Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Laox válasza garcia66 (#1650) üzenetére


Laox
aktív tag

Mindent ír a TW. Bankkártyával való feltöltés 15 font, utalás pedig amit írtál.

(#1652) vnorbi válasza garcia66 (#1650) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amikor utalsz a hazai forint számládról, akkor a belföldi forint átutalás költsége jelentkezni fog pluszban a helyi bankodban.

[ Szerkesztve ]

(#1653) garcia66 válasza vnorbi (#1652) üzenetére


garcia66
tag

Sziasztok!

Ma sikerült beszélni a bankkal. Ha a saját kártyával fizetek (úgymond vásárlok) akkor semmi banki költségem sincs. Ennek megörültem. Csak most meg nem tudok kimenni. :(((

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#1654) vnorbi válasza garcia66 (#1653) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, ez általában így van minden banknál. Azt lenne érdemes tudnod, hogy a belföldi forint utalásnak milyen díja van a számlacsomagodnál, mert ha alacsonyabb, mint a TransferWise kártyaelfogadási díja (0,5%), akkor olcsóbban úszod meg ha beutalod a pénzt, mint ha kártyával fizetnéd be.

Amúgy olyan magas összeget akarsz utalni, hogy ha ezt egy tranzakcióban kell intézned, akkor a kártya nem lesz választható opció, csak az utalást fogja felajánlani a TransferWise. A 12 ezer forintos díj, amit néztél, az az utalásos befizetésre vonatkozik, ha ketté bontod, hogy mutassa a kártyás árat is, akkor már látod, hogy 24 ezer forint körül van a TW díja a teljes összegre (és ebben az esetben nincs költség a banki oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#1655) Geri0325


Geri0325
csendes tag

Sziasztok!
Most hallottam először erről a Transferwise-ról.
Éppen a valuta árfolyamokat böngésztem amikor szembe jött velem .
Szeretnék 2000 eurót Ausztriai számlámról magyar számlámra utalni. A bankom jelenleg 344-el váltja a forintot ellenben ez az oldal 355-el (középárfolyam).
Valaki tudna nekem segíteni, tehát ezen az oldalon tudok utalni a két számla között ilyen valutaárfolyammal?
Csak mert ez plusz +20k forintot jelentene nekem ami azért kellemes lenne!
Valaki eltudná magyarázni hogyan is működik ez az egész?
Köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

Motorola RAZR V3-->Samsung Star 2-->Samsung Monte S5620-->Samsung Galaxy i5(Smart Corby)-->Sony Xperia X10-->Nokia Lumia 520-->Lumia 535+Lenovo A7-10F-->Honor 4C+HP Pavilion x2 10-->Xiaomi Redmi 3

(#1656) V/ válasza Geri0325 (#1655) üzenetére


V/
titán

Ha aktiválod az €-os számlát akkor egy az egyben tudod rá utalni a pénzt, nem kell semmit konvertálni. Majd amikor felhasználod akkor majd ők váltják forintra vagy arra a devizára amiben fizetni akarsz.
Regisztráció, € egyenleg aktiválás, kapsz egy belga €-os IBAN számlaszámot amire utalsz az osztrák számládról. Semmi bonyolultság nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#1657) HussarF

Sziasztok!

Szeretnék TW-n utalni USD számlára egy komolyabb tételt (HUF10M+)
Még sohasem használtam TW-t, két gyors kérdésem lenne első körben:

1. Bankkártyás fizetéssel is rendezhetem a forint "utalást" hozzájuk?
2. Kell valami azonosítás/átvilágítás a dologhoz, hogy ne akasszák meg a pénzmosás vagy ki tudja milyen törvény miatt az utalást?

Számlát nem nyitok náluk, csak az utalást használnám. Regisztráltam náluk, el akartam indítani az azonosítást, hogy ne akkor kapjon red flag-et a dolog, amikor odaér a pénz, de semmi ilyen menüpontot nem találtam. Én voltam vak vagy tényleg nincs?

