Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) edk- válasza Klown (#349) üzenetére


edk-
őstag

Én többször (legutóbb e héten kedden) töltöttem Revolut egyenleget TW utalással K&H Mastercard hitelkártyáról és mindig külföldi vásárlásnak jelezte. Partner neve: Transferwise London GB.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#352) zseko válasza Klown (#349) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, így nem kellett visszakeresnem melyik hsz-em volt, én is megígértem, hogy visszajelzek ha Megjött a számla.
Ezen nem látok semmi extra fizetendőt plusszban, egyébként így jelöli:

Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy ez rendes vásárlás, és csak a közleménybe írta be, hogy egyéb készpénz felvét.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#353) vnorbi válasza edk- (#351) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Sima Mastercard vagy World, és a régi kondíció, vagy már átszerződtél az újra?

Azon gondolkodom, hogy lehet érdemes lenne váltani Worldre, mert az új feltételek mellett a sima Mastercarddal már nem fogok kapni semmit februártól, a Worlddel meg pont a TW feltöltésekkel lehetne könnyen kihasználni a havi 5000 forintos visszatérítést, ha az szerintük a külföldi vásárlás kategóriába esik.

[ Szerkesztve ]

(#354) ghostie válasza Klown (#349) üzenetére


ghostie
tag

Nekem is vannak K&H-tapasztalataim, nekem Mastercard hitelkártya (a régi) a feleségemnek Visa társkártya van hozzá és a két kártya eltérően viselkedik TW feltöltésekor:
- Mastercard: Sima külföldi vásárlás az SMS-től kezdve egészen a kivonatig
- Visa: SMS fióki kézpénzfelvételről jön, majd az E-bankban kézpénzfelvétel helyesbítésként jelenik meg, majd a könyveléskor átvált az is külföldi vásárlásra
Extra díjat még egyiknél sem vontak le, viszont Visanál előfordult már, hogy a terhelés és a foglalás külön "futott", így duplán jelentkezett az egyenlegben, amíg a foglalás magától fel nem oldódott.

(#355) edk- válasza vnorbi (#353) üzenetére


edk-
őstag

Régi sima.

Én is szeretnék Worldöt februártól, de a típusváltás állítólag csak új hitelbírálat után lehetséges.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#356) vnorbi válasza edk- (#355) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi. Igen, én is úgy tudom, hogy minden új lesz, ha váltunk (hitelbírálat, új kártya, de talán még a hitelszámla is).

Jó lenne ha valaki még januárig meg tudná erősíteni, hogy jár az új Worldre a TW feltöltés után visszatérítés, mert enélkül elég drága kártya lenne nekem, meg a sima keretemelés is olyan macerásan ment, hogy nem venném újra a nyakamba az ügyintézést, ha nincs értelme. Így is 3 hónapig kellene maxolni a visszatérítést, hogy az éves díjat visszahozza, ez meg elég hosszú idő, hogy akár idő közben kizárják a visszatérítésből.

(#357) Klown válasza ghostie (#354) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszi, hogy leírtad a tapasztalatidat! Nekem is régi Visa hitelkártyám van, s pont úgy történt, ahogy írtad! Most kp. felvét tranzakciós jutalék helyesbítés a tranzakció típusa, de még nem könyvelődött le, foglalásban van. Meglátjuk, hogy mi lesz könyvelés után!

Megnéztem és a webbankban nem láttam virtuális kp. felvételi limitet. A sima kp. felvét 1 Ft-on van. A webvásárlás (CNP) pedig a normális, beállított értéken.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#358) vnorbi válasza Klown (#357) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Webbankom nincs, nem tudom megnézni, hogy most mi van beállítva.

Azt hiszem, nálam a CNP jelent meg újként, viszont a pénzfelvétel (ATM és POS) lett 2-es értékre állítva valamiért (azaz ez állíthatódott el az évek alatt 0-ról). Szóval ez a három van a szerződés mellett:

- ATM és POS felvétel: 2
- vásárlás tranzakciók: hitelkeret összege
- CNP: hitelkeret összege

De így, hogy többen is leírták a pozitív tapasztalatokat ezzel, nem számít sokat.

