Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) V/ válasza sopruk (#2199) üzenetére


V/
titán

Haladnak a korral, de akit szakállt hordott amikor a kép készült, most meg nincs az kellemetlen helyzetbe kerülhet ;]
A hétvége és nemzetközi ünnep esetén mindig lassúbb.

(#2202) sopruk válasza V/ (#2201) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaja, vagy ha épp azóta növesztette meg... :D

(#2203) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Átolvastam 400 hozzászólást, de nem találtam meg az kérdésemre a választ. Kérdéseim:

Igényem, szokásaim:
- Ritkán fizetni a kapott TW kártyával
- Pénzt nem vennék fel
- Webshopban való fizetés TW kártyával gyakran
- NFC-s fizetés

Szerintetek a TW és az általa biztosított kártya alkalmas lenne számomra?

köszönöm előre is. :R

(#2204) Reverting válasza Jumbozorz (#2203) üzenetére


Reverting
őstag

Revolutrol ingyen utalaok ra, es NFC fizetes gpay-el mukodik... nekem mar ez megeri... szerintem kell... :DDD
Persze igergetik mar egy ideje h lesz gpay magyarorszagon is, akkor mar ez sem lesz olyan ertekes ficsor... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2205) Divinity válasza Reverting (#2204) üzenetére


Divinity
őstag

"Persze igergetik mar egy ideje h lesz gpay magyarorszagon "

Az csak az alkalmazásra vonatkozik, attól nem feltétlen lesz elérhető más kártyával csak hivatalosan fogjuk tudni letölteni az áruházból

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2206) KTU válasza Jumbozorz (#2203) üzenetére


KTU
addikt

" Webshopban való fizetés TW kártyával gyakran"

Erre a célra jobb a Revolut.
Van ingyen virtuális kártya, plusz mellé másik olyan virtuális kártya, ami egyszer használatos, használat után törlésre kerül, másikat kapsz helyette.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2207) Divinity válasza Jumbozorz (#2203) üzenetére


Divinity
őstag

Az első 2 pont semmit nem befolyásol.
A 3. pont inkább a Revolut felé húz.
A 4. ponthoz meg érdekes lenne milyen eszközzel akarsz fizetni, Apple fronton TW és Revolut irányban is jó vagy, ellenben Android fronton TW megy itthon, Revoluthoz viszont trükközni kell

Összességében ehhez én inkább a Revolutot mondanám

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2208) cocka válasza Divinity (#2207) üzenetére


cocka
veterán

3. pont: KIVÉVE a hétvégét, mert bizony akkor a TW a nyerő!

Megmondom őszintén, ha venni akarok valamit a neten a fizetést a tényleges vásárlási szándék után közvetlenül akarom lerendezni, az nem életszerű, hogy szombaton vagy vasárnap eszembe jut, hogy ez kéne, és várjak hétköznapig vagy még pénteken biztosítsak fedezetet egy hétvégi vásárláshoz. LOL

NFC-s fizetést tudja maga a kártya is, akkor mi a f..-nak kell telefonnal külön bohóckodni?

(#2209) TigerDzsó válasza cocka (#2208) üzenetére


TigerDzsó
tag

"NFC-s fizetést tudja maga a kártya is, akkor mi a f..-nak kell telefonnal külön bohóckodni?"
Kényelmesebb.. :K (legalábbis szerintem) Ujjlenyomattal feloldod, NFC be, odatartod és csippan. NFC ki és rakhatod is el. Nem kell keresgélni a kártyát, PIN kódot sem kér.

(#2210) cocka válasza TigerDzsó (#2209) üzenetére


cocka
veterán

Kártyát előveszem, ahogy te a telefont is.

Odatartom a kártyát kész. Ezt sebességben nem tudod überelni egy telefonnal.

(#2211) V/ válasza cocka (#2210) üzenetére


V/
titán

De ez nem annyira sikkes és nem látja senki hogy iphone-od van. ;]

(#2212) merqree válasza cocka (#2210) üzenetére


merqree
őstag

+1

(#2213) cocka válasza V/ (#2211) üzenetére


cocka
veterán

Viszont gyorsabb és feltűnőbb, mint egy iphone, mert ugye rikítózöld vagy neonzöld vagy milyen ez.

(#2214) KTU válasza cocka (#2210) üzenetére


KTU
addikt

+1
Sőt, a kártyára nem kell vigyázni hogy el ne ejtsem.

Viszont az órával, karpereccel vagy gyűrűvel való fizetésnek már van / lenne értelme.
Kár hogy nem hordok / nem akarok hordani ilyeneket. :U :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2215) TigerDzsó válasza cocka (#2210) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nekem egyszerűbb a telefont elővenni, mint a kártyatartóból a 10 kártya közül elővenni a megfelelőt :R

(#2211) V/
szerencse, hogy nincs iPhone-om :D

(#2216) cocka válasza KTU (#2214) üzenetére


cocka
veterán

Kár hogy nem hordok / nem akarok hordani ilyeneket.

