Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) torimpex


torimpex
újonc

Ezt a csodaszép zöld kártyát már 2 hete használom ill. használnám, de csak 20 százalékos sikerrel. A bankautomata vagy be se veszi vagy mindjárt kiköpi. Érintéses kártyaolvasó, csak két esetben fogadta el, általában nem. Kártyaolvasóba betéve látta a kártyát, PIN kódot kért és utána azt írta ki, hogy a bank elutasította a kifizetést. Internetes fizetésnél az OTP felület elutasította. Most itt tartok. Olyan helyeken próbáltam, ahol mindenhol elfogadják a Mastercardot. Van élég fedezet a számlámon és minden esetben, ahol nem tudtam vele fizetni a másik MKB Mastercard kártyával mindig sikerült. Másoknak mi a tapasztalata a Transferwise Hello kártyával?

kispofi

(#152) Oliverda válasza torimpex (#151) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem eddig pozitív, és ebben a friss teszben is dicsérik.

Rendben vannak a kártyabeállítások?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#153) vnorbi válasza torimpex (#151) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Eddig kétszer használtam, mindkét alkalommal működött (ezek még márciusban és áprilisban voltak):

1. Forint beutalva, aztán forint készpénzfelvétel OTP-s ATM-ből.
2. Euró beutalva, aztán eurós netes vásárlás, ahol szintén az OTP volt a kártyaelfogadó.

Illetve volt még egy harmadik próba is, amikor megnéztem, hogy mi történik telefonfeltöltéskor ATM-en keresztül, ha nincs fedezet a kártyán. Ez persze nem sikerült, de a TW oldalán a számlatörténetben látszik a tranzakció a kiválasztott összeggel "Declined" státusszal, szerintem ez is működött volna, ha van fedezet mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#154) KTU válasza torimpex (#151) üzenetére


KTU
addikt

OTP ATM eszi, sőt pin-t módosítottam.
Auchan automata benzinkút is, Revolut itt nem megy.
Auchan, Tesco pénztárak, más boltok: OK

Ahogy ajánlották már, "Limitek"-et nézd át a kártyádnál

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#155) KTU válasza Oliverda (#152) üzenetére


KTU
addikt

Idézet a cikkből:
"Miután feltöltöttük az egyenlegünket forintban, eldönthetjük, hogy átváltjuk-e azt a mobilalkalmazáson keresztül idegen devizanemre. Ha nagyon hektikusan mozog a saját devizanemünk árfolyama, akkor érdemes lehet azonnal elvégezni az átváltást. (Az elmúlt hetekben a forint esetén már 24 óra alatt is érezhető volt a gyengülés, így érdemes volt azonnal átváltani.)"

Ez így egyből nem működik!

Csak akkor lehet átváltani, pl. HUF-ról GBP EUR vagy bármi másra, ha előtte olyan pénznemben töltesz rá valamennyit. Kép
Revolut-rol szerencsére meg tudtam csinálni.
USD így se ment!!!
USA tb számot kért :F
Ma délelőtt próbáltam.

Lehet valamit nem jól csináltam :U
akinek megy megosztaná.
:R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#156) betyarr válasza KTU (#155) üzenetére


betyarr
veterán

azaz ha nem volt még pénzmozgás az adott egyenlegre,akkor váltani sem lehet addig :F

(#157) vnorbi válasza KTU (#155) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem indítottam még váltást, de a kép alapján azt csinálod, hogy kiválasztod az USD számlát (amin 0 az egyenleg), és ott nyomsz rá a Váltás gombra. A hibaüzenet magyarul kicsit félrevezető, valójában azt akarja mondani, hogy "Ha USD-t szeretnél átváltani valamilyen más pénznemre, akkor előbb USD-t kell elhelyezned a számlán".

Úgy gondolnám, hogy azt a pénznemet kell kiválasztani az app-ban, amin van a fedezet, amit USD-re váltanál, és ott indítani az átváltást. Ha ezt is próbáltad, és ott volt a tb számos elakadás, akkor nincs tippem.

(#158) KTU válasza vnorbi (#157) üzenetére


KTU
addikt

Tényleg eléggé elcsesztem.
Úgy van ahogy írod.
:R

Működik a váltás!

