Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) V/ válasza KTU (#650) üzenetére


V/
titán

Mondj ellenpéldát.
Itt forint egyenleg van nem forintos bankszámla.
Bankszámla = bankban lévő számla amely forintban van vezetve és 3*8 számból áll vagy a HU-val kezdődő IBAN formátum

[ Szerkesztve ]

(#652) roger.smith válasza V/ (#649) üzenetére


roger.smith
csendes tag

erre gondoltam en is es jo is lenne de itt ki van emelve az utalasi adatok alatt hogy csak sajat bankszamlarol fogadnak el utalast :(

(#653) Oliverda válasza roger.smith (#645) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem létezik ilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#654) V/ válasza roger.smith (#652) üzenetére


V/
titán

Oké, akkor rossz ötlet volt.

[ Szerkesztve ]

(#655) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! A rendelt kártya sima vagy ajánlott levélként érkezik?

(#656) Dluinet válasza feketedini (#655) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem emlékszem, hogy aláírós lett volna

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#657) mekkGyver válasza feketedini (#655) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Sima borítékban. Úgyis csak te tudod aktiválni.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#658) Dello79 válasza roger.smith (#652) üzenetére


Dello79
aktív tag

Dehogyis, mi az hogy csak saját bankszámláról fogadnak el utalást ez nem így van.. az egyenleged a Raiffeisen-nél vezetett magyar számlaszámra utalással tudod feltöltnei amiben meg kell adni az egyedi Transferwise -azonosítód.. a közlemény mezőbe...

Magyarul.. ha kis Pistának azt modod hogy figyi utalj már nekem X Ft -ot akkor megadod neki a Közös.. Magyar.. Transferwise -os Reiffeisen-es számlaszámot és megmondod neki, hogy a közleménybe írja a te azonosítód.. így már nálad is a pénz.. és kis Pistának se került plusz összegbe.. ennyi..

(#659) vnorbi válasza Dello79 (#658) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Próbáltad már? Tényleg működik? Mert elég határozottan tiltják:

"the money has to come from a bank account that matches the name on your borderless account"

[link]

Amúgy ez alapján elég a névegyezőség, például a Kovács Istvánok fizetgethetnek be egymás számláira, azt elvileg elfogadják. Bár szerintem még így sem lehet vaktában utalni, előbb jelezni kell a TW felé az erre biztosított felületen, hogy mekkora összeg fog érkezni.

[ Szerkesztve ]

(#660) balhmm


balhmm
tag

Romániában próbált már felvenni Transferwise kártyával lej-t? Működhet? Költség? Van ajánlott bank?:)

(#661) playa22


playa22
újonc

Sziasztok!

Nemrég rendeltem Transferwise kártyát. Sajnos hitelkártyával fizettem a minimális 6000 HUF-ot, és azt nem nagyon reklámozzák sehol, hogy ez kérem szépen POS készpénz felvétel :( Na mind1, így jártam.

Jól értelmezem, hogy 200 GBP ingyenes ATM-ből történő készpénzfelvétel alatt 70000 HUF értendő. (Tudom, hogy több, mint 74000 HUF-ot ér 200 GBP, csak a biztos ingyenesség miatt írtam kevesebbet.) Vagy csak GBP pénznemben ingyenes a felvétel?

Egyéb ingyenes éves díjú kártya is elérhető, ahol van valamekkora ingyenes ATM készpénz felvétel (pl: Curve nekem nem egyértelmű)?

Köszönöm!

(#662) V/ válasza playa22 (#661) üzenetére


V/
titán

30 naponként 200 GBP-vel vagy 250 USD-vel egyenértékű összeget ingyenesen vehetsz fel, bármilyen pénznemben.
Mielőtt vennél fel nézd meg az aktuális árfolyamukat és azzal számolj.
Kártyádtól is függ hogy mi lesz a 6000 Ft-os egyenleg feltöltés módja, nálam Erste Visa normál kártya és vásárlás volt.

[ Szerkesztve ]

(#663) playa22 válasza V/ (#662) üzenetére


playa22
újonc

Erste Max Visa hitelkártya volt. De ezek után inkább utalni fogok. Szerencsére az Erste Kolléga Extrával az ingyenes.

