Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) HussarF válasza V/ (#1750) üzenetére

Ez mi? Lehúznak pénzzel, de ha eszedbe jut visszakérni, akkor visszakapod? Hmmm...

(#1752) V/ válasza HussarF (#1751) üzenetére


V/
titán

Én úgy értelmezem hogy a pénz az egyenlegen marad. De ez gyorsan kiderül elméletben ketten is akarnak igényelni kártyát, ha megteszik, akkor lehet látni hogy ott marad a pénz vagy nem.
Holnap mindenképp beszélek velük, mert ez teszt akár 100 millájukba is kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#1753) merqree


merqree
őstag

Van-e valakinek tapasztalata vásárlástól való elállás esetére a TWnél?

Konkrétumok:
Vásároltam az Edigitálnál (OTP a bank) online egy terméket, majd éltem a 14 napos elállással. A visszatérítés a TW kártyára fog menni.

(#1754) Tuomas válasza merqree (#1753) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem a kártyára megy a visszatérítés, hanem a kártyához tartozó számlaszámra, minden esetben.

We were here

(#1755) V/ válasza merqree (#1753) üzenetére


V/
titán

Itt nem vásárolsz, tehát nem tudsz mitől elállni, így nem lehet rá tapasztalat.
Hogy az Edigitálnál mi a elállásra a tapasztalat, azt meg nem osztanám meg itt, elég vegyes.

[ Szerkesztve ]

(#1756) V/


V/
titán

Beszéltem a kártya díjjal kapcsolatosan az ügyfélszolgálattal.
Elmondtam a kétségeimet és hogy jelezzék a megfelelő helyen. (Kiírások és szerződés módosítása és a GVH vizsgálat)
Tehát a lényeg.
Nem sokára (időpont még nincs) nem lesz ingyenes a bankkártya igénylés, mert a kártya és a postázás díja drága. Most tesztelik hogy miként reagálnak rá az ügyfelek. :W

Most ha kéri aki ezt a kifizette visszaadják a pénzt. Mivel a kártyáért fizetünk ezért a 20 £, $, € vagy 5300 Ft nem kell letétnek.

Viszont ha valaki bankszámlaszámos egyenleget szeretne annak kell a 20 £, $, € vagy 5300 Ft letét az egyenlegen.

(#1757) Tuomas válasza V/ (#1756) üzenetére


Tuomas
addikt

Vajon ez így lesz a lejáró kártyáknál is, tehát ha lejár a kártya, akkor 2000 ft lesz újat igényelni helyette?

We were here

(#1758) V/ válasza Tuomas (#1757) üzenetére


V/
titán

Nem volt róla szó, teszt jellegű ez is, de valószínű, mert azokat is le kell gyártani és postázni, de nincs ezzel gondom, mert a kártya 3 éves.
Kérnek az MC kártyáért 2000 Ft-ot és 3 év múlva mondjuk megint 2000 Ft ez akkor 4000 Ft. Viszont most a bankom 3*8317 Ft azaz 24591 Ft-ot kér az MC kártyáért 3 évre. Szóval 20000 Ft csak megmarad.
Itt inkább az a gond hogy amíg ingyenesnek van írva addig az az legyen.
Megértem hogy a gyártási és a posta költséget áthárítják, ismerve a másik oldal költségeit.

[ Szerkesztve ]

(#1759) cocka válasza V/ (#1758) üzenetére


cocka
veterán

Hogy őszinte legyek, kerestem a honlapjukon, hogy hol van leírva a kártya díja, de csak a kártyához kapcsolódó díjakat találtam meg. A kártyadíjat sehol.

(#1760) V/ válasza cocka (#1759) üzenetére


V/
titán

Nincs átírva, mindenhol ahol említve van vagy ingyenes vagy free szöveg van. Oliverda vette észre elsőként, aztán másnak is jött a 2000 Ft-os kártyaigénylés díj ablak.
Pont ezért írtam és beszéltem velük hogy ilyent nem kellene csinálni mert alapon 100 milla a kezdő bírság.
Legutóbb a PayPal az 500 millától úgy szabadult meg hogy elébe ment a vizsgálat befejezésnek és önként megcsinálták a kifogásolt dolgokat. Azóta egy kicsit magyarabb az oldaluk és a szerződési feltételeik is, és még az értesítési határidőket is tartják ha változtatnak

[ Szerkesztve ]

(#1761) merqree válasza V/ (#1755) üzenetére


merqree
őstag

Magával a kártyával fizettem, így értettem. Az érdekelt volna, hogy mekkora a valószínűsége, hogy a visszatérítés "eltéved".