(#156) betyarr
Belegabalyodtam :B
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#159) betyarr


betyarr
veterán

van aki rendszeresen utalással tölti fel a tw egyenlegét?most úgyis aktuális nálunk az otp-s számlacsomag váltás.ha smart számlán megrendelem náluk a tranzakciós csomagot és 250k utaláson belül töltöm a tw-t,akkor az utalás díjmentes,vagyis ingyen töltöm a tw egyenleget huf-al.
kérdésem az lenne,hogy mennyi idő amíg megjelenik az utalt pénz a tw-n?
ugyanis ez nagyon jól kiváltaná az otp-s webkártyát is és nem kéne havi plusz 100ft-ot arra is elkölteni,mert így feleslegessé válna.

(#160) maroni válasza betyarr (#159) üzenetére


maroni
aktív tag

Kb 4 óra vagy délutántól reggelig! Belföldi utalás raiffeisen számlára!

[ Szerkesztve ]

(#161) betyarr válasza maroni (#160) üzenetére


betyarr
veterán

karaj!így lesz a jövőben.ha meg sürgősen kell valami,akkor meg max feltöltöm kártyáról :R

más.

a tw bankkártyának is olyan 5 év körüli a lejárata,mint a revolutosnak?

(#162) KTU válasza betyarr (#161) üzenetére


KTU
addikt

"a tw bankkártyának is olyan 5 év körüli a lejárata,mint a revolutosnak?"

3 év

Rendszeresen utalok otp-ről 2 - 3 óra.
Céges utalásokat is innen intézem. 210 Ft az utalás / db
Többe kerül a pénz ideutalása privát számláról (kártyával 100e HUF, 350 Ft, otp-től utalva ugyanez az összeg 300 Ft).
De még így is összességében jóval kevesebb, mintha itthoni bankomtól (Sber) utalnák.
Kis cég, nincs sok utalás, sajna.
Többezerforintos csomagra nem éri meg váltanom.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#163) betyarr válasza KTU (#162) üzenetére


betyarr
veterán

az új kártyát automatikusan küldik vajon?díjmentesen?

én most többek között ezért is váltok az otp-nél számlacsomagot.így legalább ingyen feltudom tölteni a tw-t és feleslegessé válik az otp webkártya is (főleg,ha jön az ingyenes revolut huf feltöltés is egyszer ;] )

(#164) KTU válasza betyarr (#163) üzenetére


KTU
addikt

"az új kártyát automatikusan küldik vajon?díjmentesen?"
Ez majd akkor kiderül :U

"váltok az otp-nél számlacsomagot.így legalább ingyen feltudom tölteni a tw-t "
Milyenre, ne keljen keresgetnem :B
Mivel off, jöhet privát vagy "Folyó- és bankszámla, online vásárlás, külföldi bankkártya használat" topikba.

:R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#165) vnorbi válasza KTU (#164) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Inkább ide kapcsolódik (#163) betyarr:

Volt egy időszak, amikor az volt, hogy ugyan ingyenes a kártya, de 5 fontot felszámolnak postaköltségre. Ezt most már nem látom sehol leírva, lehet hogy átvariálták. Az elején nem kellett kezdeti feltöltés a számlára, lehet, hogy ennek a bevezetésével együtt eltörölték a postázási díjat.

[ Szerkesztve ]

(#166) nemkelldell


nemkelldell
újonc

Sziasztok!

Igényeltem Transferwise debit kártyát, EUR számlaként használnám ezt a számlát.

HA: a magyar bankban vezetett EURO számlámról szeretnék (netbankból) 20 EURO-t utalni transferwise által megadott német számlára.

AKKOR: az én saját hazai magyar bankom felszámolja a SEPA utalás költségét, nem ?
ami itt nekem minimum 5-6 euro ami rengeteg ha többször akarok magyar euro számláról feltölteni a transferwise számlára eurot.

vagy milyen módon kerülik ők ezt ki ?

Köszi előre is !

(#167) betyarr válasza KTU (#164) üzenetére


betyarr
veterán

ment pm :K

(#168) vnorbi válasza nemkelldell (#166) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ahogy írod, ha euró számlád van itthon, és arról akarsz kiutalni a TW számlára, akkor arra felszámolják a SEPA utalás díját.