(#1658) V/ válasza HussarF (#1657) üzenetére


V/
titán

Szerintem ennyit nem lehet a kártyáddal fizetni egy összegben.
A banki utalással van ingyen, kártya esetén van díja. 1 800 000 Ft esetén ha kártyáról megy akkor 9000 Ft, ami 0,5%. A max összeg kártya esetén 1840750 Ft amit fogadnak, de ebben a jutalék is benne van.
10 milla az csak utalással és nincs díja náluk. Saját bankból mehet a feltöltés forinttal.
A regisztrációs adatokat ellenőrizniük kell, törvényi szabályozás. De ha pénzküldésnél ellenőrzik akkor az gyors szokott lenni, de most mivel ők is home office-ban dolgoznak, ezért lehet lassúbb az ügyintézés.
A forintos egyenleghez nincs számla, de az €,$, £ egyenleghez kapsz, ha használni akarod ezeket a devizákat, tehát "nyitsz számlát" mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#1659) HussarF válasza V/ (#1658) üzenetére

A kártyámmal tudok fizetni ennyit egy összegben, be tudom állítani a fizetési limitet ekkorára.
De akkor, ha jól értem, nem fogadnak el ekkora összegre kártyás fizetést.

Nem mondom, hogy minden világos lett. Akkor kérdeznék még, csak hogy lássam a folyamatot. Most ha az app-ban rámegyek, hogy küldés, kalkulátoron beütöm a kívánt összeget, legyen 14M forint és USD-t állítok be másik pénznemnek akkor kiírja az felkínált árfolyamot, a levonást és hogy mennyi fog végül megérkezni a kedvezményezetthez. Ha folytatom és megadom a kedvezményezettet, akkor mi fog ezután történni? Tehát akkor nyílik egy számlám? Azaz érdemesebb ezt előre megcsinálni?

De azt ugye jól tudom, hogy én belföldi utalásként tudok egyébként a TW-nek utalni és utána a TW-nél csak az a költség számolódik fel, amit előre kiír?

(#1660) V/ válasza HussarF (#1659) üzenetére


V/
titán

A fogadás az a limit amit írtam.
Az utalás ha forintos bankszámládról megy azért a TW nem kér pénzt a fogadásáért, írtam.
Ha folytatod akkor kérni fogja a bankszámlaszámot amire utalni akarod és megy az utalás, ha kell személyazonosságot igazolni akkor majd kérni fogják és feltöltöd az okmányok képét amit kérnek. Mivel én banknak tekintem eleve a regisztrációnál megadtam mindent információt.

(#1661) HussarF

Na, megvolt az utalás. Így utólag már egyértelmű.

(#1662) qqzs


qqzs
őstag

Akkor mi van ha tw maganszamlan levo gbp-t huf-ra valtok majd a huf-ot utalom otp-be?

Eladó: GTS450

(#1663) UberMutant válasza qqzs (#1662) üzenetére


UberMutant
őstag

forintod lesz az otp számládon és lehet, hogy marad , de az is lehet, hogy elfogy a fontod.

(#1664) qqzs válasza UberMutant (#1663) üzenetére


qqzs
őstag

A kerdes inkabb a koltsegekre vonatkozott. Tudom hogy valtasnal van de mi van tw-otp forint utalasnal

Eladó: GTS450

(#1665) V/ válasza qqzs (#1664) üzenetére


V/
titán

A szokásos utalási költség, elindítod, beírod az összeget kiadja a lehetőségeket és költségeket aztán cancel.

(#1666) cocka


cocka
veterán

Hi!

Amikor hozzá akarsz adni a forintegyenlegedhez forintot számláról, miért kérdezi meg, hogy saját számládról megy-e? Neki nem tök mindegy, hogy saját számla vagy esetleg valamelyik rokoné?

Másrészt hogyan ellenőrzi, hogy a kérdéses számla, amiről az utalás érkezett a tiéd-e?

[ Szerkesztve ]

(#1667) V/ válasza cocka (#1666) üzenetére


V/
titán

Akkor idézek néhány dolgot a forint egyenleg feltöltésről, mondjuk szerződési feltétel:

A TransferWise fiókodon és a bankszámládon szereplő nevek egyeztetése
A név a bankszámlán, ahonnan a pénz érkezik, meg kell egyezzen a TransferWise fiókodon szereplő névvel. Amennyiben közös tulajdonú számláról utalsz, itt találsz további információt. Ha pedig egy általad képviselt cég számlájáról utalsz, itt kaphatsz további instrukciókat.
Olyan bankszámláról, amin a számlatulajdonos neve nem egyezik a TransferWise fiókon szereplő saját vagy a regisztrált céged nevével, nem tudunk utalásokat elfogadni.

