Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) V/


V/
titán

Azt teszteltük hogy itt mennyit jelent az azonnali utalási módszer, az 1 órán belül lesz a stabil.

viktorhu
A 13-kor indult pénz 40-kor érkezett hozzájuk most, nem tudom mi lenne az időköz.
Csinálok egy másik próbát még 9:30-tól

(#1602) goop


goop
őstag

Éjjel fél 1 kor utaltam egy tesztet, papíron 08 30 kor kapták meg, (tuti nem) és 08 50 kor írták jóvá.

(#1603) st6969


st6969
őstag

Én ma 7:20-kor indítottam egy utalást (TW egyenleg feltöltés). Érzésre kb. ugyanúgy történt minden, mintha ugyanezt egy évvel ezelőtt tettem volna, tehát nyoma sincs az azonnali utalásnak.
Tehát utalás indítása myRaiffeisen applikációból: 7:20, Raiffeisen SMS küldése, hogy terhelés történt: 8:45(!), TW egyenleg jóváírva (TW push üzenet): 9:00
Nekem ebből most per pillanat az látszik, hogy a Raiffeisennek Raiffeisenes számlára történő átutalás tart "sokáig" (mármint az "azonnali"-hoz képest).

(#1604) Dluinet válasza viktorhu (#1599) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valószínűleg csak normál munkaidőben, mert van kézi vezérlés/ellenőrzés is benne.
Eddig ez nem jelentett problémát, mert az utalások eddig csak munkaidőben mehettek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1605) V/


V/
titán

Ez utóbbi most 48 perc volt, az előző meg 45 perc.

1 óra hosszát nyertünk szerintem

(#1606) viktorhu válasza st6969 (#1603) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem az SMS-küldés időpontja nem feltétlenül releváns ilyen szempontból - attól a terhelés megtörténhetett előbb.

(#1607) gocsi


gocsi
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki küldeni egy TW meghívót nekem?
apollo8082 [kukac] gmail.com
Köszönöm!

Élni születtünk, nem az életre készülődni.

(#1608) merqree válasza gocsi (#1607) üzenetére


merqree
őstag

Nem kell meghívó, simán lehet regisztrálni

(#1609) gocsi


gocsi
csendes tag

Köszönöm a meghívót! :R

@merqree: Tudom, hogy lehet, de ha meghívóval regisztrálsz, akkor az első utalásod ingyenes.

Élni születtünk, nem az életre készülődni.

(#1610) cocka


cocka
veterán

Hi!

azonnaliról gyorsjelentés:

Most utaltam 5-kor kemény 29 perc alatt fel is töltődött. :D

(#1611) goop válasza cocka (#1610) üzenetére


goop
őstag

Hja, én tegnap 18 54 és ma reggel 9 re ért át.

(#1612) tomp válasza goop (#1611) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom a Transferwise csak számlázási időszakon belül intézi a pénzügyet az pedig nem változott. Ha számlarendszer zárás után utalsz akkor hiába megy át a pénz 5mp alatt a Transferwise csak nyitás után kezdi meg a pénz jóváírást.
Ezért lenne jó ha lenne banki adatokkal ellátott forint számlánk!
Remélem idén lesz.

(#1613) cocka válasza tomp (#1612) üzenetére


cocka
veterán

Úgy láttam, mintha zlotys számla már lenne. :D Mármint az már "fogadóképes".

Amúgy a budapesti ügyfélszolgálaton (ha az egyáltalán?) mit lehet elintézni? Valahol a Váci úton vannak állítólag. Vagyis ha jól látom a Váci út és a Visegrádi utca között. Valami Promenade Gardens vagy mi.

(#1614) V/ válasza tomp (#1612) üzenetére


V/
titán

Én meg remélem nem. Csak gondold el milyen +költségeid vannak egy magyar bankszámla esetén, amit te fizetsz és amit a bank fizet.
De kértek és nem kaptak Magyarországon engedélyt erre Napközben 1 órán belül megy a dolog. Nincs különösebb haszna és lehet előre gondolkodni és nem biztos hogy könyvelnék a nap 24 órájában.

