Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) V/ válasza goop (#2300) üzenetére


V/
titán

Szerintem meg nem borsos, mert 100 millánál is annyi.

Ezért nem is utalunk 340 Ft-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2302) sopruk válasza V/ (#2297) üzenetére


sopruk
aktív tag

Akkor nem tudom, hogy nálam mi lehet, miért nem fogadja el egyik számlaszámot sem.
Olyan lehetséges, hogy még annyira új banki adatok, hogy még nem mindegyik bank ismeri fel és ezért utasítja el? :)

(#2303) fecus


fecus
őstag

Most akkor elég a személyes számla vagy a feltöltéshez továbbra is a "közös" számlát kell használni?
Amúgy nekem más számlát kínál fel a feltöltéshez mint (#2293) vnorbi -nak. (82759507)

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2304) vnorbi válasza fecus (#2303) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem egyszerűbb a saját banki adatokat használni. Akkor nem kell a TW-ban összekattintgatni a feltöltést, csak utalsz, és megérkezik.

(#2305) goop válasza vnorbi (#2304) üzenetére


goop
őstag

Persze, a sajátnak most már semmi értelme, simán utal bárki a másikra, és megjegyzésbe se kell semmi, nem marad el, stb.

(#2306) KTU válasza V/ (#2292) üzenetére


KTU
addikt

De jó, van saját egyedi HUF számlaszám a Transferwise-nál, amire bárki utalhat nekem forintot, és nem kell a közleménnyel irányítani, mint Revolu-nál, feltéve ha még nem rakták át LT-be.
Számlatulajdonoshoz írhatják azt a nevet akinek valójában utalnak, vagyis az enyémet.
Céges fiókhoz is külön másik bankszámlaszámot kaptam, így biztos nem keveredik a priváttal.

Még a saját feltöltést céges / privát, nem néztem, eddig úgy működött hogy amelyiknél létrehoztam a pénz hozzáadást,
azon adták hozzá, de ugyanaz volt minden, bankszámlaszám és a közleménybe írt azonosító is.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2307) Tuomas válasza V/ (#2292) üzenetére


Tuomas
addikt

ÁÁÁÁ de jó! :DDD :C
Köszi az infót! :R

Akkor most ezen keresztül is fel tudom tölteni ugye az egyenlegemet, saját bankszámláról indított utalással? Nem kell szórakozni a pénz hozzáadása, egyedi azonosítós procedúrával, hanem ha akarok pénzt rakni a Ft-os tw egyenlegemre, akkor csak elutalom magamnak?

Ah, látom (#2304) vnorbi fórumtárs is ezt írta.

Bámulatos. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2308) V/ válasza Tuomas (#2307) üzenetére


V/
titán

Figyeljetek egy kicsit atz alábbiakra, ha nem is írták külön le, de nem kellene keverni:
1. Forint egyenleg feltöltés: Van egy mi általunk tölthető forintos bankszámlaszám, ez egyenleg feltöltés menüpontnál, erre a saját bankunkból utaljuk úgy, ahogy eddig, csak ez is egyedi számlaszám. Ennél a közlemény rovatba kell az azonosító, mert a rendszer még az alapján könyveli le.
2. Más utalásának fogadása: az igénylés után használhatjuk és erre mások utalhatnak forintot ezt adjuk meg ha valakitől utalással jönne forint.Itt meg nem kell közleménybe az azonosító, mert direkt a számlára érkezik. A banki felületeken kell a név, számlaszám és az összeg és ennyi elég is.
Nem kaptunk volna külön számokat ha eggyel is megoldhatnák. Bár lehet hogy az van a háttérben, hogy nem mindenki fogja a forintos számlaadatot igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#2309) Tuomas válasza V/ (#2308) üzenetére


Tuomas
addikt

De a saját "civil" (rendes banki) bankszámlánkról miért nem utalhatunk a saját TW-os számlánkra? Ennek technikai okai vannak, vagy pedig valami szabály tiltja?

Máshogy megfogalmazva a kérdés: figyelik azt, hogy saját magamtól "kapom" a pénzt?

