Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) tomp válasza tobias88888 (#1500) üzenetére


tomp
félisten

Ekkora összegnél ilyen friss regisztrációval először írj nekik! Kérdezd meg őket! Nagyon gyors a magyar support!

(#1502) V/ válasza tobias88888 (#1499) üzenetére


V/
titán

A banki utalással van ingyen, kártya esetén van díja. 1 800 000 Ft esetén ha kártyáról megy akkor 9000 Ft, ami 0,5%. A max összeg kártya esetén 1840750 Ft, a jutalék beletartozik abba amit írtál.
10 milla az csak utalással és nincs díja náluk.
Saját bankból mehet a feltöltés forinttal.
Devizát a bankszámlaszámos egyenlegekre bárki utalhat.

[ Szerkesztve ]

(#1503) kukif


kukif
csendes tag

Megfogtak most nálam egy bejövő utalást és elkezdtek kérdezősködni, gondolom valami együttállás miatt.
Egyelőre minden kérdésükre van valós válasz (céges fiók, szerződések, számlák kellettek nekik), de utánanézve ez elég gyakran végződik azzal, hogy zárolják a fiókot. Valaki járt már így?

(#1504) tomp


tomp
félisten

Utaltak nemem GBP-t és a tranzakcióra rányomva ez fogad:

A GBP számlán ott volt a pénz, azóta már át is váltottam forintra csak érdekes. Eleve a fogadás is eléggé lassan ment.

(#1505) V/ válasza kukif (#1503) üzenetére


V/
titán

Itt fiók zárolás? Hol néztél utána?

(#1506) kukif válasza V/ (#1505) üzenetére


kukif
csendes tag

pl.: https://www.reddit.com/r/legaladvice/comments/bjx036/transferwise_closed_my_account_with_over_7000_in/

(#1507) V/ válasza kukif (#1506) üzenetére


V/
titán

Ugye el is olvastad és tiszta a szituáció? Nem egészen normális pénz manőver volt, merrg ne igazán részletezi az okot, az hogy kapott e-maiel-eket és szerinte mindenre válaszolt az kevés.
Nem kellene pánikolni, a kanadai pénzmosás elleni törvények amelyeket nekik ott be kell tartani a kanadai TW-nek nem vonatkoznak az EU-s Transferwise-re.
Ahol nekünk van regisztrációnk ha itt az illető nem sérti meg az adatszolgáltatási kötelezettségét, a pénzmosás elleni törvény előírásait, azt nem zárolják. Valójában a pénzhez hozzá lehet jutni, annak is meg van módja még Kanadában is. De ha az ottani adóhivatal(vagy aki ezzel foglalkozik) azt mondja hogy fagyasszák be a számlát, vagy a tranzakciót akkor megteszik, ugyanúgy mint nálunk is. Nem a TW-től fogsz indoklásos értesítőt kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1508) kukif válasza V/ (#1507) üzenetére


kukif
csendes tag

Volt már hasonló auditod? Nem pánikolok, csak érdekel olyanok véleménye akiknek már volt ebben része.

(#1509) V/ válasza kukif (#1508) üzenetére


V/
titán

Nem, mert nem csinálok pénzmosási dolgokat és a regisztrációkor minden adatomat leigazoltam, a személyes és a banki adatokat is ezért nem igazán van rá szükség, ezért nem is csináltak ilyet velem. Szerintem az már meg volt.
De biztos fog jelentkezni olyan akinél, ha egyáltalán van itt ilyen audit akkor csináltak. Vagy nem jelentkezik senki.
Egy személy jelzett ilyet, hogy deaktiválták de bővebben nem magyarázta a dolgot, de hogy auditálás vagy mi volt ki tudja.
Abból amit a Reddit oldalán olvasol, nem lehet megfelelő következtetést levonni, az érintettek legtöbbször elhallgatják a teljes sztorit, mindig ők az "ártatlanok"

[ Szerkesztve ]

(#1510) merqree válasza V/ (#1509) üzenetére


merqree
őstag

(V/,
Nem csak Neked szól a válaszom, de annak lehet folytatása)

Amikor kibujna (vagy kibukna?) a szög a zsákból, akkor az érintett valahogy mindig eltűnik.
Én most töltöttem fel másodszor közel 300ezer forintot, és váltottam EURra, és nem tapasztaltam retorziót.
Igaz, december végén egy hétig csak ezt a TW kártyát használtam Ausztriában, és webes vásárlásnál, ha EURban kell fizetni, akkor ezzel fizetek (igaz, betettem Paypal alá, de ez itt nem téma).
Januárban szintén TWről utaltam osztrák számlára EURt, és másnap megkapta az illető. (Megvan a karácsonyi(!) szállás így...)

