Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) laci55555


laci55555
újonc

Sziasztok új vagyok wise-n.
Nincs magyar bankban számlám hogy tudok egyszerűen pénz feltölteni? Ha több számlaszámról kapok utalásokat akkor letilthatnak?
Köszi előre is

(#3952) K Norbi válasza UberMutant (#3949) üzenetére


K Norbi
addikt

Siker 230 Eurot vettem le ingyenesen.

(#3953) gyulaszu válasza K Norbi (#3952) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Kérlek írd meg, hogy melyik automatánál. Köszönöm.

gyulaszu

(#3954) K Norbi válasza K Norbi (#3948) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt már küldtem, ott a link.
Kikeresed a várost.

Én Szabolcsi vagyok.
Nyíregyről vettem le OTP (2.gép)
4400 Nyíregyháza Rákóczi utca 1.

Címletek is mutatja.
Pesten van ami ad le 100 ast is.

Van Revolutom is, ott majd ingyen váltok 350 ezer forintig lehet.
Curve mögött van, és Curve el napi 200 fontig tudok levenni ingyen Eurot majd.
Havi 2000

[ Szerkesztve ]

(#3955) gyulaszu válasza K Norbi (#3954) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm, láttam akkor is. :R
Egerben sajnos nincs, és azt hittem, hogy Budapesten vetted fel.
Akkor célzottan oda mentem volna, ha arra járok.
A hozzám legközelebb a miskolci...

gyulaszu

(#3956) oil120 válasza K Norbi (#3952) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Mitől függ, hogy mennyit tudsz felvenni ingyenesen?
Én még a 100 font/hó-ra emlékszem.

(#3957) K Norbi válasza oil120 (#3956) üzenetére


K Norbi
addikt

Wise nál 200 font havonta.

Curve nél viszont napi 200 font. :D
10x200 font havonta.

De hát 2000 Euro is mehet havonta ATM ből
Persze azért ennek a Curve topicka még utána kéne kérdezni.
Meg mellette kell pörgetni a Curve öt.
Csak erre nem szabad használni.

[ Szerkesztve ]

(#3958) oil120 válasza K Norbi (#3957) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm
Csak az lényeg, hogy euros automata legyen, az mindegy melyik bank üzemelteti?

(#3959) zsola400 válasza oil120 (#3958) üzenetére


zsola400
aktív tag

Csak ne Euronet ATM mert az nem lesz olcsó. OTP-nek több is van és az biztos, hogy ingyenes lesz a kivétel.

(#3960) moma


moma
őstag

Sziasztok. Pénzváltás szempontból, hogy viszonyul egymáshoz a Revolut és a Wise, látja valaki melyik a jobb? Vagy van e más dolog, amit erre a leginkább érdemes?

we all deserve a bit of luck.

(#3961) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni és ide irányítottak.
EUR-os PEMÁP állampapírt szeretnék vásárolni magyar bankszámlán lévő HUF összegből, azonban a számlavezető bankom deviza eladási árfolyama (bankkártyával tudnám megvenni az MÁK-ban az értékpapírt) nem a legjobb...

Ha jól gondolom a Transferwise-os számlámra ingyen be tudom utalni a HUF-ot (mármint a TW nem számít fel díjat).

Az átváltásért számít fel költséget a TW?
Van valamilyen limit a TW-s kártyás vásárlásnál?
Van valamilyen költség a TW-s kártyás vásárlásnál?

Köszönöm a segítséget :R.

(#3962) Oliverda válasza Jim74 (#3961) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha jól gondolom a Transferwise-os számlámra ingyen be tudom utalni a HUF-ot (mármint a TW nem számít fel díjat)."

Jól.

"Az átváltásért számít fel költséget a TW?"

Igen, számít. A honlapjukon pontosan mutatják.

"Van valamilyen limit a TW-s kártyás vásárlásnál?"

Van. Max. 10 000 font naponta és 30 000 havonta.

"Van valamilyen költség a TW-s kártyás vásárlásnál?"

Nincs, mint ahogy sehol máshol sincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3963) Jim74 válasza Oliverda (#3962) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R
Kezdő vagyok a témában, elnézést a sok kérdésért.
Ha HUF számlám és kártyám van TW-nél, akkor hogyan tudok EUR-ban kártyás vásárlást végrehajtani?

Igazából a PEMÁP vásárlás gyakorlati kivitelezése érdekelne a TW kártyával.

Nem is kell semmit váltani TW-n, hanem csak vásárolok a TW kártyával és majd a TW átváltja automatikusan?

(#3964) sifarr válasza Jim74 (#3963) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem is kell semmit váltani TW-n, hanem csak vásárolok a TW kártyával és majd a TW átváltja automatikusan?
Igen.

