Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) vnorbi válasza betyarr (#200) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elvileg a mobil appban vagy a webes felületen tudod aktiválni a kártyára nyomott kóddal. Ez megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#202) betyarr válasza vnorbi (#201) üzenetére


betyarr
veterán

igen,az megvolt,de írta a tw,hogy mielőtt használnám,először kell indítani egy vásárlást a mágnescsík vagy az érintőcsip használatával.

(#203) betyarr válasza betyarr (#202) üzenetére


betyarr
veterán

sry,félrenéztem.

[ Szerkesztve ]

(#204) nutfile


nutfile
aktív tag

úgy néz ki, hogy már elismerik a csúszásokat a kártyákkal:

(#205) Fandango válasza nutfile (#204) üzenetére


Fandango
veterán

Én kaptam e-mailt is róla.

(#206) tsilver válasza Fandango (#205) üzenetére


tsilver
aktív tag

nekem is van
Problémákba ütköztünk a betéti kártyád gyártása során. Továbbra is úton van, de némileg több időbe fog telni, hogy megérkezzen.

Meg kell, hogy érkezzen eddig: 07/10/2018.

azért ez a dátum elég durva és elgondolkodtató
Valami nagyobb baj lehet mert azért nem kell 1 hónap a gyártáshoz még a magyaroknak sem

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#207) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Jól érzékelem, hogy hiába van EUR a TW számlán, nem fogok tudni utalni EUR-t közvetlen az EUR egyenlegről, csak ha előbb átváltom másik devizára?

jav.: Működik a dolog, csak valamiért elsőre nem ette meg.

[ Szerkesztve ]

(#208) nutfile


nutfile
aktív tag

szerk.
bocsi, rossz fórumba írtam

[ Szerkesztve ]

(#209) betyarr


betyarr
veterán

no,túl vagyok az első itthoni kártyás vásárláson és pénzfelvételen.mindkettő sikeres volt.annyi,hogy egy kicsit elbaltáztam,mert érintve akartam először fizetni és nyilván úgy még nem lehetett,csak bedugós pinkódos módszerrel.

(#210) Beniii06


Beniii06
őstag

Infó azoknak, akiknek késik a kártya. 31.-én rendeltem a kártyát, ma jött meg.

"Got any other secret weapons?"

(#211) KTU válasza Beniii06 (#210) üzenetére


KTU
addikt

Nálunk 29.-én lett újraküldve, ma ért ide.
Az első amit 08. 09.-én rendeltünk, az eltűnt valahol.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#212) fecus


fecus
őstag

Megvan végre. :C

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#213) nutfile válasza Beniii06 (#210) üzenetére


nutfile
aktív tag

detto

(#214) betyarr


betyarr
veterán

ebayen vásároltam egy apróságot és a paypal alá beregelt tw kártyáról fizettem.egyelőre csak huf-ban tartok rajta pénzt,gondolván,hogy a megfelelő összeget úgyis átváltja a tw.0,84 font volt a termék ára.ami érdekes,hogy megjelent a gbp számlán 0,16 font.most ez miez?a tw csak 1 fontra felkerekítve vált és a fennmaradó "aprót" meg gbp számlán hagyja :F

(#215) betyarr válasza betyarr (#214) üzenetére


betyarr
veterán

vagy esetleg ahhoz lehet köze,hogy nem választottam ki a pp-nál hogy a saját bankom váltson (vagyis a tw),és így a pp váltott?mert az ebayen igazából aud-ban volt megadva az ár és most nézem,hogy az lett konvertálva gbp-vé.

(#216) KTU válasza betyarr (#215) üzenetére


KTU
addikt

A PayPal sajna ilyen.
Gyorsan kattintgatsz, és nem állítod át, akkor hagyod hogy PP váltson.
Sajna minden vásárlásnál külön át kell állítani.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#217) betyarr válasza KTU (#216) üzenetére


betyarr
veterán

jah,tudom...sőt,olyan is van,hogy egyszerűen nem ad rá opciót... :U

ez a tw dolog meg megoldódott.időközben visszajött a pp-s kártyareg 1 fontos díja,csak nem vettem észre.és nyilván abból vonódott a vásárlás.

(#218) ANOka válasza KTU (#216) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem nem kell a PP esetén minden vásárlással kézzel állítgatni.
Ld.: PayPal topikösszefoglaló ide vonatkozó része.

(#219) betyarr válasza ANOka (#218) üzenetére


betyarr
veterán

sajnos kell.már én is megcsináltam párszor,de mindig visszaáll alapértelmezett pp konverzióra :U

(#220) ANOka válasza betyarr (#219) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor kérdezz rá a szaktopikban, hogy neked miért nem jó. :(

(#221) KTU válasza ANOka (#218) üzenetére


KTU
addikt

Megcsináltam akkor, valameddig jó volt.
Már magyar a felület, és változott is.
Leírás: 2016-10-10
mindjárt 2 éves.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#222) ANOka válasza KTU (#221) üzenetére


ANOka
őstag

Kérdezz rá a topikban!!!
...vagy ne, de akkor ne panaszkodj...

