Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Utalás bárkitől érkezhet TW számlára vagy a feltöltéshez hasonlóan jóváírás is csak személyes bankszámláról történhet? Konkrétan az érdekelne, hogy nem kötekedik-e a TW, ha munkáltató utal át a dolgozónak alkalmanként, nagyobb összegű de nem bér jellegű devizát?

(#702) V/ válasza szabo.csabi (#701) üzenetére


V/
titán

Az utalás bárhonnan érkezhet és csak a $-ra van limit, 10K igazolás bekérés és éves szinten 1 milla dollár.
Lásd itt.

[ Szerkesztve ]

(#703) szabo.csabi válasza V/ (#702) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm! Akkor ezt azt jelenti, hogy a jelenlegi hazai bankszámlám akár le is cserélhetem TW-ra? Azaz a HUF fizetésemet is kérhetem ide, ingyen jóváírják azt és csak devizakonverzióért, HUF vagy bármilyen más devizanemű átutalás kezdeményezéséért és saját számláról történő HUF vagy bármilyen más devizanemű feltöltésért számítanak fel valamennyi díjat?

[ Szerkesztve ]

(#704) V/ válasza szabo.csabi (#703) üzenetére


V/
titán

A magyar fizetést nem tudják ide utalni, mivel nincs forintos bankszámlaszámod. A forint csak egyenleg. Minden egyenleg feltöltésnél egyedi kódot kapsz a banki utaláshoz, ezt a szituációt a munkáltatód nem tudja megfelelően kezelni.
Számlaszámod német €, angol font és amerikai $, ausztrál $ vagy Új-zélandi $ lehet amire utalhatnak.
Hogy forint mikortól lesz elérhető azt nem tudom.
A kártyát viszont érdemes lehet cserélni, mert itt a dombornyomott MC ingyenes, nincs éves díja ( nekem ez bankomnál 8317 Ft) a vásárlás ingyenes, egyedül a kp felvétel ingyenessége kevesebb (kb 75K), mint a magyar bankoknál a 150K

[ Szerkesztve ]

(#705) szabo.csabi válasza V/ (#704) üzenetére


szabo.csabi
tag

Már tiszta, köszönöm! EUR jóváírás is releváns lehet, akkor ha EUR-ban kapok munkáltatótól bármit az már gond nélkül megy, ha jól értem az adott egyedileg hozzám rendelt számlaszámra történő utalással?

(#706) V/ válasza szabo.csabi (#705) üzenetére


V/
titán

Aktiválod az € pénznemet kapsz egy bankszámlát a Handelsbank-nál amire lehet utalni.

(#707) gyulaszu válasza szabo.csabi (#705) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem pont ma jött meg az első napidíjam ide. A kártya is már úton van... :DD

gyulaszu

(#708) cyberkecsi


cyberkecsi
csendes újonc

Sziasztok!
TW-n hogy működik a feltöltés? Csak utalással lehet, vagy van a Revoluthoz hasonló gyors feltöltés is?
(nyaraláshoz használnám az USA-ban 2 hétre ott, ahol nem fogadják el esetleg a Revolutot)

(#709) V/ válasza cyberkecsi (#708) üzenetére


V/
titán

Az utalás mellett bankkártyáról is fel lehet tölteni
Az utalással az ingyenes, a kártyásnál van egy kis díj, 1000 Ft-nál 5 Ft, 100000-nél 500 Ft (0,5%)

[ Szerkesztve ]

(#710) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ismerkedek a TransferWise-zal.

A díjszabás oldalon a kártyadíjak táblázatnak ez a neve: "A betéti kártyához tartozó díjszabás (Európán belül elérhető)"

Ez mit jelent, hogy csak Európában fogok tudni vele fizetni?

Amúgy még nem regisztráltam, ha valakinek érdekében áll, hogy a ref. linkjén keresztül tegyem ezt meg, írjon PM-et.

(#711) V/ válasza Brandynew (#710) üzenetére


V/
titán

Hol akarsz fizetni?
Ezt írják:
A TransferWise kártyádat általánosságban véve mindenhol használni tudod, ahol a MasterCard-ot elfogadják. Ha a MasterCard logót látod, baj nem lehet.
Ugyanakkor, van néhány ország, ahol a kártyád egyelőre még nem működik:
Afganisztán, Burma (Myanmar), Kuba, Eritrea, Irán, Irak, Elefántcsontpart, Laosz, Libéria, Líbia, Nauru, Észak-Korea, Palesztin Területek, Szomália, Szíria, Yemen, Burundi, Közép-Afrikai Köztársaság, Csád, Kongó és Kongói Demokratikus Köztársaság, Szudán és Dél-Szudán.

