Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) V/ válasza Brandynew (#1048) üzenetére


V/
titán

Nem biztos, mikor volt az? 2017-től nem lehetett.

(#1052) gyulaszu válasza xy.zsolt (#1049) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem a munkáltatóm utal rá napidíjat eur-ban, akkor nincs semmi jutalék.
Te nem tudod hasonlóan megoldani?

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#1053) KTU válasza xy.zsolt (#1049) üzenetére


KTU
addikt

"Ott húznak le ahol tudnak a pénzügyi szolgáltatók sajnos"

A mérték nem mindegy.

Mindennek ára van, ezt ki kell fizetni.
Ha sokáig ingyen vagy nagyon olcsón adnak valamit, ami nem fedezi a költségeket, (és valamennyi profit nincs rajta,) :U
az a cég előbb - utóbb csődbe megy.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1054) xy.zsolt válasza gyulaszu (#1052) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem akkor is van jutalék csak azt a munkáltatód kontójáról vonják.....nekem már kp-m van, így ez nem opció sajna.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1055) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mindent átnézve már látom, hogy pl utalásnál van a revolutnak is létjogosultsága….azért nem mindegy, hogy pézváltásnál 0.34%-al megrövidítenek vagy sem (nyilván nagyobb összegnél számít)…..csak ott meg a túlzott "szarozás" nem tetszik amit a pénzmosási törvényre hivatkozva művelnek.....pl akár már csak egy 100ezeres összeg utalása esetén is előfordulhat, hogy rezsiszálával kell igazolnom lakcímem.... stb. A TW-nél eddig többször utaltam többszázezres tételt és csak első alkalomkor kértek papírokat.....és akkor sem rezsiszámlamásolatot. Szóval egyelőre maradok és inkább benyelem a váltási árak közötti pluszt a TW-nél.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1056) V/ válasza xy.zsolt (#1055) üzenetére


V/
titán

A Transferwise-t és a Revulutot is a magas bankiköltségek kiváltására használjuk, most itt már azzon rágódni hogy 0,34% az megrövidítés (a bankod deviza eladás és deviza vételi árfolyam közt mekkora a %-os különbség) vagy nem, hát nem igazán hasznos.
Nézd meg hogy a Revolut mennyit kér ilyenre ( a topikjában válaszolnak is) és ha az az olcsóbb, akkor azt használod, nem kényszerít senki hogy a TW-t használd, amelyik neked jobban megéri.
Én a szerintem nem "magas" költségek ellenére maradok itt, mert az USA, német, angol és ausztrál önálló bankszámlaszámok csak itt vannak. Bőven visszatérül a 0,34%

[ Szerkesztve ]

(#1057) xy.zsolt válasza V/ (#1056) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igaz!....az ausztrál számlaszám is fontos számomra, erre eddig nem is gondoltam

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1058) gyulaszu válasza xy.zsolt (#1054) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha van is olyan, akkor az utalási "költség" lenne. Bár elég nagy multi, úgyhogy biztosan valamilyen "flatrate" számlacsomagja van.
Btw azért jöttem ide, mert a cib-nél fogadáskor is levontak 2 eur-t :( :W

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#1059) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Magyarországi Raiffeisen EUR számláról OTP forint számlára utalásnál IBAN-t meg kell adni vagy a helyi számlaszám is elég?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1060) V/ válasza xy.zsolt (#1059) üzenetére


V/
titán

Országon belül elég a helyi. A neve adja: nemzetközi bankszámlaszám
OTP: Az IBAN használata Önnek is elősegítheti az Európán belüli nemzetközi fizetési ügyletek pontosabb, gyorsabb, hatékonyabb és olcsóbb lebonyolítását.

[ Szerkesztve ]

(#1061) zichie


zichie
senior tag

Már úton van a kártyám. Spotify-hoz szeretném hozzárendelni, hogy onnan vonja le a családi prémium csomag 7,99 € összegű havi díjat. Valakinek sikerült ez gyakorlatban? Azt olvastam, hogy a Spotify figyeli, hogy mely országban bocsátották ki a kártyát, tehát magyar előfizetéshez magyar kibocsátású bankkártya kell. A Transferwise kártya milyen országbeli kártyának számít?

