esetleg valaki tud egy működő oldalt a jelenlegi tárolási költségekről?

(#5009) Manitou válasza net91 (#5007) üzenetére


Manitou
addikt

Hmm. Ez engem is érdekelne. Én is utaltam be a gyűjtőszámlára régebben ,akkor jó volt. Majd tervezek pár héten belül utalni.

(#5010) Ebiker


Ebiker
újonc

Kis segítséget kérek, EUR felvétel Wise kártyával itthon és osztrákoknál eurós ATM-ből. Látom itthon is van nem túl sok EUR-os OTP ATM, főleg Bp-n. Ezeknél műxik a dolog? Osztrákoknál hasonló a kérdésem, Rafi v. Erste ATM-eknél lehet kivenni vele EUR-t. Alpaban a 200 limitnél nem többet. Köszönöm előre is, ha kapok infót.

(#5011) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Sehol nem lehet kp-t berakni, csak utalni ? Még eurós automatánál sem? :F

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#5012) wayne1 válasza hockeyapu (#5011) üzenetére


wayne1
senior tag

Nem, nem lehet.

(#5013) hockeyapu válasza wayne1 (#5012) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Akkor marad az utalgatás ! :((

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#5014) Noxy válasza hockeyapu (#5013) üzenetére


Noxy
veterán

Vagy nyitsz egy MÁK számlát, ott befizeted, majd ki utalod a wise számládra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5015) Krethx válasza hockeyapu (#5011) üzenetére


Krethx
aktív tag

KP befizetés-ről már írtam. Most nem keresem elő.
Regisztrálsz a Barion-ra. Alap szinten limites. Videó azonosítással korlátlan.
Bemész a CIB Bankba és ráutaltatod a pénzt a Barion-ra. Onnan pedig ki a Wise-ra.

Banki utalás:
Fontos hogy a közlemény-be írasd be a saját azonosítódat.

Feltöltés készpénzzel:

Visszaváltás - utalás:

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#5016) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Szeretném a wise számlára utaltatni a nyugdíjamat, a nyufig viszont kér egy olyan papírt, hogy én rendelkezem a számla felett. Ilyet lehet kérni a wise-tól?

[ Szerkesztve ]

(#5017) sifarr válasza dredjudge84 (#5016) üzenetére


sifarr
senior tag

Külföldön élsz?

(#5018) Noxy válasza dredjudge84 (#5016) üzenetére


Noxy
veterán

M.országon a MÁK nem utal nyugdíjat a Wise számlára. Csak Magyar székhelyű bankba mehet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5019) Qtyii válasza dredjudge84 (#5016) üzenetére


Qtyii
tag

Gránit digitális bankszámla az is ingyen van.... (és ott van betétbiztosítas is)

(#5020) dredjudge84 válasza Noxy (#5018) üzenetére


dredjudge84
őstag

Pazar. Akkor marad az UC.

(#5021) Sisco2


Sisco2
tag

Amikor az alkalmazásban elindítom az azonosítási folyamatot, ott tartok hogy készítenem kellene egy képet az igazolványról majd magamról selfiet már az első kép készítésénél kifagy az alkalmazás. Már sokszor probáltam mindig ugyanugy ugyanott ahogy lőnék egy képet az igazolványról a keretben, kicrashel az app.
Másnak is volt esetleg ilyen androidon? Mi a teendő ilyenkor? Ugy láttam más módon nem lehet azonosítást csinálni számlaadatokhoz.

(#5022) ollie válasza Sisco2 (#5021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam simán működött. Ha van rá lehetőséged, próbáld meg egy másik mobilon (pl feleségedén, csak addig lépsz be a Wise appba, amíg azonosítod magad). Vagy várj frissítésre, ami elég gyakran van, kb néhány naponta.

Milyen telefon egyébként?

***

(#5023) Sisco2 válasza ollie (#5022) üzenetére


Sisco2
tag

Régebbi galaxy 2017 -es, android 7.0

Írok nekik de nem tudom egyáltalán eljut e majd a fejlesztőkhöz, azért egy próbát teszek.
Páromnak is ugyanilyen van :)

[ Szerkesztve ]

(#5024) zsola400 válasza Sisco2 (#5023) üzenetére


zsola400
aktív tag

Android 5.0 a minimum de lehet a 7-es is már kevés neki, szerintem régebbi rendszerekkel már nem nagyon tesztelik. Újabb androidos nincs a közelben?

(#5025) ollie válasza Sisco2 (#5023) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, a régi android lehet probléma.