[ Szerkesztve ]

(#223) fecus


fecus
őstag

A PayPal alá beregisztrált kártya esetén a Transferwise elutasította az 1 USD ellenőrző leemelést. Mit rontottam el?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#224) betyarr válasza fecus (#223) üzenetére


betyarr
veterán

így van jól.menj vissza a pp-re és a tw kártyánál lesz kiírva,hogy engedélyezés,vagy aktiválás,már pontosan nem emlékszem.na,ha arra ráböksz,akkor fog terhelni 1gbp-vel,és akkor fogod látni a tw események között a 4 jegyű kódot is.

(#225) fecus válasza betyarr (#224) üzenetére


fecus
őstag

Köszi.
Türelem Fecus, türelem... :B :D

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#226) KTU válasza betyarr (#217) üzenetére


KTU
addikt

Most volt egy kis időm átböngészni a PayPal-t.
Hogy ne a PayPal váltson, most találkoztam avval hogy vásárlásnál nem volt ilyen konverzió opció.
Mindenképpen az USD-t, EUR-ra, vagy másik kártyánál GBP-re akarta váltani.
Megoldás, jelentkezz be PayPal fiókba, majd nyisd meg ezt az oldalt,
itt tudod a kártyákat külön, külön beállítani, (katt Conversion Options)
de utána ne felejtsd el menteni az egészet a sárga SAVE gombbal.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#227) betyarr válasza KTU (#226) üzenetére


betyarr
veterán

ezer hála :R
kíváncsi leszek meddig marad így.nagyfranckarika ez a pp,hajlamos a huncutkodásra :U

(#228) ANOka válasza betyarr (#227) üzenetére


ANOka
őstag

PP szaktopik részletes topik összefoglalókkal

(#229) germinator66


germinator66
aktív tag

Figyelem: mostantól az utalásoknak (azonos és eltérő pénzem esetén is) van egy 310 Ft-os fix díja.

[ Szerkesztve ]

(#230) vnorbi válasza germinator66 (#229) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem azt írták, hogy december 1-től él ez az emelés.

(#231) Fandango válasza vnorbi (#230) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is az van a levélben, hogy dec. 1-től.

(#232) tsilver


tsilver
aktív tag

hogyan tudom a kártya limiteket módosítani webes felületen nincs szerkesztési rész csak közli hogy mi mennyi

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#233) betyarr


betyarr
veterán

Szia!
Egy alacsony, 310 Ft körüli fix díjat vezetünk be pénzutalás esetén.

December 1.-tól a több pénznemű számláról más számlára történő pénz küldésének lesz egy alacsony fix díja.

(#234) vnorbi válasza tsilver (#232) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Weben sehogy, mobilappon van két vagy esetleg három lehetőség:

1. adott limit 0-ra állítása
2. adott limit maximumra állítása
3. adott limit visszaállítása a kezdeti értékre (ebben nem vagyok biztos)

(#235) szabi__memo válasza germinator66 (#229) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Várható volt. Semmi nincs ingyen. Egy csomó ilyesmi amit ingyenesen bevezettek már fizetős. Mármint más cégeknél (is)

(#236) KTU válasza germinator66 (#229) üzenetére


KTU
addikt

"A több pénznemű számládon belül történő átváltási díjakban nincs változás.
Amikor az egyenlegeid között váltasz pénzt, csak az átváltási díjat fizeted."

A személyes fiókban még nem is utaltam, csak váltottam a számláim közt, itt nem változik semmi.

A céges fiókba utaltam HUF - HUF, az olcsó utalást választva, 210 Ft volt az utalás díja egységesen.
Ez emelkedik 100 Ft-al.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#237) zseko


zseko
veterán

Sziasztok, eddig úgy használtam ezt a szolgáltatást, hogy az angol számlámról utaltam a magyar számlámra. Most viszont visszafelé szeretnék, megoldható?

HR24.hu

(#238) edk- válasza zseko (#237) üzenetére


edk-
őstag

Természetesen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#239) zseko válasza edk- (#238) üzenetére


zseko
veterán

Jó, köszi, bár tulajdonképpen a hogyanjára lettem volna kíváncsi :DDD
De azt hiszem most rájöttem - miután beállítottam a Borderless Accountot és megigényeltem a bankkártyát... :D
Munka után kipróbálom, most nincs nálam az angol kártyám az adatokhoz.

