Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Valaki rendelt már az új Visa kártyából?

(#3352) István89 válasza K Norbi (#3351) üzenetére


István89
tag

(#3353) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
A kártyás fizetési limitet lehet valahogy magasabbra állítani?
Augusztusban egy kb 3000 Eur összeget szeretnék majd kártyával egyösszegben kifizetni, viszont jelenleg a mágnescsíkos limit max napi 1200 Eur, az érintésmentes pedig 1000 Eur.
Most mondjuk nincs is a fenti összeg a számlán, esetleg a rajta levő pénz növekedésével a limit is megnő? :F

(#3354) Oliverda válasza Peetey91 (#3353) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az appban 10 000-ig lehet felemelni a chip+pint és az online-t egyaránt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3355) K Norbi válasza Peetey91 (#3353) üzenetére


K Norbi
addikt

Én egyéni limitet hiányolok!
Hiába ott a virtuális kártya, amit kilehet adni bárhol.
Ha a limit meg az egekben.
Vagy ha nincs egyéni limit, lennének megadva tételek. :K

Revolut sokkal faszább ilyen szempontból.
Ott külön mind a 4 kártyámon más más limit van beállítva.
Nekem lophatják el a pay pal jelszót.
Vagy nagyon bizonytalan oldalon is merek vásárolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3356) Rick4 válasza K Norbi (#3355) üzenetére


Rick4
félisten

És akkor az egész Wise csapat rosszul látja, és másképp kellene csinálniuk? :D A limit a régi megoldás, van annál sokkal újabb- jobb is.
Vásárolsz a virtuális kártyával, majd a következő pillanatban deaktiválod, onnan nem lehet vele semit se kezdeni, hiába tudja bárki bármiféle adatát. Tudnak róla vásárolni? Nem! A következő alkalommal, pl napokkal később megint vásárolni szeretnél, egy pöttyintéssel aktiválod a kártyát, vásárolsz, majd ismét deaktiválod, a két aktív időszak alatt a kártyaadatok hasznlhatatlanok.
Ha magad akarod szivatni, limitet állítasz be, ami majd kimegy a fejedből, mások azért addig simán ki- be kapcsolgatják a kártyájukat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3357) K Norbi válasza Rick4 (#3356) üzenetére


K Norbi
addikt

És akkor az egész Wise csapat rosszul látja, és másképp kellene csinálniuk?
Nagyon profik, a revoluttól sokat kell még tanulniuk. ;]

Mások azért addig simán ki- be kapcsolgatják a kártyájukat.
Inkább ez a szívatás :DDD

A következő alkalommal, pl napokkal később megint vásárolni szeretnél, egy pöttyintéssel aktiválod a kártyát, vásárolsz, majd ismét deaktiválod
Ez jó buli,
Valószínűleg minden nap 10-15x így fogok tenni. Nem semmi
;] Így tolod?

[ Szerkesztve ]

(#3358) tomp válasza K Norbi (#3357) üzenetére


tomp
félisten

Virtuális kártyával napi 10-15x fizetsz a neten? Annak mi az értelme?
Személyes fizetésre ott a fizikai kártya akár GPay/Apple Pay-ben is...

A revoluttól inkább ne tanuljanak semmit...

(#3359) Rick4 válasza K Norbi (#3357) üzenetére


Rick4
félisten

Így tolom, ja, kb 4-5 millát vásárolok el havonta, ja, csak tegnap volt 1.2M. Nálam működik, cserébe nem tüntetik el a pénzem, mint a revolut tette sokakéval. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3360) sifarr válasza tomp (#3358) üzenetére


sifarr
senior tag

Ehhez a hsz-edhez kapcsolódva lenne hozzád kérdésem.
Sikerült a PIN-t módosítanod? Melyik bank ATM-jével csináltad? Utána a módosított PIN-t mutatja az applikáció?
Előre is köszönöm a választ. :R

(#3361) sajtos365


sajtos365
tag

Wise számlám HU65-el kezdődő IBANT adtam meg, ugye ez egy forint számla és azt írja csak forintot tud fogadni, akkor ez azt jelenti ha EUR utalnak nekem erre az IBAN-ra akkor nem érkezik meg vagy valami nagyobb költségem lesz?