(#1762) HussarF válasza V/ (#1760) üzenetére

Ezt így hogy kell elkèpzelni? Felhívod az ügyfélszolgálatot es állampolgári önszorgalomból tájékoztatod őket a magyar pénzügyi felügyeleti szabályozasról? Ők meg megköszönik az ingyenes jogi tanácsadást?

[ Szerkesztve ]

(#1763) V/ válasza HussarF (#1762) üzenetére


V/
titán

Nézd, én eddig elégedett ügyfelük voltam, nem szeretném ha kiszállnának a magyar piacról mert a vezetésük figyelmen kívül hagyja az EU-s szabályozás változását. Ha nem lennének sokat veszítenék az 5 különböző devizaszámla egy helyen és kedvező áron történő kezelésével.
Pontosan úgy értem ahogy írtad, inkább felveszem a telefont és írok. Csak a bankkártyával minimum évi 25000 Ft-ot spórolok meg.

(#1764) HussarF válasza V/ (#1763) üzenetére

Világos, csak a szituációt nehéz elképzelni, hogy ott ül az ügyfelszolgálatos kiscsaj, aki felveszi a ticketeket, aztán az az "ügyfélpanasz", hogy a cég kaphat egy $300'000 bírságot. Hogy veszi fel ezt hibabejelentésként? Hogy jut ez el a döntéshozói szintre?

(#1765) V/ válasza HussarF (#1764) üzenetére


V/
titán

Férfi volt és vannak bizonyos protokollok náluk, ez nem egy magyar szolgáltatói cég.

(#1767) merqree


merqree
őstag

Dokumentációs jelleggel írom, hogy 10 órakor visszakaptam az Edigitaltól a TW egyenlegemre a vásárlás összegét.

(#1768) tomp


tomp
félisten

Tegnap este utaltam egy német bankszámlára IBAN számmal. Reggel 7:53-től ebben az állapotban van: "A pénzedet elküldtük xy bankszámlájára. A bank feldolgozása akár ennyi időbe is telhet: 4óra".
Mennyi idő amíg célba ér?

(#1769) V/ válasza tomp (#1768) üzenetére


V/
titán

A fogadó banktól is függ, lehet hogy ott is home office van, de annyi szokott lenni mint amit írnak.Ha jó volt a szám.

[ Szerkesztve ]

(#1770) tomp válasza V/ (#1769) üzenetére


tomp
félisten

A szám jó. Egy német hivatalos levélről származik az IBAN szám. :)

(#1771) Stanlee válasza tomp (#1768) üzenetére


Stanlee
őstag

Tegnap a kovetkezo volt:

Raiffeisen szamla => TW Raiffeisen szamlaja: 14:51-kor utaltam, 16:03-kor lett a TW-os HUF szamlamon jovairva. Instant konvertalas EURO-ra es kiutalas comdirect-es EUR szamlara 16:43-kor, megerkezes par masodperccel kesobb a nemet szamlara.

Szerintem Nemetorszagban keves bank nincs rajta a sepa instant payment-en, lehet, hogy pont egy ilyet fogtal ki. A hivatalos elektronikus utalasi ido 1 banki munkanap, tehat holnapra legkesobb ott kellene, hogy legyen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1772) V/ válasza tomp (#1770) üzenetére


V/
titán

Én is írtam már el számlaszámot a vágólappal. :))

(#1773) Stanlee válasza V/ (#1772) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalunk a nemet anyavallalatnak 2 banknal van szamlaja. az egyikrol ha utaljak a magyar EUR szamlankra a suskat, majdnem 2 nap mire ideer, a masikrol meg napon belul. Meg nem jottunk ra, hogy miert van igy.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1774) tomp válasza V/ (#1772) üzenetére


tomp
félisten

Papírról néztem és 2x is végig futottam rajta.
Amúgy TW-on ellenőriztem az IBAN számot:
Postbank Ndl der DB Privat- und Firmenkundenbank

