Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) V/ válasza Oliverda (#2399) üzenetére


V/
titán

Nem értem ezt miért írtad, nem ez volt a téma, hanem az hogy ki lett próbálva hogy eztzel az új forintos számlával hétvégén történő ráutalás esetén gyorsult vagy maradt a későbbi könyvelése.
Ha az előzményt elolvasod akkor nincs következő nap: Jelentem. Hétvégén és éjszaka (most) is megy az Add funkcióval az azonnali átutalás.
Lehet hogy van olyan is amit írtál, de azonnali utalással küldtem magamnak pénzt egy másik számláról és azonnal felhasználtam és a számlatörténetben azonnali volt a megérkezés és elköltés könyvelés, nem másnapos.

[ Szerkesztve ]

(#2402) goop válasza V/ (#2401) üzenetére


goop
őstag

A könyvelés általában úgy megy, hogy 18 h adott tételek aznapi, utána másnapi könyvelésben vannak.

(#2403) Oliverda válasza V/ (#2401) üzenetére


Oliverda
félisten

Én pedig azt nem értem, mi ebben az információ. Eddig is világos volt, hogy az AFR-rel 24/7-ben, tehát a hét minden napján és órájában kb. 5 másodpercen belül megérkezik a belföldi átutalás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2404) V/ válasza goop (#2400) üzenetére


V/
titán

Persze értem, neked nem új dolog, úgy legyen.
Másnak meg ez új információ, mert a következtetésed logikáját mi nem ismerhettük. De ezért nem kell megjegyzést tenni arra hogy szükségtelen volt. Többen vagyunk akik butábbak nálad.

(#2405) V/ válasza Oliverda (#2403) üzenetére


V/
titán

Az hogy a Transferwise a szombati és vasárnapi egyenlegfeltöltéseket hétfőn írta jóvá annak ellenére hogy március vagy mióta van az azonnali átutalás. Ahhoz képest most tényleg azonnal megtörténik. Ez akkor nem új információ?
Persze vannak akik már tudták előre hogy lesz magyar bankszámla, ami ráadásul az azonnali utalási rend alá fog tartozni, azt hogy a Transferwise a jóváírási rendszerét is hozzáigazítja ehhez és nem lesz késleltetés, no azoknak ezek nem új információk, de többségünknek nem voltak bennfentes infóik.

[ Szerkesztve ]

(#2406) Oliverda válasza V/ (#2405) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az, mert ez egyszerűen AFR velejárója, ami az elmúlt lassan egy hétben rongyosra lett itt tárgyalva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2407) cocka válasza V/ (#2404) üzenetére


cocka
veterán

Többen vagyunk akik butábbak nálad.

:C Ott a pont!

Amúgy a rendszer még kiírta, hogy érkezés by September 21. :D Szóval még van mit a kommunikáción változtatniuk. A számlaadatos rész is hiányzik még sok helyen.

többségünknek nem voltak bennfentes infóik.

Vagy legalábbis ez a rész nem volt teljesen egyértelmű. Csak sejtés volt.

az elmúlt lassan egy hétben rongyosra lett itt tárgyalva.

Ja, csak nem az Add funkció kapcsán. :U

(#2408) Oliverda válasza cocka (#2407) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen szempontból nincs különbség az Add funkció és a sima átutalás között. Az egyszerűen csak végigvezet a folyamaton.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2409) István89 válasza cocka (#2407) üzenetére


István89
tag

Igen, sajnos az oldalon sok helyen pontatlanul jelenik meg az információ. :)

(#2410) petir


petir
senior tag

Csoportos beszedést? Rendszeres utalást be lehet már állítani?

Vagy ezekre milyen megoldás van ?

(#2411) Oliverda válasza petir (#2410) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolut.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2412) viktorhu válasza Oliverda (#2411) üzenetére


viktorhu
veterán

Már van magyar csoportos beszedés a revoluton?

(#2413) Oliverda válasza viktorhu (#2412) üzenetére


Oliverda
félisten

Rendszeres utalás van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2414) petir válasza viktorhu (#2412) üzenetére


petir
senior tag

Én is néztem nagyot :D
Az nagyon hiányzik ha az megoldott lenne bármelyikükkel mennék be magnetbank-ba megszüntetni a számlát..

(#2415) hunluigi


hunluigi
senior tag

Őőőő.... ugyan nem használom de nálam van ilyen opció TW-nél.

