Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Oliverda válasza VÁMpír (#3500) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Az összes direkt kártyás feltöltésnek van díja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3502) VÁMpír válasza Oliverda (#3501) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

ez mindig így volt amúgy? úgy rémlik, eurót képes voltam ingyen feltölteni régebben, bár lehet, az másik cég tárcája volt.
mondjuk az USD vhogy mindig mostohagyerek, többe kerülnek általában a tranzakciók, nem szetetik vmiért a nem amerikai bankok.
tud valaki esetleg a wise-hoz hasonló megoldást, ahová USD-t lehet feltölteni kártyáról, és nincs ilyen magas díja vagy maximalizálva van a díj?

(#3503) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Tegnap elhatároztam készítek én is egy Wise fiókot, megtörtént.
Feltöltöttem 6000 forinttal, ma igényeltem egy fizikai kártyát, le is vonta a díját, elindult a folyamat.
Párhuzamosan készítettem egy virtuális kártyát is.
A forint számlán van háromezerpárszáz forint.
Google Pay-t beállítottam a Google felületén, de ott már van egy CIB-es virtuális kártya (ami nem együttműködő a Pay-el csak azért van beállítva mert azzal történik a Youtube Prémium előfizetése).
Azaz itt kettő kártya van, alapértelmezettet nem lehet kiválasztani.
Telefonom Redmi Note 8 Pro, NFC-vel.
Próbából vásárolni szerettem volna a Tescóban (1100 forint értékben), csippan a POS, telefonon is megjelenik a virtuális kártya, majd kiírja a Tescos kassza (önkiszolgáló) hogy a vásárlás elutasítva, nincs elég fedezet. A forint számlán ott van kicsivel több mint háromezer forint.
2x megpróbáltam, mindkét alkalommal ugyan az az üzenet.
Összefüggésben lehet hogy még nem jött meg a fizikai kártyám és az még nincs aktiválva?

(#3504) Oliverda válasza VÁMpír (#3502) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mindig, mivel minden kártyás tranzakciónak díja van amit a Wise nem akar benyelni. A Revolut viszont megteszi, legalábbis egyelőre (ha nem üzleti/kereskedelmi a kártya), tehát oda fel tudsz tölteni ingyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3505) K Norbi válasza n@p@lm (#3503) üzenetére


K Norbi
addikt

Így kéne kinézzenek a dolgok.
Virtuális kártya beállításnál, engedélyezni a fizetési módokat mindent.

NFC beállításokban G pay legyen kiválasztva és alapértelmezetten.
G pay ben tuti Visa volt kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

(#3506) K Norbi válasza n@p@lm (#3503) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha nem bírsz vele gyere át a G pay topicba [link]

(#3507) n@p@lm válasza K Norbi (#3505) üzenetére


n@p@lm
őstag

Érdekes a story.
Kinyomoztam hogy a Revolutos virtuális mastercardról akarta vonni a pénzt de onnan nem tudta mert nincs rajta egyenleg.
Viszont ez a Revos kártya nincs megadva a Google Payben....
Most megszűntettem a Revos virtuális kártyát az alkalmazásban.
Csak azt nem értem miért onnan akarta vonni ha az a kártya nem is látszódott a kártyák között...

(#3508) vnorbi válasza n@p@lm (#3507) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Google Pay-t hol nézed? A https://pay.google.com oldalon nálam sem látszik egyik NFC-s fizetésre felvett kártya sem, csak az adott telefon beállításai közt mutatja.

(#3509) ACE- válasza vnorbi (#3508) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam látszanak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3510) n@p@lm válasza vnorbi (#3508) üzenetére


n@p@lm
őstag

Jaja, a weboldalt néztem, ott valóban nem látszik, aztán leszedtem a Pay apk-t, feltettem, azon belül ki tudom választani melyik legyen az alapértelmezett.
Kiválasztottam a virtuális Wise-t, holnap csinálok próbavásárlást.
Köszi mindenkinek, remélem összejön. :)

(#3511) milu válasza milu (#3490) üzenetére


milu
aktív tag

Tegnap délután megtörtént nálam is a PIN kód csere próbaként, minden rendben volt (A KandH terminálja nagyon "együttműködő" volt) így bátran tudom most mar ajánlani annak, aki a napokban megkeresett és támogatást kért ebben a témában!