Küldhetek pénzt egy közös tulajdonú számláról?
Igen. Egészen addig, amíg:
a számla egyik tulajdonosa vagy a számlán szereplő neved megegyezik a TransferWise fiókodban szereplővel.
Sajnos nem fogadhatjuk el az utalást, ha a közös tulajdonú számlán szereplő név eltér a TransferWise fiókodban szereplőtől.

Küldhetek pénzt egy céges számláról?
Igen, ha van céges TransferWise fiókod. Sajnos, személyes fiókokon nem tudunk céges számlákról érkező befizetéseket elfogadni.

A hitelesítésről a tájékoztatásuk.

A bankszámla információkat ami a törvények szerint megosztható le tudja kérni a rendszerük, a számlaszám és név az közé tartozik, a számlán lévő összeg az nem, azt csak ha azt az új mókát engedélyezed hogy más cég is hozzáférjen

[ Szerkesztve ]

(#1668) HussarF

Én elutaltam a TransferWise-szal egy nagyobb összeget, simán ment minden. Viszont a bankszámlán egy kicsit kevesebb összeg volt már, mint amit a TW ít, hogy küldeni fog (HUF->USD utalás volt). Állítólag azért, mert SHA volt, közös teherviselés és még azt levonták. Most ez jogos? Nem úgy van, hogy a TW kiírja, hogy miylen költségek lesznek és azt vonja csak le? Még így is felmerülhet más költség is?

(#1669) kovisoft válasza HussarF (#1668) üzenetére


kovisoft
őstag

Közvetítő bank költsége. Ezt nem tudja előre megmondani a TW, hogy mennyi lesz.

(#1670) V/ válasza HussarF (#1668) üzenetére


V/
titán

Sajnos a fogadó bank vagy ahogy már írták néha a közbe eső banki költsége nem látható előre, a fogadó bank ha levon valamit azt persze akinek küldjük meg tudja mondani, illene tudnia, hiszen az ő banki szerződése azt tartalmazza.
Van aki csak csodálkozik hogy kevesebbet kap, pedig leírták neki.
A másik meg az "útvesztős" utalás, amikor ahogy nekem is mondták, nincs közvetlen kapcsolat a TW és a fogadó bank közt, bár ezt én is nehezen fogadom el hogy senki nem tudja ezeket a költségeket előre.

[ Szerkesztve ]

(#1671) HussarF

Jó, hát nem történt tragédia, 42k+ USD-s utalás a végén 20,5 USD-vel kevesebb lett, mint a TW írta. Ha összevetjük a mai max és min USDHUF árfolyamot, akkor ezen az összegenél 1400 USD lett volna a különbség váltásnál. Ahhoz képest semmi. Meg biztos el is olvastam és aláírtam, hogy van ilyen. De csak a marketing szöveg maradt meg, hogy nincsenek rejtett költségek és annyit fizetek, amennyit kiír. Ezért volt furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#1672) cocka válasza V/ (#1667) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. De gondolom bankkártyánál viszont nincs ilyen. Tehát elvileg akárkinek a bankkártyájával fel lehet tölteni ugye?

(#1673) V/ válasza cocka (#1672) üzenetére


V/
titán

Persze, de az nem ingyenes, 0,5% díj.

(#1674) enrike


enrike
csendes tag

Sziasztok!

Hétfőn regisztráltam a transferwise oldalra és természetesen utaltam is az összeget a kedvezményezett Gb revo-s számlájára,de
még mindig ezt írja,kedd óta:"
Az utalásod ellenőrzése folyamatban van
Elnézést a várakozásért — várhatóan ennyi időn belül leszünk készen:1nap."
Azóta már jó néhány nap eltelt...nem tudom miért bohóckodnak

A kedvezményezett is türelmetlenkedik már és jogosan.
Valakinek esetleg valami ötlete van ezzel kapcsolatban,mert más banknál,ilyen tapasztalatom nem volt.
Köszönöm

(#1675) V/ válasza enrike (#1674) üzenetére


V/
titán

Írták hogy home office-ban dolgoznak lehetnek késések, azt is hogy lehet érdeklődni ha gondod van. Itt Európában mindenki érintett a koronavírus miatti korlátozásokban. Az is aki türelmetlenkedik.

