Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) viktorhu válasza Tuomas (#2750) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy igen, én most arra gondoltam, hogy helyettesíthetne-e már bankszámlát, de a sok havi számla nem tenne még jót a költségeknek.

(#2752) Oliverda válasza viktorhu (#2751) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik számlát nem lehet már kártyás vásárlási tranzakcióval kiegyenlíteni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2753) UberMutant válasza Oliverda (#2752) üzenetére


UberMutant
őstag

kukaholding pl , egyem a szívüket

(#2754) Tuomas válasza viktorhu (#2751) üzenetére


Tuomas
addikt

Á értem! :R

We were here

(#2755) viktorhu válasza Oliverda (#2752) üzenetére


viktorhu
veterán

Pl. a díjnet sem hajlandó automatikusan terhelni a kártyát (szerk: vagy legalábbis korábban nem volt, de most a simple integrációval hátha... megpróbálom tesztelni - szerk 2: úgy tűnik, továbbra sem lehetséges, csak most a simple rendszerén keresztül menti el a bankkártyát). Csak ilyen vodafone / telekom szintű cégeknél tudtam eddig automatikus kártyás terhelést beállítani, most digis vagyok, nem tudom, ott van-e például ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#2756) K Norbi


K Norbi
addikt

Kedves Norbert!

Köszönjük a választ.

Sajnálom, hogy nem foglamaztam egyértelműen korábban, amikor azt írtam, hogy Magyarországon nem elérhető a Google pay, úgy értettem, hogy ez a magyarországi TransferWise ügyfelek számára nem elérhető.

A kártyákkal foglalkozó csapatunktól azt a választ kaptuk, hogy habár technikailag elérhető a GooglePay, a TransferWise még hivatalosan nem vezette ezt be, ezért adódhatnak technikai problémák. Csapatunk azt tanácsolta, hogy meg kellene várni a GooglePay hivatalos bevezetését.

Sajnos a kártyákkal foglalkozó csapatunkhoz nincs közvetlen elérhetőség, de ha esetleg szeretnél egy másik kollégámmal konzultálni, akkor nyugodtan hívd a magyar vonalat délelőtt 9-13h között a +3617016498-as telefonszámon. Egyéb elérhetőségeinket itt találhatod.

Üdvözlettel,
György

(#2757) István89 válasza K Norbi (#2756) üzenetére


István89
tag

:Y :Y :Y

Akkor ez itt csak tájékoztató jellegű?

https://support.google.com/pay/answer/10173694

Szerintem a legjobb lesz, ha felhívod őket. A 9-13-ig az se mai infó, mert 4-ig érhetőek el.

Van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül nem voltak benne a bejelentésben hivatalosan, de az is lehet, hogy György van rosszul tájékoztatva.

(#2758) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Mi is TW kartyat hasznalunk. Lenne egy kerdesem, mert ilyen meg nem tortent. Hardverapron vennek eloreutalassal egy dolgot 35k /tudom tudom./ El akartam utalni az osszeget, de a TW irta, hogy ez a tranzakcio kivizsgalasra szorul. Azutan olyan kerdest tett fel, hogy politikai szereplo vagyok e? Majd irta, hogy utalas megerkezik Hetfon :DDD Mitol lehet ez? :) Ilyen meg nem nagyon tortent, amikor utalonk is amikor utalnak is csak masodpercek kerdese.

(#2759) Oliverda válasza fojtviki (#2758) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi különös, ez csak a szokásos a KYC része.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2760) fojtviki válasza Oliverda (#2759) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi :R Kozben eszembe jutott egy ismerosom kerdese :R Milyen szabalyok vonatkoznak Magyarorszagon a TW-re? Ergo ami erdekli, inkasszozni tudjak e :F

(#2761) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mostanában visszadobta a kártyám az autopályamatricás meg a barion-t használó webshop-ok is. Ez mitől lehet?
App-ban jóváhagyom a transzfert és nem fogadja el a fizetést.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2762) Oliverda válasza kraftxld (#2761) üzenetére


Oliverda
félisten

Mikori kibocsátású kártya? Még UK BIN-es? Ha igen, talán azért, mert magyar kártyára korlátozták az elfogadást a szóban forgó helyeken.

fojtviki: Passz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2763) kraftxld válasza Oliverda (#2762) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Régi, és Új-Zélandi kártya.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2764) Oliverda válasza kraftxld (#2763) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor lehet, azt nem szereti. Néhány helyen csak EU-ban kibocsátott kártyát fogadnak el, de arra is volt példa, hogy a magyaron kívül semmi mást nem evett meg néhány oldal. Kérj egy lokalizáltat vagy használj másik kártyát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2765) kraftxld válasza Oliverda (#2764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez amúgy miért jó? Mivel nem fogadták el a kártyám, így nem is vettem meg a cuccot a webshopból, nézek majd olyan helyet ahol elfogadják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2766) Oliverda válasza kraftxld (#2765) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy rémlik az EU-n/EGT-n kívül kibocsátott kártyáknál magasabb a jutalék, ergo többe kerül a kereskedőnek a tranzakció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2767) K Norbi válasza Oliverda (#2766) üzenetére


K Norbi
addikt

Én meg nem tudom alátenni a G pay alá a tw-t
Pedig már sikerült 1x
És a Curve ot sem.

