Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) V/ válasza zichie (#1100) üzenetére


V/
titán

Az hogy a terminál elromlik, vagy hibásan működik független attól hogy csaló vagy nem csaló.
Kárról akkor beszélhetnél ha nem kapnád vissza a hibás terminál miatt kétszer levont összeget, a második tételt ami függőben a kereskedő bankja nem emeli le mert nincs mögötte vásárlás, így sztornózva lesz a dolog, ennek van pár nap átfutása.

(#1102) metallik


metallik
csendes tag

Sziasztok
Egyszeri(!) 5k€ utalást szeretnék intézni hazai Erste forintos számlámról egy csehországi eurós számlára, átfutási idő nem számít, a biztonság igen. Mivel egyszeri dolog, nem szeretnék kártyát stb. Ilyen kondíciókkal jelenleg melyik a legjobb megfejtés és miért? TW vagy Revolut? Avagy?
:R

(#1103) V/ válasza metallik (#1102) üzenetére


V/
titán

A TW-en ennyibe kerülne és biztonságos az utalás:

Az Ersténél az 5000 €-hoz most 1718400 Ft kell és ha jól láttam úgy 4000 Ft az utalás díja, ez akkor 1722400 Ft.
Itt meg 1679030 Ft, ez - 43370 Ft különbség.
A Revolutot meg a topikjában kérdezd, de írd már meg hogy ott mennyibe kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#1104) xy.zsolt válasza metallik (#1102) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én csak annyit ajánlok, hogy jól olvasd át a revo forumon leírt tapasztalatokat, hogy mekkora összeg mozgatásánál kb mire számíthatsz.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1105) zichie


zichie
senior tag

Most néztem, már lengyel złoty kapcsán is van bankszámla złoty fogadásra. Talán egyszer forint kapcsán is lesz.

(#1106) Ixion77 válasza V/ (#1103) üzenetére


Ixion77
őstag

Revolut, most épp: 1 673 920
fél perccel később: 1 674 480

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1107) V/ válasza Ixion77 (#1106) üzenetére


V/
titán

Mármint az 5000 € utalás összköltsége a forintos bankszámla pénzforrásról vagy csak az árfolyam? Bankkártyát nem akar használni.

[ Szerkesztve ]

(#1108) Tuomas válasza Ixion77 (#1106) üzenetére


Tuomas
addikt

Viszont revoluton nem fog tudni egyszerre ennyi összeget rátenni, az emiatt bukó.

We were here

(#1109) Ixion77 válasza V/ (#1107) üzenetére


Ixion77
őstag

Revolutot bankkártyával lehet ésszerűen tölteni. Ha direkt utalni akar valaki, akkor TW a megoldás. Viszont akkor rájön pluszban az utalási költség (bankfüggő) és adó (6eFt) is.
Tuomas: Miért ne tudna? Csak megfelelően kell állítani a kártyalimitet. Az viszont igaz, hogy ekkora összegnél a Rev már valószínűleg kérni fogja az eredet igazolását. Ugyanakkor ez TW-nél is megtörténhet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1110) Tuomas válasza Ixion77 (#1109) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert új regnél feltöltési limit van, amit nem tudni mennyi, és napról napra emelkedik. De hogy az elején ennyit nem fog tudni egyben rápakolni kártyával, az fix.

We were here

(#1111) metallik válasza Ixion77 (#1106) üzenetére


metallik
csendes tag

Időm éppenséggel van, hogy felöltsem a revolut számlámat az 5k€-val, amit majd egy összegben fogok utalni csehországba (októberben). A fentiek alapján én azt deriválom, hogy bár egy kicsit macerásabb és hosszadalmasabb a saját bankkártyámról a feltöltögetése a revolut számlát míg rajta lesz ez az összeg, de a végén még mindig olcsóbban jövök ki mint a TW-vel, mert 6k€-ig -tudtommal- ingyenes az utalás, ahogy a feltöltés is hszen vásárlásnak minősül a számlavezető bankomnál. A különbözet ha jól értem a kettő között pedig ebből adódik (mármint ezért olcsóbb a revolut mint a TW, eddig az összeghatárig). Persze ha nem hagytam ki semmit a számításból?

