Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Fandango válasza N0R (#400) üzenetére


Fandango
veterán

Azt a promó kódot nem biztos, hogy díjazni fogják a modik, mert az gondolom a saját kódod.
Mondjuk nem adtál közvetlen ref. linket, de ez majdnem olyan.
De ne legyen igazam.

Egyébként nagyon jól hangzik a leírtak alapján ez a kártya.
Akkor ezzel működik a hitelkártyás visszatérítés, ha azt csatolok hozzá? Adja a visszatérítést a "feltöltés", és még jobb árfolyamon is vásárlok.

[ Szerkesztve ]

(#402) Beniii06 válasza Fandango (#401) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem is legalább offba kellett volna tenni és az egész reklámszerű, főleg a feltehetőleg saját promó kóddal. Az egy dolog, hogy saját blogon/app store-play store véleményekben ott van alul a promó kód, de ezt itt ilyen formában nem túl jó megoldás, max odaírhatta volna, hogy priviben elküldi a kódot, annak, aki kéri és az már okés lenne szerintem.

Általánosságban mindenkinek:
Én nem igazán értem, hogy ez mitől jobb, mint a TW/Revolut, hiszen azok is közép árfolyamon váltanak és nem látok különbséget, hogy feltöltöd a magyar kártyádról a TW-t pl. és a TW-s kártyával fizetek(kivéve azt a 10-50 Ft-os díjat), akkor az is a lehető legolcsóbban fog váltani, felhasználva a maradékot adott zseben. Biztos azért nem értem, mert nem szoktam napi szinten használni a kártyát és nincs olyan promóció a bankomnál, hogy havi x darab kártyahasználatnak teljesülnie kellene a csomagban.

Mindenesetre, biztos fogunk még ezzel a céggel találkozni, most úgy is "fintech" forradalom van és gombamódra szaporodnak a cégek, így érdemes lenne topikot nyitni annak is(ha lesz rá igény) és a hozzászólása, promó nélkül, mehetne #1 hsznek, mert magyar nyelvű ismertetőnek jó. Topikot még sosem nyitottam, mindig csak terveztem(adós vagyok egy router topikjával), így ezt valami tapasztaltabbra bíznám, a promó kódot, pedig egy illetékes vizsgálja felül.

"Got any other secret weapons?"

(#403) Oliverda válasza Beniii06 (#402) üzenetére


Oliverda
félisten

A TW nem vált ingyen és kártyáról már az egyenlegfeltöltés is pénzbe kerül.

A Curve szerintem elsősorban azoknak jó, akiknek több, legalább 2-3 bankkártyájuk (vagy inkább hitelkártyájuk van), lehetőleg valamilyen cashback opcióval.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#404) Dluinet válasza Oliverda (#403) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azoknak jó akiknek forint számlájuk van, bankkártyával, és AliPAY-jel vagy PAYPAL-el szeretnének vásárolni és nem szeretnék ha a bank váltana drágán.
Külföldi nyaralásnál ugyan ez.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#405) Oliverda válasza Dluinet (#404) üzenetére


Oliverda
félisten

Azoknak is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#406) flegga92 válasza N0R (#400) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálam a play áruházban nem érhető el ez az app.

(#407) Dluinet válasza flegga92 (#406) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csinaljatok egy kamu gmail cimet. Allitsatok be a lakcimet Angliara, valami cimet kerestek hozza...Hozzaadtok egy pl. Revolut v TW kartyat (angol kartyak) majd a play store-ban ezzel az accounttal leptek be. Igy mar engedi letolteni...😉

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#408) Laox válasza N0R (#400) üzenetére


Laox
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#409) m0ski válasza N0R (#400) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Magyar címmel sikerült regisztrálni?
A Home address részt akárhogy variálom, nem tudok továbblépni. Próbáltam angol címmel se, akkor se enged tovább :/

szerk: az ország kiválasztó nem látszódott....

[ Szerkesztve ]

(#410) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Aki esetleg próbálta a Curve appot, annak sikerült magyar kártyát mögérakni?
Revolut és TW simán ment, Erstés VISA kártyákkal "Failed to verify the card".