(#1615) tomp válasza V/ (#1614) üzenetére


tomp
félisten

Ez mondjuk igaz! Átlagos havi költés összegét hó elején átutaltam TW-ra. Ha esetleg sürgősen kell nagyobb összeget átrakni az OTP-s számlámról a TW-ra akkor meg kártyás feltöltés.
A Banki adatokkal rendelkező forint számlát csak azért hoztam fel mint megoldás mert a GBP számlára akár éjjel is megérkezik pár mp-en belül a pénz. Vagy az csak azért megy mert TW-os GBP-ről megy TW-os GBP számlára azaz gyakorlatilag cégen belül megy a pénz?

(#1616) V/ válasza tomp (#1615) üzenetére


V/
titán

Igen az cégen belül. Az a gond hogy az itteni bankok nem igazán szeretik a versenytársakat, főleg azokat amelyek hatékonyabbak náluk, mert olcsóbban üzemelnek. A bankfiók hálózat nem költséghatékony, a +adók, itt ez az új rendszer költsége, stb. de ezek ellenére nézd meg a magyar bankok nyereségességét. Hogyan, miből, kiből szedik össze?

(#1617) _q válasza V/ (#1616) üzenetére


_q
addikt

Visszaolvasva úgy látom, hogy az azonnali utalás a transferwise esetén nem jelent semmit, mert ők manuálisan vagy automatikus, de még külön kezelik a pénzt. Viszont ez akkor azt is jelenti, hogy hétvégén utalva se lesz egyből a pénz a TW számlán? Tehát egy szombaton indított utalás (az olcsóbbik verzió, felár nélkül) csak hétfőn fog a számlára kerülni?

(#1618) V/ válasza _q (#1617) üzenetére


V/
titán

Dehogynem van változás, a 2 órán belül 1 órára csökkent. Az ő rendszerük valószínütleg nem dolgozik a hétvégén. De majd most hétvégén lehet kipróbálni, mivel ugye ez hétfőn indult.
Majd szombat délután teszek egy próbát.

(#1619) _q válasza V/ (#1618) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#1620) goop


goop
őstag

Felfedeztem a tw egy nagyon hasznos funkcióját, asszony pajtással együtt végre közösen használhatjuk a google pay alá betett kártyát, és mivel 2 eszközön is tökéletesen megy, átlátjuk a költő pénzünket. Tuti. Nem akar hozzáférni a névjegyzékhez sem, közös revo használat pl. ezért esett ki. Nagyon jó. Értesítések megjönnek mind a 2 telefonra, írja a hátralévő egyenleget, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1621) viktorhu válasza goop (#1620) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nyilván nem szabályos használat, de megértelek, nekünk is nagyon hiányzik ezekből az alkalmazásokból a közös számla lehetősége.

(#1622) merqree válasza V/ (#1618) üzenetére


merqree
őstag

Én nem mertem azonnalival feltölteni, mert az a félelmem (Gránit Bank), hogy a közlemény rovat nem kerül továbbításra.

szerk: a kötsög bank azonnali terhelésként küldött róla iSMSt... szép

[ Szerkesztve ]

(#1623) tomp válasza merqree (#1622) üzenetére


tomp
félisten

Nem tudod megszabni, hogy azonnaliként menjen a pénz vagy sem. Attól mert nem másodlagos azonosítót adsz meg hanem számlaszámot attól még azonnaliként megy a pénz. Gyakorlatilag most már mindig így utal az ember a hazai bankoknál.

(#1624) agroman válasza tomp (#1623) üzenetére


agroman
senior tag

takarekbank online formjaban be kell jelolni egy checkbox-ot hogy azonnal akarom-e..

------

(#1625) merqree válasza agroman (#1624) üzenetére


merqree
őstag

A Gránitnál is van külön "check box", de ha teljesül a feltétel, azaz
10 milliónál kevesebb, forint alapúról megy belföldi forint alapú számlára, akkor hiába nincs bejelölve, akkor is azonnaliként teljesül.

Ezt az infót a Gránit Bank telefonos ügyfélszolgálata mondta nekem.

(#1626) tomp válasza agroman (#1624) üzenetére


tomp
félisten

Az csak nem az az opció, hogy annak hatására a másodlagos azonosító alapján megy végbe az utalás?
OTP Netbankban is van egy ilyen opció. Ha bekapcsolom akkor megjelenik a másodlagos azonosító mező de ha nincs bejelölve viszont a feltételeknek megfelel az utalás akkor is azonnali lesz.