[ Szerkesztve ]

(#1676) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Üdv.
Tárol a tw-n valaki devizát közületek? Még ha nem is hosszú távra.
Mindenki a Revolutot használja ilyenre (persze tudjuk, hogy nem bank és van rizikója) de a tw-t sosem hallottam hogy valaki ugyanígy használná. Vagy ez valamiben rosszabb? Nem látom hogy az lenne, azért kérdezem. Ráadásul megosztva azért biztonságosabb.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1677) HussarF válasza szabi__memo (#1676) üzenetére

Én is gondolkoztam már ezen. Szerintem csak újabb a feature a TW-nél ezért még nincs annyira köztudatban, de szerintem is alkalmas tárolásra is.

(#1678) szabi__memo válasza HussarF (#1677) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem több mind két éve van mindkettő, és úgy rémlik mindkettőn tudok azóta, bár csak pár eurót tartok rajta cél nélkül. Oké előtte tényleg nem lehetett de talán régebbi mint a Revolut.
De én is arra gondolok, hogy csak kevésbé ismert viszont pont ugyanúgy alkalmas. Csak furcsálom, mert azért a TW-t is ismeri majd mindenki aki a Revolut-ot

[ Szerkesztve ]

(#1679) Oliverda válasza HussarF (#1677) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint melyik feature? A borderless account (újabban multi-currency account) már legalább 4 éve létezik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1680) szabi__memo válasza Oliverda (#1679) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor ugye ugyanúgy jó tárolni?

[ Szerkesztve ]

(#1681) Oliverda válasza szabi__memo (#1680) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem látok okot arra, hogy miért ne lenne jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1682) V/ válasza szabi__memo (#1676) üzenetére


V/
titán

Mivel a kettő másra használható nem igazán lehet pontosan összehasonlítani.
Itt ugye többféle devizában van bankszámlaszámos számlád, így ezekre konverzió nélkül tudnak utalni illetve te is tudsz utalni. Mivel sem a TW sem a Revolut nem bank, nem érvényes rájuk a betétbiztosítási állami előírása mely bankok esetén van és ugye nem is kamatozik a pénz. Biztonság alatt nem tudom mit értenél, hiszen senki nem tudja azt megmondani hogy a három közül (TW, Revolut, a bankod) melyik megy csődbe és mikor. De bankot is államosítottak már és van amikor ez a betétbiztosítás egy rendelettel megszüntethető.
Valójában egyik sem pénztárolásra van. Láss itt egy összehasonlítást. Ez már nem olvasható szabadon (persze ha érdekel kép formában privátban el tudom küldeni) de ez még igen.
De persze ne tiltja senki sem hogy pénzt tárolj rajta.
Nekem az önálló, $, €, font bankszámlák miatt jobban használható, még ha némi költsége is van a Revoluthoz viszonyítva. De ingyen a magyar bankszámlám sem működik

[ Szerkesztve ]

(#1683) szabi__memo válasza Oliverda (#1681) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi. Remek
Részemről azért megmosolyogtató azért, mert én úgy látom, hogy ez megbízhatóbb. Magyar gyors support, mégis a Revolut fut.. (oké ott több dolog is van, de a többség szerintem ugyanarra használjs: váltásra). Nem hallottam problémát Tw-vel kapcsolatban, ellenben ugye a Revolut-nál a befagyasztások....

[ Szerkesztve ]

(#1684) Tajrexi válasza szabi__memo (#1676) üzenetére


Tajrexi
tag

Én tároltam rajta 2018. elejétől nagyjából 1 hónappal ezelőttig. (Nem tudom ez mennyire minősül hosszú távnak) Volt mellette Revolutom is, de mivel én jobban szeretem azt, hogy PC előtt ülve végezzem a pénzügyeim, mobilalkalmazások nélkül, ezért a TW-t választottam.