(#664) V/ válasza playa22 (#663) üzenetére


V/
titán

Az akkor nem fog +pénzbe kerülni ha csak 19999 Ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#665) balhmm válasza playa22 (#661) üzenetére


balhmm
tag

Nekem is kp felvetelnek vette, de csak kamatot szamolt fel ra. Fizesd vissza a teljes keretet és akkor csak pár forint a kamat. Más költséged nem lesz.

(#666) playa22 válasza V/ (#664) üzenetére


playa22
újonc

Kolléga extrában ingyen van az utalás, ha netbankban vagy mobilbankban indítom:

[ Szerkesztve ]

(#667) V/ válasza playa22 (#666) üzenetére


V/
titán

Az jó, ha tényleg nem vonják a 20 k feletti tranzakciós illetéket, sajnos velem nem ilyen nagylelkű az Erste.

(#668) kammler


kammler
senior tag

Heló!

Aztán ugyan ha én lefényképezem szépen a személyim pl. meg a pofácskám esetleg ha kérik, azok mennyire lesznek náluk biztonságban? Valaki megnézi ott náluk, hozzáfér. Anno a paypalnál nem kellett, akkor még nem volt ez a roppant szigorú pénzmosási törvény. Csodálom, hogy ők még nem álltak neki ezen adatok gyűjtésének. Egy paypalnál is elég komoly informatikai háttér lehet, de sok balhé volt már ott is. Bankkártya adatok szivárogtak ki(az nekem ott virtuális, nem lenne tragédia). Ha azokat ellopják, akkor ellophatnak más adatokat is. Főleg hogy ez a transferwise meg társai még csak most terjeszkednek. Tuti célponttá válnak. Mert ha egy OTP kéri személyesen az igazolványom, ha le is másolják, azt legalább tudom, hogy fix, hogy náluk vagyok. Itt meg van egy app. aztán megy ahova megy az adat.

[ Szerkesztve ]

(#669) V/ válasza kammler (#668) üzenetére


V/
titán

Ugyanannyira mint az OTP-nél. A PP-nél is kell, mert csak akkor lesz a fiók "hitelesített".
8 éve működő cég, 4 millió felhasználóval, havi 4 miiliárd $-nyi pénzmozgással. Gondolom költenek a védelmükre is.

(#670) Flinter válasza balhmm (#660) üzenetére


Flinter
tag

Romániában működött, több banknál. Helyi ATM díjat nem tapasztaltam. Ettől még egyes bankoknál lehet.
Szerbia, Montenegro, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország, Olaszország kb. ugyanez.
Albániában 1./ kevés a Mastercard kártyát elfogadó ATM, a VISA jóval több. 2. /A bankok/ATM-ek döntő többsége külön extra kp felvételi díjat kér. Ki többet, ki kevesebbet. 2 bank ATM-jénél tudtam ingyenesen, Mastercarddal kp-t felvenni. Nevükre hirtelen nem emlékszem.
Boszniában 2 banknál póbáltam, mindkettő ATM extra kp. felvételi díjat kért volna.

(#671) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ha a ref linkemen keresztül meghívtam valakit, aki teljesítette a 60+ ezres utalást, akkor kéne látnom valamit az appban? Se email, se notif nem jött a dologról. Vagy mennyi az átfutási idő?

(#672) Dello79 válasza stickermajom (#671) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nem tudom nekem 2-3 nap szokott lenni. De azért én okosan használnám ezeket a dolgokat. Mert mivel nem látnak rá a külföldi számlaszámokra pont ettől lesz érdekes valaki..

Pl. ha valaki bérel széfet :) azt is jelentik.. attól függetlenül tarthat benne kiskacsát is meg nagykacsát is :D

(#673) balhmm válasza Flinter (#670) üzenetére


balhmm
tag

Ilyenkor amúgy előre kiírja az atm, hogy ennek költsége lesz?

