Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) xy.zsolt válasza wwhy (#1200) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pl itt egy tapasztalat: RPeter77 (#1182) , de én is hasonlóra készülök a jövőben mint te....többször is. Revoluttal én biztos nem kockáztatnék ekkora volumenben már.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1202) UberMutant válasza wwhy (#1200) üzenetére


UberMutant
őstag

mire vársz? ha feltöltöd és korlátoznak, akkor beküldöd a doksikat és feloldják, max pár nap. készülj így és akkor nem ér meglepetés.

(#1203) wwhy válasza UberMutant (#1202) üzenetére


wwhy
veterán

Az olvasottak alapján pár naptól pár hétig megy a feloldás, ez utóbbi nem fér bele :( Doksi van, itthon kapom a fizut, de külföldön kell melózni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1204) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#1201) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Upppsz...kicsit mellénéztem az előbbi példát :) Szóval erre a hozzászólásra gondoltam mint tapasztalat: (#1192)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#1205) V/ válasza wwhy (#1203) üzenetére


V/
titán

A TW nem egészen Revolut, nem igazán halottam olyanról hogy utólag vacakolnak, leigazoltad magad a regisztrációkor, kártyaigényléskor nem igazán kell menet közben igazolgatni magad.

(#1206) UberMutant válasza wwhy (#1203) üzenetére


UberMutant
őstag

ha nem fér bele az idődbe, akkor ne használd. ott a transferwise

(#1207) wwhy válasza UberMutant (#1206) üzenetére


wwhy
veterán

OK, úgy lesz.

V/: tw-m volt először, azaz már szinte a kezdetektől, csak az utóbbi hónapokban teljesen foglalkoztam vele/ezzel a témával. Most igényeltem kártyát is, indítottam pár tranzakciót, aztán meglátom.

A kártyát NFC-s fizetéshez (android) lehet használni?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1208) V/ válasza wwhy (#1207) üzenetére


V/
titán

nfc-t nem olvastam hogy használható, de az Apple Pay vagy Google Pay is használható

[ Szerkesztve ]

(#1209) qqzs válasza qqzs (#1194) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki?

Eladó: GTS450

(#1210) V/ válasza qqzs (#1209) üzenetére


V/
titán

A Revolutnál az elérhető devizák kínálata szűkebb, viszont a váltás a legtöbb devizakereszt esetén 5000 fontig díjmentes (efölött 0,5%), míg a Transferwise-nál a legtöbb deviza váltásánál általában 0,35%-os díjat kell kifizetnünk a szolgáltatónak.Ha nem kell devizát váltai akkor persze nincs díj. A kártyás fizetés mindkét helyen díjtalan.

[ Szerkesztve ]

(#1211) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
utalt már valaki TW-on lévő EUR-ból magánszemélynek Kínába?
Érdekelne a tapasztalat.
Másik opció lenne, hogy a TW kártyáját WeChat alá beregisztrálnám és úgy küldenék pénzt valakinek. Ilyet csinált már esetleg valaki?
Üdv

gyulaszu

(#1212) qqzs válasza V/ (#1210) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor nagy osszegu valtasok tw, magyarorszagi oras fizetes meg revolut amire otpbol forintot toltok?

Eladó: GTS450

(#1213) qqzs válasza qqzs (#1212) üzenetére


qqzs
őstag

Tw kartyat hasznal valaki?

Eladó: GTS450

(#1214) UberMutant válasza qqzs (#1213) üzenetére


UberMutant
őstag

mióta elfelejtettél magyarul , nem lehet érteni , hogy miket kérdezel.

(#1215) V/ válasza qqzs (#1213) üzenetére


V/
titán

Igen.

(#1216) qqzs válasza V/ (#1215) üzenetére


qqzs
őstag

Magyar mindenapos hasznalatra jo? Megrendeltem forintosra allitottam. De feltoltesnel 20 fontot javasolt kuldeni azt kuldtem. Ezutan lehet OTP-bol ratolteni vagy csak UK szamlamrol?

