Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) kraftxld válasza UberMutant (#3749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De minek kovertálgassa revolut-al?
TW-ről tovább lehet utalni magyar számlára, és a TW megcsinálja a konverziót, vagy simán elkölteni a kapott TW kártyával és akkor az adott napi árfolyamon konvertálgat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3752) viktorhu válasza paatrick (#3746) üzenetére


viktorhu
veterán

A Revoluton is csak a forintos számla gyűjtő, a nemzetközi utalásokra egyedi ibant kapsz. De akkor is a wise-zal jobban jársz az amerikai helyi számlaszám miatt.

(#3753) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3754) UberMutant válasza kraftxld (#3751) üzenetére


UberMutant
őstag

azért , mert a wise drágán csinál forintot a dollárjából.

(#3755) Oliverda válasza UberMutant (#3754) üzenetére


Oliverda
félisten

Mihez képest? A K&H-hoz viszonyítva pl. kifejezetten olcsón. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3756) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

K&H-s vagyok, ahol most szüntetik meg a Maestrot és adnak helyette Mastercardot. De szerintem ennek sokkal magasabb lesz az éves díja. Amúgy sem akarok évente 3k-t kifizetni ha elég máshol csak egyszer/élet. Ezért most határoztam el magam, hogy megpróbálok kilépni a klasszikus bankok világából és csak Wise és Revolut kombóval élni.

Pont most jött be a Visa kártya Wisenál?? :U :F Mastercardot már nem lehet kérni? Mert Revoluton is Visám van és jó lett volna egy Mastercard is.

A tervem, hogy a béremet Wise-ra kérem. Ottani kártyával töltögetem a Revolutot és onnan költök, ahogy eddig is tettem paypassal. Mondjuk ha Wise virtuális bankkártyájával tudok tölteni ingyen Revolutra, akkor lehet nem is rendelek bankkártyát egyáltalán :P Az lenne csak a menő :P

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3757) Oliverda válasza Lmh (#3756) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet tölteni a virtuálissal Revolutra, viszont legutóbb még nem adtak csak virtuálisat, mindenképpen kellett rendelni előbb fizikai kártyát.

A Wise már biztosan nem ad MasterCardot, a Revoluttól viszont lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3758) Lmh válasza Oliverda (#3757) üzenetére


Lmh
őstag

Vágom, hogy csak pénzes fizikai van. Nem gond, szívesen kifizetem. Csak még ezen sakkozom, hogy melyik szolgáltatótól legyen inkább fizikaim. Azért egyet lehet érdemes lenne....telefonnal is bármi történhet és akkor nincs Gpay... És itt európában lehet jobb lenne ha az a fizikai Mastercard lenne... de cáfoljatok meg ha tévedek, ebben nem vagyok biztos.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3759) Oliverda válasza Lmh (#3758) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem találkoztam még Európában olyan hellyel, ami a MasterCardot elfogadta, a Visát viszont nem. Olyannal már igen, ami egyiket sem, kizárólag a helyi Maestrót. Tapasztalataim szerint más konitenseken a Visa egy fokkal elfogadottabb, mint a MasteCard.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3760) Lmh


Lmh
őstag

Jogos. ha ennyire mimdegy akkor szerintem wiserol rendelem a fizikait.
Amugy multinál dolgozom, szokott nagy cégeknél gond lenni hogy Wisera utalják a bért?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3761) Oliverda válasza Lmh (#3760) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor lehet gond, ha külföldi számláról utalják a béreket. A belföldi bankokból át kell mennie a tranzakciónak. Meg kell nézni, hogy legutóbbi milyen számláról kaptad a fizetésedet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3762) Lmh válasza Oliverda (#3761) üzenetére


Lmh
őstag

hu81-gyel kezdődik, akkor gondolom, hogy magyar... :B

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3763) Caldera válasza Lmh (#3762) üzenetére


Caldera
aktív tag

Itt ellenőrizheted [link]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3764) Lmh válasza Caldera (#3763) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi, Commerzbank, budapesti cím. Akkor tuti menni fog az utalás?
Mert akkor rá sem kérdeznék a cégnél, hogy Wise-ra tudnak-e utalni, mert szerintem lehet rávágnák, hogy nem (pedig valójában igen). Így csak jelezném nekik, hogy változott a számlaszámom és arra kérem a fizut.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3765) Lmh


Lmh
őstag

Még valami. a számlaadatoknál a nevem "keresztnév vezetéknév" sorrendben van feltüntetve. tehát nem magyar sorrendben. ezt közöljem a munkaadómmal, vagy nem lesz ebből gond az utalásnál? :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3766) sifarr válasza Lmh (#3765) üzenetére


sifarr
senior tag

nem lesz ebből gond az utalásnál?
Nem.