Van akinek nem fogadta el a Spotify a TW kártyáját: https://community.spotify.com/t5/Subscriptions/Cannot-use-TransferWise-debit-cards/td-p/4650461

(#1062) TZMI válasza zichie (#1061) üzenetére


TZMI
csendes tag

Tavasszal igényeltem a kártyát és utána be is állítottam a Spotify-hoz. Egy dologra kell ügyelni, hogy engedélyezzed a netes vásárlást az app-ban. Azóta is működik hibátlanul.

(#1063) zichie válasza TZMI (#1062) üzenetére


zichie
senior tag

Köszönöm az infót! :R

(#1064) aerol


aerol
tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy amikor küldik a kártyát, ahhoz tartozik valamilyen tracking number esetleg? A rendszer szerint ma egy hete kellett volna megjönnie a kártyámnak. :U

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#1065) anadroid válasza aerol (#1064) üzenetére


anadroid
senior tag

Sima levélként jön.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1066) agroman


agroman
senior tag

azoknak akik szeretnenek paypalrol transferwisera utalni, felesleges csak ezert accot nyitni.
mar a telefonos hivassal sem megy. kerek perec megtagadjak hogy felvegyek a bankszamlak koze.

------

(#1067) zichie


zichie
senior tag

Megérkezett a kártya, be is aktiváltam, megvolt az első vásárlás is. Online csak kis összegeket akarok majd költeni, ezért be akarom állítani az online vásárlási napi limitet 20 GBP-re biztonsági okokból. Az alkalmazásban látok limit állítási lehetőségeket, de csak annyit tudtam változtatni, hogy az aktuálisan beállított 1000 GBP összeget változtatta meg 10000-re. Ezt vissza tudtam állítani 1000-re, de 20 GBP megadására nincs lehetőség. A transferwise honlapján sem találtam infót, hogy lehet 1000-nél kisebb értéket beállítani.

(#1068) vnorbi válasza zichie (#1067) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Három állapot van: kikapcsolás, alap limit, maximum limit.

Azt tudod csinálni, hogy az online vásárlást kikapcsolod, aztán majd visszakapcsolod, amikor költeni szeretnél.

(#1069) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Német ebayen szeretnék vásárolni 280 Euroért banki utalással. Megéri emiatt létrehozni egy accountot a transerwise-n? Még sose használtam. Nagy különbség lenne ez és az Otp-s utalás között? Úgy tudom hogy az Otp is elég jól vált, így ekkora összegnél talán csak pár száz Ft-t spórolnék. Transferwise teljesen ingyenes?

(#1070) Dluinet válasza dudi6 (#1069) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elsőnek egy pay-pal accountot hozz létre, anélkül nem vásárolunk az ebay-en.
Németektől, amerikaiaktól óvatosan vásárolj, mert az ebay nem szokott a magyaroknak ítélni a németekkel és az amerikaikkal szemben, még ha igazuk is van.

Nincs magyar bankkártyád?

Különben az amazon-t ajánlom az ebay helyett.
Ebay tökéletes arra, hogy kínaiaktól vásárolj.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1071) V/ válasza dudi6 (#1069) üzenetére


V/
titán

Ha nem devizaszámlád van akkor az utalásnak is van egy minimum díja, ami minimum 2680 Ft, de nézd meg pontosan a számlacsomagodnál.Bankon kívülre.

A TW a devizapiaci középárfolyamot használ az OTP meg deviza eladásit, ami több mint a TW váltása. Ha meg véletlenül kevesebb akkor az utalás díját rászámolva lesz több.

[ Szerkesztve ]

(#1072) dudi6 válasza Dluinet (#1070) üzenetére


dudi6
senior tag

Van paypal-m, de vannak eladók akiknek nincs vagy nem fogadják el.
Van az otp-nél bankkártyám, de nem értem ennek mi a jelentősége?
Amazon is szoktam vásárolni és az Aliexpressen is, ismerem ezeket...
(#1071) V/
Köszönöm, akkor megéri regisztrálni a TW-re. Kipróbálom legalább.

(#1073) V/ válasza dudi6 (#1072) üzenetére


V/
titán

Készítettem egy összehasonlítást a mai napra, az akkori időpontra.