(#1511) V/ válasza merqree (#1510) üzenetére


V/
titán

Világos.
Én sem tapasztaltam problémákat a pénzmozgás és a TW használatban, de lehet hogy kivételesek vagyunk mindketten. :)

(#1512) merqree válasza V/ (#1511) üzenetére


merqree
őstag

Nekem megéri az a többletköltség a TWn a Revoluthoz képest, mert tudom, hogy nem fognak esetlegesen vegzálni. Igaz, a regisztrációkor csak a munkaszerződésemet nem mutattam be nekik.

(#1513) kukif válasza V/ (#1511) üzenetére


kukif
csendes tag

Eddig (2015-ota van meg a céges fiókunk) nekünk sem volt semmi probléma. Eleinte csak tranzakciókhoz később a borderless megjelenésével lényegében USD deviza számlának használjuk NAV-nál bejelentve. A regisztráció során természetesen mind céges papírt be kellett mutatnunk addig használatba sem tudtuk venni, de ez teljesen normális is.

(#1514) V/ válasza kukif (#1513) üzenetére


V/
titán

Én is úgy gondolom,,hogy teljeskörűen igazoljuk magunkat a legelején, akkor a kérdezett auditálás megtörtént. Ha nincs jogszabály változás az akkor érvényes marad.

(#1515) tomp


tomp
félisten

Egyik bejövő GBP tranzakció részleteit sem tudom megnézni! Mi lelte a TW-t? :)

(#1516) V/ válasza tomp (#1515) üzenetére


V/
titán

Hol nézed app vagy böngésző? Töröld a gyorsítótárakat.

(#1517) tomp válasza V/ (#1516) üzenetére


tomp
félisten

App adatait is töröltem de semmi! Amit én utalok annak meg tudom nézni a részleteit. Amit én kapok azokat nem. Weben csak az utalás számát mutatja semmi többet.
Már az is furcsa, hogy ha küldenek GBP-t akkor az eddigi pár mp helyett 1-2 óra mire megkapom. A küldő fél is látja, hogy lassú a küldés.

(#1518) V/ válasza tomp (#1517) üzenetére


V/
titán

Ja mert azért volt egy Brexit. Bizonyos dolgok azért már változnak. Nem EU-n belüli az utalás kategória is előfordulhat.
Az egyenleg listánál van több információ. Az egyenlegnél jobb szélen Továbbiak és Számlakivonat letöltése

[ Szerkesztve ]

(#1519) tomp válasza V/ (#1518) üzenetére


tomp
félisten

TW-on belüli pénz küldés! TW-os GBP számláról küldenek nekem a GBP számlámra. Pénz megérkezik lassan de tranzakció részletei nincsenek. Hátha megjavul. Tegnap még csak a legutóbb érkezett GBP részleteit nem lehetett megnézni. Most már a korábbiakat se tudom.

(#1520) V/ válasza tomp (#1519) üzenetére


V/
titán

De te még EU-s állampolgár vagy aki küldi az meg lehet hogy nem. Valami változásnak lenni kell, nem véletlenül váltottak ki engedélyt az EU-ban is pénzügyi tevékenységre. A GDPR sem vonatkozik az EU-n kívüliekre, akár adatcsere probléma is lehet. Persze nem tudhatom.
De akkor lelassult a rendszer csak úgy, bár nem tudom hogy mi az ami hiányzik neked. A számlakivonatot is megnézted? Ott sincs rajta amit szeretnél látni? Ha nincs akkor megválztozott a rendszer.

(#1521) tomp válasza V/ (#1520) üzenetére


tomp
félisten

Ha font számláról fontot utalnak font számlára akkor is számít, hogy a küldő eu-s vagy nem? Ezt nem tudtam!
Amúgy a küldő hivatalosan EU-s mivel magyar okmányt küldött el a TW-nak.
Számlakivonaton ott van a pénz érkezése. TW fiókazonosítóval, ügyfélnévvel. Akkor valami adatlekérési hiba van az appnál.

