Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Botigta válasza ghostie (#50) üzenetére


Botigta
aktív tag

Már működik

(#52) ghostie válasza Botigta (#51) üzenetére


ghostie
tag

Valóban működik már, viszont az elgondolkodtató, hogy egy adatközponti hiba teljesen térdre tudja kényszeríteni a teljes rendszerüket. Nincs ilyen esetekre tervük, tartalék rendszer, stb. Még ha nem is menne minden szolgáltatás, a bankkártya elfogadásnak illene működni.

(#53) Botigta válasza ghostie (#52) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ez igaz, de ilyen bármikor elő szokott fordulni magyar bankoknál is

(#54) Oliverda válasza Botigta (#53) üzenetére


Oliverda
félisten

Sőt:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#55) ghostie válasza Oliverda (#54) üzenetére


ghostie
tag

Érzik ők szerintem, hogy ez a leállás nagy bizalomvesztés lehet. Kompenzációként jövő héttől a következő 20 kártyás vásárlás koverzió díj nélküli lesz.

(#56) mutyi


mutyi
őstag

Most regisztráltam a Transferwise-re, mert küldenem kellene 3000 dollárt Japánba.
A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e úgy fizetni mint ha bankkártyával vásárolnék online, azaz egyből megtörténik a tranzakció vagy csak olyan módon lehet utalni, hogy megadtam a bankszámlaszámom és elindítok egy tranzakciót?
Beállítottam egy Ft alapút és egy Eur alapú számlaszámot is,de a Ft-ról tudnék utalni,mert azon van összeg és mielőbb kellene.

(#57) ghostie válasza mutyi (#56) üzenetére


ghostie
tag

Az működik, hogy feltöltöd bankkártyáról a forintos egyenlegedet és onnan utalsz tovább a forint számláról amit röptében konvertál a cél devizára. A feltöltés általában azonnal látszik a számlán, bár volt már hogy pár percet várni kellett rá.

[ Szerkesztve ]

(#58) mutyi válasza ghostie (#57) üzenetére


mutyi
őstag

Feltöltöm bankkártyával a ft-os egyenlegem, ez alatt azt érted hogy feltöltöm a Transferwise egyenlegem?

(#59) ghostie válasza mutyi (#58) üzenetére


ghostie
tag

Igen, azt értem.

(#60) lettin


lettin
újonc

Sziasztok! Most találtam rá a transferwise-ra. Volna vele kapcsolatban egy pár (lehet, hogy hülye) kérdésem. Hátha tudtok nekem segíteni.
Egy kisvállalkozásban dolgozom, elég sok olasz beszállító partnerünk van. Nagyon sok így az eurós utalásaink után a bankköltség, meg ráadásul nyilván magas árfolyamon tudunk forintos számláról átutalni/konvertálni eurót. Ezért figyeltünk fel erre a lehetőségre.
A következőkön gondolkoztam el: a forintos számláról átutalom a pénzt a transferwise számlára, ott átkonvertálom euróra, és onnan utalok a partnernek. A transferwise-os utalásra nem számítanak fel tranzakciós illetéket? A transferwise bankszámlát be kell jelentenem a NAV-nak, mint külföldi számlaszámot? Hivatalos bankszámlának számít, tehát egy esetleges ellenőrzés során a NAV erről elfogadja nekem, hogy kifizettem a partnert és nem fiktiv számlákat fogadok be? Tudok lehúzni online bankkivonatokat?
Köszi ha segítetek!

(#61) mezzi7 válasza zoele (#49) üzenetére


mezzi7
tag

ez furcsa, neked mikor terhelték ezt be? Én május 31-én töltöttem és ezidáig nekem nincs ilyen tétel, Budapest Bank Go! hitelkártyával.

szerk.: Ja várj, az a 6462Ft az az összeg, amit töltöttél? Szerintem ez így vásárlásnak könyvelődik, bár nekem is ez van megbízás típusaként ott megadva, én meg is kaptam utána az 1% visszatérítést. Remélem ha eddig nem volt, ezután sem jelenik meg egyéb költség.

"Számla:
Hitelkártya HUF
Megbízás típusa:
Egyéb készpénzfelvét
Összeg:
-xxx xxx HUF
Időpont:
2018.05.30
Kártya:
xxxxxx
Tranzakció helye:
Transferwise INTERNET GBR
Megbízás azonosítója:
MT18151xxxxxxxxxxxxxxxxx
Könyvelési dátum:
2018.05.31"

[ Szerkesztve ]

(#62) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

USD Borderless számla esetén TW-n belül, de US-en kívül lehet utalni USD-t? Tehát a fogadónak van egy Borderless USD számlája, a küldő pedig U.S-en kívülről, a TW-n keresztül utal pénzt (a saját devizáját USD-re váltva). Ez így átmegy?

(#63) Oliverda válasza germinator66 (#62) üzenetére


Oliverda
félisten

Én Revolutról utaltam próba gyanánt pár USD-t a TW Borderless USD számlájára és működött, tehát valószínűleg TW-ről is menni fog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64) Botigta


Botigta
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy a PayPal-hoz miért nem lehet bankszámlaként beregisztrálni...