(#674) fravik válasza balhmm (#673) üzenetére


fravik
tag

Én olyan esetben, amikor volt valami költsége az ATM kp felvételnek (függetlenül attól, hogy milyen pénznemben van a kártya vagy kellett-e váltani), arról mindig egy megerősítő képernyőn tájékoztatott előre és nem voltam köteles elfogadni.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#675) Flinter válasza fravik (#674) üzenetére


Flinter
tag

Én is ezt tapasztaltam. Az extrtra kp felvételi díjat mindig kiírta előre az ATM, aztán dönthettél, hogy neked ez ok-e vagy sem?

(#676) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Napidíjat fogok EUR-ban határtalan számlára kapni. Ha kérem hozzá a bankkártyát is, hogy kp.-t vehessek fel vele, ismer valaki Budapesten és/vagy Heves megyében eurót kiadó automatát? Léteznek ilyenek egyáltalán Magyarországon?

gyulaszu

(#677) Dluinet válasza gyulaszu (#676) üzenetére


Dluinet
nagyúr

otp-nek van
https://www.otpbank.hu/portal/mobile/ATMFiok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#678) V/ válasza gyulaszu (#676) üzenetére


V/
titán

Forintra konvertálva is kiveheted és vannak €-os automaták is.
Google euro automata budapest

De itt is kereshetsz

(#679) gyulaszu válasza Dluinet (#677) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm. Megnézem.
Neked adott ki találatot Bp-re vagy Egerre?

V/: neked is kösz EUR-t szeretnék felvenni...

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#680) Dluinet válasza V/ (#678) üzenetére


Dluinet
nagyúr

abba benne van az Eronet ATM-ek, amit nagyon messze kell kerülni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#681) V/ válasza Dluinet (#680) üzenetére


V/
titán

Miért? Az amelyik automatájukra az van ráírva hogy €-t is lehet felvenni az nem igaz? Ha pénzbe kerül akkor meg az OTP-hez viszonyítva mennyivel drágább?
Én ezt olvastam:
Van plusz költsége a készpénzfelvételnek?
Hazai kibocsátású (forint alapú) bankkártyával mind a forint, mind az euro készpénzfelvétel az első 2 alkalommal, maximum havi 150.000 Ft-ig ingyenes az Euronet ATM-ekből, az adott hónap első 2 tranzakcióját (ill a 150.000 Ft limit alatti tranzakciókat) a cég semmilyen plusz költséggel nem terheli.

A TW-en €-ban lévő pénzt szerintem költségek nélkül lehet felvenni náluk, a megfelelő limitig, a kb. 228 €-ig. De lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#682) Dluinet válasza V/ (#681) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én is idézek:
"Úgy látom 13 éves az előző poszt, de az EURONET változatlan :)))) .

A mai napon szükségem volt 200 EUR-ra. A győri TESCO-nál van is EUR ATM, gondoltam ott veszek fel, mivel a bankom (angol bank) engedélyez havi 200 EUR-t ingyenesen felvenni bármilyen ATM-ből.
A kártyámhoz tartozó számla az Egyesült Királyságban van vezetve, de EUR-számla nem font.

Fel is vettem 200 EUR-t az ATM-ből és jött a meglepetés a bankból, a terhelés 197.96 GBP volt !!!
Az EURONET-nél kb. 1 árfolyamon számolják a GBP-t (360 Ft) és az EUR-t (317 Ft) !!!!!!!

Ez az egy kp. felvétel kb. 9000 Ft-omba került.

A 200 EUR így forintban olyan 72000 Ft-ra jön ki.

Drága tanulópénz volt az tény !"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#683) V/ válasza Dluinet (#682) üzenetére


V/
titán

Aki kérdezte az €-ot akar felvenni az €-os számlájáról, ott szerinted milyen konverzió fog történni?
Amit idéztél az nem Transferwise és nincs róla szó hogy az adott bank milyen költséget számolt fel, hiszen ők konvertáltak fontról €-ra (vagy fordítva) nem az Euronet. Ha a kártya font alapú, vagy angol bank akkor fonttal számolhatnak.
Meg mi köze a forint árfolyamhoz ennek? Font -> € konverzió volt, annak a keresztárfolyama számít, hiszen az angol bank sem forinttal kalkulál.
Pont azért van TW kártyám hogy a forintot kihagyjam.