***

(#5026) Sisco2 válasza zsola400 (#5024) üzenetére


Sisco2
tag

Kell nekik tesztelni ha a listán rajta van a hivataloson supportált android verziok között.
Oké megprobálom ujabb Android os -el.

Egyébként gyorsak, most írtak vissza hogy mivel az app nem müködött nekem küldtek egy linket amin elvileg feltudom tölteni a selfiet.

[ Szerkesztve ]

(#5027) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Hogy lehet revolutról wise usd számlámra utalni.
Revo dollárt szeretnék Wise dollár számlámra utalni.

Rámentem a revonál az USDnel az átutalás--szamlak részre, de nem egyértelmu mit adjak meg a számla adatainál számomra. :F :F

Valaki tud ebben segíteni?

(#5028) StokiBoti


StokiBoti
csendes újonc

Sziasztok!
Viszonylag új vagyok a Fintech világában, nemrég Revoluttal végigvittem Horvátországot minden gond nélkül.
Hazaérve kíváncsiságból felnéztem a wise-ra, és így ránézésre kb ugyan olyan mint a Revolut, csak ami számomra plusz dolog, hogy van magyar számlaszám.
Szerintetek megéri váltani wise-ra, erre kérni fizetést, erről költeni itthon (Google Pay-hez csatolva) és néha külföldre kimenni vele (Euró, kuna váltás és ezek tárolása)?

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#5029) g@bo válasza StokiBoti (#5028) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne válts, nyomd mindkettőt.. :D

(#5030) TrollBalint válasza StokiBoti (#5028) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha az alap csomagokról beszélsz, akkor Wise-nál van valami limit, ha jól emlékszem 3000 € felett számol fel valami díjat. Plusz a váltás sem olyan olcsó, mint Revolutnál, oda is számol egy minimális díjat. (Összességében még így is nagyon jó a Wise váltása is).
Nekem van mindkettő, igaz a Wise azért lett csak, mert van egy bankszámlám, amihez anno nem kértem kártyát és így egyszerűbb vele Revo-ra juttatni a pénzt.
Van olyan ismerősöm, akinek elege lett a magyar bankokból és Wise-t használ, semmi gondja nincsen vele.
Revol mellett szól (nekem), hogy van széf, így nem fordulhat elő, hogy ha nincsen rajta elég Forint, akkor levonja valutából (én azokat tartom széfben)
Ha esetleg valutát kellene utalni és a Revonál már kifutnék a díjmentességből, akkor a Wise a legjobb választás. Én a helyedben, ahogy már írták is, megtartanám mindkettőt. Enni nem kérnek :) Ha nem akarsz két kártyát magaddal vinni, akkor pedig igényelj egy Curve-t amik mögé berakod ezeket és azzal fizetsz amelyikkel éppen akarsz.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#5031) ollie válasza TrollBalint (#5030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz Wise-nál annak is korlátja van, hogy mennyi pénzed lehet náluk. Nekem is van Revolut meg Wise is, a bankkártya még olcsóbb is (a szállítási költség) Wise-nál.
Wise-nál amúgy mindennek van valami költsége, az utalás sem ingyenes, mint pl Revolutnál.

***

(#5032) S@c@ válasza ollie (#5031) üzenetére


S@c@
őstag

A revo viszont kevésbé biztonságos nem?
Sok rémhír van, hogy nagyobb összeget nem érdemes rajta tartani. Pl: 1 milliót.

(#5033) ollie válasza S@c@ (#5032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az is már bank, és 100 ezer euróig biztosítva van. Én nem félek ott tartani millió körüli összeget, de több milliót már inkább rendes hazai banknál (vagy a Wise-nál) tartanék.

Egyébként most néztem, hogy a Wise-nál lehet, hogy csak napi, meg egyszeri limitek vannak. Pl átutalásnál a max fogadható összeg 1 millió USD. Nem tartok attól, hogy ennél valaki többet akar nekem utalni.

Ja megvan mi tévesztett meg. 3000 Euró felett a Wise már felszámol rendszeres költséget a számlavezetésre is. Ez meg azért nem egy óriási összeg.

[ Szerkesztve ]

***

(#5034) g@bo


g@bo
nagyúr

Az is? A wise nem bank, vagy igen?

(#5035) ollie válasza g@bo (#5034) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Wise is bank.

***

(#5036) S@c@ válasza ollie (#5033) üzenetére


S@c@
őstag

Ebben a válaszban van egy kis paradoxon. Vagy szerinted nem?

A revo is bank és 100e euroig biztosítva van, azonban mégse szívesen tartod te sem ott a pénzed. Akkor csak lehet alapja, hogy nem érdemes nagy összeget ott tárolni.