(#3767) Lmh válasza sifarr (#3766) üzenetére


Lmh
őstag

:R :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3768) tsilver


tsilver
aktív tag

a lejárt a régi TW kártyám nem küld újat automatikusan a Wise? lesz ennek költsége?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3769) Oliverda válasza tsilver (#3768) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3770) spileraaa


spileraaa
senior tag

lehet balck friday akció úgy értem pl olcsóbban lehet megrendelni a kártyát vagy ilyesmire hiába várok?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#3771) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Miért váltott a Wise Visa kártyára?
Jól tudom az nem contactless?

(#3772) Oliverda válasza oil120 (#3771) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom, mert kedvezőbb volt számukra.

A kártyák 99,99%-a már contactless. A Wise sem kivétel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3773) oil120 válasza Oliverda (#3772) üzenetére


oil120
senior tag

Köszi, gondolom nincs hátrány belőle a felhasználás területén.

(#3774) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok kaptam még jó régen egy wise kártyát..Rendeltem postán, olyan féléve, de sosem használtam még, csak telefonnan pay fizetéssel. Próbáltam használni a kártyát pay el de el lett utasitva..gondolom aktiválni kell. Ezt hogyan kell a wise-nál?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3775) zsola400 válasza mályva (#3774) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ugyanúgy mint a többi kártyát, chip + pin fizetéssel.

(#3776) mályva válasza zsola400 (#3775) üzenetére


mályva
aktív tag

Először fizessek vele pinnel?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3777) xcvbxcvb válasza mályva (#3776) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Be kell rakni a terminálba,és úgy pinnel fizetni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#3778) moma


moma
őstag

Sziasztok. Valaki tudja, hogy min múlik az, hogy milyen országbeli és pénznemű lesz az alapszámla? A címen amit megad az ember, ahova kéri a kártyát? És címnek megadható olyan hely is, ahova nem lakik az ember? (külföldi országban szeretném majd használni főleg szóval olyat szeretnék, amit ott a legjobb. szóval az a kérdés igazából ezt hogy kell)

we all deserve a bit of luck.

(#3779) Oliverda válasza moma (#3778) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise-nál nincs alapszámla. Címnek az állandó lakcímet kell megadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3780) moma válasza Oliverda (#3779) üzenetére


moma
őstag

Akkor, hogy lesz ez a számlaszám, valahogy lazábban kacsolódik, most kicsit összezavarodtam.

we all deserve a bit of luck.

(#3781) Oliverda válasza moma (#3780) üzenetére


Oliverda
félisten

Olyat nyitsz a regisztráció után, amilyenre épp szükséged van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3782) moma válasza Oliverda (#3781) üzenetére


moma
őstag

Bocs, hogy rákérdezek még egyszer, csak elég fontos épp, hogy ne rontdam el. Szóval reggelek és utána akár lehet egy holland bankszámlám? Nem kell hozzá holland cím sem semmi?

we all deserve a bit of luck.

(#3783) kraftxld válasza moma (#3782) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Regisztrálsz, nyitsz egy EUR egyenleget, kérsz és kapsz hozzá egy EUR számlát amire lehet utalni.
A kártyát meg használod, és az EUR-t költöd :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3784) Oliverda válasza moma (#3782) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Az aktuális kínáltból választhatsz. Belga számlát kaphatsz az eurós tranzakciókhoz, ahogy feljebb írja a kolléga.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3785) Lmh


Lmh
őstag

még 1 hét és elvileg megjön az első fizum a wise számlámra. utána irány a bank és felmondom a folyószámlámat és nem lesz közöm hagyományos kereskedelmi bankhoz...nyami alig várom. :DD
Sokan vagytok így, akik így toljátok? ütköztetek problémába? Én úgy néztem hogy revolut-wise párossal mindent lefedek ami nekem kell. Fizikai kártyát is csak egyet akarok, backupnak ha lemerülne a telefonom vagy nem nfc-s telóm lesz a jövőben.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3786) Oliverda válasza Lmh (#3785) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg működhet. Akkor lehet probléma, ha hitelt akarnál felvenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3787) Lmh válasza Oliverda (#3786) üzenetére


Lmh
őstag

Az az egy ami kizárt :-)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3788) kraftxld válasza Lmh (#3785) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem a Mo-i saját, meg a teljes céges bankszámla (ez nem magyar) Wise-on van, nincs vele semmi gond, az elmult 2 évben elég sok pénzt is áthajtottam rajta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3789) hunluigi válasza Lmh (#3785) üzenetére


hunluigi
senior tag

Én így tolom már kb. egy éve amióta adnak magyar egyéni számlaszámot. Soha nem volt még gondom.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#3790) jbnd-007 válasza Lmh (#3785) üzenetére


jbnd-007
tag

Ha visszaolvasol, nekem a Concorde-dal volt gondom, de nem tudtam kideríteni, miért nem hajlandók ide utalni. Esetleg más brókercégekkel vagy pénzintézetekkel lehet gond.