Ott a pont! És még hányan nem! :DD

(#2217) cocka válasza TigerDzsó (#2215) üzenetére


cocka
veterán

Ott kezdődik, hogy soha nem viszek magammal 10 kártyát. Ha egy boltban nem lehet két kártyával sem kifizetni, amit venni akarok, akkor viszontlátásra, nem állok le még 8 kártyával bohóckodni, hátha valamelyik jó lesz. És ha még teszem azt ennek a fele társkártya, kinek van arra pénze, hogy 5 számlát fenntartson? Ha 2 körv, akkor is 3 számla. Zseniális.

(#2218) TigerDzsó válasza cocka (#2217) üzenetére


TigerDzsó
tag

Rosszul fogalmaztam, nem 10 bankkártyát hordok magamnál. :DDD Én nem pénztárcát használok hanem kártyatartót, amiben minden igazolvány, betegbiztosítási kártya stb.. elfér.

(#2219) merqree válasza TigerDzsó (#2218) üzenetére


merqree
őstag

Nekem (mű)bőr pénztárcám van.
Azt odatartom a terminálhoz, és fizetek a bankkártyával....
Juheeeee :DD

(#2220) V/ válasza merqree (#2219) üzenetére


V/
titán

Pontosan, 2 cm-ig biztos érzékeli, így nem kell csak a pénztárcát elővenni és odaérinteni.
Persze ez a módszer nem működik az "árnyékolós" pénztárcáknál.

[ Szerkesztve ]

(#2221) KTU válasza V/ (#2220) üzenetére


KTU
addikt

Vagy ha több bankkártya van a pénztárcában.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2222) Divinity válasza cocka (#2208) üzenetére


Divinity
őstag

Már ha valuta váltással jár a fizetés, nekem pl sose okozott problémát, állandóan van euró és HUF is rajta nekem.

A telefonnal fizetés nálam kényelmi kérdés, mindig ott van nálam, a pénztárcám pedig nem.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2223) sopruk


sopruk
aktív tag

Megrendeltem 20-án a kártyát és ma reggel meg is érkezett...

Itt hogy működik az elsődleges pénznem használat?
Ha van rajta az adott pénznemből akkor azt használja.
De mi van, ha nincs elegendő belőle? Vagy ha például van rajta HUF és EUR és egy harmadik pénznemben vásárolok vele?
Akkor itt is a HUF-ból próbál először váltani mint a Revolutnál?
Itt is van olyan, hogy a HUF az accountom fő devizája?

Köszi előre is!

(#2224) V/ válasza sopruk (#2223) üzenetére


V/
titán

Néhányszor átbeszéltük, de itt a segítségük:

Az ATM forint pénzfelvételnél néhány bank automatája (Pl. OTP) egy kicsit meg tud kavarni, mert érzékelik hogy font alapú a kártya.
A forint egyenlegről szeretnéd az ingyenesen kivételt és csak forintod van az egyenlegen akkor az OTP automata font váltásos kiírását hagyd figyelmen kívül és a második opciót a forint felvétel szövegűt válaszd.
De pl. az Erste automata az nem variál.
Ha az €-os OTP automatából €-t veszel fel és van € a TW számládon amennyi kell ott is ha ez váltásos móka kerülne elő értelemszerűen € kell. Ha nincs az adott egyenlegen annyi csak másikból vált akkor meg mindegy.

(#2225) sopruk válasza V/ (#2224) üzenetére


sopruk
aktív tag

Hu, bocsi, ez kimaradt :B
Ügyesen kezelik ezt, hogy mindig a számunkra legolcsóbb megoldást választják.
Köszi az ATM készpénz felvételes infókat is!

(#2226) KTU


KTU
addikt

"A TransferWise és a Mastercard kibővíti együttműködését"
Hirek, Írta: IT café

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2227) V/ válasza KTU (#2226) üzenetére


V/
titán

Ez jó hír viszont ezzel kapcsolatban van már valakinek tapasztalata?

A kártyakibocsátás mellett a TransferWise a Mastercard Send technológia használatával lehetővé tette a TransferWise-számlatulajdonosok számára, hogy közel valós idejű (az elfogadott tranzakciók tényleges ideje a fogadó pénzintézettől függ) pénzküldést indítsanak bármely Mastercard kártyabirtokos részére Európában, ideértve Spanyolországot, Romániát, Bulgáriát, Csehországot, Magyarországot, Lengyelországot, Ukrajnát, Grúziát, Horvátországot és Oroszországot.

(#2228) sopruk válasza V/ (#2227) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nem tudom eddig hogy volt és van-e köze hozzá, de tegnap délután kipróbáltam, hogy az EUR-s és GBP-s banki adataimra küldtem minimális összeget Revoluttal, és a küldés pillanatában meg is érkezett a TW-ra.

