Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) zseko válasza milu (#499) üzenetére


zseko
veterán

("ne legyen esetleg inkasszálható, akár letiltható"

No offense, de nekem ebből elsőnek az tűnik, hogy hitelt/tartásdíjat/stb nem akar fizetni ahogy kell, hanem majd ahogy ő gondolja. Viszont mindegy mit akar, a pénzét le tudják fogni rögtön a munkáltatójánál amennyire tudom, bejelentve főleg, max ha feketén dolgozik kp-ért akkor nem. De nem értek hozzá, csak amit ismerősi körben hallottam, vagy neten olvastam erről.)

HR24.hu

(#502) milu válasza zseko (#501) üzenetére


milu
aktív tag

Kérlek ne ezt olvasd ki a kérdésből, ez a 250. feltétel!

Az ismerősöm kérdezte, nem tudom mi a konkrét szándéka, a fő kérdés a következő volt:

Magyar munkaadó magyar munkavállaló részére munkabért utahat-e a TW számlájára! Nem több, nem kevesebb, kérek mindenkit, ne keresse az összeesküvéseket! (jó magyar szokás szerint) Mert nerm ismerem az engem kérdező pontos és teljes szándékát!

A legegyszerűbb és legpontosabb az lesz, hogy az ügyfélszolgálatot megkérdezem!

Azt gondoltam, hogy itt a fórumon már találkoztatok hasonló esettel!

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszát!

[ Szerkesztve ]

(#503) kzs válasza KTU (#498) üzenetére


kzs
tag

Hagyományos bankszámlák esetén legjobb tudomásom szerint (illetve néhány évvel ezelőtti személyes tapasztalatom alapján) úgy működik, hogy ha a számla típusától eltérő pénznemben utalsz, akkor a bank átváltja (saját árfolyamán) a számla pénznemére.
Ez hagyományos banknál nyilván nem túl jó megoldás, de próbált-e már valaki forintban utalni a TW euró egyedi számlájára? Ha elfogadnák az utalást és átváltja ott helyben, az megoldás lehetne

(engem jelenleg nem érint a dolog, csak eltűnődtem)

(#504) zseko válasza milu (#502) üzenetére


zseko
veterán

Persze, azért is tettem offba, semmi egyéb gondolat, csupán volt anno távolabbi ismerősökről hírem (ilyen max. köszönünk egymásnak), aki azért mondott fel, és dolgozott 'máshogy', hogy ne tudják tőle vonni a gyerektartást, vagy a másiknál meg épp levonni a tartozást (500e-es tévé (amit ~4-5 hónap múlva 200e-ért adott el) 120e-es fizetéssel albérlet és más hitelek mellett, meg ilyen 'apróságok').

HR24.hu

(#505) vnorbi válasza kzs (#503) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az EUR számlánál kifejezetten írják, hogy EUR-tól különböző pénznemben nem tud utalást fogadni. Sőt, EUR-t sem tud akárhogyan fogadni, csak sima SEPA utalással, a SWIFT már nem megy.

(#506) sampj


sampj
újonc

Sziasztok,

Amikor magyarországi kártyát adok meg, mint amiről vonja le az összeget, akkor ez a bankszámlán vásárlásként, vagy pénzfelvételként fog megjelenni?
Erste Bank-nál lévő Mastercard hitelkártyáról van szó ezesetben.

Köszönöm!

(#507) V/ válasza sampj (#506) üzenetére


V/
titán

Vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#508) menledge válasza V/ (#507) üzenetére


menledge
senior tag

Ezek szerint már Ersténél is vásárlásnak minősül? Eddig végigolvasva a topikot csak Oliverdát láttam Erstével fizetni és neki kp felvételnek minősült. :F

(#509) V/ válasza menledge (#508) üzenetére


V/
titán

Hát nekem eddig, amit kártyáról (Erste Visa kártya) küldtem, az vásárlás volt mind. Pont ezért használtam, mert csak így az ő költségük van, a banknál semmi. És azért kártya mert akkor 48 órán belül megkapta mindenki a pénzt.
Most hirtelen a régebbiek közül egy 2017. december 30-it találtam, az is vásárlásként volt elszámolva. A 2018.07.01-i és a 2018.09.03-ai is. Most nem emelném be a számlakivonat részeket. Egyébként Erste EgySzámla Klasszik forintos számlához tartozó kártya.