A wise ugye profitot is termel, mig a revo folyamatosan veszteséged évek óta.

update: csak euro után számol fel költéséget (3000 euro felett)
USD, HUF után nem!

[ Szerkesztve ]

(#5037) ollie válasza S@c@ (#5036) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A biztosítás olyan, hogy akkor fizet ki mindenkit, ha van elég pénz a biztosítási alapban. Először azokat szokták kifizetni, akiknek a legtöbbel tartozik a bank, aztán jönnek a kicsik. Könnyen lehet, hogy pár ezer eurós betétek nem lesznek kifizetve. És mivel a Revo veszteséges, ezért még mindig nagyobb esélye van, hogy tönkremegy, mint mondjuk a Wise-nak, ami nem veszteséges.

mod: azt jó tudni, hogy csak euró után kell fizetni, ha átlépi a 3000-et.

[ Szerkesztve ]

***

(#5038) sifarr válasza ollie (#5035) üzenetére


sifarr
senior tag

A Wise is bank.
A Wise nem bank, hanem pénzügyi szolgáltató.

(#5039) Kátai válasza sifarr (#5038) üzenetére


Kátai
senior tag

Úgy van.
És itt [link] van leírva,hogy hogyan biztonságos a Wise.

(#5040) Degeczi válasza Kátai (#5039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mármint nem biztonságos: "Ez azt jelenti, hogy a számodra visszatérített pénzt összege alacsonyabb lehet, mint ami eredetileg a számládon volt. Továbbá elképzelhető, hogy a csődeljárás intézője nem azonnal téríti vissza neked a pénzt."

(#5041) merqree


merqree
őstag

2 perce kaptam:

"Töröltük az euró tárolási díját
Augusztus 1-jétől annyi eurót tárolsz a Wise számládon, amennyit csak szeretnél, és mindezt díjmentesen."

(#5042) Remov válasza merqree (#5041) üzenetére


Remov
aktív tag

(#5043) Kátai válasza Degeczi (#5040) üzenetére


Kátai
senior tag

Persze,hogy nem,mint ahogy egyetlen bank sem. Csak legfeljebb biztonságosabb.
Van itthon olyan bank, ami ha becsődölne,akkor maradéktalanul visszaadja a pénzedet?

(#5044) Degeczi válasza Kátai (#5043) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért nagyon nem mindegy, h deklaráltan nincs védelem, vagy 100e EUR-ig véd egy biztosítási alap (ami az OBA-val a hazai bankoknál is adott), hiszen mezei halandóként aligha tartunk annál többet egyetlen bank számláján - ami így számodra "maradéktalanul"

(#5045) g@bo válasza Degeczi (#5044) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nyilván eldönti mindenki maga mennyit tart a revo vagy wise számlán, mert bármelyikkel gond van, nem hazai terepen kell a pénzéért kiállni.

de mivel használható megoldások, és a hazai rablóbankokkal szemben olcsó megoldásokat kínálnak, csak érdemes velük élni, ésszerű határokon belül…

(#5046) zerodot válasza TrollBalint (#5030) üzenetére


zerodot
aktív tag

A valuta az kp-t jelent, úgyhogy azt nem tudod se Revon tartani se utalgatni... Devizára gondoltál.

(#5047) Kátai válasza g@bo (#5045) üzenetére


Kátai
senior tag

Így van.
Inkább bízom a pénzemet (megtakarításomat) ahogy fogalmaztad "ésszerű határokon belül" egy "hanyatló nyugati" bankra mint akármelyik itthonira.Főleg most.
Még hogy 100e EUR-ig véd :) . Egy törvény az éjj leple alatt és már vége is.

(#5048) AxBattler válasza Kátai (#5047) üzenetére


AxBattler
félisten

Az EKB irányelveit nem lehet az éj leple alatt kijátszani.
Speciális esetekben akár €150k-ig is kártalaníthatnak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5049) Degeczi válasza Kátai (#5047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bankra igen (pl. a Revolut is 100e EUR-ig védett), védelem nélküli pénzügyi szolgáltatóra tartósan nem.

(#5050) dredjudge84 válasza ollie (#5037) üzenetére


dredjudge84
őstag

Én úgy tudom, hogy ez nem így van. A biztosításnak pont hogy azért van maximum értéke, hogy egy esetleges csőd esetén mindenki ki legyen fizetve részben, vagy teljesen. Ez ugye attól függ, kinek mennyi pénze van. Másfelől érdekes lenne, ha becsődöl egy bank, majd pár hónap múlva egy másik, akkor már arra a bankra nem is maradna pénz egy ügyfélnek se? Fura lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.