Pár perce ugyan ezt megcsináltam USD-vel de az még nem érkezett meg...

[ Szerkesztve ]

(#2229) V/ válasza sopruk (#2228) üzenetére


V/
titán

Valami dereng hogy írták mintha az lassabb lenne egyébként is. Emez a kettő és a Revolut EU-s, más lehet a munkafolyamat.

(#2230) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Gondolkodok ezen a TW-n a revolut mellé. Bizonyos okokból, nem mindig jó a revolut. Lenne pár kérdésem.
A tw-re ugyan úgy lehet topup pénzt tenni forint alapon?
Két tw számla között tudok dÍjmentesen azonnal forintot küldeni?
Köszi?

(#2231) KTU válasza jézusom (#2230) üzenetére


KTU
addikt

"A tw-re ugyan úgy lehet topup pénzt tenni forint alapon?"

Lehet de díja van, nem ingyenes mint a Revolut-nál.
10 000 Ft feltöltése, 46 Ft
100 000 Ft feltöltése, 460 Ft

Bankszámláról is feltöltheted, ingyenes a TW részéről, ahonnan utalsz, az már neked kell megnézned hogy mennyiért tudod megvalósítani.

"Két tw számla között tudok dÍjmentesen azonnal forintot küldeni?"

Igen

___________________________

(#2232) V/: Igen tudom, már egy ideje használom.
Itt a kérdés szerintem elsősorban a kártyás feltöltésre vonatkozott.
"topup"

Ameddig lehet, szoktam szerkesztgetni a hozzászólásaimat. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2232) V/ válasza KTU (#2231) üzenetére


V/
titán

A forint bankszámláról utalása az mikortól lett fizetős? A múlt héten még nem kellett fizetnem.

De megnéztem most is ingyenes, persze ha kártya a pénzforrás akkor van díja

[ Szerkesztve ]

(#2233) sopruk válasza jézusom (#2230) üzenetére


sopruk
aktív tag

Revoluttal viszont ingyen tudsz rá utalni, ami persze lassabb mint a top-up.
Nemrég próbáltam ki: #2199

(#2234) Caldera válasza V/ (#2232) üzenetére


Caldera
aktív tag

A banknál kerül pénzbe az utalás a számalcsomag díjszabása szerint.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2235) V/ válasza Caldera (#2234) üzenetére


V/
titán

A szöveg nem erre utalt. Szerinted a Revolutra bankból átpakolni az nem kerül pénzbe? A kártyának is van ára és anélkül nem megy, hiába ingyenes vásárlásként van elszámolva valamit még is fizetsz.
Lényeg az hogy a TW nem kér pénzt ha bankszámláról utalással megy a Top UP. Nekme a bankrészéről sincs így díja, de van havidíja a számlacsomagnak, így nem teljesen ingyenes, jut rá valamennyi ha egészen pontos akarok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2236) jézusom


jézusom
addikt

:R

(#2237) cocka válasza V/ (#2235) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal a Revolut számlaszámos feltöltésre se kér extra pénzt. Bár én elvből nem kezdtem el használni, csak megnéztem mizujs. Érdekes módon a beutaláshoz egyik cég se kér különösebb igazolást, hogy saját számláról megy-e vagy hasonlók. Revolut 3500-at követelt, utaltam 5 Ft-ot próbaképp érdekes azt is sikerült megjeleníteni Revolut egyenlegen, nem zavarta őket, hogy kevesebb. Elvből nem adok szelfit, mert az már lakcím párosítással együtt kicsit sok. (plusz ugye név, email cím, telefonszám)
Főleg úgy, hogy van virtuális kártyájuk, de kb. a 3. kérdés már a lakcímem úgy, hogy még lényegében el se dönthettem, hogy kérek-e fizikai kártyát vagy sem. Azt állítják igényelhető virtuális kártya is. Csak azt felejtették el közölni, hogy a virtuális kártya igényléséhez is meg kell rendelni a fizikai kártyát. A fizikai kártya igényléséhez meg követelik rajtad a személyi okmányok feltöltését (ami érthetetlen okból nem lehet előre szkennelt vagy fotózott képfájl, csak a kamerakép felel meg nekik) meg a szelfit.

Na mondom jó, akkor nézzük mit enged, amihez nem kell kártya. Tehát szelfi nélkül:

1. Megnézheted hogyan váltana másik devizába. Átváltani viszont már nem engedi. Mondjuk nem értem milyen biztonsági kockázat van abban, hogy a saját lóvédat más devizába váltod, de mindegy.

