Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Magyar bankszámláról utaltam HUF-ot Wise HUF számlámra. Mennyi az utalás átfutási ideje? Azért kérdezem, mert tegnap ugyanezen tranzakció gyakorlatilag azonnal teljesült. A mostaninál már eltelt kb. 5 perc és nem jelent meg a Wise számlámon az összeg.
Mindent ugyanúgy csináltam, mint tegnap...

Szerk.: közben megérkezett. Kicsit lassabb volt, mint tegnap és ráparáztam :D

[ Szerkesztve ]

(#4002) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok!
Boldog(abb) karácsonyt!

Nekem Karácsony előtti kedd este valamilyen furcsa módon az egész EUR számlám le lett nullázva...ügyes volt a hacker...Se email, se értesítés a telefonon...
Holland IBAN számokra, különböző nevű embereknek utalták az összes pénzem 400-700 eurós részletekben...17db tranzakció feltűnés nélkül...
Csak úgy vettem ezt észre, hogy a boltban akartam ma fizetni, nem volt miből.

Az ügyfélszolgálat azt írta, hogy a rendőrségen tegyek feljelentést,
viszont a zsaruk részletes listát akarnának a tranzakciókról.
A tranzakciók részleteihez viszont már nem is férek hozzá,
mert deaktiválta a Wise a fiókom miután beszéltem az ügyfélszolgálattal :(
Egyedül a Tranzakciós listát tudtam lementeni ami akkor/azóta történt.
Telefonon is annyit mondtak, hogy várjak még egy kicsit és keresni fognak...

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4003) hunluigi válasza johniee (#4002) üzenetére


hunluigi
senior tag

:Y Az de durva! Ha van fejlemény mindenképpen írd majd le!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#4004) Oliverda válasza johniee (#4002) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem volt bekapcsolva a kétfaktoros azonosítás?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4005) johniee válasza Oliverda (#4004) üzenetére


johniee
senior tag

Nem volt bekapcsolva, mert új volt még a telefon....
Viszont ügyes Hacker aki 14 karakteres bonyolult jelszóhoz úgy hozzá jutott és nem kaptam értesítést semmiről se. :Y

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#4006) donbig válasza johniee (#4005) üzenetére


donbig
tag

Ez kemény...sajnálom. Nem hiszem,hogy valamilyem brute force módszerrel törték volna fel a fiókot,ilyen szempontból szerintem a jelszó bonyolultsága mellékes. Találni néhány sztorit, de ott általában a károsultak távoli hozzáférést adtak a géphez. Keylogger, vagy nem tudom tényleg, hogyan lehet ilyen észrevétlenül lopni. Azért a telefont, laptopot átnézném több AV-al. Mindenesetre tanulságos, kezdtem egyre több pénzt tartani rajta... Köszi, hogy megosztottad, remélem lesz valamilyen megoldás.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#4007) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Regisztrálnék Wise-ra, ha valakit érdekel egy invite lehetőség...

(#4008) K Norbi válasza donbig (#4006) üzenetére


K Norbi
addikt

Én úgy csinálom, tolok egy cikket a Revolutra, egy cikket a wise-ra, van kp ban is.
Na meg a Ciben is.
Elosztom több számlára.
Ha van bármi ne egy helyen legyen minden pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#4009) donbig válasza K Norbi (#4008) üzenetére


donbig
tag

Igen, nekem is meg van osztva több helyre. Régebben tényleg csak vásárlásra volt a Wise-on néhány tízezer forint, aztán jó ötletnek tűnt mondjuk "megfelelő időben váltott" euro-t, stb. tartani rajta - még így is messze lennék a fórumtárs által elszenvedett veszteségtől. Ilyen esetben azonban hiába van perselyben,akkor is viszik szerintem.De még véletlenül se szeretném,ha a hozzászólásomból az jönne ki, hogy megrendült a bizalmam.Ez bármilyen banknál előfordul(hat), de résen kell lenni,ha lehet egyáltalán. Mondjuk igyekszem körültekintő lenni,éveken keresztül egy csak erre használt USB-s Linuxról bankoltam,de eléggé kényelmetlen volt. Ma meg a telefonos bankolásnál nem is látom nagyon értelmét,de vannak dolgok,amik rögzültek: pl. kézzel írom be a címet, külön böngésző, stb.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#4010) anadroid válasza IG55 (#4007) üzenetére


anadroid
senior tag

Elküldtem. Megy.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4011) Lmh


Lmh
őstag

Azért nyugtassatok meg, hogy a kétlépcsős bejelentkezéssel ilyen nem történhet :FBár simán ujlenyomattal lépek be, nem kér smst vagy egyeb dolgot. gondolom azt akkor keri ha masik eszkozrol akar vki bejelentkezni, mint ami megszokott.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4012) Krethx válasza johniee (#4005) üzenetére


Krethx
aktív tag

Sajnálom hogy ez történt. Érdemes olyan Email-t is használni a belépésre amiről nem küldünk senkinek semmit. Notification-nál be lehet állítani az Email-t is. Meg legyen kétlépcsős azonosítás amit már említettek.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#4013) sajtos365 válasza johniee (#4005) üzenetére


sajtos365
tag

Free wifit használsz?

