Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) xy.zsolt válasza TZMI (#850) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A pénz csak aranyban és jól elásva van biztonságban :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#852) gyulaszu válasza xy.zsolt (#851) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Akkor is jöhet az AD és elviheti az egészet... :)

gyulaszu

(#853) aujjobba


aujjobba
addikt

Nem tudom mennyire hasznos vagy éppen unalomig ismételt info, de erste automatából simán működött ma a készpénz felvétel TW kártyával.
Ugyanez az ATM a revolut kártyát elutasítja.

[ Szerkesztve ]

(#854) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Itt is megkérdezem: mi a tapasztalata annak aki TW és Revolut kártyát is használt/használ...külföldre utalás Eur számlárol, online fizetés, kártyás fizetés esetén melyik a jobb?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#855) TZMI válasza xy.zsolt (#854) üzenetére


TZMI
csendes tag

TW-ről tudok nyilatkozni. Két alkalommal utaltam, forintot haza és eurót Horvátországba. Sima bankszámlára. Ft még aznap, euro 2 nap alatt ott volt. Zökkenőmentes, nagyon olcsó volt a tranzakció. Kártya ingyenes. Revoluttal a váltás ingyenes a TW ezzel szemben minimális váltási díjat számít fel. Kártyával töltöd fel, van feltöltési díj, de utalhatsz is magyar számlára ingyenesen, már ha a bankod ezért nem számít fel semmit. Vásárlás neten és POS-nál is tökéletesen működött, külföldön és itthon is elfogadták mindenütt. Ingyenes pénzfelvét működött külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#856) TZMI válasza xy.zsolt (#854) üzenetére


TZMI
csendes tag

A másik HSZ már nem egészíthető ki ezért itt folytatom. Mindezek ellenére próba alapon nyitottam egy Revolut számlát is. :) Kíváncsi voltam, addig amíg mind a kettő ingyenes, kipróbálom mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

(#857) aujjobba válasza xy.zsolt (#854) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut online fizetés, kártyás fizetés (applepay is) működik normálisan.
Forintot utaltam forint számlára, aznap megérkezett, ingyen volt.
EUR utalást nem próbáltam.
Itthon az államkincstári EUR egyenleget töltöttem revolut kártyás fizetéssel online, hogy euró államkötvényt tudjak venni, azzal se volt gond.

Külföldi összehasonlító oldalak szerint a TW nemzetközi utalása gyorsabb, viszont annak van költsége.

A revolut kártyával készpénz felvétele nem működik erste ATM-en, elutasítja, a TW kártya működik.
OTP ATM engedi a revolut kártyát, biztos többféle is de csak ezeket próbáltam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#858) xy.zsolt válasza aujjobba (#857) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszönöm a válaszokat :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#859) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!
Augusztus elején lejár a személyim, emiatt újat csináltattam. Tudja valaki, ilyenkor van-e valami teendő, be kell-e jelenteni?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#860) V/ válasza Tuomas (#859) üzenetére


V/
titán

Mindenhol be kell jelenteni, feltölteni a képet.
Itt, a bankodban, azon szolgáltatóknál ahol ezt eleve kérték az azonosításhoz, a mobilszolgáltató biztos, ha van PayPal fiókod ott is, ha van Revolut ott is.

(#861) Tuomas válasza V/ (#860) üzenetére


Tuomas
addikt

Ennek a transferwise-nál mi a módja?

We were here

(#862) V/ válasza Tuomas (#861) üzenetére


V/
titán

(#863) Tuomas válasza V/ (#862) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszönöm szépen! :R

We were here

(#864) betyarr válasza V/ (#860) üzenetére


betyarr
veterán

a paypalnál kértek személyazonossági igazolást? :Y nem is rémlik...

(#865) V/ válasza betyarr (#864) üzenetére


V/
titán

Egyrészt akkor lesz teljesen hitelesített a fiók és nem lesz semmi pénzforgalmi limited ha okmányokkal igazolod magad. Másrészt új dologként a pénzmosási szabályozás miatt is kell.
Ha valaki megközelíti az éves forgalomban a 2500 €-t attól kérni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#866) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, a Transferwise használható a mobilapp nélkül?

Switch Tax

(#867) V/ válasza MasterMark (#866) üzenetére


V/
titán

Igen, de a kártyát inkább abban tudod szabályozni, pontosabban csak abban. Miért? Nem foglal sok helyet és nincs vele igazán semmi gond.

(#868) MasterMark válasza V/ (#867) üzenetére


MasterMark
titán

Nagypapámnak nincs olyan mobilja amihez lenne app.

Switch Tax

(#869) V/ válasza MasterMark (#868) üzenetére


V/
titán

Értem, ha van kártya akkor ez problémás lesz. Bár ha a kártya alap dolgok be vannak állítva mondjuk egy másik mobilon akkor szerintem használható, majd csak változtatáskor kell azt használni. A PIN megnézése nem állandó dolog, meg lehet jegyezni, a limiteket és hogy milyen fizetési mód legyen használva azt sem mindig kell állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#870) MasterMark válasza V/ (#869) üzenetére


MasterMark
titán

Esetleg egy sim nélküli tablet-ben menne? Vagy kell mobilhálózat is neki?