(#1685) Oliverda válasza szabi__memo (#1683) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek szerintem az az egyszerű oka, hogy a Revolut olcsóbb (még). Másodsorban az inkább hasonlít egy normál banki szolgáltatáshoz, mint a TW. Bár utóbbival is lehet fizetni, inkább a ki- és bejövő átutalásokra hegyezték ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1686) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tajrexi: azért az már hosszú! Nem tbsz-hosszra gondoltam azért, de nyilván akkor az se lenne gond:)
Oliverda: igen ez igaz :K
Köszi mindenkinek!

(#1687) zagloba


zagloba
aktív tag

Németben melyik banknál lehet ingyen készpénzt kivenni? Arra a havi 200 EUR#ra gondoltam! :)

(#1688) V/ válasza zagloba (#1687) üzenetére


V/
titán

Szerintem bankkártyával.

(#1689) cocka válasza V/ (#1682) üzenetére


cocka
veterán

De ingyen a magyar bankszámlám sem működik

Na ja. De legalábbis egy minimális költsége biztos van a magyar bankszámládnak is és hát ugye azt senki nem teszi hozzá, hogy ezeket a szolgáltatásokat esélyed nincs igénybe venni egy valódi folyószámla nélkül.

mivel én jobban szeretem azt, hogy PC előtt ülve végezzem a pénzügyeim,

Na ott a pont. Plusz valószínűleg ha netes vásárláshoz használod, külföldi oldalon. Nem okostelefonon fogod olvasgatni a termékleírást a fizetési és szállítási feltételeket stb..

A Revolutnál rémlik mintha láttam volna weben, hogy egyeseknek igénye lenne egy webes felületre is, hogy ne csak mobilplatformon lehessen elérni.

Amúgy a TW accountomat mobiltelefon nélkül hoztam létre. Az app mellesleg jobban is hajlandó futni még emulátorokból is. Ugye a limiteket csak ott lehet beállítani + megnézni, hogy mennyi van még pl. az ingyen felvétből.

Másodsorban az inkább hasonlít egy normál banki szolgáltatáshoz, mint a TW.

Ebben biztos vagy? Tudtommal ők csak prepaid kártyát adnak, amit sokkal kevesebb helyen lehet használni, mint a tws kártyát.

(#1690) Oliverda válasza cocka (#1689) üzenetére


Oliverda
félisten

Lesz a Revolutnak is webappja, valószínűleg még idén, illetve néhány hónapja már Visa debitet osztogatnak a korábbi prepaid helyett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1691) V/ válasza cocka (#1689) üzenetére


V/
titán

Csak az első mondat az enyém.
De azt meg úgy kell érteni, hogy van aki szerint azért jobb a Revolut mert nincs költsége, míg a Transferwise-nél van költség. Engem azért nem zavar ez, mert a magyar banknál is van költségem. A Revolut és a Trasferwise egy kicsit mást csinál, ez utóbbi esetén inkább fizetem azt minimális díjat.

(#1692) zagloba válasza V/ (#1688) üzenetére


zagloba
aktív tag

Azt gondoltam,h a bankkártya kell hozzá! Csak gondoltam hátha van valaki aki már kipróbált 1-2 bankból pénzt kivenni itt németben! :)

(#1693) V/ válasza zagloba (#1692) üzenetére


V/
titán

Nem csak bankok üzemeltetik az automatákat, ezért kell odafigyelni, mert ha van költség felszámolva azt kiírják aképernyőre, egyébként meg nincs különösebb gond ha az ATM elfogadja a MC-t vagy ha neked Visa-t adtak akkor azt.

(#1694) cocka válasza V/ (#1691) üzenetére


cocka
veterán

OKé, nem tehetek róla, hogy még mindig nem megoldott itt a fórumon a normális idézés.

Amúgy nekem is azért inkább TW, mert állítólag még nyereséges is, a másikkal ellentétben plusz még a tw költségeivel együtt is jobban vált, mint a bankom. (cib, messze földön híres szar árfolyamaival)

(#1695) zagloba válasza V/ (#1693) üzenetére


zagloba
aktív tag

Csak gondoltam nem én vagyok az első itt a csoportban aki németben szeretne a kártyáról készpénzt felvenni! És azt mondja valaki ő itt és itt szokott pénzt kivenni és nincs plusz költsége! :) Majd körbejárom a közeli bankokat! :))

(#1696) gyulaszu válasza zagloba (#1695) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én a Hipovereinsbank automatájából szoktam, általában 220 eurót felvenni.