(#4014) Manitou


Manitou
addikt

Kinek mi a tapasztalata , ha Visa Electron kártyám van, azzal tudok feltölteni Wise reg után pénzt rá ? Revolutnál sajna nem működik a Visa Electron kártya.....

(#4015) Manitou


Manitou
addikt

Sikerült, legalábbis a kártyadíj kifizetését elfogadta :))

(#4016) Amu


Amu
tag

Üdv :)
Van itt valaki aki Cégesként is Wise-t használ?
privátom van, de gondolkodom rajta, hogy céget is át kéne vinni, de sajnos mindenhol eltérő infót találok ezekről

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#4017) losslessonly válasza Amu (#4016) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Igen, én használok. De sajnos kell mellé egy magyarországi számla is, jogszabályi kötelezettség.
Ha csinálsz cégeset (szkennelt cégkivonat vagy cégalapításról szerződés kelleni fog), a könyvelőd jelentse le a szokásos módon. Utalhatsz róla mindent, NAV felé is, csak arra ügyelj, hogy fenntarts ezzel párhuzamosan egy magyarországi számlát is (azt persze nem muszáj használnod semmire).
Tranzakciós adót megspórolod vele, összegtől függetlenül 85 Ft-ért tudsz utalni Ft-ban Ft-os számlákra.

[ Szerkesztve ]

(#4018) Amu válasza losslessonly (#4017) üzenetére


Amu
tag

nagyon köszönöm :)
akkor a bejövő összegeid is Wise-ra mennek?
akkor kis cég is simán 40-50 e ft-ot tud spórolni havonta

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#4019) kraftxld válasza Amu (#4018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is használom, csak wise számlája van a cégnek, teljesen jó mindenre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4020) Amu válasza kraftxld (#4019) üzenetére


Amu
tag

és neked nincs mellette magyar számlád, mint az előző kollégának? Magyar céged van?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#4021) kraftxld válasza Amu (#4020) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külföldi cég, nincs mellette magyar számla, de kellett egy helyi számla mert pl az ottani áfát meg egyéb adókat onnan tudom csak fizetni, TW-ről visszadobta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4022) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,
még december elején rendeltem Wise kártyát, meg is jött, de ez nem dombornyomott - olyan már nincs is? Vagy nem is kell? (pl. netes vásárlásokhoz)
A kártyadíjat mikor vonja le, mert eddig még nem tette.
Köszi!

(#4023) elmo válasza scott_free (#4022) üzenetére


elmo
aktív tag

Nincs és nem is kell netes vásárláshoz. Sőt, ahhoz jó a virtuális "kártya" is, amit pl. a telefonos app-ban "hozol létre". ;)

(#4024) Amu válasza scott_free (#4022) üzenetére


Amu
tag

igen, eléggé ócskán néz ki :)

nekem egyből levonta, amikor kértem a kártyát

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#4025) Oliverda válasza Amu (#4024) üzenetére


Oliverda
félisten

Mintha lenne bármilyen jelentősége annak, hogy milyen a kártya kivitele. :U

A Revoluton vehetsz röpke 22 000 forintért aranyozott kártyát, ha ez annyira fontos. Semmivel sem nyújt többet, mint a legolcsóbb plasztik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4026) Beniii06 válasza Oliverda (#4025) üzenetére


Beniii06
őstag

"A Revoluton vehetsz röpke 22 000 forintért aranyozott kártyát, ha ez annyira fontos. Semmivel sem nyújt többet, mint a legolcsóbb plasztik."

Amit azután beteszel GPay/ApplePay mögé és sose veszed ki a fiókból.

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#4027) Oliverda válasza Beniii06 (#4026) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4028) zichie


zichie
senior tag

2018 óta van Wise (akkor még Transferwise) MC kártyám, ami magyar kibocsátású. 2018-ban még 320 forint körül volt egy euró, most 365 körül van. Ezért akkor (2018-ban) úgy döntöttem, hogy Wise kártyával fizetem a Spotify családi csomagot, ami 7,99 EUR havonta. Hogy olcsóbb legyen a havi díj, több évre előre még 2018-ban 320 forintos árfolyamon váltottam eurót, amiből még most is fizetem a Spotify-t és más euróban fizetendő dolgokat. A gond ott van, hogy szeptemberben lejár a kártyám és az új Visa lesz, amit nem tudom, hogy elfogad-e majd a Spotify, mert nem vagyok meggyőződve róla, hogy az is magyar kibocsátású lesz. A Spotify havi díjat továbbra is a Wise euró egyenlegemből akarom fizetni, mert nincs euró számlám magyar banknál magyar kibocsátású euró alapú kártyával. A virtuális kártya sajnos belga, amit emiatt a Spotify nem fogad el, csak remélni tudom, hogy a cserekártya is magyar kibocsátású lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4029) Oliverda válasza zichie (#4028) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem lenne magyar, tedd be Curve alá. Azzal működik a Spotify is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4030) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Megvan a wise számlám, feltöltés saját kártyáról megtörtént, hitelesítés megtörtént, személyi, szelfi stb...
Ha most fogadnék nagynénémtől egy 6 számjegyű belföldi utalást, gond lehet? Írjak supportnak, csináljak valami további hitelesítést mint a revolutnál kell, vagy itt nincsenek ilyen kukacosodások?

Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4031) kraftxld válasza C64 (#4030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt nincsenek ilyenek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4032) C64 válasza kraftxld (#4031) üzenetére


C64
őstag

Jó hír :)

Esetleg valami tipp, amire érdemes figyelni, hogy ne legyen zárolás mint revolutnál szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4033) UberMutant válasza C64 (#4032) üzenetére


UberMutant
őstag

masszívan 8 jegyű összegre sem bagóztak

(#4034) Amu válasza Oliverda (#4025) üzenetére


Amu
tag

dehogynem.... Nem kapartál Te még jeget szélvédőről :))))), vagy noti szétszedése :D
ezzel lehetetlen :(

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#4035) Oliverda válasza Amu (#4034) üzenetére


Oliverda
félisten

:W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4036) tlala


tlala
addikt

Szeretnék egy Wise kártyát, Revolut/Curve már van.
Kár, hogy nincs a topiknak egy összefoglalója, az alap okosságokkal, költségekkel, odafigyelni valóval, stb. Tudtok erre egy linket ajánlani?
Itt is van valamilyen "meghívó" akció?
Illetve mit kell még tudnom a megrendeléshez?
Köszi.

(#4037) anadroid válasza tlala (#4036) üzenetére


anadroid
senior tag

Privát ment.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4038) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

a Wise Business kártyának ugyanazok a költségei/limitjei, mint a magánszemélyesnek?

Köszi!

(#4039) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Ha Wise magánszemélyes kártyával 140.000forintot szeretnék felvenni ATMnél, kb mire kell számoljak plusszban?

DokY | www.zsolti.hu

(#4040) C64 válasza Doky1988 (#4039) üzenetére


C64
őstag

Kb 1400 ft-ba lesz.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4041) Caldera válasza C64 (#4040) üzenetére


Caldera
aktív tag

Inkább 900,- Ft körül lesz az. Havi 2 felvétel összesen 200 fontig (~88e Ft) díjmentes. Utána az ingyenes feletti rész 1,75%, max. 2 felvételig. [link]

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4042) C64 válasza Caldera (#4041) üzenetére


C64
őstag

200 euroig, 71e Ft, utána 1.75% + 0.5 eur, vagyis 1400ft
Ha a 0.5 eur-t nem számoljuk, akkor meg 1230ft kb.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4043) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
utalt mostanság valaki Oroszországba?
Hogyan néz ki egy tipikus számlaszám arrafelé?
Üdv

gyulaszu

(#4044) viktorhu válasza gyulaszu (#4043) üzenetére


viktorhu
veterán

(#4045) muzli1963


muzli1963
csendes tag

https://www.napi.hu/nemzetkozi-vallalatok/veszes-napokat-josolnak-az-elemzok-a-nepszeru-fizetesi-szolgaltatonak.743841.html

(#4046) stingy2 válasza muzli1963 (#4045) üzenetére


stingy2
senior tag

"A Wise-nak 8 milliárd font tőkét sikerült bevonnia a tőzsdére lépést követően, és nagyon sok technológiai céggel ellentétben nyereséget is tudott termelni. A vállalat tavaly megkétszerezte a nyereségét, amely elérte a 30,9 milliárd fontot." - amennyi baromságot az ún. "újságírók" összehoznak manapság...

INTJ

(#4047) qqzs


qqzs
őstag

Nem tudok utalni magyar bankszamlara cegnek ceges wiserol , HUF balancrol. Erre azt mondja a ugyfelszolgalat hogy azert mert 8 nullara vegzodik a recepient account number es ez a regulation. Kozbe meg van regi 4 db recepientem is akinek mar kuldtem regebben penzt nullas vegu account szammal. Valaki tudja mirol van itt szo?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#4048) qqzs válasza qqzs (#4047) üzenetére


qqzs
őstag

Hat ez kezd bosszanto lenni megkerdeztem par magyar cegtulajdonos ismerosomet es majdnem mindnek nullakra vegzodik az account szama. Meg tiz perce fel tudtam vinni nullas vegu cimzettet de mostmar nem engedi hozzadni sem a Wise

Eladó: GTS450

(#4049) gergely2019 válasza qqzs (#4047) üzenetére


gergely2019
csendes tag

próbáld ki csak 2x8 számjeggyel

magyar vagy külföldi volt az ügyfélszolgálatos? hasonló esetben én a magyarral jobban szót értettem (egy bizonyos számlaszámot nem fogadott el)

(#4050) qqzs válasza gergely2019 (#4049) üzenetére


qqzs
őstag

hozzarak automatikusan a vegere nullakat

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.