(#65) Oliverda válasza Botigta (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert a PayPal egy utolsó köcsög, azért. Szépen váltsd át náluk a pénzed a lehúzós árfolyamokon, nehogy már megúszd a konverziót! :(((

Szerencsére meg vannak számlálva a napjaik. Az eBay-t már elbukták, a többiről pedig gondoskodnak a fintechek, a TW, a Revolut, meg a többi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#66) germinator66 válasza Oliverda (#63) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#67) germinator66 válasza Oliverda (#65) üzenetére


germinator66
aktív tag

Az eBay-es dolog árnyaltabb szerintem, lévén egy (de legalábbis azonos tulajdonosi háttérről rendelkező) cégről van szó. Érdekes kérdés, hogy vajon a(z eladói) panaszok miatt lépték meg ezt, az átalakítás helyett, vagy inkább a másik narráció a helyesebb, hogy már túlzottan összekötötték az emberek a PayPal-t az eBay-jel, és így a PayPal marketing hátrányba került a versenytársakkal szemben...

[ Szerkesztve ]

(#68) Oliverda válasza germinator66 (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Már régen nem egy cégről van szó. Itt a sztori: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) germinator66


germinator66
aktív tag

Van különbség a között, ha előbb a devizát konvertálom HUF-ra a fiókban, és utána utalom ki saját számlára, vagy egyből a devizát utalom HUF konverzióval?

(#70) Oliverda válasza germinator66 (#69) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz, de biztos, ami biztos, én inkább átváltanám előtte.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) germinator66 válasza Oliverda (#70) üzenetére


germinator66
aktív tag

Úgy tűnik, csak az alap konverziós díjat számítja fel közvetlen utalás esetén is.

(#72) fecus


fecus
őstag

Most akkor biztosan nem lehet PayPal alá betenni a számlát?
Mert akkor neki sem fogok.
Nekem a kínai vásárlásaimhoz kellett volna (PayPal, Alipay, stb.)
Gondolom a stb. megy mert olyankor "sima" kártyaként működik?!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#73) Oliverda válasza fecus (#72) üzenetére


Oliverda
félisten

A kártyát be tudod regisztrálni, a visszautaláshoz való számlát viszont elvileg nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#74) fecus válasza Oliverda (#73) üzenetére


fecus
őstag

...és esetleg tudod mi történik ilyenkor a PayPal-on? Ott dekkol a pénz és a következő fizetésnél felhasználja?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#75) Oliverda válasza fecus (#74) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de csak akkor, ha a tranzakció devizanemével egyezik az egyenlegé, ha nincs hozzáadva kártya, vagy te döntesz a nem túl kedvező árfolyamú átváltás mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#76) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok, a TransferWise-on elvileg van mindenkinek magyar számlaszáma is, de nem találom. Hol írja ki a program?

(#77) Oliverda válasza Laox (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor írja ki, ha felöltést kezdeményezel rá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#78) Laox válasza Oliverda (#77) üzenetére


Laox
aktív tag

Köszi, ahogy látom, sajnos csak én küldhetek rá pénzt, más nem, tehát a munkabér utalása kilőve. Kár.

(#79) zszsizsu70


zszsizsu70
újonc

Sziasztok!
Transferwise kártyával lehet készpénzt befizetni ATM-be? Nem itthon hanem Londonban. Köszönöm szépen ha valaki válaszol!
:R

(#80) Oliverda


Oliverda
félisten

FYI: Az Erste POS terminálos készpénzfelvételnek könyveli el a TW feltöltés, ami pl. hitelkártyánál kamatot eredményez, figyeljetek erre. Mindeközben az OTP kártyás vásárlásnak titulálja a tranzakciót. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81) edk- válasza Oliverda (#80) üzenetére


edk-
őstag

K&H hitelkártyánál is vásárlás.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#82) Botigta válasza Oliverda (#80) üzenetére


Botigta
aktív tag

Akkor meg kell reklamálni! Ez egyértelműen elektronikus vásárlás? Kérdezd meg, szerintük melyik ATM - ből vetted fel a pénzt?

(#83) N0R válasza Oliverda (#80) üzenetére


N0R
csendes tag

Budapest Bank hitelkártyával „egyéb készpénzfelvétel” a feltöltés. Gondolom azért egyéb, mert nem ATM, hanem POS, mintha pl. postán vagy bankfiókban vennék fel.

(#84) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Lehet, hogy elsiklottam az info mellett, de en nem talaltam meg. Most ha krealok borderless accountot, es megkerem hozza a debit card -ot is, akkor az a kartya alkalmas lesz online vasarlasra, vagy csak bolti vasarlas es keszpenzfelvetelt tud?

mod: mire leirtam, mar megtalaltam a valaszt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#85) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megis kerdeznek! Aktivaltam a borderless accountot, es melle kuldik a kartyat is. 3 penznemet adtam hozza az egyenleghez, GBP, EUR es HUF. Most akkor ha fizetek a kartyaval mondjuk egy nemet benzinkuton vagy webaruhazban euroert, akkor ha van rajta megfelelo mennyisegu euro, abbol vonja le az osszeget? Ha pedig keves vagy egyaltalan nincs, akkor a GBP -n levo egyenlegbol valt at, es onnan huzza le/egesziti ki?