Fiók/közvetlen beszedés

Vagy valamit félre értek?

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2416) sopruk válasza hunluigi (#2415) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, de ha próbaképpen létre akarunk hozni egyet, akkor ott mutatja, hogy az euró, font és az ausztrál dollár banki adatai alkalmasak még csak rá sajnos...

(#2417) hunluigi válasza sopruk (#2416) üzenetére


hunluigi
senior tag

Akkor bocsi... :B

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2418) petir


petir
senior tag

Mikor van esély rá, hogy működjön a csoportos beszédes ?
Ha már ennyi minden megy...

(#2419) Oliverda válasza petir (#2418) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy mikor? Per pillanat soha, mivel nem támogatott.

Ha egyszer a távoli jövőben véletlenül meg is csinálnák, vélhetően nem lesz ingyenes, mint ahogy az átutalás sem az.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2420) István89 válasza petir (#2418) üzenetére


István89
tag

Mondjuk a menüpont megvan. Magyar fordításban közvetlen beszedés. Talán a fizetési kérelem opció bevezetésével vezethetik be, mivel az AFR-hez ez egy opció volt eddig a bankoknak, bár ahhoz a szolgáltatónak a bankjának is támogatnia kell, amit jelenleg három bank kínál.

Sajnos nem tudunk semmilyen ütemtervet, de reméljük nem éveket kell várni a következő fejlesztésre. :)

(#2421) viktorhu válasza István89 (#2420) üzenetére


viktorhu
veterán

Nyilván az eurózónára bevezetni nagyobb üzlet, de ha csináltak helyi bankszámlát, akkor talán ehhez a rendszerhez is csatlakoznak előbb-utóbb.

(#2422) sopruk


sopruk
aktív tag

Nyereséget jelentett a Transferwise

Nem semmi számok...
Pl:
"Jelenleg a TransferWise több mint 4 milliárd fontot kezel havonta a nemzetközi utalások során, ezzel a cég saját számítása szerint 1 milliárd fontot takarít meg ügyfeleinek ahhoz képest, mintha bankokon keresztül küldenék az összeget."

[ Szerkesztve ]

(#2423) fecus


fecus
őstag

Ma nem tudtam telefonnal, GPay-el fizetni. A TW van alatta. Az app is eltűnt a telefonomról. Valakinek hasonló tapasztalat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2424) dtej válasza fecus (#2423) üzenetére


dtej
csendes tag

Ritkán nálam is újra aktiválni kell a GPayt az áruházban.
Meg esetleg tölts le egy frissebb alkalmazás verziót, legutóbb nekem az segített.

(#2425) fecus válasza dtej (#2424) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Ez volt az. Mindent újra el kellett végezni a kártya érintős fizetéssel kapcsolatban is.
Én még mindig csak az alternatív alkalmazás boltban találtam meg. A hivatalosban még mindig nem vagyunk benne?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2426) dtej válasza fecus (#2425) üzenetére


dtej
csendes tag

Tudtommal nem, nekem se a hivatalosból van fent.

(#2427) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Anno amikor vásároltam TW-zal ugyanúgy mint most 2 opció volt: egy olcsó és egy közepes megoldás az utalásra. Az olcsó volt, ha a TW Ft-számlájára átutaltam az adott összeget, amit ő onnan már megoldott. A másik kicsit drágább volt, ha bankkártyáról azonnal leveszik az adott összeget. Most is az olcsóbb megoldást választottam, tehát átutalom. Na most viszont nem Ft-ban kérte az adott összeget, hanem euróban, pont abban a devizában, amit utalni szerettem volna. Kiírta hogy a számlavezető bankommal utaljak el X eurót és rendben is vagyunk, mondom magamban: de hát miért akar eurót utaltatni velem, ha euró a végcél is? Mindegy is kiírta, hogy SEPA blabla: ugyanannyi az utalás unión belül, mint belföldi utalásnál. No igen maga az utalás talán ugyanannyi (bár abban sem vagyok biztos, mert 59 Ft-ot felszámolt). A lényeg hogy amikor átváltottam mennyi az annyi, akkor 362 Ft-ra jött ki egy euró. Viszont most kíváncsi voltam pár napra rá: az adott összeget a Raiffeisen megváltoztatta és sikerült 372 Ft-os árfolyamon a plusz 59 Ft-os egyszeri díjjal elutalnom a TW számlájára az adott összeget, amit ő tovább utalt euróban a kereskedőnek? Ennek mi értelme? Régen azt írta a TW, hogy utaljak a forintszámlára az adott közleménnyel, az adott összeget. Most miért kérte euróban? Így most semmit nem ért amit csináltam. Nem sokat buktam, de mégis... Akkor mit cseszek el? Régen miért volt jó? Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2428) Oliverda válasza spe88 (#2427) üzenetére


