Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Crvsh3R válasza Oliverda (#7000) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi!
Most, hogy teljes értékű a fiókom azért benéztem pár menüpontba és a HUF számlánál azt látom, hogy van ilyen menüpont, hogy "Fizetés igénylése". Ez ugyanúgy működik, mint a Revolut fizetési hivatkozás létrehozása? Van ennek külön díja?
Ez esetleg használható alternatívaként a feltöltés helyett (főleg, ha ingyenes, mert itt azt olvasom ki a szövegből)?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7002) Oliverda válasza Crvsh3R (#7001) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra kártyával nem lehet befizetni csak átutalással vagy Wise fiókkal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7003) Crvsh3R válasza Oliverda (#7002) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Értem. Köszönöm a gyors választ!

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7004) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok,

Biztos vak vagyok, de hova rakták a virtuális kártyát? Töröltem egy korábban használtat, újat hoztam volna létre, de csak fizikai meg fizikai ökokártyát enged rendelni. Sem a mobilappban, sem a weben nem találom a virtuális kártya létrehozását. Megszűntették?

(#7005) sambenez válasza fatal` (#7004) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem ott van az ökokártya mellett, ha eggyel tovább húzom.

(#7006) fatal` válasza sambenez (#7005) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nincs, nem tudok továbblapozni. És PC-n (weben) sincs az opciók között. Ha hétfőig nem áll helyre írok a supportnak, köszi. Azt hittem áthelyezték máshova és vak vagyok, de ezekszerint nem.

A HUF számlán nincs pénz, de gondolom ez nem befolyásolja, legalábbis eddig nem volt ilyen probléma, pedig majdnem minden vásárlás után törölni szoktam a virtuális kártyát (az utolsót mondjuk tovább használtam lustaságból :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#7007) sambenez válasza fatal` (#7006) üzenetére


sambenez
addikt

Most nézem, nekem nem a legfrissebb verzió van fent. Lehet a tied már frissült, és emiatt van.

(#7008) fatal` válasza sambenez (#7007) üzenetére


fatal`
titán

Nem hiszem, mert akkor a webes felületen jó lenne. Vagy ott neked se megy?

(#7009) Remov válasza fatal` (#7008) üzenetére


Remov
aktív tag

Nálam legfrisebb verzión is ott van, de mivel nálad PCn sincs ott a lehetőség, így nálad ez nem is lehet a gond. Nem hoztál létre esetleg 3 darab virtuális kártyát és törölted? Naponta 3 darabot lehet létrehozni, aztán eltűnik a lehetőség majd másnap jelenik csak meg ismét.

(#7010) fatal` válasza Remov (#7009) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Egy régebbit töröltem most. De várok pár napot aztán kiderül, köszi. :)

(#7011) Boond válasza fatal` (#7010) üzenetére


Boond
addikt

Van fizikai kártyád? Mert lehet már feltétele.

(#7012) fatal` válasza Boond (#7011) üzenetére


fatal`
titán

Nincs. Megkérdezem akkor majd hétfőn a supportot, köszi.

(#7013) Oliverda válasza fatal` (#7012) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor az lesz a gond. Sajnos már nem lehet fizikai kártya nélkül virtuálisat csinálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7014) Boond válasza fatal` (#7012) üzenetére


Boond
addikt

Akkor ez lehet a gond. Egy ideje már nem lehet fizikai nélkül rendelni virtuálist.

(#7015) fatal` válasza Boond (#7014) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, akkor ezt jó tudni. Ez mióta van? Nem volt túl régi a törölt kártyám. Mondjuk ennek utánanézhettem volna mielőtt töröltem az előzőt, de most már mindegy. :D

Köszi az infot mindkettőtöknek.

(#7016) Boond válasza fatal` (#7015) üzenetére


Boond
addikt

Fél éve talán? Esetleg kérdezz rá ügyfélszolgálaton, hátha.