[ Szerkesztve ]

(#510) menledge válasza V/ (#509) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi! Nem tudom, hogy akkor most mi a helyzet. Tegnap olvastam Revolut topikban Oliverda hsz.-ét, hogykp felvét. Valószínű attól is függ, milyen csomag akkor. Engem a Wizz-es hitelkártya érdekelne most elsősorban, de akkor fene tudja.. :U

[ Szerkesztve ]

(#511) V/ válasza menledge (#510) üzenetére


V/
titán

Mikori az a információ a hsz-ben, a 2016-os adatokat töröltem, de akkor is vásárlás volt, lehet hogy 2015-ben még nem, de azt nem tudom, mert akkor nem használtam még.
De hitelkártyánál is vásárlás. Az a Wizz még van?

[ Szerkesztve ]

(#512) menledge válasza V/ (#511) üzenetére


menledge
senior tag

Tegnap írta. Igen, megvan. Igazából most pont kp felvételre kellene, de ha így is annak számolja, akkor öngól.

(#514) V/ válasza menledge (#512) üzenetére


V/
titán

Én csak azt tudom írni, amit látok a bankkivonaton.
Nem készpénzfelvételre szólt az amit írtam, a Transzferwise-ről történő utalás esetén, ha magyar bankkártya a fizetés forrása.

Viszont megnézve a Revolut topikban a hozzászólásokat az eredeti hsz ez volt amiben azt lett írva, hogy nem vásárlásnak könyveli az Erste bank ha Erste Max hitelkártya és a TW egyenleget tölti fel, ami nem utalás kategória. Más azt írta hogy kpfelvételként lett elszámolva, de 0 Ft-os díjjal. Ami nyilvánvalóan banki részről értelmetlen dolog, mert elektronikus vonalon nem lehet kp-t felvenni. Kell egy automata vagy egy pénztári fiók. Érdekes lenne látni egy ilyen tételről egy banki kivonatot, mert csak rákérdeznék.

Mert ezt írják:
Bármikor készpénzhez juthat!
Az Erste Max Hitelkártya elsősorban vásárlásra szolgál, de készpénz felvételére is alkalmas. Magyarországon több ezer bankjegykiadó automatából, világszerte több százezer helyen vehet fel készpénzt.1
1A tranzakció készpénzfelvételnek minősül, amelynek minden esetben a vonatkozó Hirdetményben meghatározott díja van, és a tranzakció napjától kezdve kamatot számít fel a bank.

Ha nem jut kp-hoz akkor mire számolna fel bármit is és a folyamatban hol a POS terminál? Ha kp felvétel az pedig a kondíciók szerint nem lehet 0 Ft értékű.

Emitt meg Transferwise kérdés volt.

Két lehetőség, hogy utalni akarsz pénzt a kártya közbeiktatásával vagy az egyenleget feltölteni, akkor két könyvelési lehetőség van. Akkor ezt, hogy minek számolják egy módon tudod eldönteni. Ha nem a visszatérítés az elsődleges, de a könyvelési szöveg ellenére 0 Ft a díja akkor az is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#515) V/ válasza V/ (#514) üzenetére


V/
titán

De a te Wizz Air kártyádnál is van az un. Vásárlási jutalék = A vásárlási tranzakciók (hitelkártyával történt vásárlások, csoportos beszedések)összege után számított érték, mely az aktuális havi elszámolást követő hónapban, összesítve egy összegben kerül terhelésre a hitelkártya számlán és feltüntetésre a számlakivonaton
Ami 0,3% Bővebben ebben a doksiban a 3. oldalon.

Ha nem a CITI Banktól lett igényelve a kártya akkor meg itt a feltételek, vásárlás 0 Ft Kpfelvétel 417 Ft + 3,22%

[ Szerkesztve ]

(#516) menledge válasza V/ (#515) üzenetére


menledge
senior tag

Igen, ezeket értem és tudom. Lényegében a TW ingyene kp felvételét szeretném kihasználni. Viszont nem mindegy, hogy ha WIZZ hitelkártyával feltöltöm a TW egyenlegét akkor az vásárlás vagy kp felvétnek minősül. Ezek szerint az Erste különböző csomagoknál másképp jár el, mert Nálad vásárlás, másnál meg kp felvét és kamatozik. Tényleg nem marad más, csak az, hogy kisebb összeggel kipróbálom.