(#3512) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Na, kipróbáltam, frankón működik.
Viszont Wise-on belül rámegyek a virtuális kártyára hogy limitet állítsak ez a kép fogad, állítani nem tudok semmit:

(#3513) K Norbi válasza n@p@lm (#3512) üzenetére


K Norbi
addikt

Lépj ki a wise ból
Fiók, jobb felül 3 pont, és kijelentkezés.

Aztán lépje be vissza.

(#3514) n@p@lm válasza K Norbi (#3513) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm, így már látható :R

(#3515) K Norbi válasza n@p@lm (#3514) üzenetére


K Norbi
addikt

Szívesen :)

:)

(#3516) zichie


zichie
senior tag

Eddig mindig átutalással töltöttem fel a HUF egyenlegem úgy, hogy a Wise magyar bankszámlaszámomra utaltam a pénzt. Igaz ezt általában hétköznap tettem, így meg is jött perceken vagy másodperceken belül. Most vasárnap utaltam magamnak kb. negyed órája és semmi. Most látom, hogy a HUF számlaadatoknál van egy ilyen mondat, amire eddig nem figyeltem: "A számládra érkező utalások jóváírása legfeljebb 1 munkanapot vesz igénybe."
Ez azt jelenti, hogy ha most vasárnap utaltam, akkor lehet, hogy csak hétfőn jelenik meg a Wise HUF számlámon? Szombaton már korábban utaltam, az perceken belül megjött, úgy tűnik vasárnapra ez nem igaz. Szerencsére kis, 15 ezer forint alatti összegről van csak szó.

[ Szerkesztve ]

(#3517) zichie válasza zichie (#3516) üzenetére


zichie
senior tag

Kb. egy óra késéssel megjelent az egyenlegen.

(#3518) K Norbi válasza zichie (#3516) üzenetére


K Norbi
addikt

Én most direkt megnéztem.
Cibről utaltam a wise ra. Én is így töltöm CIb eco 20.000Ft ig ingyenes az utalás.
20 ezrével szoktam tölteni, és nincs darabszám.
kerek 1 perc alatt megjött.

Hát fos banknál vagy ;]
Biztos Otp :DDD jaj nem az 2 nap mire érkezik a pénz.
hehe

jaj elnézést, minden Magyar bank egy rakás......
Csődölne be az összes.

[ Szerkesztve ]

(#3519) Beniii06 válasza K Norbi (#3518) üzenetére


Beniii06
őstag

"Csődölne be az összes."

De csak miután a pénzünket kivettük onnan. :U

;]

"Got any other secret weapons?"

(#3520) K Norbi válasza Beniii06 (#3519) üzenetére


K Norbi
addikt

No igen :C :C

(#3521) sifarr válasza K Norbi (#3518) üzenetére


sifarr
senior tag

jaj elnézést, minden Magyar bank egy rakás......
Csődölne be az összes.
Ehhez csak két észrevétel:
1. Ha a munkahelyed magyar banknál vezeti a számláit, akkor az is csődbe megy. Nem biztos, hogy ennek örülnél.
2. az ember a "jót" a "rosszhoz" képest értelmezi, éli meg. Ha becsődölne az összes magyar, akkor rögtön elégedetlen lenne a CIB-bel, Rafival, stb.
Hát hiányzik ez neked? :DDD

(#3522) jack982


jack982
aktív tag

Most vásároltam wise kártyával, de nem látom az alkalmazásban a tételt, ki/be jelentkezés megvolt, böngészőben se látszik a tétel, viszont a vásárlás rendben ment blokk szerint is.
Ilyenkor mivan?
Tárgytalan, most jelent meg a tétel, fél órával vásárlás után.