(#1112) KTU válasza metallik (#1111) üzenetére


KTU
addikt

Ha nincs történeted / múltad a Revolut-nál, szerintem nem fog menni,
de hogy mikor, jó árfolyamon váltasz-e, szerintem az többet hozna.

Van már egyáltalán Revolut kártyád?

Még egy alternatíva az utalásra CurrencyFair, most 5 000 € utalása.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1113) metallik válasza KTU (#1112) üzenetére


metallik
csendes tag

kártyám nincs, egyelőre folyószámlát nyitottam a revolut-nál. Egyébként pont ezek a bizonyos limitek aggasztanak kicsit, hogy mennyit lehet feltölteni (összesen vagy /alkalom) és hogy meddig tart a folyamat. Ha jól sejtem ilyen sima utaláshoz elég egy virtuális kártya is a revolutnál (vagy még az sem feltétlen?) de hogy ne offoljam szét ezt a topikot, inkább ott folytatom a kérdést. :R

(#1114) zichie válasza V/ (#1101) üzenetére


zichie
senior tag

Beszéltem a problémám kapcsán az ügyfélszolgálattal és le voltam döbbenve. Szakszerű, részletes, profi, teljes mértékben segítőkész, ügyfél barát tájékoztatást kaptam. Olyan részletességgel mondott el mindent az ügyintéző, hogy negyed órát beszéltünk. Percre pontosan megkaptam, hogy mikor fog visszakerülni a pénz a számlámra. Minden elismerésem a Transferwise-nak, profi csapat, magyar banktól nem kapok ilyen tájékoztatást. Az ügyintézőre nem kellett várnom, azonnal kapcsolták.
Felesleges is volt ide a fórumra írnom a proplémám.

(#1115) V/ válasza zichie (#1114) üzenetére


V/
titán

Ha egy kicsit "drágább" mint a konkurencia ez nálam is a pozitiv dolgokhoz tartozik, tényszerű a tájékoztatás nincs mellébeszélés mint mondjuk az én magyar bankomnál.

(#1116) KTU


KTU
addikt

TransferWise kártyával vásároltam volna az extreme digital-nál szeptember 26-án csütörtökön.
Sikerült az összeget négyszer levonni tőlem. :W
Kétszer vissza is adták, de még két összeg el mindig adósok.
Persze a POS terminal mind a négyszer hibát jelzett, sajnos a hibás tranzakciókról a kis cetliket, bizonylatot, nem hoztam el, illetve meg se kaptam.
Erre figyelni kell, mivel a TransferWise kérte volna, és lehet hamarabb rendeződik az ügyem.
Végül a vásárlást Curve (alatta Revolut) kártyával rendeztem.

27.-én pénteken írtam és hívtam az extreme digital-t.
27.- én pénteken írtam és hívtam a TransferWise-t.
Mindenki ígért mindent,
sajnos még azóta is a helyzet változatlan, bankszámla kivonat.

A tévesen levont tranzakció összegét még mindig nem kaptam vissza.

Eddig a 16 368 Ft-os vásárlásom, 49 104 Ft-ba került.
:( :(((

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1117) V/ válasza KTU (#1116) üzenetére


V/
titán

Extrem digital és bank a hunyó

(#1118) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! Transferwieseről transferwiesere az utalás hogy megy és annak mennyi a költsége 2000 eur küld eur zsebbe?
Köszönöm

(#1119) V/ válasza maroni (#1118) üzenetére


V/
titán

Kiírja, bár nem zsebek hanem egyenlegek és számlák vannak.
Az utolsó kép a "jelmagyarázat", melyik utalás micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#1120) maroni válasza V/ (#1119) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm akkor az utalás a legolcsóbb!

(#1121) zichie válasza KTU (#1116) üzenetére


zichie
senior tag

Ugye a két összeg "Függőben" srátuszban van?