Ettől függetlenül én is felmondtam a 30 éves OTP számlát és nincs most más. Majd ha nem oldódik meg, akkor nyitok valamit annyi időre, amíg leutaltatom rá a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#3791) sopruk


sopruk
aktív tag

A következő kérdés merült fel bennem:
Ha a Wise számláról egy magyar devizaszámlára (pld. OTP) utalunk USD-t, akkor a fogadó bank helyi utalásnak fogja tekinteni és nem lesz díja a pénz fogadásának?
Vagy ugyan úgy fogja tekinteni mintha USA-ból küldenék a pénzt és felszámítja a devizafogadásért járó díjat?

Előre is köszi a segítséget!

(#3792) Oliverda válasza sopruk (#3791) üzenetére


Oliverda
félisten

Nemzetközi átutalás lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3793) sopruk válasza Oliverda (#3792) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ, ez szomorú...

(#3794) kraftxld válasza sopruk (#3793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Váltsd át Wise-al és HUF-ot küldj, pont ezért van :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3795) sopruk


sopruk
aktív tag

Lehet nekem abból valami problémám, hogy egy rokonomnak szánt pénzt az én Wise számlámra küldik, és egy darabig ott parkoltatom, aztán majd valamikor továbbküldöm neki?
Olyanra gondolok, hogy a NAV vagy a Wise megkérdi honnan van a pénz...
1000 USD-ről lenne szó. Vagy ez kis összegnek számít ahhoz, hogy foglalkozzanak vele?

#3794 kraftxld
Igen, végül valószínűleg ez lesz, de USD-ben szerették volna tartani.
Neki kellene nyitni egy fiókot, de technikai okok miatt most nem tud, viszont kellene egy szlaszám az utalás fogadásához...

(#3796) sifarr válasza sopruk (#3795) üzenetére


sifarr
senior tag

Lehet nekem abból valami problémám, hogy egy rokonomnak szánt pénzt az én Wise számlámra küldik, és egy darabig ott parkoltatom, aztán majd valamikor továbbküldöm neki?
Attól függ, hogy ki küldi és milyen jogcímen.
Pl. mivel az összeg 1000 USD és ez meghaladja a 150e forintot, akár illetékfizetési kötelezettséged is keletkezhet. És amikor továbbutalod, akkor a rokonod - kivéve, ha egyenesági vagy testvér - esetében is megjelenhet az illetékfizetés kötelezettsége.
Szóval sok függ a konkrét körülményektől. Jobb lenne, ha a címzett közvetlenül fogdná a pénzt.
De az is igaz, hogy kicsi az esély, hogy a NAV észrevegye, ekkora összegnél pedig a Wise sem hiszem, hogy érdeklődne.

(#3797) kapasz válasza sopruk (#3795) üzenetére


kapasz
tag

Szerintem ez túl kicsi összeg, hogy bárki ténylegesen foglalkozzon vele.

(#3798) sopruk válasza sifarr (#3796) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm a választ!
Igazából ez a saját pénze. Már nyugdíjas, férje kint élt Amerikában régen, és most kapott valamilyen juttatást csekken. Ezt egy ismerősük nagy nehezen beváltotta kint (itt nem lehetett sehol), számlájára rakta és utalná. Úgyhogy kalandos :) , nem tudom mi lenne ennek a jogcíme, így is lenne e illetéke...

#3797 kapasz
Köszi neked is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#3799) sifarr válasza sopruk (#3798) üzenetére


sifarr
senior tag

Igazából ez a saját pénze. Már nyugdíjas, ...
Mint írtam, kicsi, szinte nulla az esélye, hogy a NAV egyáltalán észreveszi az ügyletet. Legfeljebb akkor, ha téged vizsgálna bármiért a NAV és a Wise számlád is látókörbe kerülne.

Ha egészen nyugodt akarsz lenni, akkor papírozzátok le az ügyletet a rokonnal.
Ő nyilatkozik, hogy a pénz az ő juttatása, jövedelme a férje után, leírjátok, hogy te csak segítő közreműködő vagy tekintettel idős korára, a két tranzakció leírását is összegszerűen is beleveszitek, dátum, aláírások.
Azután elteszitek a papírt 6 évre.
Nem lesz rá szükség, de az örödög és a NAV nem alszik.

(#3800) sopruk válasza sifarr (#3799) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm szépen a jótanácsokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.