(#517) ghostie válasza V/ (#514) üzenetére


ghostie
tag

Az én hozzászólásomra hivatkoztál, szóval megpróbálok válaszolni rá (Erste Max kártya):
- TW feltöltéskor (Curveval vagy nélküle) az SMS vásárlásról szólt, ez volt a könyvelésig e-bankban
- Az e-bankban könyvelés után "KÉSZPÉNZFELVÉTEL POS-EN"-re változott (most is az van ott, ha lekérem)
- A PDF bankkivonaton ismét vásárlás van
- És felszámoltak kamatot, nem is keveset, 1000 Ft-os próba feltöltésre 1000 Ft-ot (hogy pontos legyek ezen kívül volt még 50.000 Ft-os feltöltés Curven keresztül, de azt "vissza időgépeztem" Curveban, ami teljesen el is tűnt mindenhonnan, de attól még kamat "nyomokat" hagyhatott maga után)

[ Szerkesztve ]

(#518) V/ válasza ghostie (#517) üzenetére


V/
titán

Értem, de akkor ha a "papíros" könyvelésen is vásárlásnak írva akkor az vásárlásként van elkönyvelve mert ez a számlakivonat a hivatalos, nem a netbanki felületen látható kiírás, de díjat ugye nem írtak hozzá? Hozzáteszem teljesen értelmetlen a netes felületük információ tartalma.
A "kamat" nem oké, azt nem mondták, hogy miként jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#519) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Üdv mindenkinek.
Munkáltatóm idén már nem ad kp-ban eur-t, ha kiküldetésen vagyok, hanem átutalja azt. Ennek fogadására nyitottam a cib számlámhoz egy eur alszámlát. Egyelőre kártyát nem kértem hozzá.
Van huf számla, amihez tartozik (hitel)kártya, azt használom amennyire csak lehetséges külföldön is.
Néha azonban szeretnék eur készpénzhez is jutni.
Van TW accom is, eddig csak utaltam vele másnak.
Valaki számolgatta már , hogy ebben a felállásban hogyan éri meg a legjobban havi 100-200 eur kp-hez hozzájutni? Megfelel erre a TW, vagy ugyanott vagyok ha a huf kártyával veszek fel külföldön eur-t?

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#520) ghostie válasza V/ (#518) üzenetére


ghostie
tag

Én inkább arra gondolok, hogy nem konzisztens a rendszerük.
Belenyúltak valahol kézzel, hogy a TW-t vásárlásnak könyveljék, ezért jelenik meg ilyen furcsán. Külön díjat nem írnak sehol csak a kamatot, ami még nem volt sosem vagyis csak ebből következhet (de nem is vettem fel még sosem pénzt hitelkártyával).
Azt, hogy hogy számolták ki nem tudom, nem kérdeztem, csak levontam a következtetést, hogy Erste hitelkártyáról többet nem töltök TW-re.

Szerk.: Most így jobban megnézve, ez a kamat is elég érdekes. Netbankban kamatnak írják, PDF kivonaton pedig így szerepel: "Összes pénzügyi tranzakciós illeték"

[ Szerkesztve ]

(#521) Oliverda válasza gyulaszu (#519) üzenetére


Oliverda
félisten

Havi 200 fontnak megfelelő összeget ingyen vehetsz fel TW-vel. Ennél olcsóbb megoldást nem kínál magyar bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#522) ghostie válasza ghostie (#520) üzenetére


ghostie
tag

Még egy érdekesség: Korábban hónapokon keresztül K&H hitelkártyákkal töltöttem a TW-t. Egy MC kártya volt és egy Visa társkártya.
MC-vel vásárlásról jött az SMS és így kis könyvelték, díja nem volt. Viszont Visaval az SMS kézpénzfelvételről jött, könyvelés után átváltott vásárlásra és szintén nem volt díja...

(#523) V/ válasza ghostie (#520) üzenetére


V/
titán

Havonta összesítve fizetjük a tranzakciós illetékeket, nem könyvelik hozzá az adott tételekhez, így azt sem lehet tudni hogy melyik mennyi volt. Nem hitelkártya dolog, de ők még a 20000 Ft alatti utalásoknál továbbra is vonják az illetéket tőlünk, csak nem adják tovább.

