Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Oliverda válasza aerosmith (#2550) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor az OTP-sre. Vagy, ha van bármilyen címed valamelyik eurós országban, akkor nyiss egy N26-ot. Annak van banki licence, ennek megfelelően pedig 100k euróig biztosított a pénzed.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2552) germinator66 válasza István89 (#2546) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, de ha jól megnézed, az ACH marad ingyenes, és Oliverda közben meg is válaszolta. :R

(#2553) István89 válasza germinator66 (#2552) üzenetére


István89
tag

Valóban, sorry a téves infóért.

(#2554) aerosmith válasza aerosmith (#2550) üzenetére


aerosmith
őstag

az is megoldás lehet ha átteszem mindet a CHF zsebbe?
Onnan is ugyanúgy tudok kártyával fizetni nem?
Csak CHF utalást nem tudok fogadni mert nincsenek banki adatok.

(#2555) Oliverda válasza aerosmith (#2554) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak a 15k euró feletti részt sápolják majd, azért szerintem ráérsz még ezzel foglalkozni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2556) K Norbi


K Norbi
addikt

TW nél vannak ilyen zárolási dolgok mint a Revolutnál? [link]

Kell e valamire figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#2557) germinator66 válasza K Norbi (#2556) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem jellemző, ebből a szempontból sokkal gördülékenyebben mennek itt a dolgok.

(#2558) K Norbi válasza germinator66 (#2557) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a TW!
Revolut nem is kell.

Visszaolvastam RV topicba mi buzik azok..
Fos

[ Szerkesztve ]

(#2559) goop válasza K Norbi (#2558) üzenetére


goop
őstag

Egyébként tényleg. :D
Az én accomat zárolták, mert adóbevallást meg nem tudom még miket követeltek, persze nem kaptak, utána elkezdtük asszony accját használni, kártyás top up majd utalások, pár hónap múlva ott is jött a dokumentum kérés. delacc azt jóidő. Aki nem sok hasznot hoz nekik, vagy akár ugye veszteséget attól előbb utóbb megválnak szerintem. Nekem is akkor kezdtek el szarakodni, mikor jött a tw, és azt kezdtem használni, kártyás fizetés meg szinte mindenre. Előtte mikor 100 ezreket átpörgettem érdekes mód még semmi bajuk nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2560) K Norbi válasza goop (#2559) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyetértek :K
Ezt olvastam én is.

Meg úgy köpködik.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2561) Tuomas válasza K Norbi (#2560) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem még nem volt bajom vele igazából (mármint revoluttal). Viszont ha lenne TW-ban virtuális bankkártya, akkor valószínűleg én is csak a TW-t használnám (debit kártyát amúgy is több helyen fogadnak el), az utóbbi időben rengeteget fejlődött, rengeteg új funkció került be, az egyedi HUF számlaszámról nem is beszélve.

We were here

(#2562) K Norbi


K Norbi
addikt

Kártyás feltöltési díjak TW nél mennyibe kerülnek?

Pl 100.000Ft vagy 200.000 töltés vajon mennyibe kerülne?
Nem találom sehol a díjakat.

(#2561) Tuomas :R

[ Szerkesztve ]

(#2563) goop válasza K Norbi (#2562) üzenetére


goop
őstag

0.46 % a kártyás feltöltés.

(#2564) K Norbi válasza goop (#2563) üzenetére


K Norbi
addikt

Már számolom is :R :R

(#2565) Tuomas válasza K Norbi (#2564) üzenetére


Tuomas
addikt

Felesleges számolgatni, ha elindítasz egy feltöltést, akkor kiírja. :D
Aztán pedig törlöd.

We were here

(#2566) Oliverda válasza K Norbi (#2564) üzenetére


Oliverda
félisten

Átutalással jobban megéri, az még a drágább bankoknál is “csak” 0,3%.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2567) vnorbi válasza Tuomas (#2565) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Vagy el sem kell indítani a feltöltést, hanem a díjellenőrzőben meg lehet nézni.

Ha minden jól ment a linkkel, az oldal úgy jelenik meg, hogy 100.000 forint kártyás feltöltésnek a díját mutatja.

(#2568) goop válasza Oliverda (#2566) üzenetére


goop
őstag

Vagy nem. Gránit 0.4 fixen mindig, (digitális)
Kh első 2 20.000 ingyen, a felettes rész 0.3%, a többi 0.57% de minimum 70Ft. Kh okos minimum+. Többi okos kb ue, csak nem kettő hanem több olcsóbb utalás van.

[ Szerkesztve ]

(#2569) Oliverda válasza goop (#2568) üzenetére


Oliverda
félisten

Gránit Sztár 0,30% (min. 75 Ft max. 6 000 Ft), nullás havidíj.

Biztos akadnak drágábbak, sőt, még olyan csomagok is akadnak ahol egy egyszeri 100-200 forintos díja van az utalásnak, amire még pluszban terhelik rá a tranzakciós illetéket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2570) goop válasza Oliverda (#2569) üzenetére


goop
őstag

Jó, én csak az általam használt gránit digitális és kh minimum plusz csomagot vettem elő, mert itt van számlám.

