Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#802) V/ válasza -v- (#800) üzenetére


V/
titán

Igen, de bármikor megindulhat a forint a lejtőn és akkor ha már régebben átkonvertáltuk akkor kedvezőbben járhatunk, hogy az ugyanannyi forintunk többet ér egy másik devizában. Inkább érdemes a feltöltés után rögtön átváltani, ha hosszabb ideig ott maradna a a TW egyenlegen a pénz.

(#803) -v- válasza V/ (#802) üzenetére


-v-
addikt

Világos, köszi a helpet :K :R

(#804) zagloba


zagloba
aktív tag

Kint nyaralok Görögben! Van TW számlám hoztam rajta EUR-ot! Gondoltam veszek ki 100 EUR ATM-ből! 3 ATM volt egymás mellett! Kezdtem a középsővel! 102 EUR akart felszámolni! Töröltem a pénzkivételt és átmentem egy másokhoz és felvettem a 100 EUR-ot! Másnap látom ám ,h a 102 EUR is ott van és le is vonta! Meg reklamáltam! Azt írták 2 napon belül értesítenek! 2 napig nem történt semmi! Most a 102 EUR-ból csináltak 304 EUR-ot! Nem,h jóvá írták volna még 202 EUR-val beterheltek! Úgyhogy most -200 EUR az egyenlegem! Még szerencse,h van másik kártya! De ,h egy egyszerű jóváírást ne tudjanak megcsinálni ez szörnyű!

(#805) V/ válasza zagloba (#804) üzenetére


V/
titán

Jól értem hogy az első automata az 2 € díjat számolt volna fel? Milyen szolgáltatókhoz, bankhoz tartoztak egyébként a az automaták?

(#806) zagloba válasza V/ (#805) üzenetére


zagloba
aktív tag

Igen jól érted 102 ért akat 100-at adni! A bankot nem jegyeztem meg! Esetleg megnézem a TW számla között! N.b.o.g. ír a számláknál!😊

(#807) vnorbi válasza zagloba (#804) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Volt fedezet a többszörös terhelésre is a kártyán, vagy most tényleg negatív az egyenleged (azaz a TW követel rajtad 200 eurót, és csak azzal érnéd el a 0-s egyenleget)?

(#808) zagloba válasza vnorbi (#807) üzenetére


zagloba
aktív tag

-186 EUR az egyenlegem!

(#809) vnorbi válasza zagloba (#808) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az szép :-(

Remélem, gyorsan tudják korrigálni az ilyet, és nem tart hetekig a kivizsgálás, mint az itthoni bankoknál.

(#810) zagloba válasza vnorbi (#809) üzenetére


zagloba
aktív tag

Két nap alatt azt tudták véghez vinni,h a 102 EUR levonásból csináltak 304 EUR -ot! Már röhögök magamon! Pont nyaralás alatt történik ilyesmi! Hát,h mikorra tudnak tiszta vizet önteni a pohárba nem tudom! Kedden már irány haza!😊

(#811) betyarr


betyarr
veterán

saját revolutról tudok ingyenesen utalni a tw-re huf-ot?

(#812) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Van a TW-n USD balancen kb. 500 dollárom. Kártyám még nincs, gondoltam igényelek egyet. Viszont mielőtt kiküldené, pénzt akar rá feltöltetni velem, nem tudja használni a már meglévő USD balance-t? Vagy én nem értek valami alapvetőt, most kezdtem csak a TW-vel a pályafutásom.

colorizer.net

(#813) KTU válasza taranis (#812) üzenetére


KTU
addikt

A feltöltés azonosítás miatt van, hogy rendelj fiókodhoz saját másik bankkártyát.
Vagy lehetőség van utalásra is, saját bankszámláról, szintén azonosítás miatt.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#814) taranis válasza KTU (#813) üzenetére


taranis
addikt

Aha értem, köszi!

colorizer.net

(#815) V/ válasza taranis (#812) üzenetére


V/
titán

Tegyél át 6500 Ft-ot a forint egyenlegre. Akkor sem?

[ Szerkesztve ]

(#816) taranis válasza KTU (#813) üzenetére


taranis
addikt

Úgy tűnik nem ez volt a gond. Írtam a supportnak, hogy miért kérnek utalást, amikor már utaltam hozzájuk, és azt válaszolták, hogy technikai hiba volt, amit feloldottak, és már úton van a kártyám, nem kell utalni.

colorizer.net

(#817) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

Ez mit jelent, valaki tudja esetleg? Milyen titkos kódról van itt szó? Illetve ezt úgy írta ki nekem, hogy be sem voltam jelentkezve a fiókomba.

[ Szerkesztve ]

(#818) TZMI


TZMI
csendes tag

Pénzfelvét Horvátországban a helyi Unicredit ATM-ből (Zagrebacka Banka) ment ingyenesen, csak ügyelni kell, hogy az általuk kínált váltással ne éljünk.