Utalás esetén ehhez még megy a 2680 Ft, így az árfolyam 346,88 Ft lesz


Itt meg 333,8 FT

[ Szerkesztve ]

(#1074) dudi6 válasza V/ (#1073) üzenetére


dudi6
senior tag

:R :R :R
Gondolom a revolutnál jobb ebben az esetben a TW. Ott sem vagyok még regisztrálva, így nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#1075) KTU válasza dudi6 (#1074) üzenetére


KTU
addikt

Revolut-on most 280 € ért, 93 427 Forintot kell adni.

(#1073) V/ :
Kihagytad hogy átváltásnál jön még hozzá 400 HUF díj.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1076) Dluinet válasza dudi6 (#1072) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak annyiban kapcsolódik, hogy utalás esetén semmilyen vásárlói védelmet nem kapsz.
A németek sem olyan becsületesek, mint amilyennek hisszük.
Ha az otp-nél van bankáratyád, akkor a revolute-tal egyszerűbb az egész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1077) V/ válasza KTU (#1075) üzenetére


V/
titán

Mindkettőnél kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#1078) dudi6 válasza Dluinet (#1076) üzenetére


dudi6
senior tag

Revoluttal lehet számlaszámra utalni, tehát olyannak akinek nincs revolutja?

(#1079) Dluinet válasza dudi6 (#1078) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1080) anadroid válasza dudi6 (#1078) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen, IBAN formátum+BIC kell hozzá.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1081) agroman


agroman
senior tag

tovabb keresve megoldast..

Van valakinek tapasztalata Payoneer -> Transferwise deviza mozgatas temaban?

kosz!

------

(#1082) dudi6 válasza Dluinet (#1079) üzenetére


dudi6
senior tag

Nah akkor most már tanácstalan vagyok, hogy melyik legyen. TW vagy revolut

(#1083) Tuomas válasza dudi6 (#1082) üzenetére


Tuomas
addikt

Mindkettő ;]

We were here

(#1084) anadroid válasza Tuomas (#1083) üzenetére


anadroid
senior tag

Amióta forinttal tölthető a Revolut, azóta nem használom a TW-t. Nincs mire.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1085) Tuomas válasza anadroid (#1084) üzenetére


Tuomas
addikt

Hogyne lenne, tölteni vele a revolutot :DD
Amúgy én vegyesen használom mindkettőt, mivel revolut pre paid kártyát ad, tw viszont debitet! Ez szerintem sok helyen és sok embernek fontos lehet!

We were here

(#1086) anadroid válasza Tuomas (#1085) üzenetére


anadroid
senior tag

Amelyik országban idén jártam, mindenhol működött a Revolut. Egyetlen felhasználása maradna csak, ha a német IBAN-omra akarna valaki utalni. Sajnos nincs ilyen. :O

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1087) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Azért olvassatok bele a revolut forumba itt a prohardveren. Iszonyat mennyi gond van ott. Amúgy nekem is van mindkét kártyám....a közértben revolutot használok, de ha komolyabb kiadásom, utalásom van akkor csakis TW

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1088) Tuomas válasza xy.zsolt (#1087) üzenetére


Tuomas
addikt

Mennyi? :F

We were here

(#1089) gzbotii válasza xy.zsolt (#1087) üzenetére


gzbotii
veterán

Legtöbb gond a készüléket tartó userrel van, mint kiderül általában.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1090) dudi6


dudi6
senior tag

Valaki össze tudná nekem foglalni vagy van valami link, hogy a Trasferwise, Revolut, Curve -t mikor érdemes használni? Melyiket mikor, mire jó? :)
Curve-m van régóta, most regisztráltam Revolutra, aztán holnap a TW-re is fogok...