Ez a te oldaladon felmerülő költség, úgyhogy ők nem kerülik ki sehogy. Ha olyan számlád van, amihez nem tartozik kártya, amiről tudnál befizetést indítani, akkor nem nagyon tudod ezt olcsósítani.

(#169) nemkelldell válasza vnorbi (#168) üzenetére


nemkelldell
újonc

Köszönöm a választ!

tehát mindenképp egy Mastercard vagy Visa kártya kell nekem amiről feltölthetek olcsón.
Csak az első 20 eurot kell a saját kártyámról feltölteni ? a többi mehet más nevén lévő kártyáról?

(#170) vnorbi válasza nemkelldell (#169) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ezzel nincs tapasztalatom. A súgóban egyébként azt írják, hogy a kártyán szereplő névnek egyeznie kell azzal a névvel, amivel a TW account létre lett hozva. Ez alapján később is csak saját kártyával lehet befizetni.

Egy jutott még eszembe. Belföldön kiutalni olyan számlára, amiről aztán olcsón ki lehet utalni külföldre. Erre egy lehetőség az államkincstárnál vezetett értékpapírszámla. Azt ingyen vezetik, onnan pedig a kiutalás külföldre is 0,3%, nincs minimum díj. Ez elvileg arra való, hogy az oda beérkező pénzből állampapírt vegyél, nem pedig rögtön kiutalni róla, szóval lehet, hogy szólnak ha nem rendeltetésszerűen használod. Az a bökkenő vele ezen túl, hogy az én bankom belföldre is ugyanannyiért utal eurót, mint ha külföldre menne, úgyhogy ha a te bankod is így áraz, akkor nincs értelme ennek a körnek.

(#171) vnorbi válasza nemkelldell (#169) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az előzőt kétszer mentette a fórum motor.

[ Szerkesztve ]

(#172) nemkelldell válasza vnorbi (#170) üzenetére


nemkelldell
újonc

Közben kiderült, hogy Maestro kártyáról is ( 16 digites számú) felölthető a keret., az előlapom írnak csak Visa és Mastercardos lehetőséget.
Szóval minden okés így!

(#173) fecus


fecus
őstag

Újrarendeltem a kártyát augusztus 30-án. Még nincs itt.
Megnéztem a Transerwise oldalán és ahol írja, hogy milyen címre küldték ott nincs a nevem.

Azt a regisztrációból veszi?

El sem tudom képzelni mit rontok el vagy ki gyűjti a kártyáimat.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#174) betyarr válasza fecus (#173) üzenetére


betyarr
veterán

valami porszem lehet a rendszerben,mert többen is panaszkodnak.nekem is letelt a 9 nap pénteken.tudom,még felesleges aggódni,de azért na.ennyi fail után...

(#175) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Valaki használ céges utalásra tw-t? Mások a feltételek mint magánszemélynél?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#176) KTU válasza JoolsNOS (#175) üzenetére


KTU
addikt

Céges utalásokat is innen intézem. 210 Ft az utalás / db
Csak ugyanazon személy nevéről lehet tölteni, akinek a nevén van a cég.
Nincs céges Transferwise bankkártya.

Utalásokat cégesbe jobb úgy intézni, hogy előbb feltöltöd a céges egyenleget (elkülönül a magántól TW.-n),
majd fiókból indítod az utalást.

Másik lehetőség, egyből utalás indítás + pénzfeltöltés, de így ezek nem lesznek egyben a havi számlakivonaton, hanem mindegyiknek külön kivonata.

Az első módszert választom:
- egyenlegfeltöltés indítás Transferwise fiókban (utalsz vagy bankkártya), ennek is van díja, bankkártya 0,4% (100eFt 400 Ft-ba kerül)
- mikor megérkezett a pénz, indítom az utalást (adj hozzá 210Ft-ot, mert az utalt összegből vonja, ha nem teszed kevesebbet kap a címzett)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#177) Watcher45 válasza torimpex (#151) üzenetére


Watcher45
tag

Lidl és TESCO vásárlás során rendben működött, étteremben is fizettem már vele két helyen is, Müller drogéria fizetésnél sem problémázott. Továbbá Aliexpress vásárlásaimhoz is használtam, mondjuk ott fizikálisan ugye nem kell a kártya csak az azonosítók.