Amit a díjaknál olvastál azt meg így értelmezd:
A TransferWise kártya jelenleg az Egyesült Királyságban, illetve az Európai Gazdasági Térség legtöbb országában lévő több pénznemű számlatulajdonosok számára, valamint a Business TransferWise számla tulajdonosai számára elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#712) Brandynew válasza V/ (#711) üzenetére


Brandynew
őstag

Így már világos, köszi :) Biztos én is megtaláltam volna, csak lusta voltam most :D

Az elkövetkező 1,5 évben Törökország, USA, Franciaország biztos meglesz, de akkor ezekkel nem lesz gond.

Revolutom van, úgy látom, hogy a TransferWise nagy hátránya vele szemben, hogy van devizák közti átváltási költsége.

Előnye van a Revoluthoz képest?

(#713) V/ válasza Brandynew (#712) üzenetére


V/
titán

Forinttal egyszerűen feltöltheted, banki utalással ingyenes. A TW átváltási költsége 100000 Ft-nál amiből 343.14 $ lesz 359 Ft, ami 0,36 %, szerintem elfogadható
Te a Revolut-ot milyen pénznemben és hogy finanszírozod? Ott egyáltalán nem jelenik meg neked költség? Mennyi készpénzt vehetsz fel az automatából ingyenesen?
De a kártya csak egy opció, más használat a lényegesebb, pl. más devizában más országba utalni pénzt, illetve fogadni más devizában utalt pénzt, USA $, német € és angol font bankszámlára amely számlák ingyenesek.

[ Szerkesztve ]

(#714) Brandynew válasza V/ (#713) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezeket mind tudja a Revolut is, 75 ezer Ft-ot vehetek fel havonta díjmentesen, és minden más is díjmentes, úgy tudom, devizakonverziós költség is 0%.

Persze lehet, hogy van valami előnye, olyan funkciója a TransferWise-nak, amiről nem tudok, ezért is fogom kipróbálni.

(#715) Watcher45 válasza Brandynew (#714) üzenetére


Watcher45
tag

Mióta van forint top up a Revoluton szerintem a Transferwise nem nyújt több előnyt. De ingyen küldik a fizikai kártyát itt is nem vesztesz semmit ha kipróbálod. Én Curve kártyát is kértem.

(#716) V/ válasza Brandynew (#714) üzenetére


V/
titán

Akkor nem értem, mivel mindet tudja a Revolut és a TW-n van + költség, akkor miért próbálnád ki? Pénzt fogsz veszíteni. Nem lenne logikus lépés.

(#717) balhmm válasza Watcher45 (#715) üzenetére


balhmm
tag

Tw hétvégén jobb árfolyamon vált. Itt nem hallottam még olyat, hogy zárolják a számlád, ahogy a revolut esetén..

(#718) Dluinet válasza Watcher45 (#715) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy hete van forint top up a Revoluton

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#719) zagloba


zagloba
aktív tag

Nekem az a szímpatikus a TW-ben,h német számlaszámot is kapok ha jól értem! Így a német fizetésemet könnyen tudom rá utaltatni! A Rev-nél tudtommal angol számlaszámot ad!

(#720) V/ válasza zagloba (#719) üzenetére


V/
titán

Jól érted, egy Handelsbank €-os IBAN bankszámlaszámot is kapunk ha aktiváljuk az € egyenleget.

(#721) Brandynew válasza zagloba (#719) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha jól értelmezem, akkor Revolutnál is kaphatsz akár német számlaszámot is (sok másik mellett), de most nem indítom már el, hogy megnézzem.

(#722) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Nekem a betéti kártyával feltöltésért számol fel a Trans 0.5 %-ot. Páromnak viszont mindig ingyenes a betéti kártyával való feltöltés. Mi lehet a különbség a két account között?

(#723) V/ válasza feketedini (#722) üzenetére


V/
titán

Ha kártyáról megy az egyenleg feltöltés akkor mindig számolnak fel költséget. Nem is lehet olyat választani ahol ne lenne költsége.

(#724) Watcher45 válasza Dluinet (#718) üzenetére


Watcher45
tag

Ezt írtam én is, a kérdés végén használom a ?-et.