Eladó: GTS450

(#1217) V/ válasza qqzs (#1216) üzenetére


V/
titán

Ma is azzal fizettem az Aldiban, készpénzt (200 Fontig) úgy 78000 Ft-ig vehetsz fel ingyen, ha van € az egyenlegeden, akkor az OTP €-os automatából tudsz €-ot is kivenni ingyen, de a 200 font az összesítve érvényes.
A rátöltés nem a kártyára, hanem a TW számládra lehetséges akár OTP akár UK számláról, persze legyen forint egyenleg, meg font egyenleg is felvéve, gondolom ezek élnek. Ha megkapod a kártyát ezt a 20 fontot már el is vásárolhatod, ha aktiválod a kártyát és a fizetési módokat, ehhez kell a TW mobil app, mert a kártya dolgokat ott lehet állítani.

(#1218) zichie válasza wwhy (#1200) üzenetére


zichie
senior tag

Na én pont ekkora összeget váltottam (HUF->EUR) igaz 3 lépésben: 1000+1000+500 EUR. Semmi gond nem volt, nem kértek jövedelemigazoltást, számlakivonatot... stb.
Egy dologra érdemes figyelni. Ha forint forrásból töltesz úgy, hogy közvetlen euro érkezzen az eurós TW számlára, akkor 150 000 forintnyi euro esetében nincs kezelési, váltási költség abban az esetben, ha meghívóval regisztráltál. Ez igaz a bankkártyás feltöltésre is. A 150 000 forintot meghaladó rész esetében viszont már nincs meg ez az ingyenesség.
Továbbá a váltás ideje is fontos, több ezer forintot megspórolhatsz, ha nem a mostani 335 forint körüli árfolyamon váltasz, hanem megvárod, míg 330 alá megy az árfolyam. Persze lehet, hogy már holnap be megy 330 alá, de lehet, hogy heteket kell várni. Van egy kis kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#1219) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

iam back :C

ha csinálok magyar számlát, kérhetek hozzá bankkártyát? csak otthoni pénzlevét illetve fizetés lenne a cél... csak RÁutalni fogok, azt is TW-n keresztül, nem másik accountról..
mert gondoltam nem viszek haza X összeget fél évente kessben, és 1-2 nap múlva utazni a váltással, hanem majd használom a kártyát odahaza... mint egy normális, akármilyen bankkártyát

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1220) KTU válasza - = Zk = - (#1219) üzenetére


KTU
addikt

Igen, kapsz hozzá ingyen kártyát, sokkal jobb ötlet, mint kp-val utazni.
Ha szükség lenne még több kp-ra, regisztrálj Curve-be is, 1 hónapban 10x 200 GBP ATM kp felvét havonta.
Transferwise: 1 hónapban 1x 200 GBP ATM kp felvét havonta.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1221) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék regisztrálni, van/lesz valamilyen bónusz/kedvezmény regisztrációnál?
Upwork-ről dollár kiutalására használnám majd. Kell valamire figyelnem regisztrációnál?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1222) - = Zk = - válasza KTU (#1220) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bemehetek akármelyik bankfiókba és levehetem akár a teljes összeget is?!
ugyanez működik bármely bank automatánál is?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1223) V/ válasza dudi6 (#1221) üzenetére


V/
titán

Nincs kedvezmény. Nincs különösebb, az igazi adatokat add meg. :) Mielőtt kártyát igényelnél forintban legalább 6000 Ft legyen az egyenlegen, de ha úgy 1 hét múlva megkapod a kártyát azután felhasználhatod.

(#1224) V/ válasza - = Zk = - (#1222) üzenetére


V/
titán

Nincs bankfiókos dolog, ez egy virtuális bank. De bármely ATM-ből vehetsz fel pénzt. Persze külföldön némelyik ATM használata pénzbe kerül, de az nem a Transferwise-től függ.