HR24.hu

(#240) edk- válasza zseko (#239) üzenetére


edk-
őstag

Ahhoz, hogy a magyar számládról a britre utalj, nem kellett volna accountot nyitnod és kártyát igényelned...

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#241) zseko válasza edk- (#240) üzenetére


zseko
veterán

Tudom, rájöttem... Hogy előtte miért nem volt egyértelmű hogy kell? :F nem értem.... Pedig nem öt percet kerestem. Na mindegy. Abból a szempontból viszont, hogy ki akarok nézni pár országba, jól fog jönni. Remélem.

HR24.hu

(#242) kzs


kzs
tag

Nincs magyarországi számlám (külföldön élek), viszont van TW Borderless számlám
Lakaseladasbol származó nagyobb összeget szeretnék eljuttatni magamhoz, a pénz édesanyám forint-számlájáról érkezne

Meg lehet ezt oldani?
- Tudom, hogy normál TW esetén nem megoldható (saját számláról kell érkeznie a pénznek). Változtat ezen valamit hogy van Borderless-em? Cél, hogy magyarországi belföldi utalás költségén megoldhato legyen
- más ötlet: mi történne akkor, ha forintot utalok külföldre, az EUR-os Borderless számlámra? (tudom, hogy külföldre utalás költsége magasabb a banknál, de) a kérdés az, ezeseteben a TW elfogadná és átváltaná-e?
- harmadik opcio nyilván az, hogy nyissunk anyunak TW (vagy hasonlo) számlát, és ugy utaljunk... van korlátozás, hogy friss felhasználo mennyi pénzt utalhat azonnal?

Azzal tisztában vagyok, hogy vannak költségek TW-nél: de ugy számolom, mindenképp jobban járok, ha TW-n keresztől váltok, mint ha magyar banknál és onnan külföldre utalva.
Más ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#243) skristof válasza kzs (#242) üzenetére


skristof
tag

magyar forint számláról szeretnél nem-magyar nem-forint számlára utalni.

ez pontosan az alap TW scenario, semmiféle extra nem kell hozzá.

(#244) edk- válasza skristof (#243) üzenetére


edk-
őstag

Én úgy értelemezem, hogy anyuka magyar forintszámlájáról a saját TW Borderless számlájára szeretne pénzt juttatni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#245) zseko válasza N0R (#83) üzenetére


zseko
veterán

Most próbáltam egy BB Go! hitelkártyával, 1000 forintot átvittem a Borderless Accountra, a BB-s mobil appban azt látom, hogy 'Megbízás típusa: Vásárlás'. Az sms-ben is az jött, hogy 'Hitelkártya POS tranzakció'. Akkor ez bízom benne azt jelenti, hogy kártyás vásárlásnak veszi.

HR24.hu

(#246) kzs válasza edk- (#244) üzenetére


kzs
tag

pontosan
ezért nem egyértelmő a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#247) edk- válasza kzs (#246) üzenetére


edk-
őstag

Ha nem a borderlesst használnád, hanem lenne helyi bankszámlád, akkor csak az átutalási limit lenne az akadály.

Esetleg megoldás a Revolutra regisztrálás, mert oda TW-on keresztül olcsón utalhat bárki. Persze, HUF -> EUR (vagy más) konverzióval.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#248) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, most találtam erre az transferwise oldalra. Paypalt szeretném helyettesíteni, hogy a külföldi megbízásokból érkező munkákért a pénzt ne sápolja túlzottan mindenki.

Ez mennyivel jobb mint a paypal? Ott bukom elég szépen már csak azzal hogy megérkezik az PP accra, és aztán még bukom 1x mert a PP gyengébben váltja az ausztrál dollárt mint a saját ing bankom.

Ha készítek egy TranserW accot, akkor azt nem tudom kártyához rendelni? Új kártyát kell létrehozzak neki ?

Köszönöm a segítséget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#249) trialboj


trialboj
őstag

Lehet nem jól értem de nekem ebből az jön le, hogy ez sokkal drágább mint a paypal.

Spending with your card

If you have the currency in your account, it's free!
If you don't have the currency in your account, there's a conversion fee, typically between 0.35% - 2.5%.
If we don't support the currency, we'll use the Mastercard rate. You can find a list of supported currencies here.

Withdrawing cash from an ATM

Withdrawing money from ATMs is free up to £200 a month, with a 2% fee afterwards.

2% 1000$nál már 20$, amit elbukom mikor átváltom a saját valutámba, ami lei, utána pedig ismét 2%ot vesztek ha ki akarom venni a kártyáról?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#250) Fandango válasza trialboj (#249) üzenetére


Fandango
veterán

Alapvetően KP-t kivenni mindig nagy bukó, kivétel ha a saját bankod saját kártyáját használod, vagy kevésbé fájó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.