Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) zerodot válasza Gay (#2800) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezek a fintech cégek óvatosak, pl. a Revolut is tiltja a kriptováltók nagy részét. Bár speciel a Coinbase-re ők engedik az utalást (és a Binance-re is).

(#2802) hunluigi


hunluigi
senior tag

Kicsit túlparázzák a dolgot. Pl. A Szerencsejáték zrt utalása is visszapattan. Ez van, el kell fogadni.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2803) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Gondolkozom, hogy létrehozok egy Transferwise fiókot, igénylek kártyát és ezzel kiváltom a Revolut kártyámat. Kérdezném, hogy van esetleg itt is módja annak, hogy a kártyához ingyen hozzájussak?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2804) UberMutant válasza Crvsh3R (#2803) üzenetére


UberMutant
őstag

mir használnád? biztos, hogy ki tudod váltani a revolutot? tényleg a postaköltség ami fáj? akkor mit fogsz szólni az utalási kötségekhez?

(#2805) Crvsh3R válasza UberMutant (#2804) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Nem "fáj", mert a Revolutnál is kifizettem, de ott volt lehetőség ingyenes igénylésre, ha meghívóval került be az illető. Gondoltam itt előtte érdeklődöm és úgy gondolom ezt normális hangnemben tettem. A további költségekkel nagyjából tisztában vagyok a Transferwise honlapja alapján. A TW átláthatóbbnak és megbízhatóbbnak tűnik és ha jól láttam a kripto/reptéri lounge/biztosítás/virtuális kártya dolgokat leszámítva lefedik egymás szolgáltatását, ezért gondoltam váltani, még ha minimális költségekkel jár a használata.
Nem jól látom/gondolom?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2806) HoppMaster válasza Crvsh3R (#2805) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nagyon régen még az elején volt ingyenes, most 2000Ft.

(#2807) Oliverda válasza HoppMaster (#2806) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyira nem volt az régen. Idén tavasszal vezették be az egyszeri díjat.

Crvsh3R: Sok értelmét nem látom a Revolutot lecserélni. A TW-nek egy előnye van, a magyar névre szóló számla, meg esetleg a jobb webes felület. Más nem igazán.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2808) K Norbi válasza Oliverda (#2807) üzenetére


K Norbi
addikt

Sok értelmét nem látom a Revolutot lecserélni

És nem baszogatnak soha.. :U

[ Szerkesztve ]

(#2809) tomp válasza K Norbi (#2808) üzenetére


tomp
félisten

Illetve mivel van magyar ügyfélszolgálatuk és irodájuk én jobban bízom bennük.

(#2810) Somatom


Somatom
veterán

Hogyan lehet ingyen tölteni az egyenleget? Topup Revolutra és onnan utalás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2811) zsola400 válasza Somatom (#2810) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen, én is így töltöm, bár ritkán használom a Tw-t.

(#2812) Somatom válasza zsola400 (#2811) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2813) Crvsh3R válasza tomp (#2809) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Többek között ez is közrejátszik abban, hogy nagyobb a bizalmam feléjük + webes felület átlátható költségek.

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2814) Oliverda válasza K Norbi (#2808) üzenetére


Oliverda
félisten

De, ugyanúgy vannak ellenőrzések: [link]

Illetve a TW sem nyújt betétbiztosítást, ergo nincs nagyobb biztonságban a pénzed itt sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2815) germinator66 válasza Oliverda (#2814) üzenetére


germinator66
aktív tag

Persze, de a Revolut-hoz képest elhanyagolható ezen esetek száma... És a (magyar) support is hibátlan. Ráadásul benne vannak az azonnali rendszerben, így bármikor meg tudod mozgatni a pénzed.

(#2816) goop válasza germinator66 (#2815) üzenetére


goop
őstag

Hja, nem ingyenes mint a revo, de nyújtanak is valamit a pénzedért, nekem nagyon bejövős.

(#2817) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Elkövettem egy hibát, közlemény nélkül utaltam Transferwise-ra. Viszont utaltam már erröl a számláról korábban.
Ilyenkor mi van, visszautalják?
Illetve ha utalok előtte végig kell menni a pénz hozzáadása lépcsőkön? Most nem tettem meg, multkor igen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2818) UberMutant válasza rasotamas (#2817) üzenetére


UberMutant
őstag

pontosan hova utaltál? TWon egyedi számlaszámod van

(#2819) rasotamas válasza UberMutant (#2818) üzenetére


rasotamas
veterán

Ahogy az alkalmazás írta:
Kedvdzményezett: TransferWise
Szlaszám: EE297700771000701243

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2820) UberMutant válasza rasotamas (#2819) üzenetére


UberMutant
őstag

hát, nem tudom ezt miért így csinátad.
euro , forint , dollár, font és még pár devizához személyre szóló számlaszámod van.

ha nem találja meg a célját, előbb utóbb visszamegy. esetleg próbálkozz az ügyfélszolgálattal.
legközelebb meg használd a személyes szémlaszámaid.

jaaa, te valaki másnak utaltál, aki ezt a számlaszámot adta meg, akkor sztornó.