Revolut az megy ha kell ha nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2768) kraftxld válasza Oliverda (#2766) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát, a 0-s eladás biztos jobb nekik mint a kicsivel több jutalék :C

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2769) Oliverda válasza kraftxld (#2768) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha egy kifejezetten alacsony haszonkulccsal dolgozó üzletről (vagy termékről) van szó, akkor még akár jobban is járhatnak, igen.

Ettől függetlenül is megérheti új, lokalizált kártyát kérni tőlük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2770) kraftxld válasza Oliverda (#2769) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt inkább kihagyom, valszeg csak pár évig vagyunk Mo-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2771) Oliverda válasza kraftxld (#2770) üzenetére


Oliverda
félisten

Mikor jár le a kártyád? Ha átírtad a címedet, akkor az új már mindenképpen magyar lesz, ellenkező esetben Új-Zélandra küldik majd ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2772) K Norbi


K Norbi
addikt

Ha TW fizikai kártyámat használom fizetésre..
Akkor 15.000Ft felett fog kérni Pint a terminál?

És ez alatt?

[ Szerkesztve ]

(#2773) Reverting válasza K Norbi (#2772) üzenetére


Reverting
őstag

Hi. Valtozott valami a penz utalasnal mostanaban? Minden hetfon utalok a tw forint szamlamra, kozlemenyben az azonositom, eddig mukodott is, egeszen mult het hetfoig amikor visszajott a penz, es ma is... vagyis revolutra vissza kellet volna jonnie de azt nem talalja a revolut... ;) tw help olnlie chat van egyeltalan? Mailben csak a standart valasz jon h nem olvassak de atadjak a fejlesztoknek. :) :C Koszonom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2774) vnorbi válasza Reverting (#2773) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az utolsó infók szerint a TW forint számlaszámokra a Revolut nem tud utalni amiért belga SWIFT kód és magyar IBAN szám szerinte nem helyes egyszerre. Ha neked mégis sikerült forintot utalni, akkor valószínűleg nem jó (régi) számlaszámot használhattál, ami ezek szerint mostanra már nem működik.

(#2775) Reverting válasza vnorbi (#2774) üzenetére


Reverting
őstag

Ohhhh koszonom az infot... akkor mar csak a penzem kene visszaszereznem... :-/ :U 14.-en jott vissza az elso hiba uzenet, meg h vissza utaltak a penzem... ami ugye meg sem jott... minden hetfon auto utalas volt eddig... es ma is vissza jott h nem jo...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2776) kraftxld válasza Oliverda (#2771) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, a bolt felhívott szombaton, hogy látják a fizetési hibás rendelést.
Elsirtam a bánatom, hogy a Barion béna, módosították a rendelést, és a futárnál a terminál szó nélkül elfogadta a kártyát.
Korrektül megoldotta a cég, ma meg is érkezett a rendelt cucc.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2780) K Norbi válasza kraftxld (#2776) üzenetére


K Norbi
addikt

Tomcsi tesója!! :C

[ Szerkesztve ]

(#2781) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha nagyon evidens dolgot kérdezek. Ha a magyar banknál lévő bankkártyámmal töltök fel pénzt a Transferwise számlámra, akkor az kártyás fizetésnek, vagy kártyás pénzfelvételnek számít?

(#2782) Oliverda válasza mylenovo (#2781) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól függ, milyen kártya. Ha betéti, akkor nem, ha hitel, akkor bankja válogatja.

kraftxld:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2783) UberMutant válasza mylenovo (#2781) üzenetére


UberMutant
őstag

viszont bankkártyás feltöltésnél a TW szed sarcot. szóval nem a bankodnak, hanem a TWnek fizetsz díjat.

[ Szerkesztve ]

(#2784) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, még egy pirospont a TW-nek.
- Sztori röviden: kedves feleség még év elején csinált egy Zumba kurzust és hozzá van egy subscription amihez járnak az új anyagok. Plusz a szerintem scam része, hogy csak akkor tarthatsz órákat mint tanár ha van érvényes subscription-ot.
- Volt egy apró csörte, hogy szerintem ha majd jön az első zumbaellenőr akkor előfizetünk, de mindegy, beindult valamennyire a dolog, mondom ha 0-s a történet akkor hajrá. Előfizettünk USD 35/hóért erre a csodára.
- Jött a lockdown, vírus, stb, nulla órát sikerült megtartani így a bevétel is 0-ra esett.
- Már egy ideje mondogatom, hogy mondjuk le a francba, semmi haszna nincs.
- A félig scam megérzésem bejött, online, email-ben, fax-on nem lehet lemondani ezt a csodát, csak telefonon :W van jópár morcos ember a neten ezzel kapcsolatban.
- Párszor megpóbáltuk felhívni őket, sose sikerült eljutni a retention team-ig, és a többször ígért callback-ből se lett semmi.