(#1627) viktorhu válasza agroman (#1624) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogyan lehet azonnal utalni a Takarékbanknál vezetett bankszámlákról?

A Takarék NetBankból, a Takarék e-Bankból vagy a Takarék Mobilappból lehet utalni,
lakossági és vállalati forint bankszámlákról, megtakarítási számlákról *,
magyarországi bankszámlákra *,
legfeljebb 10 millió forintot utalásonként.

Ha a fenti feltételeknek megfelel indított utalása, akkor minden egyéb beállítás nélkül a címzett másodperceken belül megkapja az összeget.

(#1628) cocka


cocka
veterán

Utalás Gránit bankból:

Ma 4:24-kor érkezés: 7:32-kor. 3 óra 8 perc volt az "azonnali átutalás" LOL Ez bőven meghaladta az 1 órát is.

(#1629) merqree válasza cocka (#1628) üzenetére


merqree
őstag

Tegnap nekem 1 óra alat megvolt, délelőtt.
szerk: szintén Gránit Bankból, netbankon leadott utalás

[ Szerkesztve ]

(#1630) V/ válasza cocka (#1628) üzenetére


V/
titán

Most komolyan? Írtuk hogy a Transferwise könyvelési idejének semmi köze a magyar bankok közti azonnali utaláshoz. Mi van ha 7:00-tól él a rendszer, akkor meg 32 perc volt.

(#1631) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Transferwise azt írja nekem, hogy hétfőn 6:40 perckor lesz jóváírva a szombati (hétvégi) utalás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1632) V/ válasza Dluinet (#1631) üzenetére


V/
titán

Nekem is azt írta, de reménykedjünk. Egyébként én sem tartom valószínűnek a jóváírást hátfőn 7 óra előtt. A pénz az biztos megérkezett a bankba.

(#1633) goop válasza V/ (#1632) üzenetére


goop
őstag

Én péntek este 6 körül utaltam, szintén hétfőt ír...

(#1634) nyirzoz válasza goop (#1633) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Péntek 18:00 utalás indítás 18:23-kor jóváírva TW egyenlegen.

(#1635) goop válasza nyirzoz (#1634) üzenetére


goop
őstag

18:45 pontosan. Hétfőre várható.

(#1636) V/


V/
titán

Akkor az eredménye a szombat 13:30-as utalásnak, ma 08:38-kor könyvelték.
Lényegében péntek 18:00 után kezdeményezett utalásból csak hétfőn lesz pénz, itt nincs jelentősége az azonnali utalásnak.

[ Szerkesztve ]

(#1637) goop


goop
őstag

Tegnap megtréfált a tw kártya, posta csomag automata, fizetnék, érint, pin kód, erre hibás pin, (tuti nem). Jó, előröl, pin kódot közben appban csekkolom, persze hogy jót adtam meg, új próba, megint hibás pin. Appban néztem, minden fizetés engedélyezve, még a mágnes csíkos is. Passz mi lehetett. Revo virtual gpay alatt simán vitte utána, még pint sem kért.
A tw kártya is gpay alatt volt, azt elfelejtettem írni.

[ Szerkesztve ]

(#1638) qqzs válasza goop (#1637) üzenetére


qqzs
őstag

Nalunk par naponta eljatsza hogy nem hagyja az erintost. bedugos vagy magneses jo csak. Azt irja biztonsag miatt. Es az uzenet az hogy: You needed to use chip and PIN for this transaction. For security reasons, we ask you to do this if you haven't used your PIN for a while.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#1639) V/


V/
titán

Nekem semmi gondom, de én még nem vagyok arról meggyőzve hogy magyar regisztráció esetén megy ez a Gpay és nem is használom így.

(#1640) goop válasza V/ (#1639) üzenetére


goop
őstag

Pedig megy a google pay, sőt még ott is jó, ahol a revo virtual elvérzik, pl. Mol kutak.

[ Szerkesztve ]

(#1641) fecus válasza V/ (#1639) üzenetére


fecus
őstag

Fél éve megy. Még sohasem hagyott cserben. Azt is korrektül kezelte amikor nem volt elég pénz rajta az adott fizetéshez.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1642) cocka


cocka
veterán

Kicsit furcsán működik a sima utalás előrejelzése. Tegnap du. kb. 5- fél 6 felé utaltam és már azt írta, hogy másnap érkezik meg és az előrejelzett idő 15 óra volt. Erre fél óra alatt megjött. :D

(#1643) V/ válasza cocka (#1642) üzenetére


V/
titán

Csak péntek 18 és hétfő 07 közt nem megy az azonnali utalás miatti gyorsaság, egyébként 1 órán belül van.