[ Szerkesztve ]

(#3523) zichie válasza K Norbi (#3518) üzenetére


zichie
senior tag

Erste volt, nincs vele gond, mindig egy percen belül megjön, a tegnap (vasárnap) kivétel volt, de az a Wise sara, mert az utalás azonnal kiment, csak a jóváírás a HUF egyenlegre késett.

(#3524) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Finnországból küldenének nekem eurot az euro számlámra.
Mennyi nap alatt ér át? (ma küldték).

Szerk. : ha létrehozok egy perselyt és oda át akarom irányítani a kapott eurot akkor gondolom marad euroban, nem váltódik át ugye?

Szerk2: nézem lehet euros perselyt is létrehozni, akkor az a kérdés tárgytalan 😊

[ Szerkesztve ]

(#3525) zerodot válasza n@p@lm (#3524) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hivatalosan 1-2 munkanap a SEPA utalási idő, általában 1 vagy fél nap alatt át szokott érni. De ez függ a küldő banktól is.

Illetve már terjed SEPA Instant is, ha mindkét oldal támogatja, akkor azonnali is lehet.

(#3526) n@p@lm válasza zerodot (#3525) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!

(#3527) n@p@lm


n@p@lm
őstag

No, reggel 9-re meg is érkezett a küldött euro.
Kérdés:
Van forintom és eurom a megfelelő számlákon.
Ha külföldön (Olaszba) bankkártyával fizetek akkor jól gondolom azt hogy az euros számla használódik automatikusan?

(#3528) Oliverda válasza n@p@lm (#3527) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3529) n@p@lm válasza Oliverda (#3528) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi! :)

(#3530) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Milyen ATM-ekből lehet a legkedvezőbben EUR-t felvenni az egyenlegről? Ha jól láttam, csak az OTP-nek van néhány EUR bankautomatája, azok is csak a legnagyobb városokban.
Az összes többi meg ilyen Euronet ATM, amiről csupa rosszat olvastam, hogy lehúzzák az embert egy csomó pénzzel.
Mi a legoptimálisabb módja, ha az ember Wise egyenlegről EUR készpénzt szeretne felvenni? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3531) Oliverda válasza Maksifül (#3530) üzenetére


Oliverda
félisten

OTP vagy külföld.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3532) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Friss tapasztalat, ATM-ből akaram volna kivnenni a havi megengedett összeget, ~60e Ft-ot.
A csodálatos CIB automata feldobta, hogy ez nemzetközi tranazkciónak fog számítani és plusz 700Ft-ot (ha jól emlékszem) kérnek érte.
Nyomtam is egy cancelt, de az lett az eredménye, hogy a pénzt + 700Ft-ot zárolta és át is konvertálta az aktuális napi árfolyamon Ft-ba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3533) n@p@lm válasza kraftxld (#3532) üzenetére


n@p@lm
őstag

Várjál pár napot és ha nem oldják és tegyél panaszt a CIB-nél személyesen, szerintem.

(#3534) kraftxld válasza n@p@lm (#3533) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pár nap után visszajött, de HUF egyenlegre

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3535) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!

Az volna kérdésem, hogy ha német számlán örököl a barátnőm egy nagyobb összeget (315.000 euro), akkor hogy a legjobb onnan átutalni? Valószínűleg itthoni deviza számlára jönne, tehát valutaváltás nem lesz. így is a wise a legjobb, vagy felesleges és jobb egyből onnan a mi bankunkba utalni? Ennek is ugye lenne költsége (feltölteni Wise-ra) plusz nem tudom, hogy egy friss wise számlára (még nincs) ha érkezne ennyi pénz, nem zárolnák-e le az egészet azonnal?

[ Szerkesztve ]

(#3536) Oliverda válasza Palesztin994 (#3535) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem akarjátok (egyben) átváltani, akkor szerintem
mehet egyenesen egy magyar (pl. raiffeisenes) számlára. Mondjuk egy ekkora összeg miatt bármelyik bank
bekérhet igazolásokat, úgyhogy erre érdemes felkészülni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3537) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Bocs ha én vagyok a láma, de kártya limitet pontos összegre nem lehet beállítani?
Mert nekem csak fix összeg van vagy váltás maximum összegre.