(#1225) - = Zk = - válasza V/ (#1224) üzenetére


- = Zk = -
félisten

úgyértem, kezemben a bankkártya, a TW-os, és arról szeretném levenni a pénzt... X összeget...amit már mondjuk egy automata nem ad ki..
mert külföldi kártyámmal ment a dolog, de a bankok nagyon "kedvesen" váltanak ugyebár...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1226) V/ válasza - = Zk = - (#1225) üzenetére


V/
titán

Havi 200 £-ig nincs díj, ha azt túlléped akkor 2 %
ATM pénzfelvétel limit:
1 alkalom 1000 £
Napi max: 1500 £
Havi max: 4000 £

(#1227) - = Zk = - válasza V/ (#1226) üzenetére


- = Zk = -
félisten

havi 200?! én 1-2ezer fontokkal megyek haza félévente "költeni" erre-arra... :U
melyik ATM ad ki nekem közel 1000 fontot?!... már nemazért...
van már ilyen odahaz?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1228) viktorhu válasza - = Zk = - (#1227) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell mind kivenni készpénzben. Lehet kártyával fizetni, lehet átutalni itteni számlára...

(#1229) - = Zk = - válasza viktorhu (#1228) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kártyás fizetés mennyire van korlátozva?!
szerk.
bár odahaza ink a kesst preferálom... évek óta bevett szokás, ahol fizetek, rendszerint kess.. szóval...
bár tudnék magyar számlára utalni... de az "diák" számla, vagy mi pontosan... fura lenne fél éventek 3-600ezret rátolni :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1230) V/ válasza - = Zk = - (#1229) üzenetére


V/
titán

(#1231) - = Zk = - válasza V/ (#1230) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bocs, ha kreténnek tűnök, csak... öregszem, nehéz a felfogásom
de mit értünk 1x alkalom vs napi alatt?!
ATMből 1 nap MAX 1500at vehetek le büntetlenül (lsd a 2%) ?! mert akkor mi az a single payment max 1000 :U :B ATM sort néztem most...
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1232) agroman válasza - = Zk = - (#1231) üzenetére


agroman
senior tag

single payment = az egyszerre kiveheto legnagyobb.
tehat egyszerre max 1000-et vehetsz ki, de aznap meg maradt 500 fontod amit kivehetsz.

------

(#1233) viktorhu válasza - = Zk = - (#1231) üzenetére


viktorhu
veterán

Havi 200 font készpénzfelvétel fölött van a 2% költség - a limit az a maximum, amennyit kivehetsz adott idő alatt, függetlenül a díjaktól.

A vásárlásnak nincs költsége (csak a konverzió, de jó árfolyamot kapsz).

(#1234) - = Zk = - válasza agroman (#1232) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, értem.. köszi :R

(#1233) viktorhu
nem is tudom, miért 200... csak az autóbérlésem 2-3 hétre min 3-500 font :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1235) gyulaszu válasza - = Zk = - (#1234) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Fizesd kártyával és ne kp.-val...

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#1236) viktorhu válasza - = Zk = - (#1234) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a probléma, hogy a fintechet akarod a kőkorszakkal párosítani, és az nem ahhoz készült. A TW-nak pénzbe kerül, amikor készpénzt veszel fel, de jutalékot kap a kártyás vásárlásokért. Senki nem fogja megakadályozni, hogy egy zsák pénzzel járkáljál, de vannak olcsóbb és praktikusabb megoldások.

(#1237) - = Zk = - válasza gyulaszu (#1235) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szerinted nem fizetném azzal, ha lehetne... :U

(#1236) viktorhu
óó, engem abszolúte nem zavar... jobb így, mint fenntartani odahaza egy számlaszámot... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1238) viktorhu válasza - = Zk = - (#1237) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont a kártyás vásárláshoz nem kell számlát fenntartani itt is - elég a kártya, amit hozol magaddal.