(#725) zagloba válasza Brandynew (#721) üzenetére


zagloba
aktív tag

Én úgy értelmezem a Rev kártyát,h van egy angol számlád és annak van különböző valutákban zsebei! De majd a profik megmondják!😊

(#726) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

TW kártyával lehet valahogy felvenni USD-t? Azt látom, hogy vannak EUR-os automaták, de nekem dollár kellene.

(#727) cyberkecsi válasza germinator66 (#726) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Ez engem is érdekelne, de gondolom nem igen van ilyen az országban... :/

(#728) Oliverda válasza germinator66 (#726) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, pl. Londonban. Ott van néhány erre alkalmas ATM.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#729) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Van egy $-os neteller számlám, amiről töltöttem már fel 10-20-450$-t transerwise-ra. Mindig szólt, hogy ez a kártya úgy tűnik nem USD-s (gondolom felismerte a száma alapján, hogy egy angol banké a kártya és fontot feltételezett), ezért lehet lesz majd további fee, de ennek ellenére (na meg mivel USD a kártya valójában) nem került semmibe a feltöltés. Most viszont, ha 500$-t feltennék rá, akkor 17$-t le is vonna egyből, valami 3$-t a saját fee-jük okán, további 14$-t meg a váltási költségük miatt. Ami eddig ugye nem volt... Mi történik? :D

(#730) tsilver


tsilver
aktív tag

TW-nél technikai probléma van nem lehet belépni sehonnan, érdekes kezd lenni

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#731) germinator66 válasza tsilver (#730) üzenetére


germinator66
aktív tag

UPDATE: közben el is indult.:)

[ Szerkesztve ]

(#732) Tuomas


Tuomas
addikt

Szerettem volna egyenleget tölteni, de eléggé akadozik a dolog, böngészőben sem sikerült belépni. Másnál is jelentkezik probléma?

We were here

(#733) V/ válasza Tuomas (#732) üzenetére


V/
titán

Jön ez a szöveg: We’ll be right back. F5 gomb és belép és F5 és kilép. Van valami apróbb gond, de böngésző ablak frissítéssel áthidalható.

(#734) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Tudom hogy elvileg nem lehet, de gyakorlatilag ha aki utalni akar nekem forintban transferwise számlára megadja megjegyzésben az utaláshoz szükséges kódot akkor megérkezik a pénz számlára? (függetlenül attól kis a küldő fél)

valamint

Közvetlen banki befizetéssel a számlájukra Raiffaisennél fel tudom tölteni a saját TW számlámat forinttal? Valaki ezeket már próbálta?

(#735) streng válasza evrynet0 (#734) üzenetére


streng
csendes tag

Nem, nem jön meg a pénz, a te nevednek kell lennie az utaló félnek, amikor megadod a kódot

És készpénz sem lehet befizetni. (technikailag nyilván lehet) Elvileg már a befizetésnél el kellene utasítani, de az biztos, hogy TW nem fogja befogadni az egyenlegedre!!! Megkeresnek hogy hová küldjék vissza.

Nincs kiskapu, nem lehet kijátszani egyik verziót sem. :)

(#736) zagloba válasza streng (#735) üzenetére


zagloba
aktív tag

Az EUR-os számlára lehet utaltatni a fizetést?

(#737) V/ válasza zagloba (#736) üzenetére


V/
titán

Kapsz egy €-os bankszámlaszámot ha aktiválod azt az egyenleget, arra utalhatnak €-ot mások.
A bankszámlaszám nélküli egyenlegeknél csak te utalhatsz, tölthetsz fel pénzt rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#738) streng válasza zagloba (#736) üzenetére


streng
csendes tag

Arra igen. Az nem feltöltés, mint a magyar, az hivatalos saját neveden lévő bankszámla. Viszont oda nyilván csak EUR-t. No meg magyar munkáltató nemzetközi (SWIFT) utalással fog neked EUR-t utalni. Kétlem. Külföldi EUR zónából munkáltató, simán oda utalja EUR-ban ingyen (SEPA) utalással

(#739) evrynet0 válasza streng (#735) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Ezt tapasztalatból mondod? Ha a bankfiókban befizetek akkor meg lehet adni megjegyzésben a referenciaszámot és az én nevem is látszik ami egyezik a TW fiókban lévő névvel.