Don't Tread On Me

(#86) Gabesz25 válasza MPowerPH (#85) üzenetére


Gabesz25
tag

nekem is van jó ideje ez a borderless account és mastercard, de amikor repjegyet akartam venni, és ft-ban kellett volna fizetni, de csak €-s "zsebben" volt pénz, azt nem váltotta át, elutasításra került a fizetés. lehet másfajta fizetésnél átvált, de ez az egy ilyen tapasztalatom van eddig (persze utána átállítottam, hogy €-ban fizetek és úgy már nem volt gond). Amúgy én is németországban használom, benzinkúton, boltokban, online fizetésnél simán lehet használni a mastercard-ot.

(#87) Botigta válasza MPowerPH (#85) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ha nincs olyan pénznemben pénzed akkor a legjobb váltású pénzhez nyúl. Egyébként nagyon jó a supportjuk (magyar nyelven lehet nekik írni, és telefonálni), szinte rögtön valaszolnak!

(#88) Botigta válasza Gabesz25 (#86) üzenetére


Botigta
aktív tag

Szerintem más okból utasította el. Érdemes ilyenkor megkérdezni őket.

(#89) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjott a debit kartyam, toltottem is ra fontot. Megnoveltem a kartya limitet online vasarlasnal.

A helyzet az, hogy csak PayPal -al tudok fizetni. Hozza is linkeltem a PayPal accountomhoz a kartyat, verifikaltam, tehat beirtam a 4 szamu kodot. Tehat ez elvileg igy kesz is van.
Euroban kellene fizetni. Fizetesnel kivalasztom a kartyat, majd az atvaltast nem a paypalra, hanem a kartyat kiallito bankra bizom. Erre visszautasitja a tranzakciot. :U
Vagy megis euroban kellene rajta lennie? Nem nagyon akarok ezzel jatszani, mert £1000+ -rol beszelunk, es ha netan atvaltom EUR -ba, es azzal sem megy, akkor valthatom vissza GBP -re, ami nem keves penzbe kerulne.

Don't Tread On Me

(#90) KTU válasza MPowerPH (#89) üzenetére


KTU
addikt

Vegyél valamit 1 EUR-ért, de előtte válts át minimum ennyit. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#91) MPowerPH válasza KTU (#90) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sikerult! eBayen kiprobaltam, ott mukodott. En rontottam el.... Nagyon jo a supportjuk, legalabbis az angol chat nagyon gyors volt. Hiaba allitottam at a limitet a kartyan, hogy az online vasarlasnal maximum legyen. A kartya general limitjet defaulton hagytam, kozben meg azt is maxra kellett volna allitani. Ezt pedig ahogy nezem, csak a telefonos appon keresztul tudod megtenni. Ez volt a gond, mert en a pc -n allitottam be mindent.
Rohadt jo, most sporolt nekem a kartya £50 -et. :Y

Es tenyleg nem kell, hogy mindegyik balance -od fel legyen toltve, automatan konvertalta a penzt. EUR -ban fizettem, abban volt 20, a tobbit meg siman atvaltotta a GBP balance -rol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#92) fecus válasza MPowerPH (#91) üzenetére


fecus
őstag

Ezt kerestem! :C :C
Köszi.
Lassan én is nekiállok.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93) fecus


fecus
őstag

Ha létrehoztam a Borderless Account-ot akkor már van virtuális kártyám vagy meg kell rendelni a valósat?

Ha nem kell a fizikai kártyát megrendelnem akkor hol találom a virtuális adatait?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94) MPowerPH válasza fecus (#93) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kell a kartya hozza.

Don't Tread On Me

(#95) Oliverda válasza fecus (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

A TW egyelőre nem kínál virtuális kártyát, csak fizikai kérhetsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

A TW bankkártya igénylésnél miért akar levonni 6000 Ft-ot?
Ez szükséges ahhoz, hogy kapjak bankkártyát?

Köszi

(#97) MPowerPH válasza Patrol (#96) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Igen, es ott lesz rajta a szamladon, nem veszik el.

Don't Tread On Me

(#98) mate9312


mate9312
csendes tag

Sziasztok.

Ha transferwise EUR alapú számlára fizettem be Németországban EUR készpénzt a Postbankban, mennyi idő alatt írják jóvá a Transferwise számlámán? Pénteken 18:00 környékén fizettem be, a hétvége miatt gondolom nincs utalás, de még nem könyvelték el rajta. Kb. ez mennyi időt szokott igénybe venni?

(#100) KTU


KTU
addikt

Kedden megérkezett a Transferwise bankkártyám,
ma még egy darab, teljesen ugyanolyan,
ugyanavval a számokkal, mindenben megegezik az elsővel.
:F

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.