Meg tényleg egy 13 évvel ezelőtti dolgot idéztél? :W

[ Szerkesztve ]

(#684) gyulaszu válasza V/ (#683) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.
Ha megjön a kártya, akkor kipróbálom és beszámolok :R
És az otp-nél is utánajárok...

gyulaszu

(#685) Dluinet válasza V/ (#683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem próbáld ki az euronet atm-et

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#686) Dluinet válasza V/ (#683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ma a TW kártyámmal megpróbáltam eurót felvenni Euronet automatából, de félbeszakítottam a műveletet, mivel mindenáron GBP-t akart volna beterhelni (a Revolut kártya is névleg GBP-s, meg a TW is). Ráadásul ha jól láttam valami extrém pocsék árfolyamon akart váltani (de ez nem tuti).
LINK

Példa 2

Példa 3

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#687) V/ válasza Dluinet (#685) üzenetére


V/
titán

Azt gondoltam saját tapasztalatot írsz. Egyenlőre csak $ és font van elérhető nekem, én kísérletezzek hogy az állításodat megerősítsem?

(#688) Dluinet válasza V/ (#687) üzenetére


Dluinet
nagyúr

euronet nem bank, úgy vált ahogy akar

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#689) V/ válasza Dluinet (#688) üzenetére


V/
titán

Az Isten áldjon már meg meg a azokat is akiket idézel honnan szedik a forint hasonlítgatást? €-om van azt akarok felvenni, minek kavarjuk az egyébként is állandóan gyenge forintot ide? Nem használ az Eutronet forintot ilyenkor, mennyi az Euronet forint árfolyama ha már valaki azzal hasonlítgat?
Majd megnézem. Az Euronetet és az OTP-t is, úgyis útba esnek holnap. Ma 100 € az 87,73 GPB lenne, majd ehhez viszonyítom.

[ Szerkesztve ]

(#690) gyulaszu válasza Dluinet (#685) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Felesleges ezen vitatkoznotok, már írtam, hogy ki fogom próbálni.
Az én felállasomban német eur számlát kértem a tw-hez. Legtöbbször lesz alkalmam Ausztriában vagy Németországban pénzt felvenni, de most lesz pár hónap, amikor nem jutok el arrafelé.

gyulaszu

(#691) V/ válasza gyulaszu (#690) üzenetére


V/
titán

Nem különösebb vita, felmerült a téma, kíváncsi vagyok rá én is. Holnap tényleg megnézem és akkor neked is egyértelműbb lesz hogy melyiknél éri meg. Persze én nem forintozok.

[ Szerkesztve ]

(#692) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, magyarországi banknál van forint és devizaszámlám, utóbbin lévő összeget váltanám át forintra.
A TW felkínálja lehetőségnek a bank debit (ACH-t), illetve a wired és international wired módokat.
Az elsőnél totál nem értem, hogy működik, illetve azt sem, hogy működik-e egyáltalán Magyarországon, utóbbinál egy San Francisco-i fiókba kellene utalni az összeget, ez szerinte 5,34 dollár, és nincs további költségem a bankomnál.

Ennek így kell működnie, nem EU-n belüli vagy magyar fiókot kellene megadnia, ahova utalnom kellene?

(#693) Oliverda válasza V/ (#689) üzenetére


Oliverda
félisten

Te kipróbáltad már, vagy csak vakon ajánlgatod ennyire nagy mellénnyel?

Amennyiben kipróbáltad volna, akkor lehet tudnád, hogy fel sem ajánlja az eurós felvétet, ha egy eurós kártyát teszel bele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#694) V/ válasza Oliverda (#693) üzenetére


V/
titán

Transferwise kártyával € felvétel volt a téma. Nem ez: fel sem ajánlja az eurós felvétet, ha egy eurós kártyát teszel bele.
Ez volt az eredeti hsz:
Napidíjat fogok EUR-ban határtalan számlára kapni. Ha kérem hozzá a bankkártyát is, hogy kp.-t vehessek fel vele, ismer valaki Budapesten és/vagy Heves megyében eurót kiadó automatát? Léteznek ilyenek egyáltalán Magyarországon?