(#411) Oliverda válasza m0ski (#410) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak még nem látszódik a netbankban az ellenőrzőkód.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#412) nutfile


nutfile
aktív tag

GPay megy a Curve-val?

(#413) laszak válasza m0ski (#410) üzenetére


laszak
tag

Erste Hitelkártyát tettel TW Es Revolut mögé? Jóváírást ős megkaptad?

(#414) N0R válasza m0ski (#410) üzenetére


N0R
csendes tag

Szia! BB, FHB, MKB Mastercard hk.-val működik. Külföldit még nem is próbáltam, mert pont azokat akarom majd a Curve-vel tölteni. Az miért jó, ha Revolutot/TW-t adsz meg a Curve-nek? Vagy csak próbáltad az ERSTE hiba után?

(#415) Dluinet válasza N0R (#414) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem az a célom, hogy ne legyen magyar bankkártyám.
Drága az éves díja, és a letiltása, stb.
Bankszámla kártya nélkül (ingyenes számlavezetéssel és belföldi utalással) > utalás TW-re HUF> vásárlás Curve kártyával

Tehát szinte nulla bank költség.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#416) m0ski válasza N0R (#414) üzenetére


m0ski
aktív tag

Igazából csak próbáltam az Erste hiba után. Érdekes módon később az Erste credit sikerült, látszik az 1 HUF zárolás, viszont az Erste debit továbbra is fail.
Bár ha az Erste Max mögötte lesz, nekem az már elég.

off: egyébként nem tudom mennyi gyakorlati haszna lesz ennek, mert tapasztalataim szerint az ERSTE Max VISA kártyája eddigi tapasztaltaim alapján elég jó árfolyamon váltja a külföldi vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#417) szuladam válasza Dluinet (#415) üzenetére


szuladam
aktív tag

A twre történő utalás az belföldinek számít?

(#418) m0ski válasza szuladam (#417) üzenetére


m0ski
aktív tag

Emlékeim szerint Rafis számlaszámuk van, belföldi lesz.

(#419) flegga92 válasza m0ski (#418) üzenetére


flegga92
senior tag

Jól tudod, én így töltöm. Miután elment az utalás 1-2 óra múlva könyvelik le.

(#420) Fandango válasza Dluinet (#415) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt melyik banknál milyen számlacsomaggal tervezed?

(#421) Dluinet válasza Fandango (#420) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CIB ECO (a bankkártyát lemondom, ha lehet)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#422) Laox válasza Dluinet (#415) üzenetére


Laox
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#423) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Egy kérdés: ma próbaképp elindítottam egy utalásos feltöltést a Raiffeisen-es folyószámlámról de nem fejeztem be, viszont a célszámla szintén Raiffeisen-es lett volna, amire utalnom kellett volna. Ez azt jelenti, hogy a tranzakció Magyarországon belüli bankközi HUF átutalásnak minősült volna?

Azért kérdezem mert ma voltam a CIB-nél érdeklődni és azt mondta a néni, hogy hiába HUF a célszámla ha nem hazai számla akkor deviza utalásnak számít a tranzakció és aszerint számítanak fel költséget is.

Tehát ha TW-s EUR vagy USD számlára utalok a hazai HUF számlámról akkor ez utóbbi a szitu, de ha a TW-s HUF számlámra akkor hazai utalásnak számít?

Csak mert ez esetben van értelme a CIB ECO-nak de amúgy nem biztos.

(#424) Dluinet válasza szabo.csabi (#423) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Magyar bankban van, magyar HUF számlájuk, akkor hogyan lenne deviza utalás?
Mindjárt megnézem egyenleg értesítőt.
Nálam bankon belüli utalás volt, csak tranzakciós költséget számítottak fel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#425) betyarr válasza Dluinet (#424) üzenetére


betyarr
veterán

ez a cib eco amiről utaltál?ott nem ingyér van az utalás?úgy értem,hogy tranzakciós adó sincs.vagy még nem a cibnél vagy?

(#426) KTU válasza szabo.csabi (#423) üzenetére


KTU
addikt

"Egy kérdés: ma próbaképp elindítottam egy utalásos feltöltést a Raiffeisen-es folyószámlámról de nem fejeztem be, viszont a célszámla szintén Raiffeisen-es lett volna, amire utalnom kellett volna. Ez azt jelenti, hogy a tranzakció Magyarországon belüli bankközi HUF átutalásnak minősült volna?"