(#2571) aerosmith válasza Oliverda (#2551) üzenetére


aerosmith
őstag

tökjó hogy már 2017ben írták hogy jön Magyarországra N26 aztán semmi...

(#2572) Oliverda válasza aerosmith (#2571) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd, ha nálunk is bevezetik az eurót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2573) cocka válasza Oliverda (#2569) üzenetére


cocka
veterán

Direkt erről váltottam digitálisra, mert egyszerre 18750-nél úgy se töltök fel többet.

Ugye 18750 alatt a fix 75 miatt a Digitális éri meg jobban. De amúgy is a cibet használom átutalásra. :D Nálam a Gránit csak "mentőcsomag".

(#2574) goop válasza cocka (#2573) üzenetére


goop
őstag

Amúgy én is, bm ecom is van, kh csak az azonnali kp befizetés miatt van tartva, gránit meg ingyen van, 0 Ft havidíj, a kártya díja se vészes összeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#2575) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.
Kérnék egy kis segítséget ehhez a kérdéshez:
Nincs Tw. számlám, de ha ezen a Reg. oldalon regisztrálok, akkor számla is nyílik kb. egyből, vagy ez a regisztráció mit csinál? (most csak ezért nem regisztrálnék be, hogy ezt megtudjam) Köszi előre is. :K

[ Szerkesztve ]

(#2576) kraftxld válasza RR-13 (#2575) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A regisztrációt és plusz verificationt végig kell csinálni hogy megjelenjenek a számlaadatok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2577) RR-13 válasza kraftxld (#2576) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, tehát ha elkezdem a regisztrációt a látható adat (e-mail, jelszó) bevitelével, akkor, ha nem viszem végig az általad írt dolgot, akkor az "első" lépés is elvész? És a rendszer nem tárolja el a beírt e-mail címet sem? :U
Lényegében a látható Reg. felület csak az első lépés? Köszi. :K

(#2578) RR-13 válasza RR-13 (#2577) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet, hogy egyszerűbb lenne tesztelnem. :U

(#2579) cocka válasza RR-13 (#2578) üzenetére


cocka
veterán

Lehet egyszerűbb lenne megfogalmazni, hogy mire is akarod a Transferwise-t használni.

(#2580) RR-13 válasza cocka (#2579) üzenetére


RR-13
őstag

Egyelőre nem szeretnék Tw. számlát nyitni. :N
Viszont te pontosan tudhatod, hogy miért szeretném kideríteni a regisztráció folyamatát, mert a másik Topikban olvasod ezekkel kapcsolatos dolgokat.... sőt, pont hozzá is szólsz a témához.

Csak azt szerettem volna kideríteni, hogy a CIB esetleg megkapja-e ezeket a regisztrációs adatokat, és ez alapján engedélyezi azoknak az ügyfeleknek a Tw. funkciót a Megbízás menüben, akik már a Tw. oldalán valamilyen szintű regisztrációt elvégeztek.

(#2581) cocka válasza RR-13 (#2580) üzenetére


cocka
veterán

Nem kapja meg. De ha nagyon akarja, tudhat róla.

Vannak rá opciók:

1. Úgy utalsz be a forintegyenlegedre a tw számlájára, hogy a CIB az átutalás forrása. Bizonyíték: számlatörténet
2. Más utal be a forintegyenlegedre a tw-s giro számlaszámot felhasználva. Ekkor csak abban az esetben, ha az átutalás forrása szintén cib. De ez nyilván csak közvetett bizonyíték. Gondolom nincs nyomozógárda arra felállítva, hogy ha Gipsz Jakab CIB-ről küldte neked, akkor lenyomozzák Gipsz Jakabon keresztül, hogy neked tws számlád van. LOL
3. CIB-es bankkártyával töltöd fel a forintegyenlegedet, ekkor ugye a bizonyíték: kártyatörténet.
4. Kiutalsz magadnak a forintegyenlegedről CIB-es számládra. Bizonyíték: számlatörténet.

(#2582) Oliverda válasza RR-13 (#2580) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi alapján kaphatná meg? A felhasználó explicit beleegyezése nélkül biztosan nem kaphatja meg harmadik fél az adatok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2583) RR-13 válasza Oliverda (#2582) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom, ezt szerettem volna kideríteni, hogy mi ez az egész. :U
Azt viszont tudtam hogy beleegyezése kell az ügyfélnek az adatok kiadásához.
Csak itt az a kérdés, hogy a Tw. mit "adhatott" ki a CIB-nek, mert, ha csak az e-amil címet, már az is személyes adat. Ezért nem értem, hogy a CIB mire alapozta a tájékoztatását...

