Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Hovi válasza ACE- (#8000) üzenetére


Hovi
aktív tag

Biztos hogy nem! Előfizetéses dolgokra csak revolut limit beállítással. (még próbára is) Sok kártyám van. Revolut, Wise, magyar és külföldi bankok. Minden adott tipusú költésre más és más. Ha valhol szivárgás lenne, megvan honnan. Tehát 100% hogy nem arról van szó, amiról írsz. + hogy PIN hiány miatt lett elutasítva.

(#8002) Remov válasza Hovi (#7999) üzenetére


Remov
aktív tag

Lehet így van, csak 7 számot kell legenerálniuk (A 6 jegyű BIC, plusz a 2 jegyű országkód fix ugye, és a végén az 1 checksum).

Viszont egy virtálus kártyának van egyáltalán PIN kódja? :F

[ Szerkesztve ]

(#8003) Hovi válasza Remov (#8002) üzenetére


Hovi
aktív tag

Szerintem nincs PIN-je. Miért is lenne? aszem....

(#8004) Noxy válasza Remov (#8002) üzenetére


Noxy
veterán

A fizikait is be lehet rakni, az AP-ba.
A virtuálisat viszont ilyen esetekben egyszerűbb, olcsóbb lecserélni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#8005) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Azt tudom ajánlani, hogy a fizikai és virtuális kártyák fizetési módjait a felhasználásnak megfelelően be kell állítani. Tehát, amire nincs szükség, azt tiltani kell. Valamint az online fizetőkártyákat használat után zárolni kell. Ezekkel a beállításokkal 0 közelébe lehet redukálni a meglepetéseket.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#8006) Boond válasza ACE- (#8000) üzenetére


Boond
addikt

És akkor miért AUDben fizetett? Miért nem más pénznemben? Érdekes, hogy csak applepayben használta.

[ Szerkesztve ]

(#8007) fatal` válasza ACE- (#8000) üzenetére


fatal`
titán

Ausztrália, tehát nem kora reggel és csak itteni idő szerint a hónap első napja. :) Ott már délután 4 óra körül volt.

De egyébként a többiben igazad lehet, mert ráadásul adomány, tehát valószínűleg előfizetett valamire.

(#8008) TrollBalint válasza Hovi (#8001) üzenetére


TrollBalint
addikt

Csak ez a 10 AUD-os költség látszik? Annak idején, mondjuk az hagyományos bankkártya volt, jött értesítés, hogy 10 AUD-ot költöttem. És mint kiderült, előző nap volt egy 0-s (gondolom próba) terhelés. Amit szintén nem én indítottam és értesítést sem kaptam róla. (ez lehetett mondjuk limit beállítási gond is)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#8009) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

otp euros vallalkozoi szamlarol utalhatok wise lakossagi euro szamlara? vagy baj lesz mert nincs businessem?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8010) K1nG HuNp válasza K1nG HuNp (#8009) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

illetve navnak gondolom be kell jelenteni a lakossagi wise-t is nem? ez raer utolag?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8011) Gabás válasza K1nG HuNp (#8009) üzenetére


Gabás
addikt

Ha van jogcím (fizetés, számla stb.), akkor nem lehet gond. A NAV-nak nem kell bejelenteni a bankszámlát.

(#8012) K1nG HuNp válasza Gabás (#8011) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

egyeni vallalkozo vagyok es "kp felvet" cimszo alatt utaltam ki eddig is mindig magamnak a forint lakossagira a penzt

otp euro vallalkozoi -> otp forint vallalkozoi -> otp forint lakossagi
es most akarnek otp euro vallalkozoi -> wise euro lakossagi

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8013) Hovi válasza TrollBalint (#8008) üzenetére


Hovi
aktív tag

Igen, csak ez az egy tranzakció volt. Közben írt a Wise is, hogy köszönik hogy jelentettem, és hogy igen ez csalás volt. Tiltották a kereskedőt. Sajnos bővebb infót nem osztottak meg.

(#8014) Remov válasza K1nG HuNp (#8012) üzenetére


Remov
aktív tag

Ehhez nem szükséges Wise Business és a számlát sem kell bejelentened, hiszen csak kiveszed a pénzed, nem az ügyfelek utalásait fogadod oda.

(#8015) K1nG HuNp válasza Remov (#8014) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

na hat toltam egy SEPA utalast, de se hire se hamva a wise szamlamon.. kinel verhetem az asztalt?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8016) Gabás válasza K1nG HuNp (#8015) üzenetére


Gabás
addikt

Senkinél, ha még nem telt el legalább 1 nap

(#8017) Oliverda válasza K1nG HuNp (#8015) üzenetére


Oliverda
félisten

Magyar bankból kb. két munkanappal számolhatsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8018) kikinda2 válasza K1nG HuNp (#8015) üzenetére


kikinda2
tag

Én úgy tudom, hogy ha forint számlára utaltál, az nem fog működni, nem érkezik meg soha a WISE-ra. Az MNB által biztosított forint számlaszámok nincsenek a SEPA rendszerbe bevonva.
Az indító bank kb. 30 nap múlva jelzi, hogy az utalás nem teljesült.