Magyarországi Raiffeisen számlára kell utalni Transferwise feltöltésnél.
Számlacsomagodnak megfelelő díjat fizetsz.

"Azért kérdezem mert ma voltam a CIB-nél érdeklődni és azt mondta a néni, hogy hiába HUF a célszámla ha nem hazai számla akkor deviza utalásnak számít a tranzakció és aszerint számítanak fel költséget is."

Szerintem a CIB-nél a néni azt se tudta mit kérdezel.
Csak ismételni tudom :U :
Magyarországi Raiffeisen számlára kell utalni Transferwise feltöltésnél.
Számlacsomagodnak megfelelő díjat fizetsz.

"Tehát ha TW-s EUR vagy USD számlára utalok a hazai HUF számlámról akkor ez utóbbi a szitu, de ha a TW-s HUF számlámra akkor hazai utalásnak számít?"

Csak akkor utalnék Eurót vagy USD-t ha más országba abba a devizában kapnék pénzt.
És a Transferwise-al váltanám arra a devizára amire szükségem van.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#427) Dluinet válasza betyarr (#425) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rafi-nál vagyok, mert ki van fizetve a bankkártyám még egy időre (éves díj), meg ott még ingyen van a számlavezetésem.
De hamarosan váltanom kell, vagyis nem lesz ingyenes a számlám ha maradok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#428) szabo.csabi válasza KTU (#426) üzenetére


szabo.csabi
tag

"Magyarországi Raiffeisen számlára kell utalni Transferwise feltöltésnél.
Számlacsomagodnak megfelelő díjat fizetsz."

Ezzel csak arra akartam rákéredzkedni, hogy ez azt jelenti, hogy a TW mindig forrás számla szerinti célszámlát adja meg nekem amire utalnom kell (tehát pl. K&H forrás esetén K&H célszámla, Raiffaisen forrás esetén Raiffaisen célszámla, stb.) azaz minden hazai banknál van egy TW gyűjtőszámla?

"Szerintem a CIB-nél a néni azt se tudta mit kérdezel.
Csak ismételni tudom :U :
Magyarországi Raiffeisen számlára kell utalni Transferwise feltöltésnél.
Számlacsomagodnak megfelelő díjat fizetsz."

Próbáltam neki elmondani de szerintem nem tudta / nem értette miről van szó ... :-)

Amúgy épp azért akarok Raiffeisen-ről váltani CIB ECO-ra mert utóbbinál elvileg ingyenes a bankközi utalás míg a Raiffeisennél több száz HUF utalásonként.

"Csak akkor utalnék Eurót vagy USD-t ha más országba abba a devizában kapnék pénzt.
És a Transferwise-al váltanám arra a devizára amire szükségem van."

Így gondoltam én is, illetve hogy TW-re utalok HUF-ot és majd TW-n belül váltok amennyi kell.

(#429) szabo.csabi válasza betyarr (#425) üzenetére


szabo.csabi
tag

Elvileg 2019.12.31-ig ingyenes és 20 eFt-ig. Afelett gondolom van tranzakciós adó. Legalábbis az aktuális kondíciós lista szerint.

(#430) TigerDzsó válasza szabo.csabi (#428) üzenetére


TigerDzsó
tag

Ezzel csak arra akartam rákéredzkedni, hogy ez azt jelenti, hogy a TW mindig forrás számla szerinti célszámlát adja meg nekem amire utalnom kell (tehát pl. K&H forrás esetén K&H célszámla, Raiffaisen forrás esetén Raiffaisen célszámla, stb.) azaz minden hazai banknál van egy TW gyűjtőszámla?

Tudtommal nem, a TW-nek csak egy Raiffaisen számlája van.

(#431) Dluinet válasza TigerDzsó (#430) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak Raiffaisen számlája van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#432) szabo.csabi válasza Dluinet (#431) üzenetére


szabo.csabi
tag

Rendben, tehát ha jól értem az utalásos feltöltés sima országon belüli bankközi tranzakciónak minősül (és annak költsége bankfüggő, azaz lehet 0 Ft is ha olyan számlacsomagom van de lehet több száz vagy akár több ezer forint is)?