Én például az autófoglalásaimat majdnem 10 éve az arguscarhire.com oldalon kezelem: nemcsak kártyával fizethetnél, hanem a töredékébe kerülne annak az árnak, amit az előbb írtál 2-3 hétre.

Nem kéne kivenned a pénzt, csak kb. amit borravalónak szánsz a szolgáltatásoknál, elég lenne egy transferwise kártya.

(#1239) - = Zk = - válasza viktorhu (#1238) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én innen, de mindegy... [link]
most 3 hétre kényelmesen kaptam H Astrát, kombi... 300 fonttért...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1240) viktorhu válasza - = Zk = - (#1239) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem az a lényeg, hogy honnan, hanem azért mutattam egy gyűjtőoldalt, mert bőven van választék budapesti reptéri indulással, ha ilyen árak mellett kártyát sem képesek elfogadni.

(#1241) - = Zk = - válasza viktorhu (#1240) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudom, h van választék... én "csak" 5 éve bérelek.. de kipróbáltam sokfélét.. náluk ragadtam le... ennyi

am meg visszatérve, mert sose lesz ennek vége itt..... áprilisig tolok fel pénzt rá... aztán meglátom mire jutok otthon.. köszi a helpet Urak

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1242) qqzs válasza - = Zk = - (#1241) üzenetére


qqzs
őstag

Sikerult megoldani a Fitbit oras fizetest TW kartyaval :))
Most az a kerdes hogy mobillal fizetesre van e valami megoldas?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#1243) trialboj


trialboj
őstag

Hello, van rá valami megoldás, hogy a TW számlámról a revolutosra küldjek pénzt? leiben akartam küldeni, de nem sikerült. [link] Ausztrál dolcsiban kapom TW-re a kifizetést, nem szeretném erősebb valutára váltani, mert akkor többet bukom rajta.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1244) Dluinet válasza trialboj (#1243) üzenetére


Dluinet
nagyúr

revolut bankkártyás feltöltés
revolut-ban megadod a TW kártya adatait és a kívánt pénznemet, a TW kártyás vásárlásnak látja, ami ingyenes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1245) V/ válasza trialboj (#1243) üzenetére


V/
titán

Neked kellene egy RON-os IBAN bankszámlaszám, az üzleti Revolutnál van olyan. Ezt írja ki, egy olyan bankszámla kellene ami ugye RO kezdetű, a GB kezdetűre nem megy lei. De nem is értem ha van ausztrál dollárod azt miért lei-re konvertálva akarod a Revolut számlára küldeni?

(#1246) trialboj válasza Dluinet (#1244) üzenetére


trialboj
őstag

Nincs TW kártyám, pár alkalommal kapok így pénzt, azt szeretném revolutra küldeni, mert abból van kártyám is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1247) Dluinet válasza trialboj (#1246) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1. kérjél TW kártyát.
2. AUD feltöltése Revolut-ra
3. Revolut AUD-RON váltás
4. örülsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1248) trialboj válasza V/ (#1245) üzenetére


trialboj
őstag

Nem fogok kártyát kérni, nem használom, nem is fogom használni többet a TW-t, amint ez a néhány tranzakció megtörtént.

Mire konvertáljam hogy a legegyszerűbben és leggyorsabban átjöjjön. Angol fontra végképp semmi szükségem nincs. Max eur v USD jöhetne szóba, ezekkel működhet?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1249) V/ válasza trialboj (#1248) üzenetére


V/
titán

Nézd már meg hogy a Revolutodon van más devizában számlaszám lehetőség, de tényleg a kártyát szokták használni vagy fontban utalni. Szerintem az AU $ fontra konvertálás és az a Revolutra küldése nem lesz hatalmas veszteség, ha nem tudod máshogy megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#1250) qqzs válasza qqzs (#1242) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor nincs mobilfizetes megoldas tw kartyara?

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.