Tudsz erről valamit, vagy valahol le van írva?

Mert pl eddig (ha lenne) euros számláról a Belga tw számlámra is tudtam volna így pénzt juttatni, nem?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2310) tomp


tomp
félisten

Reggel írtam a TW-nak, hogy ugye a régi számlaszámra utaltam ami már nem látszott az appban. Rá fél órával vissza is írtak, hogy semmi gond. Még egy darabig az a számlaszám is él így nyugodtan megadhattam volna a pénz hozzáadást az új számlaszámmal. A régiről is lekönyvelték volna. Mivel nem csináltam meg így kb 1óra elteltével már vissza is utalta a TW a teljes összeget.
Az új számlaszámra utaltam közleményes azonosítóval ami azonnal megjelent ahogyan rányomtam az "Elutaltam az összeget"
Nem kellett várni. Értesítés, email azonnal jött. :C

(#2311) Tuomas válasza Tuomas (#2309) üzenetére


Tuomas
addikt

Megtaláltam a választ itt! [link]

Minket most ez a rész érdekel, ezért kimásoltam:
"Add money from your bank account
The other way you can add money to your balance is by bank transfer. You can only do this if your balance has its own bank details (like the EUR or GBP balance). Just log in to your online banking, set up a normal transfer and add in the details you can find in the Balances tab. Click on the currency balance you'd like to send to and we'll show you your bank details.
You’ll also have to make sure you send the same currency as your balance is in. So, if you’re adding to your GBP balance this way, you’ll need to send money in GBP. "

A lényeg az, hogy a linkelt leírás szerint 2 féle módon lehet pénzt hozzáadni:
-Tw-n keresztül (ez a hozzáadás gombos, gyűjtőszámlára utalásos, vagy bankkártyával feltöltős mód, eddig mindenképpen ezt kellett használnunk, mivel nem volt egyedi számlaszámunk)
-Bankszámláról, ha a feltölteni kívánt egyenlegnek vannak banki adatai.

Mivel a HUF egyenlegnek is vannak már banki adatai, így szerintem erre is igaz a linken olvasható, ide bemásolt szöveg 2. változatú feltöltési módja.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2312) V/ válasza Tuomas (#2311) üzenetére


V/
titán

Ez a szöveg már akkor meg volt amikor még nem volt forintos feltöltés csak a saját bankszámláról az egyenlegre. Viszont akkor mindenkinek csak egy bankszámlaszám állt rendelkezésre és az azonosítóval tudták a megfelelő egyenlegre könyvelni.
Technikailag persze lehet utalni az új számlaszámra a saját bankszámlánkról (működik), de akkor miért így oldották meg?

[ Szerkesztve ]

(#2313) vnorbi


vnorbi
aktív tag

(#2314) Tuomas válasza V/ (#2312) üzenetére


Tuomas
addikt

Passzolom a kérdést, más országokban is két féle feltöltési mód van?
Tehát ha eur az elsődleges egyenleg, akkor euró feltöltésnél is felajánlja a TW-n belüli, tehát gyűjtőszámlás/bankkártyás feltöltést is (ami a linken az 1. pont)?

We were here

(#2315) V/ válasza Tuomas (#2314) üzenetére


V/
titán

Passz, a help magyar oldala és vnorbi linkelése sem ad megfelelő információt arra hogy van-e valami hátulütője ha erre az új számlaszámra utalunk a saját bankunkból.
De ez annyira nem lényeges szerintem. Ha más akar utalni akkor ezt az új számlaszámot adom meg, az egyenleg feltöltésre a másik van sablonként elmentve a Netbankban így arra fogok utalni.

(#2316) Tuomas válasza V/ (#2315) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem rákérdezek náluk!

We were here

(#2317) cocka válasza sopruk (#2302) üzenetére


cocka
veterán

Benn van a szeptember 1-jétől érvényes GIRO listában (egyszerűsített hitelesítő tábla), tehát égő lenne, ha nem működne. Melyik banknál vagy?