(#524) gyulaszu válasza Oliverda (#521) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Engem az érdekelne mondjuk a 100 eur példánál maradva, hogy összesen mennyibe kerülne hozzájutnom, ha cib huf számlán van forintom hitelkártyával, vagy cib eur számlán van euróm, de kártyám nincs hozzá.
Hogy kell ezt kiszámolni?

gyulaszu

(#525) instantwater válasza gyulaszu (#524) üzenetére


instantwater
addikt

Kérd az TW IBAN számodra az EURot, és akkor a kártyával fizetni is tudsz.
Vagy nyithatsz a Revolutnál is EUR alapú számlát.
A CIB es EUR számlát felejtsd el, mert ha nincs hozzá kártyád, akkor arról csak drágán tudsz utalni.

(#526) gyulaszu válasza instantwater (#525) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Megkérdezem, de az a gyanúm, hogy a munkáltatóm csak magyar banknál nyitott számlára utalhat.
Egyébként nem feltétlenül az eur számláról akarok eur-hoz jutni. Az gyűlhet ott.
Ha a cib forintosról utalok TW-re vagy a hitelkártyával töltök fel rá, annak mennyi lenne a díja/árfolyama?

gyulaszu

(#527) szabi__memo válasza gyulaszu (#526) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem bármilyenre utalhat. Max nem akar

(#528) instantwater válasza gyulaszu (#526) üzenetére


instantwater
addikt

Kérdezz rá a pénzügyes emberkénél, hogy nem magyar IBANra is utalnak-e?

(#529) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Tegnap jött meg a "Hello World" bankkártyám és a probléma, hogy az első fizetéskor nem fogadta el a terminál, így nem aktiválódott (paypass se megy gondolom). LIDL-ben, 440 Ft-os fizetést (egyenlegem forintban 6700 Ft, euroban 0.67, usd 0, más nincs). Oldalt húztam le a mágnescsíkot. App-ban aktivált a kártya!

Mi lehet a gond?

Üdv,
Ádám

[ Szerkesztve ]

(#530) Gabócza válasza Mittu88 (#529) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szerintem a kártyát bedugva, a chip-et kellett volna használnod az autentikáláshoz...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#531) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

TW-ről Revolut egyenlegfeltöltést mivel lehetne meggyorsítani? TW-re max egy órán belül megérkezik az utalás, onnan viszont utalva olyan hat óra mire Revolut-on is látom. Igényeljek TW Mastercard-ot?

(#532) Mittu88 válasza Gabócza (#530) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi, megpróbálom úgy!

(#533) Oliverda válasza norbi2010 (#531) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#534) V/ válasza Mittu88 (#529) üzenetére


V/
titán

Én a TW fiókban aktiváltam, azután megnéztem a mobil app-ban PIN kódot és hogy be van-e kapcsolva az összes fizetési lehetőség és az első fizetésnél terminálba bedugva, pin kódot megadva fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#535) Beniii06 válasza norbi2010 (#531) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha lenne fizikai kártyát azonnal átmenne a feltöltés.

"Got any other secret weapons?"

(#536) norbi2010 válasza Oliverda (#533) üzenetére


norbi2010
őstag

+ (#535) Beniii06: megrendeltem, ingyen küldik ki ugye? Pénzt nem vont le még.

(#537) Oliverda válasza norbi2010 (#536) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

Talán 6000-es feltöltés kell a megrendeléshez, de nem von le belőle semmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#538) norbi2010 válasza Oliverda (#537) üzenetére


norbi2010
őstag

Igen azt írta is, volt rajta annyi, köszi a segítséget! :R

(#539) flegga92


flegga92
senior tag

Törölhető, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

(#540) Mittu88 válasza Gabócza (#530) üzenetére


Mittu88
senior tag

Sikerült az első fizetés. Ahogy mondtad is, nem a mágnescsíkot kell használni, hanem bedugni a chip-et.
Köszi mindenkinek a segítséget.