(#1522) V/ válasza tomp (#1521) üzenetére


V/
titán

Pontosan nem tudom, csak annyit hogy egy csomó területen változások vannak már, lehet hogy csak technikai probléma, bár én nem érzékeltem késedelmet.
Nálam stimmelnek a dolgok, de te melyik verziót használod:? Nálam az Androidos v4.13.1 van.

[ Szerkesztve ]

(#1523) tomp válasza V/ (#1522) üzenetére


tomp
félisten

4.14.4 béta! De a béta miatt még nem lenne lassú. Na mind1. Igazából nem a zavarás miatt írtam hanem csak érdekesség gyanánt. A lényeg, hogy megérkezik a pénz.
Amúgy ha az érkezett összeget átváltom forintra akkor annak a műveletnek a részleteit szépen mutatja.

(#1524) V/ válasza tomp (#1523) üzenetére


V/
titán

Akkor app probléma, én a béta verziókat semmiből nem engedem hogy telepítse a telefon.

(#1525) kukif válasza V/ (#1514) üzenetére


kukif
csendes tag

Lezárták a fiókot, az utolsó függőben levő bejövő utalást visszautaltak a feladónak és semmilyen utalást nem tudok fogadni, de a rajta lévő összeget elutalhatom és utána végleg megszünteti a TW a céges fiókot.

With regret, we have to inform you that after reviewing your profile according to our own internal policies, as well as the agreements that we have with our own banking partners, we are no longer able to provide our services to you.
Therefore, your profile on TransferWise has been deactivated, meaning that we would not be able to help you out with your future payments. Unfortunately, we are unable to share specific details about the exact purpose of the account closure.


(#1526) V/ válasza kukif (#1525) üzenetére


V/
titán

Most nem értem, azt írtad hogy minden oké.

(#1527) kukif válasza V/ (#1526) üzenetére


kukif
csendes tag

Minden oké a tevékenységgel amit végzünk (szerződések, számlák stb). De a döntésük még is ez lett.

(#1528) goop válasza kukif (#1527) üzenetére


goop
őstag

Pff, akkor ez sem nagyon éri meg a felárat a revoluthoz képest. Itt is kidobnak bármikor, ott is. Vicc.

(#1529) tobias88888 válasza tobias88888 (#1500) üzenetére


tobias88888
őstag

Nah, összefoglalva. Hétfő este regisztráltam transferwisera, még aznap este inditottam egy utalást hogy az adat regisztrálást elkezdhessem, az aznap este meg is volt. Tegnap este utaltam rá 1-10 millió forint közötti értékben ami ma reggel már megérkezett. Most átváltottam huf-ról gbp-re és utaltam, ami 1 percen belül meg is érkezett az angol számlára. Igazoló dokumentumot a pénzről nem kértem.

Összességében nagyon pozitiv véleményem van róla, de ami nagyon nem tetszett hogy a mai tevékenységeknél semmilyen igazolást nem kért a jelszón kivül. Kétlépcsős azonositás a telefonnal be volt kapcsolva, de se a bejelentkezéshez, se az átváltáshoz, se az utaláshoz nem kért telefonos megerősitést.

(#1530) V/ válasza tobias88888 (#1529) üzenetére


V/
titán

Van a bejelentkezési oldalon alul egy pipa, az eszköz megjegyzése, vedd ki a jelet.
Az app nálam PIN kóddal indul, a telefont hozzáadhatod az app-alapú 2FA-hoz is.
Az értesítéseknél mit engedélyeztél?
Lehet külön Az utalásokra és az egyenlegekre, A kártyára, Pénznemekre és egyéb funkciókra

[ Szerkesztve ]

(#1531) V/ válasza goop (#1528) üzenetére


V/
titán

Ok mindig van, semmi nem történik ok nélkül.
Ugye ezt írták: With regret, we have to inform you that after reviewing your profile according to our own internal policies, as well as the agreements that we have with our own banking partners, we are no longer able to provide our services to you.
Valami csak történt.