(#2318) Tuomas válasza Tuomas (#2316) üzenetére


Tuomas
addikt

Meg is érkezett a válasz :
"Nincs semmiféle megkötés arra vonatkozóan, hogy ki küldhet pénzt neked a HUF számlaadatokra.
Te, vagy bárki más küldhet neked ide pénzt. 10 millió forintig azonnali, 10 millió forint felett pedig 1-2 órát vesz igénybe az utalás ."

Tehát így is feltölthető az egyenleg, nem sértünk szabályt, nem ér hátrány, ha a saját banki számláról történik saját egyedi TW számlára az utalás.

We were here

(#2319) sopruk válasza cocka (#2317) üzenetére


sopruk
aktív tag

Gránit Banknál vagyok.
Már többször kipróbáltam az új saját banki adatos számlaszámra és az új tagsági számmal feltöltős számra is. Mind a kettőnél a jóváhagyás után azt írja: "Sikertelen megbízás"

Az előbb direkt kipróbáltam: a régi számlaszámra küldve 25 perc alatt megérkezett...

(#2310) tomp
Köszi az infót, hogy még él a régi számlaszám is!

[ Szerkesztve ]

(#2320) V/ válasza sopruk (#2319) üzenetére


V/
titán

Az a gond hogy ez belga bankban nyitott forintos bankszámla és bankod ezzel még nem tud mit kezdeni, ők valószínűleg €-os számlának gondolják (pontosabban a rendszerük) a számlaszám első nyolc száma alapján. Ezt egyszerű módon tudnák rendezni, át kell rakniuk a forintos számlák közé az azonosítót.
A régi szám az egyértelműen magyar banki forintos számlaszám.

[ Szerkesztve ]

(#2321) goop


goop
őstag

Raiffeisen bank alól megy az utalás?

[ Szerkesztve ]

(#2322) tomp


tomp
félisten

OTP-nél a régi SmartBank appban nem megy az utalás. Sikertelen tranzakció de elutaltnak mutatja végül visszapattan. Az új "OTP Bank" Netbank alkalmazással viszont rögtön átmegy azonnalival.

(#2323) goop válasza tomp (#2322) üzenetére


goop
őstag

Jó, csak a cégem rafis, és csak akkor adom le ezt a számla számot, ha tutira tudom, hogy meg is jön rá a fizum. :D

(#2324) V/ válasza tomp (#2322) üzenetére


V/
titán

Akkor szerintem az OTP is azt javasolja hogy az új legyen használva, máshonnan szedheti a bank azonosítókat.
Az Ersténél minden oké.

(#2325) KTU


KTU
addikt

CIB-től most (este 20h után) indítottam saját feltöltést (közleménybe írt irányítással), cégesre és privát fiókra is,
azonnal megjelent a feltöltött összeg mindkét fiókban.
Szerintem hétvégén is működni fog az azonnali utalásos feltöltés.
Majd tesztelem.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2326) vnorbi válasza tomp (#2322) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Esetleg a régi OTPdirekttel próbáltad? Böngészőből, nem SmartBankból.

(#2327) sopruk válasza V/ (#2320) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nagyon köszönöm az információt!
Írtam nekik levelet ez ügyben, kíváncsi leszek mit válaszolnak rá...

(#2328) cocka


cocka
veterán

Éjszaka teszt pipa. Az egyedi számlaszámra küldött lóvé azonnal megérkezik. 1 Ft-tal teszteltem. :D

(#2329) tomp válasza vnorbi (#2326) üzenetére


tomp
félisten

Itt inkább az lehet a ludas, hogy a SmartBankban "Belföldi utalás" van csak. Onnan visszapattan. Az új OTP Bank appban csak szimplán "Utalás" van. Ott megy.
SmartBank és a webes OTP Direkt ugyan azt a rendszert használja.

(#2330) cocka válasza tomp (#2329) üzenetére


cocka
veterán

De ha valójában külföldi, valahogy mégiscsak megoldják, hogy GIRO-n keresztül menjen és belföldinek látsszon.

Csak nekem itt felmerülnek olyan gondolatok, hogy ha van valahol egy számla, akkor annak technikailag akármilyen formátumú és típusú is lehet a számlaszáma?