[ Szerkesztve ]

(#359) Cyphon


Cyphon
csendes tag

Sziasztok!

A Budapest Bank kártyarendszerének fejlesztése óta tudtok kártyás vásárlással egyenleget tölteni TW-on Budapest Bank Mastercard hitelkártyával? Azelőtt működött, jelenleg a TW felületén a tranzakció mindig sikertelen, a hibaüzenet a bankra mutogat: nincs engedélyezve.

(#360) edk- válasza Cyphon (#359) üzenetére


edk-
őstag

A fejlesztés óta külön állítható az online vásárlási limit. Nincs 0-n neked?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#361) Cyphon válasza edk- (#360) üzenetére


Cyphon
csendes tag

Kösz a tippet, valóban van egy új internetes vásárlási limit, ami alacsony volt. Letesztelem.

(#362) oszy78 válasza KTU (#318) üzenetére


oszy78
tag

Mennyi szokott lenni TW felé a simple feltöltés átfutási ideje?
Most vezettem vissza először TW kártyára november 15-én és még azóta sem érkezett meg.
A simple regisztrációért felszámolt 100 Ft-ot sem írták jóvá.
Revoluton nekem általában 2-3 nap, itt most próbáltam először.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#363) KTU válasza oszy78 (#362) üzenetére


KTU
addikt

Ugyanolyan változó mint Revolut-nál.
2 - 3 nap általában, de lehet majd akár 1 hét is sajna.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#364) donbig


donbig
tag

Üdv mindenkinek!
Végigolvastam a fórumot, illetve máshol is próbáltam tájékozódni, de sok minden még nem tiszta:
- tudok -e a TW által biztosított számláról más EU országban lévő bankszámlára utalni - olyannak, aki nem TW felhasznló - ezzel mintegy kiváltva a SEPA utalást?
- Az eddig megosztott tapasztalatokon kívül van-e olyan, aki például Horvátországban, Csehországban használta? Milyen az elfogadottsága? Mennyire használható pénzkivételre, illetve bolti vásárlásoknál, POS terminálon? Eu-n kívüli országokban hogy működik?
Ez lenne a két fő felhasználási irány, a TW a megfelelő választás, vagy esetleg majd a Revolut, ha megvalósul az ígéretük?
Egyelőre ennyi....
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#365) donbig


donbig
tag

Egy dolgot elfelejtettem: A kapott brit számlaszám a fentiek tekintetében nem lesz később problémás (Brexit)?

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#366) szabi__memo válasza donbig (#365) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lesz Brexit?!

(#367) donbig válasza szabi__memo (#366) üzenetére


donbig
tag

Briteken múlik.... :-)

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#368) UHHH válasza donbig (#367) üzenetére


UHHH
senior tag

Megszavazták, hogy legyen. Újabb szavazás sajna nem lesz...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#369) donbig válasza UHHH (#368) üzenetére


donbig
tag

Csak az Eu, úgy tudom, ők majd decemberben - már a kilépés és a további együttműködés feltételeiről.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#370) szabi__memo válasza UHHH (#368) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még nem

(#371) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Most nézem a TW-t és nem találom azt a lehetőséget hogy úgy utaljak egy számlára mintha fizetnék a debit kártyámmal pl egy boltban...….nincs már ez a lehetőség vagy én nem találom csak? Raiffeisen visa debit kártyám van (EUR-os)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#372) jezsu1998 válasza xy.zsolt (#371) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Hello
Működik. És ez nem utalás, inkább feltöltésnek szokták, ebben az esetben hívni. (ha jól értettem, amit kérdeztél)
Mobilon rámész a nagy plusz gombra, pénz hozzáadása, beírod az összeget, aztán a következő ablakban kiválasztod, hogy Betéti kártya, beírod a kártya adataidat, és kész. A feltöltésnek lesz egy minimális díja is sajna.
Most hirtelen csak a mobilról történő küldés volt eszembe, de gépről is működnie kell hasonlóan.