[ Szerkesztve ]

(#819) aujjobba


aujjobba
addikt

Próbálta valaki mostanában Erste hitelkártyával?
Tavaly még kpfelvétnek minősítette a tranzakciót, és azonnal elkezdték a büntetőkamatot is rászámolni.
Nem tudom azóta változott-e valami, a Revolut feltöltést vásárlásnak veszik, csak cashbak nem jár rá.

(#820) V/ válasza aujjobba (#819) üzenetére


V/
titán

Már áprilisban úgy tűnt hogy változott.

[ Szerkesztve ]

(#821) aujjobba válasza V/ (#820) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi.
Nálam ez úgy történt, hogy kpfelvételi díjat nem számoltak fel, viszont a ~40% kamatot behajtották záráskor.

(#822) ghostie válasza V/ (#820) üzenetére


ghostie
tag

Arra azért, hogy változott nem vennék mérget... korábban is volt itt már egy kis vita, hogy konkrétan hogy is számolja az Erste, mert nem ATM-es kézpénzfelvételnek könyvelték sehol sem, viszont költséget/kamatot számoltak fel rá. Szinte kizártnak tartom, hogy ezen a bank könnyített volna.

aujjobba: Igen, erre gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#823) aujjobba


aujjobba
addikt

Igen, a kamatot terhelték az aug27 - szept10 (havi zárás napja) időszakra, mást nem.

[ Szerkesztve ]

(#824) V/ válasza ghostie (#822) üzenetére


V/
titán

Félreértettem a képet és ezek szerint a kérdést azt gondoltam hogy ez egy mostani dolog. :R

(#825) TZMI


TZMI
csendes tag

Amennyiben Horvátországban már az Adriáról jöttök vissza és Zágráb előtt az autópályán a kártyás kapukat választjátok, akkor ügyeljetek arra, hogy engedélyezve legyen a mágnescsíkos fizetés is. Nálam nem volt, és az automata kapu nem is fogadta el a kártyámat. Azonban minden más esetben, ahol élő erő volt a kapuknál az érintéses fizetést lehetett alkalmazni és nem volt gond.

(#826) nyirzoz válasza TZMI (#825) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Köszi ez hasznos infó, igy haza indulás előtt.
Nem értettem a működését, hogy csak beszívja magába a kártyát és kód nélkül nyílik is a kapu.
A mágnes csíkot alapból tiltottam, de akkor erre az egy alkalomra pipa.

(#827) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Pár éve kint éltem Írországban és persze a telefonszámom is az volt amire anno regisztráltam a fiókot. De az már a múlt hogy tudom a mostani magyar számomra kérni a kódokat meg ilyeneket?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#828) V/ válasza lucky07 (#827) üzenetére


V/
titán

Belépsz a fiókodba, rákattintasz a nevedre a jobb felső sarokban, Beállítások, kikapcsolod a Kétlépcsős bejelentkezés-t. Gondolom be volt kapcsolva. Ha használod a mobil app-ot ott is meglehet tenni.
Ezután újból a nevedre kattintasz és a Személyes profil megtekintése és a Profil szerkesztése a telefonszámnál választod a +36-ot mellette beírod a számot és megerősíted. A címnél meg legyen a magyar címed. Viszont ha vezetéknév mezőben nem az van, akkor lehet hogy név változtatást kell kérni.

[ Szerkesztve ]

(#829) lucky07 válasza V/ (#828) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia
Köszönöm.
Meg is történt
Nem gondoltam hogy HUF utalásért is pénzt von le.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#830) aujjobba


aujjobba
addikt

Segítsetek, nem értem hogy jön ki a matek.
Néhol azt hallom a revolut egyenleget érdemes TW kártyával feltölteni.
Nézegetem egymás mellett mind a kettőt, de az jön ki, hogy ha revolutban váltom az egyébként ingyenesen (sima magyar betéti kártyával) feltöltött forintot euróra, akkor jobban járok mintha a TW kártyával töltenék eurót.
Félreértek valamit? Miért érdemes inkább a TW kártyát használni?

A képen a revolut váltása látszik 100000 Ft esetén 307.50 euró, és a transferwise oldalán a kalkulátorral a kártya használatot nézve (tehát nem az átutalás) ugyanennyi forintra 306.65 euró jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#831) UberMutant válasza aujjobba (#830) üzenetére


UberMutant
őstag

elavult információ amióta forinttal közvetlenül tölthető a revolut

(#832) aujjobba válasza UberMutant (#831) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi.
Van jelenleg bármi előnye a TW-nak?
Úgy tudom hétvégén lehet esetleg jobb az árfolyam, mert olyankor a revolut rátesz valamennyit.

(#833) vnorbi válasza aujjobba (#832) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Náluk lehet belföldi forint utalással pénzt befizetni. Nekem ez előny, bár a vége mostanában így is az, hogy a TW-ra feltöltött összeg megy át Revolutra, és majd ott váltom át.