(#8019) Oliverda válasza kikinda2 (#8018) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem arra utalt.

es most akarnek otp euro vallalkozoi -> wise euro lakossagi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8020) Remov válasza kikinda2 (#8018) üzenetére


Remov
aktív tag

Nem forint számlára utalt, hanem euróra- Meg kell neki jönnie idővel.

Edit: Offba raktam, mivel 10 másodperce írták miközben megírtam a hszt :D

[ Szerkesztve ]

(#8021) Adalena


Adalena
újonc

Paypal utalás Wise HUF számlára

Kb. 1 hónapja áll fenn az a problémám, hogy nem tudok a Paypal-ról a Wise számlámra levenni pénzt.

Előtte simán ment mindig, most a Paypal elutasítja 2 nap után, amikor megérkezne a pénz, és törlik is a bankszámlámat az accountom-ról.
Nem is lehet visszarakni csak úgy, a supporttal kell beszélni hozzá.

A Wise azt mondta legelőször hogy jelenleg nem megy náluk a Paypal technikai okok miatt, de már 2x is írtam nekik és továbbra is ugyanazt hajtogatják csak.
Ma írtam harmadjára..tényleg lassan már 1 hónapja megy ez a szenvedés.

Más is járt már így mostanában?

(#8022) TMhun


TMhun
tag

Igen, kb. mindenkinél ez a helyzet.

Tippem szerint megszűnt ez a lehetőség, vagy jobb esetben tényleg csak egy elhúzódó technikai probléma van.

(#8023) gyulaszu válasza Adalena (#8021) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A másik irányból nézve is ki lett fejtve itt [link]
Úgy néz ki oda-vissza téma...

gyulaszu

(#8024) Oliverda válasza Adalena (#8021) üzenetére


Oliverda
félisten

Sokadjára már panaszt kell tenni, nem az alap ügyfélszolgálatnak írogatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8025) LuckyL válasza Adalena (#8021) üzenetére


LuckyL
őstag

nem működik, ráadásul nézd vissza minden próbálkozásodnál le is von 1500 ft ot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8026) Gallmix válasza Adalena (#8021) üzenetére


Gallmix
aktív tag

csoda, hogy eddig is ment. Biztos rájöttek a "kiskapura".

(#8027) Oliverda válasza Gallmix (#8026) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen kiskapura? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8028) Gallmix válasza Oliverda (#8027) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Wise, nem magyar székhellyel rendelkező cég. Ennyi erővel a Revo számlára is utalhatnának.

(#8029) Oliverda válasza Gallmix (#8028) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit számít, hogy nem magyar székhelyű "cég"? (egyébként pénzintézet)

"Ennyi erővel a Revo számlára is utalhatnának."

Ebből is látszik, hogy halvány fogalmad sincs arról, amit olykor beböfögsz ide.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8030) LuckyL válasza Oliverda (#8029) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem az lesz a gond amugy, hogy az unicredit ahol a paypal magyar számlát vezet, nem teljesíti az utalásokat
azért gondolom, mert nem látok semmi okot, amiért ez a paypalt érdekelné
KHB bank is csinálta egy időben hogy nem engedte az ügyfeleit wise-ra utalni, nem tudom csinálják-e még

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8031) fecus válasza LuckyL (#8030) üzenetére


fecus
őstag

Az Unicredit utal Wise-ra. Legalábbis magánember számlájáról, oda-vissza.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8032) Oliverda válasza LuckyL (#8030) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ennyire kritikus probléma, akkor hivatalos panaszt kell tenni mindkét érintett félnél. Találgatással nem fog kiderülni az ok, illetve vélhetően nem is fog megoldódni a hiba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8033) Krethx


Krethx
aktív tag

Nem tudom kiket érint a probléma (gondolom keveseket) de leírom.
Barion Payments-et használom KP. befizetésre és onnan kiutalom a Wise-ra. Pénteken CIB Bankban utaltattam pénzt a Barion "számlámra". Közben jött frissítés a Barion-ra. (6.0.0 - 6.0.2) Ezek után már be sem tudtam lépni. Töröltem az App-ot és az sem hozott megoldást. Email cím beírás után visszadobott újra az Email cím beíráshoz. Akkor gondoltam Web-es felületen belépek és visszaváltom a pénzt. Ott meg a következő fogadott:
Válasszak hitelesítési módot. Egy mód van rá ami csak a telefon. Így belekerültem egy ördögi körbe és sehogy nem tudok belépni. A pénz meg ott van.
Írtam az ügyfélszolgálatnak és kaptam is választ. Remélem meg is oldják mimnél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8034) Gallmix válasza Oliverda (#8029) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Tudomásom szerint csak magyar számlára utalnak. Nem adhatsz meg más bankszámlát sem, hiába van neked személyesen. Legalábbis régebben így volt.