(#7017) -szabi-


-szabi-
őstag

SZERK: Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#7018) Maxximus


Maxximus
őstag

Revolutra HUF ot nem lehet Wise on küldeni LT revolutos iban megadásával ? Azt irja ebbe az országba nem lehet küldeni

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#7019) Oliverda válasza Maxximus (#7018) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért szórakoznál utalással, ha a kártyás áttöltés ingyenes (és azonnali)?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7020) Boond válasza Maxximus (#7018) üzenetére


Boond
addikt

csak belföldre lehet.

(#7021) noorbertt válasza Oliverda (#7019) üzenetére


noorbertt
őstag

En pl nem hasznalom a revolutot, csak 1 celja van jelenleg havonta onnan vonja le a youtube india premiumot :) Jo lett volna ha havonta tudok oda utalni.

(#7022) Oliverda válasza noorbertt (#7021) üzenetére


Oliverda
félisten

Beteszed Revolut alá a Wise virtuális kártyáját és beállítod az automatikus feltöltést.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7023) noorbertt válasza Oliverda (#7022) üzenetére


noorbertt
őstag

Ranezek majd, koszonom. Idaig apple pay-el toltottem, de lehet azert nem talaltam hasonlo opciot.

(#7024) Maxximus válasza Boond (#7020) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez a bajom hogy a revolutos számla számom nem belföldi , ha jól emlékszem ez par hónapja változott meg( gondolom a magyar bankok kilobbiztak)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#7025) jobarat01 válasza Maxximus (#7024) üzenetére


jobarat01
tag

Egy éve nincsen, de az csak gyűjtőszámla volt

(#7026) fatal` válasza Boond (#7016) üzenetére


fatal`
titán

Novemberben még engedett, lehet hogy akkor pont utána vezették be.

Mindegy, megrendeltem a fizikait, egyébként is tervben volt. :) Most már enged digitálisat is.

[ Szerkesztve ]

(#7027) Boond válasza Maxximus (#7024) üzenetére


Boond
addikt

De miért akarsz utalni? Tölts fel bankkártyával. Ha van sajátod azzal (hazai bank), ha nincs próbáld meg a wiset.

Wise csak belföldre utalhat forintot, Revolutnak meg csak külföldi forint számlája van.
Ha van euród, azt tudsz utalni.
De kártyás feltöltés ingyenes.

Ha másnak utalnál revolutra, kérd, hogy küldjön fizetési hivatkozást, az lehet kártyával is rendezni 100k ig.

fatal`, november elég rég volt már, nem mostanában.

(#7028) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ajánlom ezt a cikket azok figyelmébe, akik nem értették, miért szívózik az MNB a Revoluttal.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#7029) Oliverda válasza VikMorroHun (#7028) üzenetére


Oliverda
félisten

Abszolút semmi köze a kettőnek egymáshoz. A Wise-hoz meg pláne.

Másrészt a Revolut topikjában már ki lett vesézve tegnap.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7030) VikMorroHun válasza Oliverda (#7029) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Köszi a javaslatot, jót nevettem némelyik hozzászóláson. (De volt egy olyan is, aki ért az IT biztonsághoz.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#7031) Somatom válasza VikMorroHun (#7030) üzenetére


Somatom
veterán

Mi is jót nevettünk a tieden. Ez egy ilyen tréfás topik. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7032) Boond válasza VikMorroHun (#7028) üzenetére


Boond
addikt

Feltűnt neked is, hogy az almás céget elfelejtették megkérdezni? (már csak a poén kedvéért?)
És az, hogy a litván felügyelet még nem döntött a történetben? (vagyis nincs vége).

Ha wiseal történne ilyen akkor Revo topikba is linkelnéd? ;]

Engem személy szerint érdekelne a vége... már csak azért is, mert itt a belépési adatok is meglehetnek a csalóknál. Lehet vhol még sem volt olyan tudatos? Sok a kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#7033) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Wise díjemelkedés
Ha eddig azért utaltál ki pénzt a Wise-ra, hogy ne a brókercéged váltsa 1%-on a forintodat euróra, akkor mostantól ez okafogyottá válhat, nem lesz érdemi különbség a pénzváltás-utalás költségében.

(#7034) Oliverda válasza szabi__memo (#7033) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor így mostantól egyértelműen jobban megéri majd Lightyearen váltani fix 0,35%-ért.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7035) szabi__memo válasza Oliverda (#7034) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. Sőt azon gondolkodtam, hogy így egyáltalán jó lesz-e bármire is.