(#1122) zichie


zichie
senior tag

Nem tudom volt-e már róla szó? Forintot akarok utalni a TW Borderless számlámra, ezzel nincs is gond, mert többször csináltam, de most nagyobb, több százezres összeg lenne. Ezt áttenném az euró zsebbe, ahol várakozna néhány napot, max. két hetet, majd a debit kártyával (netes vásárlással) tölteném fel a webkincstári euró egyenlegem, ahol euró alapú állampapírt jegyeznék.
Ez működhet? Ha nagyobb (több százezres) összeget teszek a Transferwise egyenlegemre, nem fogják zárolni, mint Revolutnál?

[ Szerkesztve ]

(#1123) V/ válasza zichie (#1122) üzenetére


V/
titán

Kérhetnek igazolást a pénz eredetéről, de más korlátozás nem szokott lenni. De itt tényleg nincsenek zsebek, ez nem Revolut, €-os számlád és egyenleged van.

(#1124) zichie válasza V/ (#1123) üzenetére


zichie
senior tag

Köszönöm az infót. Ez az eredet igazolás gyakorlatban hogyan történik? PDF bankszámla kivonatot kell feltölteni, amit a bankom netbanki rendszeréből expotálok ki?

Tudom, hogy eurós számlám van, nemcsak zseb, egy ismerősöm küldött rá eurót Revolutról, igaz az összeg 10 EUR alatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#1125) V/ válasza zichie (#1124) üzenetére


V/
titán

Az megfelelő szokott lenni.

(#1126) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Nagyobb forintos összeget hogyan lehetne a legkevesebb veszteséggel és vesződéssel euróra váltani? Van egy kis kp-s megtakarításom és mivel egyre "erősödik" a forint, szeretném euróra átváltani, majd az osztrák számlámra átutalni. :K

Otthon van egy sima mezei otp-s forintos számlám, van TW-m és Revolut-om is. Eddig mindkét alkalmazásnál eur -> huf volt az irány többynire, de most huf -> eur lenne.

Arra gondoltam, hogy a kp-t beteszem otp-be onnan átutalom TW-re és vagy Revolut-ra majd onnan az osztrák számlámra átutalom. Ez szerintetek mennyire járható út? Esetleg milyen más megoldást tudtok javasolni? :F

Előre is köszi! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#1127) V/ válasza aerol (#1126) üzenetére


V/
titán

Járható út, azt nézd meg hogy melyiken kapsz a forintért többet, gondolom a Revolutról is lehet direkt utalni az osztrák bankba, így csak az számít hogy melyiknél jobb az árfolyam a utalási költséggel együtt.
Egy kicsit feljebb láthatod hogy a TW-n melyik fajta mozgatás milyen költséggel jár.

(#1128) maroni válasza V/ (#1127) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszi a választ, átutalta a gyerek az eur nem került semmibe ! Ezek szerint TW számlák közötti utalás díjmentes!

(#1129) V/ válasza maroni (#1128) üzenetére


V/
titán

Pontosabban így van: Ha saját többpénznemű számládról egy másik többpénznemű számlára küldesz pénzt, az utalás ingyenes. Átváltási díjat szintén felszámolunk, ha más pénznembe utalsz.

[ Szerkesztve ]

(#1130) zichie válasza V/ (#1123) üzenetére


zichie
senior tag

Még egy kérdés felvetődött bennem. Eurót utalni érdemes transferwise-on keresztül a webkincstárba, vagy inkább a debit kártyás vásárlással? Melyik a megbízhatóbb? Azt tudom, hogy kártyás vásárlással ingyenes, utalásnál meg van 65 cent költség, de a stabilitás és a megbízhatóság fontosabb, mint a "low cost".

(#1131) zichie válasza zichie (#1130) üzenetére


zichie
senior tag

Elírtam, nem 65, hanem csak 63 cent az utalás.

(#1132) V/ válasza zichie (#1130) üzenetére


V/
titán

Mindkettő megbízható, az utalás egyértelműbben könyvelt ha a webkincstár befizetéshez kell valami igazolás később.