(#3362) Oliverda válasza sajtos365 (#3361) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért utáltatnál rá eurót amikor ott van mellette dedikált eurós számla? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3363) sajtos365 válasza Oliverda (#3362) üzenetére


sajtos365
tag

A lényeg az lenne, hogy a HU65 IBAN-t adom meg valakinek akkor meg kell kérjem, hogy véletlenül se utaljon eurót rá mert nem kapom meg vagy nagy lesz a költségem vagy mi történik vagy csak simán konverzióval jóváírják.

(#3364) sajtos365 válasza sajtos365 (#3363) üzenetére


sajtos365
tag

Azt írja a Wise, hogy a HU IBAN-ja csak forintot tud fogadni, de akkor eurót konverzióval nem?

(#3365) tomp válasza sifarr (#3360) üzenetére


tomp
félisten

Igazából azóta nem próbáltam más ATM-nél de holnap megnézem!
Sőt azóta nem is használtam a kártyát ATM-nél. Helyette a Curve-öt használtam beállítva rá a Wise Visa-t.

(#3366) Oliverda válasza sajtos365 (#3364) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, sőt, nem is fog elindulni az utalás, ha nem belföldi (magyar) a forrásszámla. Eurós utaláshoz a belga eurós számlaszámot add meg.

Egyébként a Revolut ad univerzális (litván) számlát,
ami többféle devizát is képes fogadni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3367) sajtos365 válasza Oliverda (#3366) üzenetére


sajtos365
tag

Köszönöm.

(#3368) Rick4 válasza Oliverda (#3362) üzenetére


Rick4
félisten

Az eurós számlaszám belga, de minden eu-s országból mehet rá utalás? Tehát egy szlovén is belgiumba utal? Az gyanítom neki se lesz olcsó. Nem egyszerűbb a másik félnek is egy wise fiókot csinálni, és akkor cégen belül, de országhatárokon átívelő módon utal pikkpakk?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3369) Oliverda válasza Rick4 (#3368) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs különbség. Az eurozónán belül annyiba kerül egy utalás, mintha belföldre menne. EU-s rendelet
szabályozza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3370) Rick4 válasza Oliverda (#3369) üzenetére


Rick4
félisten

Na várj, ez igaz a wise-ra, de igaz egy itthoni bankra, pl mkb-re, erstére is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3371) Oliverda válasza Rick4 (#3370) üzenetére


Oliverda
félisten

Magyarország az eurózónához tartozik? Szerintem nem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3372) Rick4 válasza Oliverda (#3371) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, nekem nem a pézügyi, hanem a földrajzi euró(pai)zóna jött le, mmert hogy ugye azt hívjuk eurózónának: [link] ,amire te gondltl, maz az euróövezet.... :D Szóval emiatt a mobiltelefonokkal kapcolatos európai roaming mintájára asszociáltam, de akor ez kissé utópisztikus lett. :D
Így már érthető, bár néhány dolog akkor marad a régiben, mint pl az erste egy 20 ezer forintos lengyel zloty-s utalásra 6 ezrest számolt volna fel.

Azért érdekes, hogy a mobilszolgáltatók meg tudják egymás között oldani az elszámolást, (mitán az eu kötelezte őket erre) holott egy átlag mobilszámla 5-20 ezer között megáll, de banki fronton nem tudja az eu lerendezni, hogy némi marzs elég legyen a bankoknak egy nemzetközi utalásra, holott egy tranzakció bármikor lehet több, sőt, nagyságrenddel több, mint egy havi mobilszámla...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3373) viharhozo


viharhozo
addikt

A fentebb emlegetett Visa-kartya mindenkinek elerheto vagy kotik vmihez, h ilyet adjanak?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#3374) Oliverda válasza Rick4 (#3372) üzenetére


Oliverda
félisten

Amit linkeltél az kapásból cáfolja amit leírtál:

“Az eurózóna vagy euróövezet azon országok együttese az Európai Unión belül, ahol az euró a hivatalos pénznem.”

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3375) Oliverda válasza viharhozo (#3373) üzenetére


Oliverda
félisten

Ügyfélellenőrzéshez kötik, vagyis a szokásos igazolvány+szelfi+egyszeri pénzfeltöltéshez, illetve van egy egyszeri 2000 forint körüli díja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3376) ottalai válasza Oliverda (#3369) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Ez a szabályozás már nem csak az eurózónára, hanem az egész unióra, sőt EGT-re érvényes, beleértve Magyarországot is, euró átutalások tekintetében.