[ Szerkesztve ]

(#2821) rasotamas válasza UberMutant (#2820) üzenetére


rasotamas
veterán

jaaa, te valaki másnak utaltál, aki ezt a számlaszámot adta meg, akkor sztornó

Dehogy! Azt írja a TW alkalmazásom, hogy ha pénzt akarok utalni a számlámra ide kell és közleményben meg egy adott kódot beírni. Euró számláról próbálok utalni. Semmilyen személyre szóló számlaszámot nem látok.
Sajnos hiába van MasterCard bankkártáym a Deutsche Banknál, a legelső alkalom óta nem tudok róla közvetlenül pénzt tenni sem erre sem a Revolutra.

Szerk:
Ja közben találtam olyat hogy banki adatok és ott tényleg látok Eurószámlás saját neves banki adatokat, BE56 kezdetű belga számlaszámmal.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2822) Lacc válasza rasotamas (#2821) üzenetére


Lacc
aktív tag

Dokumentációk feltöltésénél tudod ezt kezdeményezni. Az utalásról kell hivatalos igazolás, lehet screenshotot is elfogadnak - de jókor rontottad el, pont BREXIT után neccess, ha UK-s Banknál ül az account-od - ezt feltöltöd a document-uploadnál és vársz a válaszukra.

Ha saját számládra utaltad, akkor nem lesz nagy probléma, ha máséra, akkor lehet kicsit hosszabb lesz a procedura, mert a TransferWise és Revolut esetében ugye a brit pénzügyi jogok vannak érvényben.

FAQ link.

(#2823) HoppMaster válasza rasotamas (#2817) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Egyszer nekem is volt ilyen a nagy sietségbe, de beszéltem az ÜSZI-vel s mondták ott, ne aggódjak ha már utaltam onnan-oda. Így is történ szokásos időbe ment át.

(#2824) Dello79 válasza Lacc (#2822) üzenetére


Dello79
aktív tag

"TransferWise és Revolut esetében ugye a brit pénzügyi jogok vannak érvényben."
- A revolut átköltöztetett már mindenkit EU-ba.. nekem pl. UK-ról Litván bankba..
https://www.bitcoinbazis.hu/litvaniaban-bejegyzett-ceghez-helyezte-at-a-revolut-a-magyar-ugyfeleket/

(#2825) vrsptr válasza rasotamas (#2821) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Arra a belgára kell utalni. Nekem is arra utaltak szlovák € számláról.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#2826) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!
Ha Google fiókkal regisztrálok, akkor később meg tudom változtatni az email címet?
A takarék számla részén kamatozik valamennyit a pénz? Ha nem, akkor mire jó?
:R

(#2827) Oliverda válasza ravap (#2826) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom, igen, de én inkább e-maillel regisztrálnék.

Egyelőre nem kamatozik, de tervben van, hogy a jövőben fog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2828) K Norbi válasza ravap (#2826) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen meg [link]

Én így csináltam, google fiókkal regisztráltam.
Aztán inkább outlook ra költöztem át.

(#2829) gyeniko


gyeniko
őstag

Sziasztok, elég speciális kérdésem van: nagyobb összegű forintot kellene EUR-ra váltanom és egy külföldi bankba utalnom. A számla vezető bankom (itt van apénz) rettentő rosssz árfolyamon vált, ezért arra gondoltam, hogy a TW-t használnám a váltáshoz és utaláshoz. Eddig "tiszta", azonban az is feltétel, hogy a külföldi bank azt lássa, hogy a pénz az én nevemen lévő bankszámláról érkezik, ellenkező esetben - a pénzmosás/terrorizmus ellenes törvények miatt "lefogja" a pénzt és csak egy rakat helyi nyelvű, helyi közjegyző által hitelesített dokumentum benyújtása után szabadítja fel. Ezt mindenképpen szeretném elkerülni. Szóval: a külföldi bank mit fog látni, kitől és honnan érkezik a pénz?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2830) TigerDzsó válasza gyeniko (#2829) üzenetére


TigerDzsó
tag

Én tavaly márciusban utaltam át nagyobb összeget, saját nevem látszódott a külföldi banknál. Igaz saját számláról saját számlára utaltam.