(#373) xy.zsolt válasza jezsu1998 (#372) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Értem....közben én is találtam erre némi infót....de ott azt is írták, hogy "verified by visa kódot" is kér/het....ami persze a Raiffeisen kártyákhoz nem adott....igaz ez?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#374) edk-


edk-
őstag

A Fast and Easy Transfer választása esetén kártyára terhel és a címzett bankszámláján ír jóvá. Ehhez nem is kell accounttal rendelkezni a TW-nál (az utalás volt az eredeti funkció, számla csak később lett).

A Verified by Visát nem adják, hanem a mobilodra küldi a rendszer a fizetéskor és be kell írni. Ha a kártyára nincs bekapcsolva, akkor nem alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#375) xy.zsolt válasza edk- (#374) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Értem....és ez akkor is működik ha SAJÁT tengerentúli számlára utalok magyarországi saját EUR-os visa debit kártyáról? mert igazából ez lenne a cél.....innen ausztráliába mozgatni a pénzt a legolcsóbban.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#376) edk- válasza xy.zsolt (#375) üzenetére


edk-
őstag

Igen. Arra ügyelj, hogy euróban terhelje a kártyát és AUD-ban írja jóvá a célszámlán. 1000 euró küldésének költsége 6 euró.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#377) xy.zsolt válasza edk- (#376) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha lenne a prohardveren 2018ban LIKE gomb azt használnám :) ....Köszönöm a hasznos infót!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#378) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Banki utalással (OTP-s számláról) szoktam kiküldeni német számlára pénzt, minden jól működik, kis költség, öröm, boldogság.
Ugyanezt a műveletet szeretném megcsinálni, annyi különbséggel, hogy egy cégnek utalnék, viszont ezt dobja be mindig: "E kedvezményezett részére jelenleg nem tudunk utalásokat fogadni".
Mit csinálhatok rosszul? Valakinek van valami ötlete? :F

(#379) chungee


chungee
addikt

Estét!

Sikeresen regiztem, ha most szeretnék küldeni a forintos lakossági bankszámlámról németországba 75eurót. Akkor mit kell csinálnom:F A másik fél is rendelkezik TW-vel. Ez kicsit másabb mint a paypal.

[ Szerkesztve ]

(#380) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

4 éve utaltam életemben először TW-n és utoljára, akkor még könnyen ment: megadtam a kártyám adatait, levette róla a pénzt majd néhány óra múlva már ott is volt angliában a lóvé az illető számláján.

Most meg le van blokkolva az a lehetőség.

Tehát most banki utalásra vagyok kényszerülve? És amint végrehajtom a banki utalást a következő alkalommal már automatikusan elérhetővé válik a kártyás fizetés? (amivel egyszer már sikeresen fizettem?) :F

Ha erre a banki átutalásra megyek, akkor kapok valami észt címet, meg IBAN számot és közleményt.

Tehát el kell battyognom egy bankba, sorszámot húzni és befizetni erre az észt számra az összeget?

(#381) edk- válasza DeathAdder (#380) üzenetére


edk-
őstag

A TW utalási képenyője nem így néz ki. Szerintem te a saját számla feltöltésére mentél.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#382) UHHH


UHHH
senior tag

Amatőr tw-s vagyok, ha van 3000 HUF-om és 2 EUR-om a kártyámon, és veszek egy ásványvizet meg egy szendót 3 EUR-ért külföldön, akkor levonja a 2 EUR-t és a HUF-ból átkonvertál automatice JÓ (mondjuk közép közeli) ÁRFOLYAMON?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#383) betyarr válasza UHHH (#382) üzenetére


betyarr
veterán

:K

(#384) DeathAdder válasza edk- (#381) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem igazán értem, hogyan kell kinéznie akkor? mi másra lehet még menni?

utalás indítása->összeg magadása->kedvezményezett megadása->adatok ellenőrzése->fizetés

Ezután kérdezi, hogy hogyan akarok fizetni, arról vágtam ki egy képet fentebb

(#385) UHHH válasza betyarr (#383) üzenetére


UHHH
senior tag

"Csak egy alacsony díjat fizetsz a pénz átváltásakor — ez a díj 0.35% és 2% között kerül megállapításra"
Ezek szerint mégsem csak a középárfolyam játszik.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#386) DeathAdder válasza DeathAdder (#384) üzenetére


DeathAdder
veterán

Telefonon ugyanezt írja:

tehát valamit itt rosszul csinálok?
Csak azért mert követem a lépéseket, eltévedni itt nemigen lehet ahogy látom :N

(#387) KTU válasza DeathAdder (#386) üzenetére


KTU
addikt

Van több lehetőség is,
Én 1.-nek feltöltöm a HUF számlám, és onnan küldöm a pénzt.