(#1133) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Pár hete van Transferwise accountom és kártyám, és Revolut accountom.
A TW acc-on volt 1000 GBP és 1000 EUR; és várom, hogy még 1000 EUR megérkezzen. A Revora akartam EUR-t tölteni a TW kártyával, de az az üzenet jött, hogy az accountom GBP-ben van, nem GBP-ben akarok-e utalni? Nem találtam a TW-ban sehol se opciót, hogy melyik legyen a default accountom, vagy ezt tényleg nem lehet beállítani?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1134) V/ válasza .mf (#1133) üzenetére


V/
titán

És nem engedte meg a TW hogy az € elmenjen? De akkor ezt a TW írta: az accountom GBP-ben van, nem GBP-ben akarok-e utalni, válaszolsz hogy nem.
Nem a Revoluton kell kezdeményezni a kártyás feltöltést?
De font az alap.

[ Szerkesztve ]

(#1135) .mf válasza V/ (#1134) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, hogy engedte volna, de csak GBP -> EUR váltással, mivel EUR-ban adtam meg a feltöltendő összeget. Inkább töltöttem rá GBP -> GBP, váltás nélkül; de jobb lenne, ha tudnék EUR-t is átrakni rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1136) V/ válasza .mf (#1135) üzenetére


V/
titán

Tényleg nem értem. Revolut oldalról:
Feltöltés kártyával
Nyisd meg a Revolut appot, majd koppints a Pénz hozzáadása lehetőségre. Add meg a 16 számjegyű kártyaszámot, a lejárati dátumot, a CVC-kódot és a számlázási irányítószámot/postai kódot is magában foglaló kártyaadatokat. Ha tévesen adod meg az irányítószámot/postai kódot, akkor a befizetés nem megy át a biztonsági ellenőrzésen, és akár 5 munkanapba is telhet, mire a pénz újra rendelkezésre áll a bankszámládon. Írd be a feltöltés összegét, és ha minden rendben ment, a pénz azonnal megjelenik a pénztárcádban!

Itt hogy kapcsolódik be a folyamatba a TW? Ők akasztották meg?
Az utalás nem lenne célravezető? Az € számládról a Revolut €-ra? Csak kérdezem mert én úgy olvasom hogy ez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#1137) .mf válasza V/ (#1136) üzenetére


.mf
veterán

Ha én azt tudnám...

Add money - beírtam 500 EUR
Megadtam a TW kártyát
Jött egy olyasmi üzenet, hogy a számla GBP-ben van, biztos át akarok váltani?
a.) Continue with EUR
b.) Transfer GBP
Itt nyomtam egy visszát, beírtam GBP-ben az összeget, és hasonló kérdés nélkül átment a tranzakció.
TW mutat egy 1 GBP-st Declined státuszban, és az 500 GBP-t teljesülve.
De most, hogy kinyitottam, nem a GBP-s zseb volt a sor elején (ahogy szokott), hanem az EUR, mivel most már abban van több. Szóval ez onnan utal, ahol épp több van, még akkor is, ha azt váltani kell, miközben lenne egy másik zsebem is azonos valutában, amit nem kell váltani, vagy hogy van ez?

Na mindegy, legközelebb máshogy csinálom, csak reméltem így egyszerűbb és gyorsabb.
TW € számláról lehet Revo € számlára utalni díj nélkül?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1138) V/ válasza .mf (#1137) üzenetére


V/
titán

Akkor te fordítva csináltad? A TW-ről küldted volna, nem pedig a Revoluton keresztül?
Halálom a zseb, itt egyenlegeid és számláid vannak.
Az van sorban elől amelyiken van pénz és több.
Szerintem ez egyértelmű: Continue with EUR
A kártyás fizetés a drágább, lásd a 1119-et 2000 €- utalása a TW számládról 0,63 €. Így nem ingyenes, de ha Revolut felől közelítesz akkor a kártyás feltöltés véleményem szerint vásárlás és nem kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#1139) Tuomas válasza .mf (#1137) üzenetére


Tuomas
addikt

A Revolut azért jelzett, mert érzékelte, hogy a TW kártya UK kártya, és elkerüld a költségeket, azt nem tudja, hogy a tw mögött több pénznemben lehet a pénzed.
Én is TW kártyával töltöm a forinttal, ehhez nyilván kell forintnak lenni a forint egyenlegen. Ha te euróval akarod tölteni, akkor a tw egyenelegeden kell lenni eurónak. Ilyen egyszerű.