(#2831) Oliverda válasza gyeniko (#2829) üzenetére


Oliverda
félisten

A te nevedet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2832) gyeniko válasza Oliverda (#2831) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2833) Faby


Faby
senior tag

Üdv.
Kellene utalnom TW-n keresztül 10 €-t.
Most regisztráltam, a böngészős oldalt használom (ezt javasolta a partner)
Az elején kiválasztom az összeget, látok egy kb 0,5 € díjat, ok, akkor utalok 10,5-t, hogy a partner megkapjon 10-et.
De a későbbi lépésnél már kb 4 € a díj, és csak 6-ot kapna a partner!
Hogy lehetne-ezt elkerülni?
Mit csinálok rosszul?
Hogy kellene indítanom, hogy ő is megkapja a 10 €-t, és nekem se kerüljön a másfélszeresébe?

Kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2834) Oliverda válasza Faby (#2833) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább screenshotokkal szemléltesd a problémát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2835) kovisoft válasza Faby (#2833) üzenetére


kovisoft
őstag

EU-n kívülre akarsz utalni eurót? Mert annak van még egy 3,55 eurós plusz díja.

(#2836) Faby válasza Oliverda (#2834) üzenetére


Faby
senior tag

Ok.
Elindítom az utalást, kiválasztom, hogy a feltöltött 11 EUR egyenlegből szeretném.


Itt látom, hogy 35 eucent a díj

Kiválasztom a fogadót:

EUR számlája van, ok.

Majd a következő lépésnél hirtelen 3,9 EUR lesz a díj:

És a partner csak 7,1 EUR kap a 10 helyett.

Mit csinálok rosszul?

Szerk:
#2835kovisoft:
Nem tudom, de lehet, bár a partner ajánlotta, hogy ez európai szolgáltatás
Mindenesetre így kijön a matek: 3,55+0,35=3,9

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2837) Caldera válasza Faby (#2836) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az IBAN szám elején, vagy a SWIFT-be mi az országjel?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2838) Faby válasza Caldera (#2837) üzenetére


Faby
senior tag

UA az országkód, úgyhogy itt van az eb sírhantja.
Mindegy, elengedtem, keresek más módot.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2839) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Az jól jön ki, hogy 255 ezer kp felvétre, a TW appon 258049Ft lett elkönyvelve? Nem ismerem a díjtételeket, lehet reális, sőt, magyar bankhoz képest olcsó, de ennyinek kell lennie?
Köszi!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2840) sopruk válasza Rick4 (#2839) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Itt kicsit lejjebb görgetve, továbbá itt azt írja, hogy 200 GBP felett 1,75% a díja, ha max kétszer veszel fel havonta. De erre az összegre 4463-at számolok, úgyhogy nem akar kijönni a matek, nem tudom miért...

Szerk: Közben rájöttem, csak a 200 GBP feletti résznek kell számolni az 1,75%-át, úgy már szerintem kijön a matek...

[ Szerkesztve ]

(#2841) Caldera válasza Rick4 (#2839) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy ebben az esetben jobban jártál, mint egy magyar bankkártyával. Ha jól számolom a TW-nál 1,2%-ot fizettél, banknál ez 0,5% szokott lenni (teljes összegre vetítve).

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2842) Rick4 válasza Caldera (#2841) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, az oké, de ritka eset amikor kiveszek, elvásárolni szoktam, évi kb 5X veszek ki pénzt. Ennyi nyilván belefért, csak nem tudtam, hol a határ, vagy mi alapján számol ennyit.
sopruk: Köszönöm, akkor ez lesz az. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2843) Rick4 válasza scott_free (#2111) üzenetére


Rick4
félisten

Szia, olvasom ezt a fogva tartott utalásos sztorit, lett ennek jó/ rossz vége?
Vagy ha más olvasta a kolléga bő fél éves kommentjét, és tudja, mi lett az ügy vége, megírhatná, épp erre készülök én is. Olvastam előre, de nem találtam jó darabig új hozzászólást.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2844) sajtos365


sajtos365
tag

TW-nél ha lejár a régi kártya akkor az újnak is van postaköltsége?

(#2845) K Norbi válasza sajtos365 (#2844) üzenetére


K Norbi
addikt

Neked be van téve G pay mögé?

(#2846) donbig


donbig
tag

Másnak is gyakran kér vásárláskor PIN-t? Mostanában két kiflinél is állandóan pötyögni kell.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#2847) K Norbi válasza donbig (#2846) üzenetére


K Norbi
addikt

Kártya? Vagy G pay nél?

(#2848) Rick4 válasza donbig (#2846) üzenetére


Rick4
félisten

Minden nap vásárolok, kártya a terminál közelébe, és már kapom is a blokkot, 15 ezer alatt nem kér. Soha.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2849) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Nem tudok bejelentkezni az app-ba, se wifi-n, se mobilneten, azt írja, hogy ellenőrizzem az internet kapcsolatot.
Nálatok jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2850) TigerDzsó válasza Dluinet (#2849) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nálam működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.