De lehet úgy is, hogy egyből pénzküldést választasz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#388) DeathAdder válasza KTU (#387) üzenetére


DeathAdder
veterán

És ezeket a lehetőségeket hol látom?

Hitelkártya adat megadásával jól láthatóan nem tudok fizetni (pedig 2015-ben egyszer már tudtam), így muszáj lesz banki utalással.

Mivel nálam ez a netes utalósdi nem működik a bankomban, ezért be kell mennem egy bankba és befizetni a TW -nek a pénzt, aki majd továbbítja a kedvezményezett számlájára.

Gondolom akkor nálam csak ez az egy járható út létezik?

(#389) KTU válasza DeathAdder (#388) üzenetére


KTU
addikt

Le is írja miért nem megy:

Ezt a képből vágtam amit linkeltél.

Ahhoz, hogy jövőben kártyával tudja fizetni, először végre kell hajtani egy sikeres banki utalást.

Gondolom mivel régen használtad, azért ez a policy.

Tehát most banki utalásra vagyok kényszerülve? És amint végrehajtom a banki utalást a következő alkalommal már automatikusan elérhetővé válik a kártyás fizetés? (amivel egyszer már sikeresen fizettem?) :F

Igen
-----------------------------------
Ha erre a banki átutalásra megyek, akkor kapok valami észt címet, meg IBAN számot és közleményt.

HUF esetén magyar Raiffeisen számlára kell utalni általában, közlemény irányít.

-----------------------------------

Tehát el kell battyognom egy bankba, sorszámot húzni és befizetni erre az észt számra az összeget?

NEM
Csak az utalás jó a te saját számládról.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#390) betyarr válasza UHHH (#385) üzenetére


betyarr
veterán

igen.másképp nem lenne nyereséges nekik a biznisz.

(#391) DeathAdder válasza KTU (#389) üzenetére


DeathAdder
veterán

A kérdésem ennek tudatában is indult, csak aztán jött egy válasz hogy teljesen máshogy kell hogy kinézzen a TW utalási képernyője, és valamit rosszul csinálok, és ekkor merült fel bennem hogy lehet valamit tényleg én csinálok rosszul :)

(#392) edk- válasza DeathAdder (#391) üzenetére


edk-
őstag

Nálam így néz ki a képernyő, már az első lépésben választani tudom a kártyára terhelést.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#393) Laox


Laox
aktív tag

Arról van valakinek infója, hogy osztrák fizetést lehet-e TW számlára utaltatni? Elvégre saját néven van, de német a számla.

[ Szerkesztve ]

(#394) trialboj


trialboj
őstag

Valószínűleg nem a válasz de azért megkérdezem hogy biztos legyen.

Direktbe TW-ről nem lehet sehol sem fizetni ugye? Muszáj elküldeni a kártyámra, és onnan használhatom a pénzt?

Tehát ha dolcsiban kapom a fizetést, akkor azt muszáj átkonvertáljam lei-re, elküldjem magamnak, és onnan visszakonvertáljam dollárba hogy vegyek valamit pl ebayről?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#395) betyarr válasza trialboj (#394) üzenetére


betyarr
veterán

téves a gondolatmenet.ha utalsz bármilyen pénznemben a tw-re (pl. dollár) és szeretnél más valutában vásárolni (mondjuk lei),akkor neked nincs teendőd,mert automatikusan átváltja a megfelelő összeget.