(#1644) cocka


cocka
veterán

Sajnos nem találtam a mobilappban olyan beállítási lehetőséget, amivel a nyelvet át lehet állítani angolra. Valószínűleg a rendszer beállított nyelvét veszi alapul. A lényeg, van itt két kép, amit akkor tölt be, ha az egyenlegeden lévő pénzt szeretnéd továbbküldeni.

Ha tegyük fel forintod van, az egyik az, amikor devizában akarod továbbküldeni, a másik az, amikor forintban.

Linkelem őket:

devizás

forintos

Azt az opciót értem, hogy "utalás az egyenlegedről".

Viszont meséljétek már el legyetek kedvesek, hogy a többi opció hogyan történik?

"Olcsó utalás" bankszámláról
"Gyors és egyszerű utalás" bankkártyáról

Eleve valamelyik egyenlegedről küldesz, ezért nem értem, hogy hogy férne hozzá a bankszámládhoz vagy a bankkártyádhoz?

Tudtommal bankszámlák esetén is csak azt lehet rögzíteni, hogy kik lesznek a "címzettjeid". Meg mikor hozzáadsz lóvét átutalással valamelyik egyenleghez, akkor rögzíti, hogy melyik számláról jött. De ezeket hogy használja fel a rendszer forrásként küldéshez?

A bankkártya részt sem értem, bár ott a terhelést még akár el is tudom képzelni, de a saját kártyáid is csak a lóvé kártyás hozzáadásakor rögzülnek. Mást nem valószínű, hogy lehet velük kezdeni. Plusz tudtommal kártyaadatokat is "címzettként" lehet felhasználni. Tehát ha megadsz kártyaadatot elvileg az egyenlegedből küld a megadott kártya mögötti számlára.

Szóval hogy van ez? Mi az a két dőlt betűs opció egyenlegből küldéskor?

[ Szerkesztve ]

(#1645) V/ válasza cocka (#1644) üzenetére


V/
titán

Úgy ahogy írva van. De esetleg ez segít.
És ez is
De egyszerűbb és olcsóbb ha az egyenlegedre utalod a forrás pénzt és arról küldesz, utalsz másnak.

[ Szerkesztve ]

(#1646) cocka válasza V/ (#1645) üzenetére


cocka
veterán

Hát a költségekből ítélve, úgy látom egyenlegből küldeni drágább, mint bankszámláról. Bizonyos devizáknál és mennyiségeknél meg szimplán fel se kínálja a bankkártyás küldést.

(#1647) V/ válasza cocka (#1646) üzenetére


V/
titán

Az a rész gondolom nem ugrott be hogy egy külföldre utalás a bankodból nem ingyen van, sőt 19000 Ft felett biztos hogy van díja a belföldinek is.

(#1648) cocka válasza V/ (#1647) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem ugrott be. Viszont most már értem, hogy a transferwise az adott két esetben csak közvetítő szerepet játszik. Tehát valójában a számládról utalt pénz a transferwise-nak megy és ők utalják tovább a címzettnek. Így már érthető. Nyilván a kedvezőbb árfolyamon.

(#1649) qqzs válasza cocka (#1642) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem leallt az utalas es irtak 3munkanap amig ellenorzik, a tervezett erkezes igy 16ika volt. Ugyfelszolgalat elobb nem tudott semmit tenni majd fel ora mulva szoltak hogy rendszerhiba vol bocs es elment a penz

Eladó: GTS450

(#1650) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Nem vagyok rutinos TW-s, ezért is kérdezek. Eddig kétszer utaltam pár éve, 15-20 ezer forint értékben. Csak saját, magyar számlám van, semmilyen egyéb.

Most szeretnék utalni lengyelbe kb. 2,3 millió forint értékű zlotyit. A TW azt írja, hogy kb 12 ezer lenne a költség. Ezen kívül van még más költség is? Pl a saját bankomban?

A választ előre is köszönöm.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.