Stanlee
Remélem holnapra megérkezik. Fontos lenne. :)

(#1775) Stanlee válasza tomp (#1774) üzenetére


Stanlee
őstag

szerintem odaer. amugy a TW sem sieti el a dolgokat, mivel a TW-nek Raiffeisen-es a HUF szamlaja, nekem nem volt egyertelmu, hogy mi tartott a TWnek majd 2 oraba, hogy megerkezzen a forint utalas es feldolgozza a rendszeruk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1776) tomp válasza Stanlee (#1775) üzenetére


tomp
félisten

Ott egyszerű a magyarázat. Hiába utaltál gyakorlatilag Raiffeisenen belül de a TW rendszere nem figyeli folyamatosan a beérkező forgalmat. Ahogy megfigyeltem reggel az éjjel utalt pénzek miatt mintha gyorsabban feldolgoznák a pénzt. Gondolom akkor realtime a rendszer. Aztán pedig átállnak x időnkénti feldolgozásra.

(#1777) tomp válasza Stanlee (#1775) üzenetére


tomp
félisten

pdf-et letöltve látom, hogy az utalás partner bankja a "bank of lithuania be sct"
Gondolom ők ülnek a pénzen. :DDD

(#1778) HussarF

Speciális kérdésem lenne.
Ha külföldi (CH) forint(!) számlára szeretnék forintot küldeni belföldi számláról, akkor azt meg tudom tenni TW-szal? Jó ilyesmire?

(#1779) V/ válasza HussarF (#1778) üzenetére


V/
titán

Ha a TW forint egyenlegen van a forintod, akkor másik forint számlára tudsz utalni a TW-vel.
Svájci banknál forint számla?

[ Szerkesztve ]

(#1780) HussarF válasza V/ (#1779) üzenetére

Akkor is, ha a másik forint számla külföldön van, CH-s IBAN-nal?
Most kutakodtam kicsit és ezt találtam: [link]

Who can I send HUF to?
You can send HUF to any bank account in Hungary.

Where can I send from?
You can only send HUF to TransferWise from banks within Hungary. You can't send HUF by SWIFT.

Aláhúzások tőlem. Nem tudom, hogy ez pontosan azt jelenti, amire gondolok, de gyanús...

(#1781) V/ válasza HussarF (#1780) üzenetére


V/
titán

Biztos ez a Svájcban forintban vezetett számla, lehet hogy tudatlan vagyok de ilyenről nem hallottam még, de itt a magyar nyelvű oldal.
Nem IBAN, hanem ez kell: 24 számjegyből álló helyi számlaszám.
Ők nem fogadnak swift utalást. Te nem ezt kérdezted. Az volt hogy külföldre forint. Írtam a TW forint egyenlegről, arra előtte a saját bankszámládról utalni kell.
De ki is próbálhatod, jelez ha nem lehetséges, miután beírtad a számlaszámot.

[ Szerkesztve ]

(#1782) HussarF válasza V/ (#1781) üzenetére

Hát ahogy Mo.-on is tudsz nyitni mondjuk EUR számlát, megy ez fordítva is :D
Nincs most pénzem a TW-n, csak átutalni akarom rajta keresztül

[ Szerkesztve ]

(#1783) V/ válasza HussarF (#1782) üzenetére


V/
titán

Csak CHF, $, GBP és € amit elsőre látok. Melyik bank ez, lehet hogy engem is érdekelne. És forintban fizeted a költségeket? Nagyon hihetetlennek tűnik és a kettő nem ugyanaz, hogy Mo-n devizaszámlát nyitok.
Forintot csak ilyen kettős, fel és elutalással.
De a forint mint külföldi bankban deviza hát nem is tudom. Mert ha CHF-ben őrzöm a pénzt lehetséges hogy jobban járok.

[ Szerkesztve ]

(#1784) HussarF válasza V/ (#1783) üzenetére

Nem hiszem, hogy erre gondoltál. Svájci brókercégnél forint számla kereskedéshez.

Magyar bankszámláról beutalva úgy emlékszem csak a SWIFT költség volt rajta (meg a közvetítő banki).