(#396) edk- válasza trialboj (#394) üzenetére


edk-
őstag

TW kártyával tudsz fizetni Ebayen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#397) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, hülye kérdés, transferwise-on keresztül fizetett valaki nekem valamiért, nem ismerem ezt a cuccot, mielőtt elpostázom neki a portékát, ugye nem lehet "visszavonni" az utalást? :)

[ Szerkesztve ]

(#398) Laox válasza SUPREME7 (#397) üzenetére


Laox
aktív tag

(#399) SUPREME7 válasza Laox (#398) üzenetére


SUPREME7
őstag

:R

(#400) N0R


N0R
csendes tag

1-2 éve figyeltem fel a brit Curve kártyára, de akkor még nem működött a szolgáltatás, csak UK-ben. Folyamatosan bővítették az elérhető országok körét, és nemrég Magyarország is felkerült a listára. Van Revolut és TW kártyám is, de amiben különleges a Curve, hogy nem kell pénzt tölteni rá, hanem mögé lehet linkelni bármilyen VISA, Mastercard vagy Maestro kártyát (pl. amivel feltöltenénk a Revolutot).
Kifejezetten az eltérő devizanemben történő tranzakcióknál előnyös a Curve kártyával fizetni, mert a mögé linkelt bankkártyát nem a vásárlás devizanemében, hanem a kártyáéban terheli, az átváltást pedig így nem a kártyakibocsájtó, hanem a Curve végzi sokkal kedvezőbb árfolyamon. Én ezt használom a külföldi vásárlásokra (PayPal, Amazon, Revolut feltöltés, stb.) és a hazai bankok árfolyama helyett kb. középárfolyamon vált a Curve, a magyar bankkártyám pedig forintban lesz terhelve.
A Curve Blue kártya teljesen ingyenes, a Black kártyának van egyszeri 50 font költsége. Előnye annyi, hogy a mindkét kártya aktiválásától számított 90 napos 1%-os pénzvisszatérítési időszak alatt nem 3, hanem 6 kereskedelmi egységet/szolgáltatót adhatunk meg. (Nekem Blue kártyám van, az első 3 hónapra a Lidlt, Aldit és a Shellt adtam meg, tehát a vásárlások után 1%-ot jóváírt a Curve - úgy éreztem nem fog megtérülni az 50 font, persze aki sokat vásárol, annak megéri.)
A kártyát az mobil appből tudjuk kezelni, azon keresztül tudunk regisztrálni, a bankkártyákat belinkelni és megváltoztatni, hogy épp melyik kártya álljon a Curve mögött. Így elegendő csak a Curve kártyát magunkkal hordani.
Ha a tranzakciót követően meggondoljuk magunkat és a másik bankkártyáról szerettük volna fizetni, akkor 14 napon belül lehetőségünk van átállítani. Ekkor a korábbi kártyára visszatérítést küld a Curve és terheli a módosítottat.
Az appben zárolni is lehet a Curve kártyát, így teljesen biztonságos. És az is jó, hogy minden tranzakcióról push üzenetet kapunk a Curvetől, ha az eredetileg mögé linkelt kártyánk ezt nem tudná vagy drága az SMS. Szintén a biztonságot fokozza, hogy netes vásárlásnál nem kell megadnom az eredeti bankkártya adatokat, majd a tranzakció után zárolhatjuk a Curve-t.
Az is tetszik, hogy a Curve a tranzakciók során továbbküldi az MCC kódokat, így a haza bank el tudja számolni - akinél ez fontos, pl. visszatérítés miatt.
A kártya dizájn minimalista, az elején nincs semmi csak a Curve és a MC, PayPass logó és a chip. A kártya egyedi azonosítói a hátoldalon vannak elhelyezve, de a tulajdonos neve helyett a Curve fiók száma szerepel. A kártyabirtokos neve elektronikusan van hozzárendelve, tehát pl. netes vásárlásnál ugyanúgy meg kell adni azt a nevet, amelyen regisztráltunk.
Ha regisztráció során megadjuk a ZEJLZY7N promó kódot, akkor nemcsak ingyen lett egy Curve Mastercardunk, hanem kapunk 5 fontot is.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.