Oliverda
félisten

Valamit benézhettél, mert továbbra is működik a forintos felöltés utalással, még gyorsabban, mint korábban. A küldésnél felül forintot kellett volna kiválasztani, alul pedig eurót, a végén pedig utalásos feltöltést.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2429) spe88 válasza Oliverda (#2428) üzenetére


spe88
senior tag

nem tudom mit zongorázhattam be, mondom eddig már nem egy ilyet csináltam. Magamtól tuti nem állítottam át euróról euróra annak semmi értelme. De mindenesetre jobban figyelek ezentúl

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2430) István89 válasza fecus (#2425) üzenetére


István89
tag

Sajnos nem. Én az apkmirror oldalról töltöttem le az alkalmazást, bár nem tudom, hogy ehhez van köze, hogy időként elfelejti a beállítást, de lehet pont azért, mert itt még nincs engedélyezve.

Mondjuk miért ne lehetne már elérhető itthon is, hiszen TW (és más fintech cég) világon bárhol használható, ha ők megállapodtak a céggel, akkor miért ne használhatnám itthon is az alkalmazást. Mindenképpen kell egy magyar bankkal szerződniük előtte?

(#2431) Dluinet válasza fecus (#2425) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Magyar bankok és a magyar állam hatékony intézkedései nem segítik elő a Google Pay legális működését.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2432) István89 válasza Dluinet (#2431) üzenetére


István89
tag

Egyre valószínűbb, hogy egyik bank se fogja erőltetni, pláne akinek már van "Gpay" szerűsége. :) Ettől függetlenül mondjuk a fintech cégek erőltethetnék azokban az európai országokban ahol jelenleg nem lehet hivatalosan használni.

Én ma próbáltam először Gpay fizetést (TranserWise-nak köszönhetően) és sokkal gyorsabb volt, mint a GránitPay. Oké, hogy talán 2-3 mp-ről beszélünk, de amint oda raktam a kis eszközhöz a telefon elejét már fizetett is.

(#2433) goop


goop
őstag

Nem jönnek meg a forintos számlára utalt összegek. Mi a manó lehet, karbantartanak?

[ Szerkesztve ]

(#2434) István89 válasza goop (#2433) üzenetére


István89
tag

Az oldalon nincs kiírva semmi. Ahonnan utaltak ott sikeresnek mutatja a tranzakciót? Nem állítottak be értéknapot véletlenül?

Szerk. Utaltam én is a saját számlámról, de nem nem kaptam semmilyen értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#2435) V/ válasza goop (#2433) üzenetére


V/
titán

Nem a hétvége miatt nem kerül jóváírásra?

(#2436) István89 válasza V/ (#2435) üzenetére


István89
tag

Azonnali átutalásnál hétvégén is mennie kell a jóváírásnak.

(#2437) UberMutant válasza István89 (#2436) üzenetére


UberMutant
őstag

ezt nézted be

(#2438) goop


goop
őstag

Valami lehetett, mert kb 1 órás késéssel jött meg minden, még a kártyás feltöltés is.

(#2439) V/ válasza István89 (#2436) üzenetére


V/
titán

Valójában nem, mert az azonnali átutalás magyar bankok közt menne, a brüsszeli bejegyzésű bankra nem vonatkozik és a számlán való lekönyvelés ideje a TW-n is múlik.

[ Szerkesztve ]

(#2440) goop válasza goop (#2438) üzenetére


goop
őstag

Még mindig kehes a rendszer, kártyás feltöltés 1 óra 38 perc volt.

(#2441) István89 válasza UberMutant (#2437) üzenetére


István89
tag

Miért néztem be? Olvastad korábban a sajtóközleményt? Utaltam már TW HUF számlára és onnan is utaltam el, és mindig azonnal megérkezett. AZ MNB által használt GIROInstant előírási rendszerben működik ez is, így annak teljesülnie kell nap 24 órájában, mindegy hogy vasárnap van vagy karácsony. Az is mindegy, hogy brüsszeli cég vagy sem, hiszen magyar technikai számot adnak, amit az MNB biztosít, így tud menni ebben a rendszerben. Ezért lett ez nagy szó, mert mindenki egyedi számlaszámot kap.