Közben gondolkoztam, hogy szerintem mindenkinél meg fog jelenni a CIB Online felületén a Megbízások menüben a Tw. funkció, és ott be lehet jelentkezni a Tw. fiókba, és utalni.
Talán ennyire egyszerű lesz az egész, és akkor akinek van már Tw. fiókja az bejelentkezhet, akinek nincs az meg nem veszi figyelembe a funkciót. :U

(#2584) K Norbi válasza RR-13 (#2583) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekünk még nem jelent meg. :D

(#2585) RR-13 válasza K Norbi (#2584) üzenetére


RR-13
őstag

Na Te sem alszol még? :D
Nálad nem is fog, ha nem nyitsz CIB számlát. :P
Talán mire nyitsz, (ha nyitsz), addigra kiforr ez az egész mizéria ;]

[ Szerkesztve ]

(#2586) K Norbi válasza RR-13 (#2585) üzenetére


K Norbi
addikt

Túl sok Coca colat ittam. :D :D

(#2587) RR-13 válasza K Norbi (#2586) üzenetére


RR-13
őstag

Igen az bezavar az alvásban. :DDD :C

(#2588) cocka válasza RR-13 (#2583) üzenetére


cocka
veterán

a Tw. mit "adhatott" ki a CIB-nek

Semmit. Nem a tw akar tudni a CIB adataidról, hanem a CIB a tw adataidról. :)

(#2589) RR-13 válasza cocka (#2588) üzenetére


RR-13
őstag

Akár az is megtörténhetett, hogy tényleg a tranzakciókból kibogarászta a CIB, hogy Tw. számlához köze van az ügyfélnek... :U
Egyébként szerintem sem adott ki semmilyen adatot a Tw. a CIB-nek..., mert az igencsak durva lenne.
Remélem ki fog derülni napokon belül, hogy kiknek jelenik meg a funkció a menüben stb. :U

(#2590) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Gyors segítség kellene!

Skóciában elő öcsémnek kellene, gyorsan 100K-nak megfelelő fontot átutalnom.
OTP folyószámlám van.

A transferwise apjával, telefonon keresztül, tudok gyorsan regisztrálni, küldeni, majd törölni a bankkártyát, így hétvégén? :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2591) vnorbi válasza F.B.I. (#2590) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csak itthon van hétvége (vagyis ünnep), odakinn nincs. Az azonnali átutalás meg működik mindig (mondjuk az 5 másodperc helyett nálam a héten 14 percig tartott, mire megjelent az egyenlegen a beutalt összeg). Én vele nyittatnék TransferWise accountot HUF számlaadatokkal, és arra a számlára utalnék forintot OTP-ből, ő meg átváltja fontra, továbbutalja, vagy igényel bankkártyát a TW accountjához, ha az is jó, és ráér.

Azért írok utalást, mert 100 ezer forint kártyás feltöltés 460 forintba kerül, az OTP-s utalási díj pedig majdnem biztos, hogy ettől alacsonyabb (számlacsomagtól függően 0-350 forint között látom).

Nem próbáltam ilyet fonttal, ezért nem írom, hogy neked legyen TW accountod, és azon keresztül közvetlen fontot utalj az ő normál banki számlájára forintos feltöltésből, mert ha a váltás és a továbbutalás miatt ez nem azonnali, akkor lehet, hogy nem fér bele a mai napba, és tényleg hétvége lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2592) F.B.I. válasza vnorbi (#2591) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2593) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok.
Minden belépéskor ezt dobja.

Ezt kilehet kapcsolni?
Vagy adjak neki egy másik számot?

[ Szerkesztve ]

(#2594) vnorbi válasza K Norbi (#2593) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Azt próbáltad, hogy alul az "I only have 1 phone number"-t választod?

(#2595) K Norbi válasza vnorbi (#2594) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen :K
Kövi bejelentkezéskor ugyanúgy feldobja.

(#2596) vnorbi válasza K Norbi (#2595) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor részemről passz. Nálam nem lehet megadni másodlagos telefonszámot. Olyat nem dob fel az app, mint amit mutatsz, és ha direkt elmegyek a személyes adataimhoz, ott is csak egy telefonszám rögzíthető.

Szerk:

Milyen "2-step login" van nálad beállítva? Nálam a mobil appos jóváhagyás van, de ha nálad az SMS kódos, akkor lehet amiatt akar második telefonszámot is, hogy ha az elsőt ellopják/elhagyod, akkor tudják máshová küldeni a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#2597) K Norbi válasza vnorbi (#2596) üzenetére


K Norbi
addikt

Appos jóváhagyás van nekem is kiválasztva.

Beléptem kétlépcsős bejelentkezéshez.
Ott írta fejezze be a biztonsági ellenőrizést.
Mire én

Majd adtam neki egy másodlagos számot.

[ Szerkesztve ]

(#2598) cocka válasza K Norbi (#2597) üzenetére


cocka
veterán

Mire én

Macska lettél?

(#2599) Tuomas válasza cocka (#2598) üzenetére


Tuomas
addikt

Eddig is az volt, nem látod az avatarját? :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2600) K Norbi


K Norbi
addikt

:C :C :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.