We were here

(#1140) .mf válasza V/ (#1138) üzenetére


.mf
veterán

Nem, a Revoluton az Add money résznél fizettem volna a TW kártyával, pont ahogy írod, mivel kártyás vásárlás ingyenes. Már nem emlékszem pontosan az üzenetre, de erősen úgy tűnt, hogy GBP-ből váltaná az EUR-t, ezért kérdezett rá, hogy mégse inkább GBP-t adok-e hozzá átváltás nélkül; végül ezt választottam.

Tuomas: igen, ez lehetséges.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1141) Tuomas válasza .mf (#1140) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha van rajta euro, nem fogja átváltani. Abban az esetben vált át, ha olyan pénznemben akarod feltölteni, ami nincs TW egyenlegeden, ahogy a vásárlásoknál is, pl boltban HUF-al fizetsz, de nincs a HUF egyenlegeden pénz, akkor egy másikban terhel.

We were here

(#1142) V/ válasza .mf (#1140) üzenetére


V/
titán

De ott volt hogy Tovább €-val (a.) Continue with EUR) és akkor mivel €-od is volt arról szedte volna.

[ Szerkesztve ]

(#1143) zichie válasza V/ (#1132) üzenetére


zichie
senior tag

Végül a TW kártyámmal POS terminálon fizettem be euró összeget az Államkincstárban személyesen, mivel a webkincstári regisztrációmat kellett ott intéznem. Az Államkincstár honlapján található információ szerint a POS fizetés k.p. felvételnek minősül, de ez a gyakorlatban már nem így volt, vásárlásnak minősült, a TW applikációja is így jelezte. Az ügyintéző hölgy is mondta, hogy vásárlás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1144) V/ válasza zichie (#1143) üzenetére


V/
titán

Talán még ez volt a legegyszerűbb megoldás.

(#1145) vnorbi válasza zichie (#1143) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A hirdetmény csak a forintos POS fizetéshez írja, hogy pénzfelvételnek fog számítani. Alatta az eurós POS fizetésnél már nincs ott ez a megjegyzés.

(#1146) zichie válasza V/ (#1144) üzenetére


zichie
senior tag

A megoldás rendben is volt, de sajnos az időzítés nem, mert azóta (kisebb korrekciókkal) erősödik a forint az euróhoz képes, amióta fizettem a POS terminálon a TW kártyával. Ha ma váltok (HUF->EUR) és ma megyek az Államkincstárba, akkor jobban jártam volna, kevesebb forintot kellett volna fizetnem ugyan azon euró mennyiség befizetéséhez. Ilyen az élet...

[ Szerkesztve ]

(#1147) V/ válasza zichie (#1146) üzenetére


V/
titán

Én nem igazán látom az "erősödést".

(#1148) zichie válasza V/ (#1147) üzenetére


zichie
senior tag

Kedd este 334-en indítottam a befizetést, ezen az árfolyamon váltott forintot euróra. Szerda reggelre ért a Transferwise számlámra a pénz. Most 332, de volt ma 331 is. Több, mint ezer forintot megspóroltam volna, ha ma váltok.

[ Szerkesztve ]

(#1149) xy.zsolt válasza V/ (#1147) üzenetére


xy.zsolt
őstag

padig van....aki filléreken, centeken akar spórolni az utalásnál annak a 3-4 forint erősödés nagy bukta a HUF- EUR váltásnál.
zichie: felejtsd el azt az elhanyagolható minuszt....inkább arra gondolj, hogy lehetett volna az is, hogy a revo zárolja a számládat egy időre, ha azt az utat választod.....hát nem jobb ez így :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1150) V/ válasza zichie (#1148) üzenetére


V/
titán

Kérdés az, ha nem lenne a Transferwise vagy a Revolut akkor milyen árfolyamveszteségeid lennének. Szerintem ennél jóval több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.