(#178) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! Van egy alvó BT-m , de kell számlaszám a nav felé ezt tudom használni arra is? Mert a semmiért fizetek a banknak évi 8000ft! Ha tudja valaki?
Köszönöm

(#179) KTU válasza maroni (#178) üzenetére


KTU
addikt

Magyar Transferwise számlát nem tudod használni erre célra.
Bár ha EUR számlát, német IBAN-t elfogadnak????

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#180) maroni válasza KTU (#179) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm! Akkor GRÁNIT bank!

(#181) KTU válasza fecus (#173) üzenetére


KTU
addikt

29.-én rendeltem újra a kártyát.
Tegnap írtam ügyfélszolgálatnak, válasz:
"Kedves xy!

A kártyát augusztus 29-én rendelted. Érkezett pár visszajelzés, hogy a kártyák alkalmanként akár 2-3 héten belül érkeznek meg Magyarországon.

Sajnos ezt mi nem tudjuk befolyásolni, mivel mi nemzetközi postával küldjük ki a kártyákat, és ennek gyorsasága nagyban függ a postától."

1. kártyát több mint 1 hónapja rendeltem, 08. 09.én, az se ért ide még.

Azóta már Monese kártyát is meg kaptam, pedig 09. után rendeltem.

Bár kínai csomagjaim se nagyon érkeznek pár hete. :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#182) betyarr válasza KTU (#181) üzenetére


betyarr
veterán

én 28-án rendeltem és még nekem sincs itt :(

(#183) szabi__memo válasza KTU (#181) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Monese mire jó? Értsd: Mivel másabb mint a revolut/tw?

[ Szerkesztve ]

(#184) KTU válasza szabi__memo (#183) üzenetére


KTU
addikt

Csak EUR elszámolás, GB IBAN, Mastercard kártya ingyen van, ha van meghívód, (kapsz 5 €-t ahogy feltöltöd 10€-val, 4,95 € a kártya, így van ingyen), Monese IBAN-ok közt ingyen megy a pénz. Bankkártyás feltöltés 0.35%.
Viszonylag nehézkesebb regisztráció, de support angolul segítőkész, akár videóhívással segít.
Jó angoltudás nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#185) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egyenleg feltöltésre működhet szerintetek Raiffeisen bankfiókban történő direkt befizetés, természetesen a konkrét reference number megadásával. Csinált már ilyet valaki?
Utalást csak saját néven levő számláról fogad el, ezért felmerült bennem, hogy akkor ez se működne.

Feel Good Inc.

(#186) edk- válasza Pompi (#185) üzenetére


edk-
őstag

Pénztári befizetésnél lehet egyáltalán közleményt megadni?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#187) KTU válasza Pompi (#185) üzenetére


KTU
addikt

Nemrég beszéltem a Raiffeisen ügyfélszolgálatával telefonon, bankszámlacsomaggal kapcsolatban
de a közvetlen befizetést is megkérdeztem:
Lehet befizetni közvetlen, közleménybe is lehet megadni információt,
nevet rögzítik a befizetéshez.
Nekem úgy tűnik működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#188) maroni válasza KTU (#187) üzenetére


maroni
aktív tag

Sziasztok! Nekem ezt írták : Kedves László!

Köszönjük, hogy felkerestél minket a kérdéseddel.

A készpénzes befizetésti opció sajnos nem lehetséges. Csak az internet bankon vagy a bankban kért utalással lehetséges az utalás a számlánkra.

Ha további kérdésed lenne, örömmel segítünk.

Üdvözlettel,

Kristóf
Azt nem tudom bankban kért utalás mit jelent, még nem jártam utánna!