(#3538) Oliverda válasza n@p@lm (#3537) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyelőre nem lehet. Vagy alapértelmezett, vagy maximum.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3539) n@p@lm válasza Oliverda (#3538) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi.

(#3540) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne a wise számlával kapcsolatban, hogy rendeltem hozzá bankkártyát. De az automatából meddig tudok ingyenesen pénzt felvenni? Van wise on belül belföldi magyar forint is, és euro is. Euros számláról az automatában forintban fogja kiadni vagy hogyan?
Illetve az euros számla wise on és a forint az egybe olvad? Vagy ez hogy néz ki át tudom váltani az eurot díjmentesen forintra? Illetve olyan kérdés lenne még hogy mekkora az az összeg amit sepa utalással a wise tudna fogadni? köszi

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3541) UberMutant válasza mályva (#3540) üzenetére


UberMutant
őstag

ezt olvasd el

fogadni többet tud, mint amennyit valaha kapni fogsz.
forintos ATM miért adna neked eurot?

[ Szerkesztve ]

(#3542) mályva


mályva
aktív tag

Rendben köszi, olyan kérdésem lenne még ha sepa utalással fogadok eurót akkor a wise azért bármit felszámít?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3543) UberMutant válasza mályva (#3542) üzenetére


UberMutant
őstag

olvasd el a linkelt leírást, az is benne van

(#3544) mályva válasza UberMutant (#3543) üzenetére


mályva
aktív tag

Utalások fogadása EUR, GBP, AUD, NZD, RON, HUF és SGD pénznemekben

ingyenes azt írja.
Köszönöm!

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3545) khron78


khron78
őstag

Pár mondatban valaki tudná jellemezni a Wise-t? A hátrányai érdekelnének leginkább. Belföldön egy sima bankos internetkártyát ki tudok vele váltani?

(#3546) UberMutant válasza khron78 (#3545) üzenetére


UberMutant
őstag

amennyiben forintot kapsz / teszel rá és forintban költesz, akkor a vásárlás ingyenes. a kártyának nincs éves díja.

de miért nem nézed meg a díjszabásukat? ott van fentebb a link.

ami előnye, hogy gpayhez köthető, szemben sok magyar kártyával, ami ezt nem tudja.

amúgy mi a specifikus kérdésed, mire használnád?

(#3547) Imero


Imero
újonc

Sziasztok, használta már valaki a Wise kártyáját az Amazonnál? :)

Tapasztalataim alapján egyes oldalaknál kiveri a biztosítékot és extra verifikációt kérnek (Például Alibaba, két Wise (Egy személyes és egy céges) kártyánál is kértek személyit + egy fotót a kártyáról). Az Amazonnál már van erről tapasztalat?

Köszönöm

(#3548) Remov válasza khron78 (#3545) üzenetére


Remov
aktív tag

Én nem tapasztaltam semmi hátrányt, annyi, hogy mielőtt érintéssel fizetnél aktiválnod kell, szóval vagy PIN kóddal fizetsz egy terminálnál, vagy egy ATMben lekérdezed az egyenleget. Én ezt elsőre nem tudtam és csodálkoztam, hogy mi a francért nem működik :D

Csak a kártyának belföldön igazából nincs nagy előnye (Utalásnál és külföldi (Akár internetes boltokban) vásárlásnál viszont már igen, sokkal jobb az átváltás) a simákkal szemben, de nincs éves díj, ez mindenképpen jó pont.

(#3549) Oliverda válasza Imero (#3547) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor érdemes betenni Curve mögé.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3550) zerodot válasza Remov (#3548) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem tudom, a magyar bankok kártyáinál az a megszokott, hogy azonnal aktív a paypass? Nekem van jópár kártyám, mindenféle fintech meg kriptós cégek kártyái, és konkrétan az összesnél egy chip+pin tranzakcióval kellett aktiválni. És emlékeim szerint a szokványos bankok kártyáinál is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.