(#3965) Jim74 válasza sifarr (#3964) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Gondolom ilyenkor felszámítja az átváltási költséget, vagy az már bele van kalkulálva az árfolyamba?

(#3966) sifarr válasza Jim74 (#3965) üzenetére


sifarr
senior tag

Gondolom ilyenkor felszámítja az átváltási költséget, vagy az már bele van kalkulálva az árfolyamba?
Megnézed a középárfolyamot, és a váltás díja ennek 0,42 %-a.

(#3967) Jim74 válasza sifarr (#3966) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Tehát akkor a jelenlegi 369,11 Ft-ból 369,11 x 1,0042 = 370,66 Ft lesz?

(#3968) Jim74 válasza sifarr (#3966) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés.
Ha most megrendeltem a kártyámat és látszanak a kártyaadatok az accountomon, akkor már online vásárolhatok vele, vagy csak ha fizikálisan megérkezik a kártya?

(#3969) zsola400 válasza Jim74 (#3968) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen tudod használni, virtuális kártyát regisztráció után megkapod.

(#3970) Jim74 válasza zsola400 (#3969) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget! :R Ez igazán jó hír :C

(#3971) Oliverda válasza zsola400 (#3969) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor kaphat virtuális kártyát, ha először megrendeli a fizikait, aminek van egy egyszeri 2000 párszáz forintos díja.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3972) Jim74 válasza Oliverda (#3971) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az megtörtént és az accountomon látszanak is a kártya adatok. Január 3-ra írták a kézbesítést, viszont mivel megvan a kártyaszám, lejárat, cvv gondoltam online vásárlásra használnám már most.

(#3973) sopruk válasza Jim74 (#3972) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha elhúzod balra a kártyádat, ott tudsz virtuális kártyát igényelni, azt érdemes használni...
Összesen 3 db ilyet tudsz létrehozni...

(#3974) sopruk válasza sopruk (#3973) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha elhúzod balra a kártyádat, ott tudsz virtuális kártyát igényelni, azt érdemes használni... Összesen 3 db ilyet tudsz létrehozni...
Bármikor törölni tudod és újat kérni, ha komoromittálódnak a kártya adatok...

(#3975) Jim74 válasza sopruk (#3973) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#3976) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ha Wise számlámra utaláskor nem adtam meg a közleményben semmit, akkor be fog találni a pénz?
A számlaszám, amire utalok Wise-ba történő pénzküldéskor az nem gyűtőszámla, hanem az accountomhoz tartozó egyedi számlaszám, ugye?

Köszönöm :R.

(#3977) Lmh válasza Jim74 (#3976) üzenetére


Lmh
őstag

Igen. A Wise számla az komplett, egyedi.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3978) Jim74 válasza Lmh (#3977) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R

(#3979) vnorbi válasza Jim74 (#3976) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha a saját Wise számlaszámodra utalsz, akkor nem kell közlemény. Ha a pénzküldést (konverziós továbbutalást) vagy pénzfeltöltést választasz, akkor ki kell tölteni a közleményt az azonosítóddal, de ezt írja az app/weboldal, amikor előkészíted a tranzakciót.

(#3980) Jim74 válasza vnorbi (#3979) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem nagyon értem, hogy mi a pénzküldés, pénzfeltöltés.
MÁK-ból, illetve CIB HUF számláról utaltam HUF-ot Wise HUF számlára, majd Wise kártyával vásároltam online EUR-ban.

(#3981) moma


moma
őstag

Sziasztok. A Wise kártyám Visa. És nem látok semmi lehetőséget más típusú kártya igénylésére. Revolutnál lehet kéni master cardot vagy maestrot is. Itt ilyen nincs a Visa van fixen?

we all deserve a bit of luck.

(#3982) Beniii06 válasza moma (#3981) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem már csak Visa van. Korábban MasterCard volt, de kb. egy éve váltottak.

"Got any other secret weapons?"

(#3983) moma válasza Beniii06 (#3982) üzenetére


moma
őstag

Ez van. Országokat, ahol ez nem annyira megy úgy tűnik beáldozzák akkor.

we all deserve a bit of luck.

(#3984) Oliverda válasza moma (#3981) üzenetére


Oliverda
félisten

Mihez nem elég a Visa?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3985) moma válasza Oliverda (#3984) üzenetére


moma
őstag

hollandiában kevés helyen fogadják el. sok helyen csak maestro a jó. de mastercard is jobbnak tűnik mint a visa.

we all deserve a bit of luck.

(#3986) viktorhu válasza moma (#3985) üzenetére


viktorhu
veterán

A maestro elég speciális, mert másképp működik a fizetési folyamat is (valami olyasmire emlékszem, hogy nincs rajta foglalási tranzakció, hanem azonnal lekönyvelik a számláról az összeget, valamikor így működött a visa electron is). Az érintett országokon kívül ma már elég nehéz hozzájutni. Viszont ahol a MasterCardot elfogadják, ott már valószínűleg a Visa is menni fog.