(#541) Gabócza válasza Mittu88 (#540) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szívesen, örülök, hogy sikerült. :)

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#542) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, csak elméleti kérdés:
Ha éppen jó az euró (olcsó) és X összeget átváltok forintról TWben, majd várok, és amikor drága az euró visszaváltom forintra, kijöhet plusszban? Úgy értem több lehet az árfolyamingadozás miatti nyereség, mint az oda-vissza váltások díja? (Ilyen zsebforexként használni, eurót shortolni megéri vele?)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#543) szabi__memo válasza BalanceR (#542) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pár 10ezer euróval megérheti

(#544) BalanceR válasza szabi__memo (#543) üzenetére


BalanceR
addikt

Thx, arra viszont mindenképp jó, hogy pl most vesz az ember eurót, a nyaralásos időszakban bizost drágább lesz, az addigi árfolyamváltozást el lehet kerülni...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#545) Akasztott


Akasztott
csendes tag

tegnap regisztraltam a TW-n, igenyeltem is a MC kartyat.

kerdesem a kovetkezo: kinaba szoktam neha napjan utalni, viszont az utolso 2db utalas nem ment el, amin buktam is 60.000 forintocskat.
a magnet banknal vagyok, de a kinai bank lopott meg ennyivel, azt mondjak a magnetesek...magnetnel 2540ft az utalasi koltseg, ha jol emlekszem.

nos kerdes a kovetkezo: ha TW-n keresztul utalnam kinaba a penzt (USD-ben kerik), viszont valami problema lenne a cimzett altal megadott adatokkal (a legelso utalas sikeresen elment, az utana levo ketto mar nem, es ezen buktam ilyen szep osszeget...), akkor is szamithatok sikertelen utalasonkent kb 30.000 forint bukasra vagy mi az isten tortent itt?
nekem a bankom semmit se jelzett, o toluk kiment az utalasom.

tovabba szemelyesen is be lehet fizetni a TW hazai raiffeisen bankjaban a TW szamlamra?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#546) KTU válasza Akasztott (#545) üzenetére


KTU
addikt

Az utolsó kérdésedre.
Bankfiókban nincs személyes befizetés (Raiffeisen Bank).

X időn belül nem lehet visszafordítani a pénzt az utalás után?
:F

Transferwise-nak van magyar telefonszáma,
hívható hétfőtől péntekig 13:00 és 18:00 óra közt: +3614088659

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#547) Akasztott válasza KTU (#546) üzenetére


Akasztott
csendes tag

hmm, pedig ezt a kommentet is olvastam, de akkor masra gondoltam, hogy masrol irsz. botrany ez a metodus, amit leirtal.

///

nem tudom. nekem azt mondtak, hogy 3-5 munkanap, mig elmegy a penz. en vartam turelemmel, semmi reakciot nem kaptam, hogy mi van. a kinai folyton irta, hogy nem kapta meg a penzt, menjek be a bankomba erdeklodni. a bankban meg csak annyit tudtak kibokni, hogy toluk elment a penz. hat nagyszeru...

lehet irok az MNB-nek, vagy nem tudom kihez fordulhatnek?! a bankom lerendezte annyival, hogy toluk elment a penz, a kinai banknal tortent a tobbi.

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#548) ghostie válasza Akasztott (#547) üzenetére


ghostie
tag

Ukrajnában van esetleg tapasztalata kártyás vásárlás, de leginkább költségmentes ATM pénzfelvétel tekintetével TW-al?

(#549) nutfile válasza Akasztott (#547) üzenetére


nutfile
aktív tag

az lehetetlen, h a kínai simán átvert?

(#550) szuladam válasza ghostie (#548) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én pont ma jöttem haza Kijevből.

Trasferwise kártyáról való kp felvétel se nekem, se a haveromnak nem sikerült!
Nyilván a betűk miatt nem tudtuk kitalálni mi lehetett a baj. Így a második ATM-nél ahol szintén nem sikerült felvenni ( ami egyébként OTP bankautomata volt!) Ő az itthoni kártyájáról, én a Curve kártyámról vettem fel kp. Mindkettő gond nélkül zajlott. Nekem ingyen volt, neki is elvileg (de az ő kártyáján a hivatalos terhelés csak ezen a héten valamikor megy végbe)
Viszont a termináloknál simán tudtunk fizetni a TW-vel (amin a hrivnya volt). A legtöbb helyen egyébként van terminál, de érdemes kp-is magunknál tartani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.