[ Szerkesztve ]

(#1785) V/ válasza HussarF (#1784) üzenetére


V/
titán

Nem erre gondoltam, de a bankszámlaszám eleje egy bank azonosító lenne, az hogy egy bróker cég használhat ilyet azt sem halottam, de mindegy, tárgytalan.
Maradjunk annyiban amit írtam azt nem vonatkoztasd rá, ez egy speciális valami, nem valószínű hogy TW támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1786) Stanlee válasza tomp (#1777) üzenetére


Stanlee
őstag

Megerkezett mar?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1787) tomp válasza Stanlee (#1786) üzenetére


tomp
félisten

Igen! Sőt a TW szerint tegnap 11:15-kor megérkezett. Akkor lehet csak a megérkezésről nem kapott a TW visszaigazolást tegnap?

(#1788) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Nektek mukodik az NFC fizetes TW kartyaval?

Illetve sikerul OTP simple alkalmazasba integralni a kartyat?

Nekem eddig nem mukodott... :/

(#1789) Dluinet válasza ad4m1337 (#1788) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google Pay-el nekem müködik a TW NFC-vel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1790) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv!
Garmin Pay használata esetén melyik limit érvényes?
És az ott található GBP limitösszegek valósak? Tehát az ott angol fontban meghatározott (aktualitásan) átváltott forint értendő akkor? :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1791) KTU válasza PeteePeti (#1790) üzenetére


KTU
addikt

Fizettél már vele Garmin Pay használattal?

Nyomj rá az opciókra és látod hol mennyi kereted maradt.
Ebből ki tudod következtetni minek számít.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1792) PeteePeti válasza KTU (#1791) üzenetére


PeteePeti
őstag

Még nem!
De valahol azt olvastam, hogy naponta 10000 forint a keret, havonta meg 30000! Ehhez képest több száz, de inkább több ezres GBP kereteket ír! Azért nem mindegy melyik! :Y Na majd kipróbálom amit írtál! Köszi

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1793) Reverting válasza ad4m1337 (#1788) üzenetére


Reverting
őstag

Epp most vettem fel a TW kartyamat is a gpay-ba es azt irja h mukodik az erinteses fizetes... :) Tegnap a curve karit is sikerult beraknom erintesesre... Lehet valami elkezdodott... persze a revolut es unicredit kartyak nem tamogatottak... :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1794) Tuomas


Tuomas
addikt

Van valami a rendszerrel? Délelőtt indítottam egyenlegfeltöltéshez utalást fél 11-11 fele, még ezidáig nem ért át a pénz TW egyenlegre.
Nem rémlik, hogy lett volna már olyan, hogy ennyire elhúzódott.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1795) KTU válasza Tuomas (#1794) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem is így van, ahogy (#1776) tomp fórumtárs írja.
Ma reggel 5:50 körül indítottam HUF utalást CIB-ről TW egyenlegre, 9h után nemsokkal meg is jelent.
Innen utaltam is tovább szinte azonnal.
Partner akinek utaltam, nem szolt hogy nem érkezett meg.

Nagyon off:
Nagypéntek előtt, 04. 09.-én de. 11-kor utaltam Revolut-ról CIB-re, több fiókból (fiókonként jó pár 100 e.Ft-t).
04. 14.-én de. érkezett meg.
Jó lett volna ha csütörtök megérkezik, ez benne van a "pakliban".

Átálltam a reggel 06h előtti utalásokra, TransferWise és Revolut esetén is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1796) Tuomas válasza KTU (#1795) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát nemtom, eddig 3 órán belül nekem mindig megjött, járvány idején is volt már feltöltésem.
No mindegy, most 17.17-re írja az érkezést, meglátjuk, holnapig ha nem jelenik meg az egyenlegemen, akkor meg írok nekik.

We were here

(#1797) KTU válasza Tuomas (#1796) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem felesleges írni, legkésőbb holnap de. 9h körül megérkezik. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1798) Tuomas válasza KTU (#1797) üzenetére


Tuomas
addikt

Reméljük, viszont akkor ezzel ezentúl számolnom kell majd, hogy nőtt az átfutási idő.

We were here

(#1799) V/ válasza Tuomas (#1798) üzenetére


V/
titán

Írták hogy erre lehet számolni, még mindig home office náluk is.

(#1800) tomp


tomp
félisten

Nem tudom nektek jött e értesítés:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.