(#1091) TZMI válasza dudi6 (#1090) üzenetére


TZMI
csendes tag

Szia, én ezekből tájékozódtam:
https://shorttrips.blog.hu/2019/03/14/curve_975
https://rendeljkinait.hu/hirek/gazdasag_kultura/transferwise-revolut-es-curve-egymas-ellen/

(#1092) wwhy


wwhy
veterán

Srácok,a TW kártyáját lehet NFC-vel használni? G Pay nélkül, saját appal, mert ez lenne egy kitétel. RO-ban dolgozom/kell dolgoznom, és gondolom, hogy jobban járok, ha a HUF-ot átpakolom egy TW kártyára egyszeri díjért, mint minden esetben fizetni a váltási díjat HUF-(EUR)-RO vonalon.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1093) gzbotii válasza wwhy (#1092) üzenetére


gzbotii
veterán

Mondjuk erre jobb lenne a Revolut. Igaz, NFC-s fizetés ott is csak GPayel megy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1094) wwhy válasza gzbotii (#1093) üzenetére


wwhy
veterán

Értem, Revoluttal egy bajom van, hogy online nem tudok/lehet vele fizetni ott, ahol OTP a kiszolgáló. Legalábbis a gyorshajtási büntinél nem fogadta el a Revolut kártyát.

gzbotii: értem, akkor lehet, hogy valami gixer volt a rendszerrel, de többször is próbáltam és nem tudtam befizetni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1095) gzbotii válasza wwhy (#1094) üzenetére


gzbotii
veterán

Én többször fizettem OTP-s felületen, vitális kártyákkal, sose volt bajom. Most meg nem mondom, talán ELMŰ oldalán vannak ők, február óta fizetek ott havi rendszerességgel.

Ja, meg pont kedden kötöttem utasbiztosítás, a biztosító oldalán (OTP felület) simán ment a virtuális Revolut kártya.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1096) Brandynew válasza wwhy (#1094) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem soha nem volt ezzel bajom, mindig tudok OTP felületén fizetni Revoluttal, pl. a MÁV oldalán heti rendszerességgel.

(#1097) warezxts


warezxts
senior tag

TW kártya mennyi időn belül jön meg? lehet mégis kellene KP felvételre Ázsiai országokban Revolut mellé, köszi a választ előre is

(#1098) V/ válasza warezxts (#1097) üzenetére


V/
titán

Egy héten belül meg szokott érkezni.

(#1099) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Én is épp akartam kérdezni a kínai tapasztalatokról:
Működik a kártyás fizetés úgy általánosságban? Készpénz felvétel mely bankoknál lehetséges?

gyulaszu

(#1100) zichie


zichie
senior tag

Valakivel előfordult már, hogy kártyával fizetett és napokkal később duplán vonták le az összeget? Én Transferwise kártyával szombaton fizettem érintésmentesen. Megkaptam a pos terminálból a bizonylatot a sikeres fizetésről, de a TW szerint "elutasítva" lett a tranzakció státusza. Két nappal később, hétfőn egy teljesen új tranzakció azonosítóval megjelent ugyan az az összeg visszadátumozva ugyan attól a kereskedőtől, ahol szombaton vásároltam. Ez ok, de másnap kedden a korábbi "elutasítva" tranzakcióból "teljesítve" státuszú lett. Így most úgy látszik, mintha szombaton kétszer fizettem volna, az egyenelegmből is duplán lett levonva az összeg (a letöltött számlatörténet szerint is). Az első tranzakció (ami korábban "elutasítva" státuszú volt) "teljesítve" státuszú lett, a második pedig "függőben" státusszal rendelkezik. A lényeg, hogy egyszer fizettem, de kétszer vonták le. A TW-nek már jeleztem.
A probléma gondolom akkor lesz, ha a második tranzakció is "teljesített" lesz.
Ahol most szombaton TW kártyával fizettem, korábban két magyar bank kártyáját is használtam többször is, de soha nem vonták le duplán az összeget, tehát nem egy csaló, ahol fizettem. Az viszont érdekes, hogy mindkét magyar kártyához sms értesítés van kötve, ezen a helyen történő fizetéskor soha nem kaptam sms-t és mindig később lett zárolva az összeg, nem a kártyahasználat napján. Lehet, hogy egy olyan probléma van a pos terminállal, amire a két magyar bank már fel van készülve, de a TW még nem és hibásan kezeli ezt a helyzetet az ügyfél kárára?
Valaki tapasztalt már ilyet? Ha igen, akkor mi lett a másodszor is levont összeggel? Bebukta vagy visszakapta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.