Switch Tax

(#871) KTU válasza MasterMark (#870) üzenetére


KTU
addikt

Menni fog.
Xiaomin 2db fiókot kezelek szimultán, a második fiókhoz rendelt SIM másik nem okostelefonba van.
Mikor weben belépek push üzenet jön az alkalmazásokra, megerősítésként.
Csak az alkalmazás elindításához kell SMS, ha jól emlékszem.

Xiaominak, MIUI-n saját alkalmazásklónozása van, nagyon jól működik.
Playben lévőket próbáltam, nekem mindegyikkel gondom volt.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#872) V/ válasza MasterMark (#870) üzenetére


V/
titán

Valami olyan kell neki ami tud fogadni sms-t mert a jóváhagyások arra mennek a belépéskor normál esetben, app nélkül.
Ha app-ra állítod a 2 lépcsős azonosítást, akkor meg ha más eszközről belépve az app-ban kell engedélyezni, így az nem kerülhető meg.
De csak a kártya alap szabályozásához kell, ezt a te telefonodon is meg tudod csinálni és azután nem kell foglalkozni vele. A többi dolog megy app nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#873) MasterMark válasza V/ (#872) üzenetére


MasterMark
titán

Mobilja van csak Windows Phone, SMS-ek mehetnek arra, az app meg a tablet-re?

KTU: Köszi, megpróbálom akkor ha legközelebb arra járok.

Revolut-ról tudok utalni rá, vagy mindenképp kell egy bankkártya az első feltöltésre?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#874) V/ válasza MasterMark (#873) üzenetére


V/
titán

Értsd már meg hogy több ezer fontos limitek vannak, ahhoz nem kell nyúlni, meg kell adni hogy az érintős rész, a mágnes csíkos rész, a pin kódos rész és az online vásárlás használható legyen és megnézni a pin kódját. Azután nem kell app.
Bankszámláról is lehet utalni rá. Ez eg y 5000 Ft-os feltöltés lehetőségei, 25 Ft a díja, banki utalással 0 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#875) MasterMark válasza V/ (#874) üzenetére


MasterMark
titán

Értem én, de nekem is van Transferwise-om, a saját mobilomon. :R

Switch Tax

(#876) V/ válasza MasterMark (#875) üzenetére


V/
titán

Persze, de nem kizárt hogy egy másik TW azonosítóval lépj be és annak a dolgait rendezd. Szerintem nincs akadálya, bár ezt nem próbáltam még, mert nincs másik TW fiók.

[ Szerkesztve ]

(#877) V/


V/
titán

Gondolom megkaptáztok már hogy augusztus 5-től az USA számlatulajdonos megnevezés változik. Néhány helyen ez hasznos lesz.

Számlatulajdonos
TransferWise FBO Jakab Gipsz

hanem

Számlatulajdonos
Jakab Gipsz

Ahogy a angol font és euró számla esetén is használható.

[ Szerkesztve ]

(#878) Watcher45 válasza MasterMark (#873) üzenetére


Watcher45
tag

Korábban nekem is volt Lumiám, nem is foglalkoztam az app-al. A Transferwise-t az asztali gépemről használtam. Az SMS kódos belépés után nem hiszem, hogy lesz olyan igénye amit nem tudna a számítógépén intézni mobilos app nélkül. Bankkártya nem kell az első feltöltéshez hiszen átutalással is tölthető, igaz, hogy az lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#879) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Bitpandára utalnék pénzt transferwise-on keresztül, de ez a hibaüzenet fogad: "A TransferWise sajnos nem tud szolgáltatást nyújtani a megadott cég számára. Az esetleges okozott kellemetlenségekért elnézést kérünk."
Lehetséges, hogy a cég szerepel a kivételek között csak elfelejtették megemlíteni?

(#880) V/ válasza Blackhole13 (#879) üzenetére


V/
titán

Hol kellene ezt tudatni? A Bitpanda írja hogy fogad pénzt TransferWise-n keresztül? A Transferwise támogatja a kriptovalutás dolgokat?
Incompatible Accounts & Currencies
We can't support transfers to Bitcoin or any other cryptocurrency, directly or indirectly, through our services.

[ Szerkesztve ]

(#881) kammler válasza V/ (#865) üzenetére


kammler
senior tag

Hát nem tudom hol lehet megnézni mióta van paypal fiókom, de nagyon rég óta. Ezerszer fizettem már vele 60 ezreket is (de ekkora összeget már régen, áruért). A 2500 eurós határról nem tudok nyilatkozni, de mikor nyitottam a paypal-t ott aztán nem kértek semmit. Pedig verified. Azóta nem szóltak hogy kéne nekik vmi.