(#7036) Sisco2 válasza szabi__memo (#7035) üzenetére


Sisco2
tag

Ez a 0,58% helyett 0,88% mikortól lép életbe?

(#7037) Oliverda válasza szabi__memo (#7035) üzenetére


Oliverda
félisten

Forintváltáson kívül még sok mindenre jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7038) Sisco2 válasza Oliverda (#7034) üzenetére


Sisco2
tag

Lightyeart lehet használni úgy hogy beutalok forintot, átváltom euróra, és kiutalom az eurót rögtön? Azaz pénzváltónak lehet-e használni a Lightyeart, anélkül hogy beszólnának hogy ők befektetési szolgáltató és be kell fektetni valamibe mielött kiutalnám?

(#7039) jobarat01 válasza Sisco2 (#7038) üzenetére


jobarat01
tag

A Lightyear - nek van topikja, ahol már volt erről szó

(#7040) Sisco2 válasza jobarat01 (#7039) üzenetére


Sisco2
tag

Belinkelnéd légyszi hol volt erről ott szó, hogy pénzváltónak lehet e használni stabilan mert nem találtam ott? Itt viszont Oliverda konkrétan erre utalt, ezért kérdeztem itt meg.
Váltásról és váltási költségekről volt szó azt láttam, de nem az a kérdés.
Befektetési szolgáltatókra vonatkozik egy olyan törvény hogy nem lehet lehet pénzváltásra használni, hanem valamilyen pénzügyi eszközbe be kell fektetni devizaváltás után az összeget és csak ezután lehet kiutalni. Erre vonatkozott a kérdés, hogy a Lightyear-nél mi a helyzet evvel kapcsolatban.

(#7041) jobarat01 válasza Sisco2 (#7040) üzenetére


jobarat01
tag

Ez itt offtopik még mindig

(#7042) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Jelenleg nincs se Wise, se Revolut stb fiókom.
PayPal-t és Google Pay-t használok K&H Mastercard kártyával.
Pár havi fizetésemet szeretném euróra váltani és tárolni, az se baj ha kamatozik közben.
A Wise megfelelő erre, ha nem akkor mi?

(^)(>.<)(^)

(#7043) Gabás válasza vacs (#7042) üzenetére


Gabás
addikt

Megfelelő (de a Revolut jobb. Szólj, ha kell meghívó:) )

(#7044) Oliverda válasza vacs (#7042) üzenetére


Oliverda
félisten

Váltani Revoluton jobb, tárolni viszont Wise-on (de leginkább Lightyear-ön), mert ott kapsz rá kamatot.

Sisco2: Minden váltás után 0,35%-ot tesznek zsebre, vagyis nem ingyenes (mint pl. a Revolutnál havi 350-ig).

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7045) sambenez válasza Oliverda (#7044) üzenetére


sambenez
addikt

De 350 felett már a wise a jobb.

(#7046) Oliverda válasza sambenez (#7045) üzenetére


Oliverda
félisten

Még. A 0,3 százalékos díjemelés után már nem lesz az.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7047) Gardaai


Gardaai
senior tag

Használtam a keresőt, sajnos nem találtam meg amit kerestem, csak egy elég régi hozzászólás volt róla.

Kérdés:
Most hogy áll a Revolut-ról Wise-ra utalás/pénzfeltöltés ingyenes verziója? Még továbbra sincs rá lehetőség?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#7048) Oliverda válasza Gardaai (#7047) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7049) axlfsi


axlfsi
veterán

friss-ropogós...

link

Ezt pontosan hogyan értelmezzük, milyen forint tranzakciók drágultak? (nem ismerem ezeket a fantázianéven rejtőzködő funkciókat, ...de kénytelen leszek utána olvasni :B)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7050) hhgygy válasza axlfsi (#7049) üzenetére


hhgygy
senior tag

A balance transfer továbbra is ingyenes. Magyarul, ha simán az egyenlegedről utalsz magyar bankszámlára forintban, az továbbra is ingyenes.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.