Úgyhogy fogtam magam, és letiltottam az online payment-et a TW kártyán, ami egy hatalmas plusz, mert mellette a többi funkció (contactless, sima fizetés, stb) tökéletesen megy tovább.
Látszott, hogy naponta próbálják levonni a pénzt, de sikertelenül.
Nyitottam egy case-t a TW-nél, hogy a jövőben nem szándékozok ennek a cégnek fizetni, 2 nap mulva (ma) válaszoltak és a Mastercard-on keresztül 24 órán belől blokkolják ezt a merchant-ot :C

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2785) geryboro


geryboro
senior tag

*Kellemes ünnepeket és Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!*

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#2786) K Norbi


K Norbi
addikt

Van olyan köztetek akinek nem megy a G pay?

(#2787) zsola400 válasza K Norbi (#2786) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam nem megy se Tw, se Curve.

(#2788) hunluigi válasza K Norbi (#2786) üzenetére


hunluigi
senior tag

Szerk: Benéztem... :DDD nálam .egy

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2789) K Norbi válasza hunluigi (#2788) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem nem megy ez a fos.

(#2790) hunluigi válasza K Norbi (#2789) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nálam megy a tw és a revo is... apk mirroros régi fajta gpay fent van, a fiókszolgáltatások között is megjelent az opcio

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2791) zichie


zichie
senior tag

Nem kell semmilyen apk a google pay-hez. A teló böngészőjében rá kell keresni a "google pay" szóra:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ezétán rámenni a G Pay -re, aminek hatására a teló behozza a play áruházat:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Az "engedélyezés" gomb megnyomásával lehet engedélyezni, ekkor létrejön ikon is neki, amivel már el is lehet indítani, használni.

[ Szerkesztve ]

(#2792) Divinity válasza zichie (#2791) üzenetére


Divinity
őstag

Ez persze akkor igaz amennyiben már fel volt telepítve vagy a rom része csak a lokáció miatt tiltva lett.
Tehát de, alapvetően nagy eséllyel telepíteni kell.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2793) K Norbi válasza hunluigi (#2790) üzenetére


K Norbi
addikt

Nálam nem tudom mi lehet.. [link]

Működött.. igaz még a Novemberi hivatalosan elérhető itthon a G pay előtt csináltam meg.
Töröltem a fiók alól.

És azóta nem tudom visszatenni. Nem érkezik hitelestés.
Ahogy a Curve nek sem.
Igényeltem új TW kártyát, hátha :D
Régit elhagytam.

Azt nem tudom, a fizikai kártya 15 ezer alatt meg felett.
Fog e kérni Pint terminálnál?
Még nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#2794) kraftxld válasza K Norbi (#2793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A feleség gpay-el használja a TW kártyát, nem kért még sose pin kódot, bármekkora összeget fizetett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2795) István89 válasza K Norbi (#2793) üzenetére


István89
tag

A kártyánál fog kérni kódot, alatta is fog véletlenszerűen, ha sokszor vásárolsz pl 15 ezer alatt, de erre már válaszoltam Neked korábban. :)

(#2796) Gay


Gay
csendes tag

Sziasztok!

Transferwise-os euró alapú számlámról szeretnék utalni eurót az alábbi számlára:
Bank neve: Coinbase Ireland Ltd
IBANN: EE477700771003914626

Az utalás megerősítésre kattintva a következő hibaüzenet fogad: "E kedvezményezett részére jelenleg nem tudunk utalásokat fogadni."

Az adatok biztos stimmelnek, mert korábban K&H számláról már fizettem be.

A számla hitelesítve van, euró is van rajta.

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a hiba, illetve mi a megoldás?

Köszönöm szépen!

(#2797) Oliverda válasza Gay (#2796) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom, tiltva vannak a cryptós számlák.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2798) Gay válasza Oliverda (#2797) üzenetére


Gay
csendes tag

Nem értem miért tiltja, mert teljesen legálisan működő, ismert céghez tartozik a számla. Semmi törvénytelent nem művelnek. K&H-nál simán engedett utalni.

Írtam a supportnak, remélem még ebben az életben válaszolnak.

(#2799) Oliverda válasza Gay (#2798) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg ezt fogják elküldeni:

Incompatible accounts and currencies

"We can't support transfers to Bitcoin or any other cryptocurrency, directly or indirectly, through our services. But you can send money to your balances with bank details from a platform that deals with Bitcoin or another cryptocurrency — as long as the platform is regulated and/or supervised in the EU or UK."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2800) Gay válasza Oliverda (#2799) üzenetére


Gay
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Nem gondoltam, hogy 2020-ban még itt tartunk, de utána kellett volna néznem. Akkor marad a jó öreg K&H :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.