De akkor két magyar és egy kanadai fiók le lett zárva. Csak megjegyzem a bankok is szüntethetnek meg bankszámlát, ha a szabályaik valamelyike sérül, így se Transferwise, se Revolut és sem banki szerződés és nem lesz gond. :(

[ Szerkesztve ]

(#1532) kukif válasza V/ (#1531) üzenetére


kukif
csendes tag

Valami csak történt igen... kicsit még szerencsésnek is érzem magamat, hogy a számlán lévő összeget most saját hatáskörben elutalhatom és nem azt mondtak, hogy akkor adjál egy IBAN-t és várd a csodát.

Azért egy bank nem így működik, kitesznek, mert nem vagy nekik rentábilis vagy bármi, amit nem osztanak meg veled.

(#1533) V/ válasza kukif (#1532) üzenetére


V/
titán

Hidd el a bank sem osztja meg az okot. Van az ismeretségi körömben iylen szeméyl és olyanok is kaptak figyelmeztetést hogy "viselkedjenek jobban", mert köszönik de nem kérnek a pénzéből. Nem így fogalmazva de ez volt a lényege.

(#1534) qqzs válasza kukif (#1532) üzenetére


qqzs
őstag

Erdekes, mar irni akartam hogy egy parszor tolem is kerdeztek pl olyat hogy mik a szamok a referenciaban ha megmondom utalhatok. Szamlasorszamok voltak es el kellett nekik kuldeni a szkennelt szamlakat.
Mindig ceges szamlarol ment cegesre? Mi tortent ami nem illeszkedett a megszokott mintazatba?
------------------------------
Ma ti is kaptatok emailt amiben felkernek a reklamfilmjukbe szereplesre? Azt irtak elutaznak a filmstabbal hozzank egesz napos forgatas, kapok amazon vouchert, nem mondtak mennyit, es a kovetkezo 25000 eur utalasa ingyenes lesz. Meg gondolkodok rajta :)

Eladó: GTS450

(#1535) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Külföldön élünk egy ideje és Magyarorszagon lezartunk minden számlát, most viszont kis orokseget szeretnénk külföldi eur számlára utalni tw al elvileg sokkal jobb lenne több maradna eur ban viszont csak saját számláról lehet ugye utalni? Mi lenne a legegyszerűbb megoldás erre? Köszi

(#1536) tomp


tomp
félisten

Frissült a stabil androidos app verziója. Nem béta! Új verzióval szintén nincs érkezett GBP tranzakció részletek. :DDD

(#1537) V/ válasza sittes79 (#1535) üzenetére


V/
titán

Igen úgy van, viszont ha bankkártyáról menne akkor csak 0,5% a díja.
Viszont van egy alkalmankénti összeg korlát, 1 800 000 Ft esetén ha kártyáról megy akkor 9000 Ft, ami 0,5%. A max összeg kártya esetén 1840750 Ft, a jutalék beletartozik abba amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#1538) Flinter válasza sittes79 (#1535) üzenetére


Flinter
tag

TW saját többpénznemű HUF számlára utalni csak saját HU banki HUF számláról lehet.
Habár ez lenne az egyszerűbb és a tisztább, lehet, h. ezért az 1x-i alkalomért nem érné meg bankszámlát nyissál. (Bár lehet online nyitni, több banknál is, de a belföldi utalás költsége elviheti a hasznot, amit remélsz. Ha így tennél, járj utána ennek. Pár példa: https://www.azenpenzem.hu/kalkulatorok/penzmozgatas.php Nézz utána a bankszámla megszüntetés feltételeinek is.)
Viszont közvetlenül külföldi bankszámlára történő TW utalásnál (váltásnál) már nem kell saját-saját bankszámla relációnak lennie - utalhatsz idegennek is. Vagyis jelen esetben fordítva: Megkérsz valakit, hogy utalja el neked külföldre saját bankszámlájáról a TW-on keresztül a pénzt. Vagy inkább így szerződsz le eleve a vevővel. (Már ha hajlandó erre. Mert nyilván a 95% azt se tudja, hogy a TW-t eszik vagy isszák?)
Nyilván ennek is lehet több buktatója - le kéne kérdezni előre a feltételeket a TW ügyfélszolgálatától, meg a küldő banktól/személytől. (pl. Milyen jogcímen küldhet neked X millió HUF-t? Eladás imho OK. Ha "csak" barát, neki abból lehet, hogy gondja származhat. Utána kell járni...)
https://transferwise.com/gb/about/large-amount-transfers

(#1539) sittes79 válasza Flinter (#1538) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm a válaszokat, hja most egy alkalomra nem nyitok számlát. 5 millió forint de eur számláról utalnak nem lesz akkora bukta így.