gyulaszu

(#1697) encoder válasza szabi__memo (#1676) üzenetére


encoder
tag

Ellenőrizzétek le hol depózzátok hosszabb távra a pénzeteket, mert a közhiedelemmel ellentétben a TransferWise-ra sincs SEMMILYEN garancia, ezért ha véletlenül megborulna, buktad a pénzed! :U

https://www.oba.hu/betetvedelem/betetbiztositas-europaban

https://www.fscs.org.uk/check-your-money-is-protected/

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#1698) V/ válasza encoder (#1697) üzenetére


V/
titán

Nem kell közhiedelem hiszen ők is írják az oldalukon, de mivel nem bank az idézett OBA egyébként sem vonatkozna rájuk.
Már írtam ezt is hogy nincs ilyen betét akármi.
De nem kell riogatni a népet, mert elég értelmezni azt, amit leírnak. A magyar pénzek most belga bankban vannak.

A hagyományos bankok részére kötelező az ügyfeleik pénzét valamilyen pénzügyi védelmi program hatálya alá helyezni. Ez azért van így, mert a bankok a bevételük egy részét abból szerzik, hogy az ügyfeleik pénzéből hiteleznek és fektetnek be, emiatt pedig szükséges volt egy bizonyos összegig terjedő biztosítás létrehozása, ha netán valami félresikerülne.

A TransferWise azonban nem egy bank. Mi nem fedezzük mások kölcsönét a te péznedből és nem próbáljuk meg azt rizikós befektetésekben sokszorosítani. Ezért nem is egy pénzügyi védelmi program keretében biztosítjuk a pénzed.
Ehelyett mi védőintézkedéseket használunk a pénzed 100%-ának megóvására.

Mik ezek a védőintézkedések?
Ez a pénzügyi védelem azt jelenti, hogy törvény alapján olyan bankszámlákon kell tárolnunk a pénzed, amelyek teljesen függetlenek a cégünk tevékenységeire használt bankszámláinktól. Így akármi történik a TransferWise-zal, a pénzed biztonságban tudhatod.
Tehát pontosan hol is tároljátok a pénzemet?
A TransferWise a pénzedet megbízható pénzügyi intézményekben tartja, mint például a JP Morgan Chase vagy a Barclays. Hogy pontosan melyik bankban tároljuk a pénzedet az attól függ, hogy a fiókodon megadott lakcím melyik országban van — például, ha a címed az Egyesült Királyságban van, akkor a pénzed a Barclays bankban van, vagy egy másik EGT-beli pénzügyi intézményben.

Mi történik ha a TransferWise fizetésképtelenné válna?
Mivel a pénzedet a működésünkhöz szükséges pénzektől elkülönítve tároljuk, így az nem érintene téged, ha mi fizetésképtelenné válnánk. Az összes nálunk tartott pénzedet visszajuttatnánk hozzád.
Ha netán azon bankok egyikével történne valami, ahol a pénzedet tároljuk (mint például a Barclays vagy a JP Morgan Chase), akkor pénzed védelem nélkül maradna. Ebben a helyzetben nem tudnánk visszaadni a pénzed.

Milyen szabályozások vonatkoznak a TransferWise-ra?
A TransferWise szigorúan követi az őt szabályozói szervezetek előírásait minden országban, ahol elérhető. Ezek a szervezetek többek között a Brit Pénzügyi Felügyelet (FCA) az Egyesült Királyságban és az Európai Gazdasági Térségben, a Pénzügyi Bűncselekményekkel foglalkozó Hálózat (FinCEN) az Egyesült Államokban és számos egyéb szabályozó a világ körül. A fiókodon megadott cím határozza meg, hogy melyik szabályozó szerv előírásai vonatkoznak rád.
Ezeknek az intézményeknek az a feladatuk, hogy megvédjenek. Valamint ellenőrzik, hogy mindig őszintén és igazságosan járjunk el.

[ Szerkesztve ]

(#1699) zagloba válasza gyulaszu (#1696) üzenetére


zagloba
aktív tag

Köszi! :))

(#1700) Oliverda


Oliverda
félisten

Most vettem észre, hogy már a magyar felhasználóknak is elérhetővé tették az Apple Pay-t, habár a hivatalos listán még nincs rajta a TW.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.