Régebben (2012 körül) az osztrákoknál is így volt, emlékszem, hogy pl. a Hoferben a külföldi bankkártyát meglátva a pénztáros már default kiabált, hogy NUUUR DÉBIT! Mutattam rajta az akkor még elérhető OTP-s maestro logót, nem hitt benne, megpróbálta, de működött, viszont a DEBIT feliratú MasterCarddal nem ment.

(#3987) Oliverda válasza moma (#3985) üzenetére


Oliverda
félisten

Az EU-n belül még nem láttam olyan helyet, ahol a Mastercardot elfogadták, de a Visa-t nem. Ahol csak a helyi Maestrót fogadják el, ott a Mastercarddal sem fogsz tudni fizetni, illetve semmilyen külföldi Maestróval sem, úgyhogy ebből a szempontból mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3988) moma válasza viktorhu (#3986) üzenetére


moma
őstag

Hát pedig ez egy nagy bank étkezdéje volt ma, ahol visa nem, mastercard igen.

Oliverda: revoluton van maestro, ha kérek egyet szerinted nem fogon tudni használni?

we all deserve a bit of luck.

(#3989) Oliverda válasza moma (#3988) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg nem mindenhol lehet használni azt sem. Csak a holland bankok kártyáját fogadják el az utolsó utáni gyrosnál is, ezért célszerű készpénzt is hordani, amíg nincs ilyen a tárcádban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3990) viktorhu válasza Oliverda (#3989) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nem kell belföldinek lennie, csak maestronak. Úgy emlékszem, hogy a revolut pont a hollandok miatt vezette be a maestro-t.

Lehet egyáltalán Magyarországról maestro kártyát rendelni rajta?

(#3991) Oliverda válasza viktorhu (#3990) üzenetére


Oliverda
félisten

Már a német kibocsátású Maestrót sem fogadják el. Tudom, mert októberben kétszer is megszívattak vele.

Egyébként Maestrót rendelni a Revolutban csak német, osztrák, holland, illetve talán belga címmel lehet, magyarral nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3992) milenda válasza Oliverda (#3987) üzenetére


milenda
tag

Én már belefutottam ilyenbe Szlovákiában. Nálam mindig van mindkettő.

(#3993) kapasz válasza Oliverda (#3991) üzenetére


kapasz
tag

Ha mobillal / okosórával fizet valaki, akkor ezt hogyan tudják ellenőrizni?

(#3994) Oliverda válasza kapasz (#3993) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanúgy a kártyaszám alapján.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3995) viktorhu válasza kapasz (#3993) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem ember ellenőrzi, a gép utasítja el a tranzakciót.

(#3996) moma válasza Oliverda (#3989) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Lehet kérek egy maestrot azért revolutról kipróbálni, pont tudok ingyen premium miatt. Amúgy az is érdekes, hogy virtuálisban meg nem engedi csak a visat.

we all deserve a bit of luck.

(#3997) viktorhu válasza moma (#3996) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg van valami bankközi rendszerük, ami kikerüli a kártyatársaságot, és közvetlenül a bankkal számol el. Gondolom olcsóbb a kereskedőnek, és ha akarná, elfogadhatná a rendes kártyát is, csak az többe kerülne neki.

(#3998) Oliverda válasza viktorhu (#3997) üzenetére


Oliverda
félisten

Állítólag az MC/Visa elfogadására alkalmas terminálok havi költsége jóval magasabb. Mondjuk pár év múlva okafogyott lesz a probléma, ugyanis 2023 júliusától nem bocsátanak ki több Maestro kártyát az EU-ban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3999) viktorhu válasza Oliverda (#3998) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom pont ebből a holland sztoriból lehet elege a Mastercardnak. Árthat a kártyahasználat terjedésének, ha az ember nem lehet biztos abban, hogy egy másik országban használni tudja-e majd a kártyáját. Ettől még a hollandok megtalálhatják a nemzeti megoldásukat, ha meg akarják spórolni a kártyaelfogadási díjakat. Hogy a németeket mivel fogják rávenni a kártyahasználatra, az egy egészen másik történet lesz azért :) Ott még mindig az a norma, hogy az "EC-kártyával" kiveszik a fizetésüket az automatából, aztán mennek az aldiba kp-vel fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#4000) kapasz válasza viktorhu (#3999) üzenetére


kapasz
tag

A horvát tengerparton is ez megy, azaz mindenhol ott az ATM, hogy vegyél ki készpénzt, merthogy kártyával nem lehet fizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.