(#882) feketedini


feketedini
tag

Járt valaki úgy hogy OTP kártyával nem sikerült a transferwise feltöltése? Az Ön bankja nem engedélyezte a tranzakciót volt a kiírás. Revolutra ment utána.

(#883) V/ válasza feketedini (#882) üzenetére


V/
titán

Nem, szerintem valami pillanatnyi technikai probléma lehetett.

(#884) zagloba válasza feketedini (#882) üzenetére


zagloba
aktív tag

Én azzal szoktam tölteni!

Egyébként céges számlát lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#885) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

Sziasztok

Nem Transferwise, de hasonló... Sajnos nem találtam hozzá topicot. Hátha valaki tud segíteni. Olyan bankot / szolgáltatást keresek, ahol nem kell számlát nyitnom, hanem egy meglévő bankszámlát össze tudok linkelni vele és jár hozzá egy bankkártya. Mint pl. a Klarna. Ott úgy működik, hogy a meglévő német bankszámlámat össze tudom kapcsolni a Klarna bankkal és tudok igényelni egy bankkártyát. Amire nekem ez jó, az az, hogy ez egy olyan kártya, amivel tudok fizetni a neten és bárhol elfogadják - a német EC kártyákkal ellentétben. Persze a saját bankomnál is tudnék egy Visa kártyát igényelni, de a havi 10 Eurot eléggé sokallom érte.

(#886) Laox válasza dreizwanzig (#885) üzenetére


Laox
aktív tag

Curve. Banki középárfolyamon vált, elég jók. Privátban tudok meghívót is küldeni, pár fontot kapunk mindketten. Csak egy bankkártya kell neki, számla sem. A bankkártyádat terhelik be és utána még arra is van időd, hogy eldöntsd, melyik bank váltson. Nagy valószínűséggel a német EC kártyával is működik.

(#887) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Van olyan lehetőség, hogy GBP-ben kapok pénzt a TW számlámra és átkonvertálom HUF-ra az egészet? Csak hogy ne kelljen minden egyes fizetésnél fizetni a konverziórért.

Vagyis a kérdés, hogy lehet-e rajta HUF-ban pénzt tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#888) macikos válasza macikos (#887) üzenetére


macikos
addikt

Bocsi, közben megtaláltam a weboldalon. A mod törölheti is a hsz-t, ha gondolja. Köszi!

(#889) macikos


macikos
addikt

Bocsánat az újabb hsz-ért!
Az nem lesz gond, hogy a kártyán a keresztnév van elől?

(#890) V/ válasza macikos (#889) üzenetére


V/
titán

Nem, mindenkién úgy van, egyébként sem annyira lényeges a név. Fordíts el 180 fokkal és a sorrend jó lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#891) macikos válasza V/ (#890) üzenetére


macikos
addikt

Remélem nem lesz gond az ékezetekkel.

Nehogy elírják a nevemet a kártyán és úgy szerepeljen, hogy Läkätos Märlon Brändô :D

(#892) V/ válasza macikos (#891) üzenetére


V/
titán

angol abc hasznalatos, gondolom :Y

(#893) Dluinet válasza macikos (#891) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én Magyarországon kívül mindenhol ékezetek nélkül adom meg a nevem és címem, hogy ne legyen probléma

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#894) MasterMark válasza macikos (#891) üzenetére


MasterMark
titán

Az én nevem el van írva a Revolut kártyán, és azt mondta a support nem gond.

Switch Tax

(#895) Ixion77 válasza V/ (#890) üzenetére


Ixion77
őstag

Nekem jó (magyar) sorrendben van. Lehet, hogy rosszul töltöttem ki regisztrációkor.
Az ékezetek is jók rajta (Á).

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#896) V/ válasza Ixion77 (#895) üzenetére


V/
titán

Akkor tényleg összekeverted a first name = utónév, last name = vezetéknév kombinációt. Akkor tévedtem csak dombornyomják az ékezetes betűket is, de szerintem az ő és ű az gyanús.

(#897) gyulaszu válasza V/ (#896) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ezt én is meg tudom erősíteni.
Az én nevemben lévő "Á" megmaradt, de az "Ű"-ből "U" lett a kártyán.

gyulaszu

(#898) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

El jött az idő, hogy több sikeres utalás után kérjek debit kártyát is a Transferwise-on és ausztrál bankszámlaszámot…..ha van valami meghívó vagy kód amivel kölcsönösen segíthetünk egymásnak akkor privátban várom :) Az még nem világos, hogy hol kell igényelnem az ausztrál account-tot

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#899) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Jelenleg szarakodik az TW website...megcsináltam a AUD számlaszámom de azt írja hogy jelenleg nem tudom használni az ausztrál banki adataimat pénzbeszedéshez....mit jelent ez és mit kell tennem, hogy tudjak utalni TW-n keresztül az itthoni EUR-os Raiffeisen számlámról rá pézt????

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#900) KTU válasza xy.zsolt (#899) üzenetére


KTU
addikt

Nem Ausztráliában élek, de van Auztrál $ számlán, magyarországi regisztrációval.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.