[ Szerkesztve ]

(#189) szabi__memo válasza maroni (#188) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég furcsa dolgok ezek. Mi több érthetetlen

(#190) edk- válasza szabi__memo (#189) üzenetére


edk-
őstag

bankban kért utalás mit jelent

Bemész a fiókba és az ügyintézőnél indítasz utalást. Általában magasabb a költsége, mint a netbankban indítottnak.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#191) szabi__memo válasza edk- (#190) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na jó de miféle dolog az hogy nincs befizetés. Ezt megtehetik?
Mondjuk itthon mit nem?

[ Szerkesztve ]

(#192) edk- válasza szabi__memo (#191) üzenetére


edk-
őstag

Én csodálkoznék, ha a számlatulajdonos megtilthatná a számlára való bankfióki befizetést.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#193) szabi__memo válasza edk- (#192) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Értelme sincs

(#194) mis69


mis69
tag

Hello
A Transfer-en kétféle küldési lehetőség van a bankkártyás és a bankszámláról való küldés. A bankszámláról olcsóbb az utalás mint a kártyáról. A bankkártyás fizetés utalás köztudottan ingyenes(ahogy én tudom). Ha bankszámláról küldök pénzt akkor a bankom is le fogja vonni a maga transzfer díját ami az én bankomnál minimum 3000ft külföldre mert oda küldenék? Mert akkor a drágább kártyás utalást választanám(igaz nincs sok különbség a kettő között).

[ Szerkesztve ]

(#195) vnorbi válasza mis69 (#194) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha forintot küldesz, akkor az belföldi forint utalás lesz, és annak a díját számolja fel a bankod. Ha mást utalsz (mondjuk eurót akarsz feltölteni a számládra), az már lehet ilyen drágább külföldi devizautalás kategória.

(#196) mis69 válasza vnorbi (#195) üzenetére


mis69
tag

Nem saját számlára akarok. Romániába egy ismerősnek küldenék forint számláról lejt neki ami külföldi utalásnak számít min. 3000ft (nemzetközi forint vagy deviza átutalás díja 3000ft min.).

[ Szerkesztve ]

(#197) vnorbi válasza mis69 (#196) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A TransferWise (TW) úgy működik, hogy te utalsz a TW magyarországi forint számlájára forintot (olcsón), a romániai ismerősöd számlájára meg a TW romániai bankszámlájáról utalnak ki lejt. Az az alapja az egésznek, hogy a két ország közötti sok utalási szándékot párosítják a rendszerükben, és végül nem lesz valódi utalás a két ország között, hanem országon belüli utalásokkal juttatják el a pénzt a célhoz.

Leegyszerűsítve a te esetedben lesz valaki, aki pont Romániából akar Magyarországra utalni, és végeredményben a te forintodat az ő magyarországi címzettjének utalják ki, az ő lejét meg a te romániai ismerősödnek.

[ Szerkesztve ]

(#198) mis69 válasza vnorbi (#197) üzenetére


mis69
tag

Köszi.
Akkor még egy. A Transfer x összegért utal bankszámláról plusz a saját bankom belföldi átutalási díja. Igaz? A kártyás meg csak a Transfer x összege ha jól értelmezem.

[ Szerkesztve ]

(#199) vnorbi válasza mis69 (#198) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igazából a továbbutalás díjmentes, az átváltásért kérnek pénzt. Ez is leegyszerűsített példa, de mondjuk 101 forintot kell nekik beutalnod, hogy 100 forintnyi lejt utaljanak ki a címzettednek (1 forintot kérnek el az átváltásra). Ahhoz, hogy 101 forintot beutalj a TW-nak, a bankod elkér mondjuk megint 1 forintot, így a végén 102 forintodba kerül 100 forintnyi lej kiutalása.

A kártyás feltöltés nincs ingyen, 0,4%-ot kérnek érte és emellett ugyanúgy ott van még a váltás díja is. Ha 0,4%-nál olcsóbban utalsz, akkor az éri meg, nem a kártyás feltöltés.

(#200) betyarr


betyarr
veterán

végre ideért a kártya :C
hozzá akartam adni a paypal-hez,de a tranzakció el lett utasítva (bár a pp azt írta,hogy sikeresen hozzáadtam).gondolom ez azért lehetett,mert még nem vásároltam a kártyával és nem aktív?

ez most komoly,hogy csak atm-nél lehet pin kódot váltani :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.