Vagy pl. a Curve-nél is. Tehát létezik egy akármilyen bankkártya, amihez lényegében bármilyen számla rendelhető? Mert a hozzárendelt bnakkártyák révén mégiscsak több számlához férhetsz hozzá egy kártyával.

(#2331) V/ válasza cocka (#2330) üzenetére


V/
titán

Ez forintos számla nem egészen az számít hogy belföldi vagy külföldi, nyithat bármely EU-s bank az MNB felügyelete alatt (ők adják a számla első 3 azonosító számát, ami itt a 126) és ezek a számlák már AZONNALI ELSZÁMOLÁSI MÓD (GIROINSTANT) alá tartoznak.
Lényeg az ahogy amely számlaszám első része szerepel a MNB Hitelesítő Táblaban az "belföldinek" tekintendő. Itt ez a tábla
A számlaszámokra nemzetközi szabvány van, az van használva a 3*8-as normál és EU-s IBAN és a BIC/SWIFT

[ Szerkesztve ]

(#2332) vnorbi válasza tomp (#2329) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor nem feltétlenül baj, hogy elakad, mert ha valamiért nem belföldinek gondolja, akkor most ez a jobb megoldás, mint külföldi forint átutalásnak azonosítsák, és menjen rá a horror díjszabás (az én csomagomnál egy ilyen minimum 2770 forintba kerül).

Viszont az alapján, amit írtok (és a TW is ír a helpben), az utalás az AFR-ben közlekedik, tehát mégis belföldinek kell lennie, úgyhogy szólni kellene az OTP-nek, hogy ismerje fel a számlaszámot minden rendszerével, és megfelelően kezelje.

(#2333) V/ válasza vnorbi (#2332) üzenetére


V/
titán

Lehet hogy nem frissítik az előbb írt MNB hitelesítő tábla lekérdezését

(#2334) Tuomas


Tuomas
addikt

Ma csináltam én is egy próbautalást magamnak, hibátlanul működött, kb 5 mp-en belül átment a pénz Raiffesien bankszámláról az egyedi TW-os számlámra. :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2335) vnorbi válasza tomp (#2329) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kipróbáltam, nekem működik az utalás OTPdirektből és a régi SmartBankból is az új TW számlaszámra. Tegnap nem néztem, lehet, hogy azóta frissítették a rendszerüket.

Ezt nem kifejezetten neked írom, hanem általánosságban, hátha érdekel valakit: portfolio.hu-s cikk néhány részlettel a fizetési rendszerünkhöz történő csatlakozásukról.

[ Szerkesztve ]

(#2336) Tuomas válasza vnorbi (#2335) üzenetére


Tuomas
addikt

A Transferwise ezzel most odacsapott rendesen.
Náluk én már csak a virtuális bankkártyát hiányolom, ezt jeleztem is a nemrégiben küldött kérdőívükben.

We were here

(#2337) retesz147


retesz147
addikt

Innentől Paypal-ről is lehet rá PP egyenleget kiutalni?
Mert ugye Revolutra Paypal egyenleget nem lehet átteni, de ezzel a magyar számlával TW-nél erre nyílt lehetőség?

Xiaomi 13 eu dev...

(#2338) V/ válasza retesz147 (#2337) üzenetére


V/
titán

Jó kérdés, de ha elfogadja ezt a forintos számlaszámot a PayPal, nem tekinti virtuálisnak akkor igen. Mert a $-os TW számlánál ezt írják hogy ezért nem fogadják el.

[ Szerkesztve ]

(#2339) retesz147 válasza V/ (#2338) üzenetére


retesz147
addikt

Értem. Majd kipróbálom.