(#1540) Flinter válasza sittes79 (#1539) üzenetére


Flinter
tag

Ha magyar EUR számláról utalnak:
1. Hogy kerül arra EUR? (feltételezem, hogy HUF-ot kapsz HU-ban a ház eladásáért)
A HUF-EUR átváltáson buksz egy nagyot. Pont ezt szeretted volna elkerülni.
1.A Eleve EUR-ban kapod? Rakd zsebre, vidd magaddal...
2. Mibe utalnád? TW utalásnál mindenképpen váltani "kell". (Pl. GBP-be? Fölösleges a HUF-EUR-GBP váltási kör.)
3. SEPA utalás (EUR-EUR) 2 hete ugyanannyiba kerül HU-ban is, mint a belföldi banki HUF-HUF utalások. (Nem banki jófejség. Törvényi kötelezés)

(#1541) sittes79 válasza Flinter (#1540) üzenetére


sittes79
addikt

Kisebbet bukok ha itthon lesz váltva huf to eur mintha külföldi bankom váltana eur ra a forintot. KB 200 eur val maradna több ha tw t használnék, de az több macera. Meg lassabb.

(#1542) qqzs válasza sittes79 (#1541) üzenetére


qqzs
őstag

10 perc menyitni vagy annyise azer eleg jo penz 200 eur

Eladó: GTS450

(#1543) sittes79 válasza qqzs (#1542) üzenetére


sittes79
addikt

Igen jogos, de mivel örökség és edesanyammal megertetni, hogy miért akarok számlát nyitni főleg miért akarom oda utaltatni a pénzt inkább ez a gond. :)

Amúgy meg ja igazad van 200 eur pénz, hol nyissak online mintha te Raiffeisen es lenne

[ Szerkesztve ]

(#1544) qqzs válasza sittes79 (#1543) üzenetére


qqzs
őstag

Bocs most olvasom hogy hufot csak sajat hufrol lehet felolteni. Ez biztos?
akkor edesanyad nevere kene a transferwiseot nyitni

Eladó: GTS450

(#1545) donbig


donbig
tag

Üdv!
Küldene valaki meghívót TW-ra?
donbig kukac freemail pont hu
Köszönöm!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#1546) anadroid válasza donbig (#1545) üzenetére


anadroid
senior tag

Küldtem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1547) zichie


zichie
senior tag

Ma a frászt hozta rám a TW mobil applikációja. Du. fél egy körül meg akartam nézni az egyenlegem. Bejelentkeztem, de az a képernyő fogadott, mintha frissen regisztráltam volna: nem voltak egyenleg, sem bankkártya, sem tranzakció történet.
Megpróbáltam újra bejelentkezni, de a helyzet ugyan ez. Ezután egy boltosnál a kártyámmal fizettem, amivel viszont semmi gond nem volt. Újra, meg újra próbálkoztam az alkalmazásba belépni, de semmi változás. Végül úgy 4-5 próbálkozásra helyreállt minden és a sikeres bankkártyás vásárlást is láttam.
Volt már ilyen probléma másnál is? Én fél éve használom a Transferwise-t, de ilyen hibával még nem találkoztam.

(#1548) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Sziasztok!
Nagyobb összegű forint/dollár váltás után, ha a TW azt írja ennyi meg ennyi dollár úton van a cél felé, akkor ha végül kevesebb érkezik meg azt csak a fogadó bank vonhatta le vagy a TW-nek is lehet plusz rejtett költsége, ami nem jelenik meg az igazolásokon?

(#1549) V/ válasza Simulacrum (#1548) üzenetére


V/
titán

Itt nincs rejtett költség. Ki van írva a költség mielőtt elküldöd, annyit kell beírni amennyit ír hogy a címzett mennyit kapjon. És a címzett bankszámlájának a devizájában kell küldeni hogy ne legyen nála konverziós valami.

(#1550) agroman válasza Simulacrum (#1548) üzenetére


agroman
senior tag

meg lehet a tw es a bankod kozti kozbenso bankok koltsege is.

------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.