(#3377) Oliverda válasza ottalai (#3376) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, csak ezzel annyi a gond, hogy forintszámláról a konverzió miatt jelellenzően nem éri meg eurót utalni, a magyar bankoknál vezetett eurós számláknál pedig jellemzően drágább belföldre utalni, mint külföldre, amivel bár teljesítik az előírást, ettől még mindig marha sokat számolnak fel egy árva SEPA utalásért. Például a Raiffeisen eurós számlájánál 0,83 euróba került egy 25 eurós átutalás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3378) Rick4 válasza Oliverda (#3374) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis megerősítettelek, der azért támadsz. Köszi. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3379) ottalai válasza Oliverda (#3377) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Nyilván ebben igazad van, hogy a magyar bankok díjszabása magas. Nem kell használni őket, legalábbis erre nem. Csak a megjegyzésedet egészítettem ki, hogy az általad említett szabályozás már nem csak az euró zónára vonatkozik.

(#3380) Oliverda válasza Rick4 (#3378) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt írtad feljebb:

“Ja, nekem nem a pézügyi, hanem a földrajzi euró(pai)zóna jött le, mert hogy ugye azt hívjuk eurózónának: [link],amire te gondltl, maz az euróövezet....

Nem, azt nem hívjuk eurózónának, amit az általad beszúrt link is alátámaszt.

ottalai: Ha valaki készpénzben akar eurót bármilyen számlára tenni, akkor nem nagyon van más választása, legfeljebb valamelyik közelebb eső eurózónás országban lévő klasszikus banknál nyitni számlát, majd annál befizetni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3381) ottalai válasza Oliverda (#3380) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Megértettem. Köszönöm.

(#3382) milu


milu
aktív tag

Mivel nem olyan régen kezdtem el használni a Wise kártyát, ezért is kérdezem:
Van egy ma kifizetendő számlám és a kártyámon (kártyához tartozó számlán) van a kifizetéshez szükséges fedezet. Mi a tapasztalatotok, ki lehet fizetni egy számlát, aminek az összegét utalni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#3383) jbnd-007 válasza milu (#3382) üzenetére


jbnd-007
tag

Én fizetek rendszeres átutalással számlát is, meg a NAV-nak is járulékot. Utóbbit mondjuk még nem néztem meg, hogy meg is érkezett-e, de eddig még nem jött értem a fekete autó. :)

(#3384) milu válasza jbnd-007 (#3383) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a válaszodat!
Még annyi kérdésem van, az átutaláshoz tartozó "Közlemény" szövegét hova lehet beírni? (Pl. számla sorszámát, ügyfélazonosító...)
Ezt nem találtam, mert akinek küldöm, valami hivatkozás szükséges lehet!

[ Szerkesztve ]

(#3385) jbnd-007 válasza milu (#3384) üzenetére


jbnd-007
tag

Jó kérdés... az biztos, hogy valahol az utalás létrehozása közben be tudtam írni, mert mindkét utalásomnál kell közlemény az azonosításhoz. Webes felületről csináltam őket, az appot nem nagyon használtam még.

De utólag már nem írja ki sehol a beírt közleményt.

[ Szerkesztve ]

(#3386) milu válasza jbnd-007 (#3385) üzenetére


milu
aktív tag

Én is webes felületről csinálnám...nna mindegy, keresem az ügyfélszolgálatot...(ha meglesz, azért kérlek írd ide, ha én kapok választ az ügyfélszolgálattól, ide írom, hogy mások is tudják szükség esetén)

(#3387) jbnd-007 válasza milu (#3386) üzenetére


jbnd-007
tag

Csináltam egy új utalást, nekem ott van az utolsó oldal alján:

(#3388) milu válasza jbnd-007 (#3387) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm, ez így valóban egyszerű és köszönöm, hogy a megoldást megosztottad...
Most már nekem sem lesz gond, a javaslatod alapján!

(#3389) milu válasza jbnd-007 (#3387) üzenetére


milu
aktív tag

A javaslatod alapján csináltam és nekem is megtörtént az utalás, megtaláltam a megjegyzés rovatot, ahova be tudtam írni a tranzakcióhoz tartozó adatot! Köszönöm a leírásodat!