Nem ajánlgatás volt.
Írtam hogy ma tesztelem hogy milyen költsége van ha Euronet vagy OTP Euros ATM-ből veszünk fel pénzt.
Szeged Széchenyi téri €-os ATM, (Minimum 10 € vehető fel ennél az automatánál.
) ami €-t beírva azt adja a TW kártyán keresztül, a könyvelésben az €-os egyenlegről csak a felvett összeg hiányzik, tehát nincs költsége.
Az OTP-t javaslom ha a TW-en lévő € kp felvételére.
Szeged Tisza Lajos krt--i Euronet automata.
Választható hogy € vagy forint kell. És mivel € is van benne és vagy 20 féle kártya használható (rajta az emblémák), miért kategorizálná azzal hogy €-os vagy nem €-os a kártya?
Szóval igazad van, nem ajánlja fel, nekem kellett választani. De ugye az lényegtelen, mert választható.

Lényeg az hogy nem javaslom, mivel költségnek számítható felárral adja az €-ot, ha TW kártyát használok, ami 6,5 €-nyi + összeg mondjuk ha 50 €-ra lenne szükség. A Transferwise az nem számol itt sem költséget.
És itt ez a legkisebb kivehető pénzösszeg (50).

A lényeg az összehasonlítás volt, nem az hogy mindenki Euronet ATM-ből vegyen fel pénzt, de megtehető, csak éppen nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#695) zagloba


zagloba
aktív tag

Sziasztok új vagyok! Jól gondolom ,h a pénztálcámnak az a legjobb megoldás EUR-ra szerteenni: Ha forintot feltöltök a TW kártyámra ott átváltom EUR-ra majd elballagok valamelyik OTP-s EUR-s ATM-hez és 30 naponta 200 EUR-ot feltudok venni egyéb költségek nélkül?

(#696) V/ válasza zagloba (#695) üzenetére


V/
titán

Elméletben igen, bár nem €-ban 200 és nem a kártyára, hanem a forint egyenlegre.
30 naponként 200 GBP-vel vagy 250 USD-vel egyenértékű összeget ingyenesen vehetsz fel, bármilyen pénznemben. A napi árfolyamtól függően úgy 228 €.
De most 328,30 Forintodért kapsz itt 1 €-ot. A pénzváltók a környékemen meg 327,9 Ft - 328,5 Ft közt adják.
Budapesten meg már kapsz 325,43 Ft - 325,49 Ft-ért is

[ Szerkesztve ]

(#697) zagloba válasza V/ (#696) üzenetére


zagloba
aktív tag

Köszi! Megnézem a "vidéki" pénzváltókat! Nálunk csak a tecskós van! Az OTP meg 338 környékén válna meg az EUR-tól!

(#698) V/ válasza zagloba (#697) üzenetére


V/
titán

A banki árfolyamnál legtöbbször jobb a TW árfolyam, csak a pénzváltóknál fogható ki jobb.

(#699) kovisoft


kovisoft
őstag

A 200 GBP-vel egyenértékű ingyenes készpénzfelvétel elosztható több alkalomra, vagy ha több részletben veszem fel, akkor csak az első lesz ingyenes?

(#700) V/ válasza kovisoft (#699) üzenetére


V/
titán

30 napon belül 200-ig ingyenes. Én eddig azt vetem észre hogy a harmadik felvétel is ingyenes volt amíg a 200 alatti az eddigi felvett pénz.
A magyar leírásuk nem utal a first, első felvételre:
Vegyél fel készpénzt ingyenesen 250 USD/200 GBP értékig
30 naponként 200 GBP-vel vagy 250 USD-vel egyenértékű összeget ingyenesen vehetsz fel, bármilyen pénznemben. Ha ezt a felső határt túlléped, a pénzfelvételkor egy 2%-os díjat számolunk fel. Az alkalmazásban bármikor megnézheted, hol tartasz éppen, a limithez képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.