(#740) streng válasza evrynet0 (#739) üzenetére


streng
csendes tag

Igen. Olvass vissza itt a fórumban. Mások sem hitték el és kipróbálták.
Meg egyértelműen leírta TW a szerződési feltételeiben, hogy nem fogadják el a kp. befizetést semmilyen formában!
Én sem tudom már máshogy magyarázni azt hogy NEM. :) :)

(#742) zagloba


zagloba
aktív tag

Nézem a googléban EUR ATM Szolnok! Sokat feldob! Két OTP-s ATM-et meglátogattam! Nincs EUR! Bementem a fiókjukba és azt mondták nincs a városban ilyen ATM ! A többi bankkal is fussak egy ilyen kört? Vagy felesleges mert nincs, csak a forintos van EUR-nak feltüntetve!

(#743) V/ válasza zagloba (#742) üzenetére


V/
titán

Én a saját keresőjüket használtam
Vidéken € OTP ATM: Pécs, Székesfehérvár, Szeged, Kecskemét, Gyula, Debrecen, Nyíregyháza és
Budapesten 6 db:
Károly krt. 25. - OTP 1075, Deák Ferenc utca 7-9. - OTP fiók 1052, Október huszonharmadika utca 8-10 - OTP Allee 1117, Apor Vilmos tér 11. - OTP 1124, Flórián tér 15. - OTP 1033, Babér utca 9. - OTP fiók (harmadik gép!) 1131
Ezeknél nincs +költséged ha veszel fel €-ot, sem az OTP, sem a TW részéről, az Euronet-nél meg minimum 50 € és van 5 % díj az Euronetnek.
Ha valaki tud más banknál €-os ATM-et az legyen szíves jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#744) fecus válasza V/ (#743) üzenetére


fecus
őstag

Ez azt jelenti, hogy ha euro-ra van szükségem akkor ezeknél az automatáknál csak a Transferwise konvertálás díjába kerül az euro?
Ez általában olcsóbb mint a kis pénzváltókban (xxxx Change)?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#745) V/ válasza fecus (#744) üzenetére


V/
titán

Igen abba kerül csak, (persze az € egyenlegen célszerű hogy legyen a pénz) de van amikor találhatsz pénzváltót ahol olcsóbb, amikor legutóbb vettem fel Szegeden, az nap néhány Bp-i váltónál olcsóbbra jött ki.
Akkor Szegeden csak drágább volt a váltóknál (30 fillérrel), de Pesten meg 2,8 Ft-al volt olcsóbban is.
De ez csak akkor lényeges ha forintról konvertálod a TW-n €-ra, ha eleve €-ban van mert úgy kaptad akkor az árfolyam nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#746) zagloba válasza V/ (#743) üzenetére


zagloba
aktív tag

Akkor nem erőltetem tovább a vidéki ATM keresését!😊 Köszönöm a választ! Egyébként az jó megoldás lehet,h Görögbe megyek nyaralni és ott veszem fel ATM-ből?

(#747) V/ válasza zagloba (#746) üzenetére


V/
titán

Persze jó megoldás, ha találsz olyat ami nem kér + pénzt a felvételkor akkor még meg is éri. Országtól és az adott banktól is függ akié az automata. Keresgélni kell. Illetve lehet hogy majd itt is jelentkezik olyan aki élesben kipróbálta.

(#748) V/


V/
titán

2019. júniustól megváltoztatják a pénzküldésre vonatkozó díjszabásukat.
A pénzmozgástól függően + 9,5 %, 10,5% 15% 20% 22 % a változás.Devizától is függ, ahol még lehet + költség. (Lásd az €->$ pénzküldés képet, 2.)
A forint hozzáadás bankszámláról továbbra is ingyenes, ha bankkártyáról megy ott a díj nem változott, viszont ahol devizaváltás is történik ott a díjak emelkedtek a fenti %-al.

Ez van.

(#749) nyirzoz válasza V/ (#748) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ezzel az emeléssel az utalás költsége devizában már majdnem eléri a 8€-os banki költségemet egy néhány száz €-os tételnél.
Így utalásra lassan felejtős a TW. :(((

(#750) vnorbi válasza V/ (#748) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ezt most elég hirtelen találták ki. A pár hónappal ezelőtti emelést azért jó előre bejelentették pontos dátummal, ez meg most szerintem a bejelentéstől számítva azonnal életbe lépett (most nap nincs is megadva, csak hónap, és a június 5-i tranzakcióm még a régi árazás szerint ment).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.