(#3390) jbnd-007 válasza milu (#3389) üzenetére


jbnd-007
tag

Nincs mit. Nekem is van kérdésem: horvát nyaraláshoz milyen előkészületeket érdemes tenni, ha kint akarok kártyával fizetni meg némi kunát felvenni automatából? Nyissak kuna egyenleget és váltsak előre?

(#3391) zsola400 válasza jbnd-007 (#3390) üzenetére


zsola400
aktív tag

Szerintem erre jobb a Revolut, "utazós kártya" ként is hirdetik.

(#3392) kuksa90 válasza jbnd-007 (#3390) üzenetére


kuksa90
őstag

+1 a Revora. Külön kuna, euró és forintzseb. Tavaly minden hibátlanul működött. Kivétel az autópálya, de az user error volt - le volt tiltva a lehúzásos fizetés.

szerk: a kunafelvételt gondold meg, és nagyon figyelj a költségre. Iszonyatos kpfelvételt számol némelyik automata (1000 kunára 830 kunát akart levenni...)

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#3393) jbnd-007 válasza kuksa90 (#3392) üzenetére


jbnd-007
tag

A 200 eurós ingyenes készpénzfelvételi limit külföldön nem érvényes? Nem akarok sok kp-t, csak ilyen fagyipénz, parkolási díj, stb... De ha nem megy, akkor válthatok itthon is a szokásos rossz árfolyamon pénzváltóban.

Revót nem szeretnék igazán, túl nagy a forgalom abban a fórumban, az a benyomásom, hogy túl sok a gond vele. A Wise fórum csendes, senki se panaszkodik. :)

(#3394) Oliverda válasza jbnd-007 (#3393) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig azzal is előfordulnak problémák, csak épp jóval kevesebben használják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3395) kuksa90 válasza jbnd-007 (#3393) üzenetére


kuksa90
őstag

Na ezt nem tudom, nem használom készpénzfelvételre. Igazából azt sem tudom, hogy miért nem a wise-t használom külföldön - talán az időtényező az oka: előbb volt Revo, mint Wise. A revo bevált, amíg nincs gondom vele (csont nálkül fizeti az 1-2 e eurós számlát), addig marad. Itthonra meg ott a Wise... :DD

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#3396) jbnd-007 válasza kuksa90 (#3395) üzenetére


jbnd-007
tag

A tájékoztatóban én nem látok semmi korlátozást ezzel kapcsolatban.

https://wise.com/hu/help/articles/2935769/mennyibe-kerul-a-keszpenzfelvetel

[ Szerkesztve ]

(#3397) Oliverda válasza kuksa90 (#3395) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolut havi 350 000 forintig jutalékmentesen vált devizát, a Wise nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3398) kuksa90 válasza Oliverda (#3397) üzenetére


kuksa90
őstag

Köszi, akkor ezért szoktam rá a Revora valutában, a Wise meg maradt forint.. :R

jbnd-007: nem a Wise nyúl le, hanem az automata üzemeltetője...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#3399) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Nah skacok így se jártam még egyik alternatív kártyámmal sem. Tegnap tankoltam a Wise kártyámmal kint Svájcban. Természetesen volt elég fedezet CHF, EUR és Forint is. Megtankolok, ki is fizetem és nézem az appban, zárolta az összes deviza egyenlegem és 0 lett minden. Pár perc múlva jön az értesítés, h mennyiért tankoltam CHF-ben és nézem az appot, ott meg átváltott mindent és a Forint egyenlegem terhére volt a tankolás átváltva CHF-re.
Elsőnek ugye az összes EUR és Ft egyenlege átváltotta CHF-be és írta, h az összes összevont összeget elköltöttem a benzinkúton aztán korrigált, de nem a helyi fizetőeszközből levonva (pedig bőven volt CHF az egyenlegemen).
Most írjak a supportnak ezzel kapcsolatban?
Bár azt sem értem, miért terhelte be a tankolásom mindhárom valutának az össz-összegére.

(#3400) UberMutant válasza HoppMaster (#3399) üzenetére


UberMutant
őstag

egyértelmű support. először oda kellett volna fordulnod , nem ide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.