Ha nem így lenne, akkor eddig miért teljesült azonnal a jóváírás? Szóval tuti volt valami probléma, mert nekem is a próba utalás 0:55kor teljesült, valamint ahogy goop írta a kártyás felöltésnek is azonnal mennie kellene, és az már független az utalástól.

Forrás: https://www.portfolio.hu/bank/20200916/hatalmas-ujitasra-keszul-a-transferwise-magyarorszagon-elarultak-a-reszleteket-448804

[ Szerkesztve ]

(#2442) V/ válasza István89 (#2441) üzenetére


V/
titán

A pénz lekönyvelése a TW számlán a TW részéről az ami késlekedhet, nem a pénz mozgása, ez a kettő két különböző dolog. A bankszámla lehet forintos MNB által adott, de a bank és rendszere nem a Mo-i rendszeren van.
Egyébként akár volt karbantartás vagy hiba náluk, a hétvégére azt tapasztaltuk hogy nem azonos a feldolgozási idő mint egy munkanap 8-16 óra közt.

[ Szerkesztve ]

(#2443) goop válasza V/ (#2442) üzenetére


goop
őstag

Vasárnap délelőtt még simán ment a pénz 5 sec alatt, tehát nincs már jelentősége a hétvége nem hétvége üzemnek, a rendszerek automatán mennek úgyis.

(#2444) István89 válasza V/ (#2442) üzenetére


István89
tag

A magyar bank se könyveli le azonnal az AFR tranzakciókat, így ennyi erővel sima magyar banki átutalásnak se kellene azonnal teljesülnie hétvégén fogadó részről? Ezért van az, hogy a könyvelést később végzik a magyar bankok, viszont a fogadást teljesítik. A TW esetében ugyanez a helyzet, csak annyi, hogy az a ő saját rendszerünket hangolták össze a GiroInstant elszámolási rendszerével. Az meg mindegy, hogy magyarországi vagy sem az ő rendszerük.

Én nem sokszor használtam még, de pár próbautalást végeztem korábban az esti órákban, hétvégén és mindig azonnal jóváírta a TW a magyar számlámra, ezért valószínűleg az ő rendszerüknél volt vagy még van valami gond, ami ezeket az utalásokat vezeti fel a megfelelő számlához.

(#2445) Oliverda válasza V/ (#2439) üzenetére


Oliverda
félisten

Tévedés. Az nem számít, hogy brüsszeli, budapesti, vagy épp fokvárosi bejegyzésű a pénzintézet. Ez számít:

A TransferWise, a nemzetközi pénzkezelés megújításán dolgozó tech cég a mai napon bejelentette, hogy közvetlen hozzáférést kapott Magyarország fizetési rendszeréhez. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy közvetlen elszámolási számlát biztosít a cégnek, melyen keresztül a TransferWise hozzáfér Magyarország fizetési rendszeréhez, beleértve az új, azonnali pénzküldési rendszert és a bankközi klíring rendszert (BKR), a GIRO-t – olvasható a társaság közleményében.

A kommentekből is világosan látszik, hogy valamiféle rendszerprobléma lassítja a tranzakciókat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2446) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Sziasztok. Van esetleg valaki aki MKBs számláról utalt forintot Transferwisera? Állandóan hibát ír ki az utalásnál. OTPről simán tudtam forintot utalni a forint alapú Transferwise számlaszámra.

(#2447) Oliverda válasza Lacee1986 (#2446) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg az MKB-nál sem frissítik tisztességesen az adatbázist. Írd meg az ügyfélszolgálatnak a problémát a számlaszámmal együtt, hátha egyszer megoldják...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2448) Lacee1986 válasza Oliverda (#2447) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Próbáltam telefonon megkérdezni őket mi a hiba, de csak annyit mondtak, hogy a Transferwise hibája. (Pedig biztos nem)

(#2449) Oliverda válasza Lacee1986 (#2448) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ez az ő hulladék rendszerük hibája.

mod: Ha lepattintanak, írj az MNB-nek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2450) Lacee1986 válasza Oliverda (#2449) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.