Namost, ha valaki átteszi ide az "életét" (jövedelem, stb..) ez nem jár veszéllyel a "kormánynak".
Gondolok itt arra, hogy ezt a számlát tudják e zárolni, NAV kap e hozzáférést? Hiszen csak egy e-mail cím kell hozzá.
Mert ugye a magyar bankok számlái felett "teljes hatalmuk" van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#2340) V/ válasza vnorbi (#2335) üzenetére


V/
titán

Akkor egyértelmű a dolog van egy új "bank" Magyarországon ahol enyhén kedvezőbbek a feltételek mint a többi banknál. Csak az amit tegnap írtam, az hogy 100 milla utalása 340 Ft eléggé kedvezőbbnek tűnik.
És mivel MNB-s a dolog akár a jövedelmünket is átirányíthatjuk.

(#2341) V/ válasza retesz147 (#2339) üzenetére


V/
titán

Természetesen az összes EU-s és nem EU-s neveden lévő számlát, így a TW számlát is látják és a PayPal is elérhető a hatóságok által hiszen EU-s cég. Nem egészen csak a bankok az érintettek, a bankokon kívüli pénzügyi szolgáltatók, biztosítók is.

(#2342) UberMutant válasza V/ (#2338) üzenetére


UberMutant
őstag

és még az is kérdés, hogy képes-e dollárt kiutalni, vagy szépen így is átkonvertálja forintra és azt utalja a TW számlára. (gondolom ez utóbbi marad)

eh rájöttem, ez hülyeség, a hozzászóló a fortintját akarja kiutalni PPról.

[ Szerkesztve ]

(#2343) Oliverda válasza V/ (#2340) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, nincs új bank Magyarországon, hisz ahogy a számlaadatoknál is világosan szerepel, belgiumi bejegyzésű a TransferWise Europe SA.

"A TransferWise, a nemzetközi pénzkezelés megújításán dolgozó tech cég a mai napon bejelentette, hogy közvetlen hozzáférést kapott Magyarország fizetési rendszeréhez. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy közvetlen elszámolási számlát biztosít a cégnek, melyen keresztül a TransferWise hozzáfér Magyarország fizetési rendszeréhez, beleértve az új, azonnali pénzküldési rendszert és a bankközi klíring rendszert (BKR), a GIRO-t – olvasható a társaság közleményében."

[link]

Tehát ettől nem lett magyar bank a TransferWise. Az EU-s, illetve a belga szabályzás vonatkozik rá továbbra is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2344) Tuomas válasza Oliverda (#2343) üzenetére


Tuomas
addikt

Számomra az is kérdéses, hogy OBA (vagy mi) által biztosított-e, vagy továbbra sem?

We were here

(#2345) retesz147 válasza V/ (#2341) üzenetére


retesz147
addikt

Igaz, mivel címhez kötött a dolog.. Jogos!

Xiaomi 13 eu dev...

(#2346) retesz147 válasza UberMutant (#2342) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, forintot.
Ugye vissza bankszámlára nem akartam utalni, mert Revolutot és PP-t használok sokat,de egyre inkább csak Revot. Pp-n már egy ideje csak csücsül a pénzem, Revora nem tudom áttenni, de TW-re lehet így át tudom.
Majd kipróbálom.

Xiaomi 13 eu dev...

(#2347) V/ válasza Oliverda (#2343) üzenetére


V/
titán

Szándékosan nem látod ezeket a jeleket " " ? :W
Ezt írtam van egy új "bank" Magyarországon
És eddig nem volt Magyarországon Transferwise forintos bankszámla, ezért ezt újnak tekintem Magyarországon.
Nem Belgiumban mert onnan van már az €-os számlaszámom tőlük.
Gondolom most már világos lesz amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2348) Oliverda válasza Tuomas (#2344) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az, mivel nem csak, hogy nem magyar, de nem is bank. E-money institution továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2349) Tuomas válasza Oliverda (#2348) üzenetére


Tuomas
addikt

Sejtettem! :R

We were here

(#2350) viktorhu válasza V/ (#2347) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég izgalmas újdonság! Ha a csoportos beszedési megbízást is kiterjesztik Magyarországra, akkor sok embernek egy ingyenes / olcsó alap bankszámlának tökéletes lesz.

Innentől ha magyar bankszámlára utalok, akkor az én forintszámlám lesz a feladó, vagy továbbra is a transferwise?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.