Ebből is látszik, hogy halvány fogalmad sincs arról, amit olykor beböfögsz ide.
Forint számla az is. Ha csak forintot fogadnak el. Mert pl euróst, vagy mást biztosan nem, hiába van. Tudom, hogy Nemzetközi a Revo számla, a Wise, meg nem. De mindkettő megfelel a forint kitételnek és mindkettő határonátnyúló szolgáltató.

Ha kifogadást akarnak keresni Paypalnál, akkor találnak.

[ Szerkesztve ]

(#8035) Oliverda válasza Gallmix (#8034) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise magyar számlának számít. Inkább engedd el a témát, jobb lesz így mindenkinek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8036) fatal` válasza Gallmix (#8034) üzenetére


fatal`
titán

A Wise HUF számla, ellentétben a revoval, GIRO számla.

(#8037) Krethx válasza Krethx (#8033) üzenetére


Krethx
aktív tag

A problémát megoldották. Eddig minden rendben.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8038) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Sziasztok, a témaösszefoglalóban csak wise díjakat látok. Még nincs itt accountom, most szeretnék nyitni. A kérdésem annyi volna, hogy itt is elérhető e valamilyen meghívó affil rendszer friss regisztrálóknak (mint a Revolutnál pl), illetve ha igen akkor esetleg van e több féle?
Köszönöm!

(#8039) Gardaai válasza gab1ka (#8038) üzenetére


Gardaai
senior tag

150.000 Ft fee-free transfer ajánlat van. Tehát 150.000 Ft-ig ingyen váltasz, nem számol fel díjat a Wise. Másról nem tudok.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8040) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

A wise app nem küld felugró értesítést, így nem tudok online fizetést engedélyeztetni.
Az app minden engedélyt megkap, eddig működött.
Már újra is telepítettem, de semmi. Másnak működik, vagy mi lehet a gondja?

[ Szerkesztve ]

(#8041) Remov válasza Drughi (#8040) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, próbáld meg kikapcsolni az akkumlátor optimalizációkat a Wisera vonatkozóan, de többre mész a telefonod topikjában. Nálam semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#8042) gab1ka válasza Gardaai (#8039) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Értem, köszönöm, azt hittem elérhető valami vonzóbb ajánlat.

(#8043) fatal` válasza Drughi (#8040) üzenetére


fatal`
titán

Nem váltottál eszközt, vagy állítottad át másra a kétfaktoros hitelesítést? Nemrég volt erről szó, újra át kell állítani az adott eszközön, hogy az legyen a jóváhagyó/2FA eszköz.

A wise app nem küld felugró értesítést, így nem tudok online fizetést engedélyeztetni.
Amíg nem működik kérhetsz SMS-t.

(#8044) Drughi válasza fatal` (#8043) üzenetére


Drughi
addikt

Az eszköz maradt ugyanaz, de egy rom csere történt.

(#8045) Oliverda válasza Drughi (#8044) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem hivatalos szoftver, akkor az okozhat problémákat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8046) fatal` válasza Drughi (#8044) üzenetére


fatal`
titán

Arra az vonatkozik, amit írtam. Menj be a beállításokba és állítsd be az adott alkalmazáspéldányt újra és akkor megérkezik az értesítés, nálam is ez volt (csak mellé még 2FA-t is váltottam).

#8045 Nem okoz semmit.

(#8047) Drughi válasza fatal` (#8046) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm, ez megoldotta. :R
Oliverda: Pixelen pixel rom. Nem hivatalos, de frissebb mint a gyári.

(#8048) Krethx válasza Krethx (#8037) üzenetére


Krethx
aktív tag

Egy kis kiegészítés a Barion-hoz.
Eddig a feltöltést utalással egy közös Barion-os CIB-es számlaszámra keltet utalni és megadni a közleményben az azonosítót. Most már ez megváltozott az új verzióval együtt. CIB-es névre szoló számlaszámot kapunk. Értesíthetek volna legalább. Még jó hogy megnéztem.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8049) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

ilyen volt már máskor is: [link]?

"Ideiglenesen szüneteltettük az új vállalkozások regisztrálását. Regisztrálj a várólistára."

Ha volt, akkor meddig tartott a stop?

Köszi.

(#8050) Remov válasza Stylewars_kp (#8049) üzenetére


Remov
aktív tag

Tudtommal nem, de ha volt is, akkor sem adna semmilyen támpontot. Az egész EUban szünetel átmenetileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.