(#834) ghostie válasza aujjobba (#832) üzenetére


ghostie
tag

Talán még az is előnyként vehető számításban, hogy az "egzotikusabb" devizák támogatása szélesebb körű. Például Ukrajánában jobb árfolyammal váltott a TW mint a Revolut (viszont az is igaz, hogy Revoluttal tudtam pénzt felvenni automatából, TW-vel nem).
Számomra még az az előnye, hogy egy alternatívát ad külföldi utak során extra fenntartási költség nélkül. Vagyis ha valami probléma adódna Revoluttal, akkor ott van a TW...

(#835) taranis


taranis
addikt

Meg ha bármi gond lenne, a TW-nél tudnak magyarul.

colorizer.net

(#836) aujjobba válasza vnorbi (#833) üzenetére


aujjobba
addikt

Az utalás nem opció nekem, drága, pont az ilyen felesleges költségektől szeretnék megszabadulni.

(#834) ghostie: ez igaz, második, alternatív megoldásnak jó lehet

(#835) taranis: az angol nem probléma, persze értem, sokaknak az, sajnos

(#837) Dluinet válasza taranis (#835) üzenetére


Dluinet
nagyúr

e-mail-ben magyarul válaszoltak nekem

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#838) ghostie


ghostie
tag

Van itt a fórumban olyan, akinek letiltották a TW accountját? Erről ritkábban hallani és kíváncsi lennék, hogy mennyire gyakori például a Revoluthoz képest...

(#839) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Sziasztok! Másfél éve használom megelégedéssel az appot és a kártyát is. Most viszont bejelentkezésnél az ujjlenyomat helyett PIN kódot kér, 2-3 kódot használok ilyen esetekre de most az istennek se megy. Webes felületen sem tudok belépni hisz az engedély kérés is az app-ba érkezne :( mit tudok tenni, mi a megoldás ebben az esetben? Köszi

(#840) V/ válasza zsoltex70 (#839) üzenetére


V/
titán

Itt írnak ezzel kapcsolatban valamit.
Ezt én ugyan nem látom, de lehet hogy te igen: If it’s still not working, select “I'm not receiving approval requests”. We’ll send you an SMS code instead.

[ Szerkesztve ]

(#841) zsoltex70 válasza V/ (#840) üzenetére


zsoltex70
csendes tag

Igen, legalább fél éve így lépek be az app-ba, pin kód helyett ujjlenyomat azonosítással. Anno felajánlotta a tw és azóta így egyszerűbb az életem 😊 volt eddig

[ Szerkesztve ]

(#842) zagloba válasza zagloba (#804) üzenetére


zagloba
aktív tag

Sikerült! Ma sikeresen vissza adták a levont összeget! Tehát minden rendben! Köszi Dóra!😊

(#843) vnorbi válasza zagloba (#842) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem volt túl gyors, de a lényeg, hogy megvan :)

Ezalatt tudtad (próbáltad?) használni más devizában a kártyát, vagy a mínuszos EUR egyenleg beblokkolta az egészet?

(#844) zagloba válasza vnorbi (#843) üzenetére


zagloba
aktív tag

Mivel mínuszos volt a kártyám így nem használtam! A telefonon néztem volna közben is az Eur alakulását,de már azt sem engedte! Azt mondta töltsenek fel pénzt! Ezt én meg nem akartam!😀

(#845) Divinity válasza UberMutant (#831) üzenetére


Divinity
őstag

Tölthető Revolut forinttal? :Y
Nekem az új infó, pont e miatt nem is használtam már egy jó ideje. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#846) Watcher45 válasza Divinity (#845) üzenetére


Watcher45
tag

Követni kell a Revolut topicot is :D (Meg a Curve, Fintech, Paypal stb. topic sem árt meg)

[ Szerkesztve ]

(#847) Chiller


Chiller
őstag

Mi van a TW-vel?

Sem az app nem kapcsolódik, sem a weboldal nem jön be...

[ Szerkesztve ]

(#848) V/ válasza Chiller (#847) üzenetére


V/
titán

Nálam mindkettő működik, most 19:03.

(#849) Chiller válasza V/ (#848) üzenetére


Chiller
őstag

Ja már nekem is jó. Köszi.

Most azért volt kb. egy jó órás outage.... már tisztára megijedtem.

[ Szerkesztve ]

(#850) TZMI válasza Chiller (#847) üzenetére


TZMI
csendes tag

Twitteren írták, hogy egyes felhasználók esetén vannak gondok a webes és az app felületen. Azonban a kártyás vásárlást ez nem befolyásolja, illetve a pénzünk biztonságban van. :) Nálam az app nem működik, jelenleg.

Ahogy megírtam a fenti sorokat, eltelt 5 perc és ismét működött az app.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.