(#433) Dluinet válasza szabo.csabi (#432) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tranzakciós díj + a bank kondíciója, ami általánosan 0-350Ft körül van, attól függően hogy online vagy bankfiókban indítod (erősen számlacsomag függő)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#435) gabo91


gabo91
aktív tag

sziasztok,

Izraelben használta már valaki TW kártyát? Mi a tapasztalat?

(#436) fravik válasza gabo91 (#435) üzenetére


fravik
tag

Szia! Használtam, kb. 1 hete. Minden tranzakció sikeres volt, de az alkalmazásban csak később jelentek meg, valamelyik majdnem egy héttel... fura, csak a félreértések végett érdemes figyelni rá, nehogy azt hidd, hogy nem volt sikeres a tranzakció. :)
Arra számíts, hogy a mágnescsíkot fogják használni (legyen engedélyezve) mindenhol és elviszik a kártyát a szemed elől lehúzni. Tartsd sékelben a pénzt, akkor nem fog váltani ;)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#437) Dluinet


Dluinet
nagyúr

20 ezer forint alatti átutalások esetében a fizetendő 0,3 százalékos tranzakciós illetéket nem kell megfizetni.
Aki TW-t tölt és ingyenes a belföldi átutalás, annak érdemes 20000 forintonként töltenie.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#438) gabo91 válasza fravik (#436) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszi az infót,
sajnos nem én fogom használni :U :( öcsém fogja
az életben nem hallottam még olyant, de nyílván ahány ország annyi szokás...
problémázhatnak hogy ővé e a kártya?

(#439) fravik válasza gabo91 (#438) üzenetére


fravik
tag

Nem nézik a rá írt nevet, de többen megjegyezték, hogy milyen szép színe van :D
Viszont most jutott eszembe, néhol kérik, hogy írd alá, nem nagyon nézik meg, hogy mit firkálsz rá, de írja alá azt a nevet, ami rajta van a kártyán ;)

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#440) Dluinet válasza gabo91 (#438) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én az asszony kártyáját használtam, és aláírtam az asszony nevét.
Külföldön azt sem tudják melyik magyar keresztnév női vagy férfi.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#441) szabi__memo válasza Dluinet (#437) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akinek ingyenes annak 20 felett is az

(#442) Dluinet válasza szabi__memo (#441) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nálam az utalás ingyenes, de az adót (tranzakciós illetéket) meg kell fizetni, így adóztatják a bankokat, hogy ne az emberek fizessék meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#443) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A kormány ugyan csökkentette a tranzakciós illetéket, a bankok egy része ezt teljesen benyelte

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#444) milu


milu
aktív tag

Az a kérdésem, hogy munkáltató által adott bért lehet-e utalni közvetlenül a TW-ra vagy először egy saját magyar bankszámlára és onnan a TW-ra lehet utalni?

(#445) KTU válasza milu (#444) üzenetére


KTU
addikt

Beazonosítás végett kérnek saját néven lévő bankszámlát.
Az egyenlegfeltöltésnél is ue. a helyzet.
És ez később is előfordulhat [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#446) Laox válasza milu (#444) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem, csak saját számláról tudsz tölteni, ami a te neveden van.

(#447) tsilver


tsilver
aktív tag

nem TW appban lehet módosítani valahol a online vásárlás hozzáférést / limiteket?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#448) nutfile válasza tsilver (#447) üzenetére


nutfile
aktív tag

de :DD

szerk.:
na jó leírom: Fiók - legfelül mutatja a kártyát, mellett jobb oldalt Kezelés - Költési limitek

[ Szerkesztve ]

(#449) vnorbi válasza nutfile (#448) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A limitek mérése egyébként jól működik most? Csak mert nálam furcsa számok vannak az ATM-nél. December végén volt pénzfelvételem, amivel csökkent a 30 napos teljes keretem, de a 30 napos ingyenes keret továbbra is a 200 fontot mutatja.

(#450) nutfile válasza vnorbi (#449) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem tudom, csak revolut töltésre használtam, amíg nem volt curve kártyám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.