2. Naívan azt gondoltam, a saját pénzem csak simán vissza tudom utaltatni a saját számlámra. Nem. Ahhoz is szelfi kéne.

3. Extra hulladék: Szelfi nélkül az accountodat sem engedi bezárni, mivel pozitív egyenleggel nem engedi zárni, de a beutalt összeget meg nem engedi kiutaltatni. (külön ügyfélszolgálatot kell zaklatni ezzel)

Na ehhez képest a Transferwise-nál úgy nézheted meg hogy váltana másik devizába, hogy account sem kell. Plusz szelfi sem kellett ahhoz, hogy legyen egy teljes értékű accountom, csak a személyi okmányok.
És a kártya sem egy kötelező elem csak egy lehetőség, és emlékezetem szerint címet csak akkor kell megadni, ha kéred a fizikai kártyát. Szóval teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#2238) Caldera válasza cocka (#2237) üzenetére


Caldera
aktív tag

Pont ezért nem nyitottam Revo számlát és a későbbi macera, zárolások miatt amihez olyan papírokat kérnek amihez semmi közük. Nekem a TW és egy Curve tökéletesen megfelel.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2239) V/ válasza cocka (#2237) üzenetére


V/
titán

Arra reagáltam eredetileg hogy azt írtam előzőleg hogy ingyenes az utalással való feltöltése a forint egyenlegnek. Erre jött az hogy bankban lehet hogy van költsége. Ami persze a meghatározás szóhasználata szerint nem cáfolja azt hogy a TW-nél a feltöltés ingyenes. Ezután próbáltam azt leírni hogy ha a TW-n és a Revolut-on kívüli költségeket is számoljuk akkor persze semmi sincs ingyen.
Én úgy értelmezem, hogy mindkét cég esetén lehet ingyenesen feltölteni a forint egyenleget, mert a külső költség nem mond ellent annak amit ők leírtak.
Nem véletlen hogy én sem használom a Revolutot, nincs rá már szükségem.

(#2240) Divinity válasza cocka (#2237) üzenetére


Divinity
őstag

Lehet túl rég volt már de nekem úgy rémlik a TW is kérte a selfiet.
Egyébként meg mindenhol kötelesek face to face azonosítani szerződés kötéshez szóval ha a TW nem kérte be akkor az jogilag helytelen.
Az említett funkciók meg még szép, hogy nem működnek lényegi szerződés nélkül.
Inkább járj utána a dolgoknak mielőtt össze hordod a hülyeséget.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2241) cocka válasza Divinity (#2240) üzenetére


cocka
veterán

Nem kért szelfit. Különben be se regisztráltam volna.

(#2242) V/ válasza Divinity (#2240) üzenetére


V/
titán

Kell igazolni a személyazonosságot legkésőbb a kártyaigénylésnél, de elegendő volt az okmányok képeinek feltöltése. Nem kötelező az a "face to face" azonosítás (nem vagyok kíváncsi arra hogy kidolgozza fel a dolgaimat és elégedjenek meg a hivatalos okmányok képeivel) lehet más módszerrel leigazolni a személyazonosságot, mert ez a lényeg.

(#2243) viktorhu válasza V/ (#2242) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk a photo id selfie nélkül nem sokat ér, mert pont azért van rajta fotó, hogy az arcodra nézve össze tudják hasonlítani, hogy az tényleg te igazolványod-e.

(#2244) V/ válasza viktorhu (#2243) üzenetére


V/
titán

Persze érthető és logikus, de sok helyen nem kell kamerába bambulni amikor igazolod magad, még mindig elegendő az okmány.

[ Szerkesztve ]

(#2245) cocka válasza Divinity (#2240) üzenetére


cocka
veterán

Na ja, csak akkor a beutalást se kéne engedni! Mert addig csak a pénzedet nyeli, de azt érdekes módon összegtől és szelfitől függetlenül tudja.

Aztán valami technikai rovatban mégis eltárolták, hogy a raiffeisenes számlára milyen számlaszámról utaltam be, mert kiutalásnál már tudtak róla, mert úgy mond az ügyintéző látta.

Tehát azt még el is tudnám fogadni, hogy harmadik félnek nem utalhatod ki, de hogy arra vissza se, amiről jött az idézlek szerintem "jogilag helytelen"!

(#2246) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Tesóm utalt a TW accountomra 5000 AUD-t elméletileg HUF-ra konvertáltan, tehát HUF-t utalt. Ezt a szüleimnek kell eljuttassam HUF-ban OTP-s számlára.

Az accountomat eddig egyszer használtam, akkor is pénz küldésre.

Ha egyszer megérkezik, akkor simán el lehet utalni a pénzt a TW-tól az OTP-hez, vagy a saját számlámra kell azt is mindenféle azonosítás után?

Bruhe

(#2247) KTU válasza Bile Demon (#2246) üzenetére


KTU
addikt

Bárkinek elutalhatod.
Az azonosítás témát nem tudom, én azonosítottam magam, sőt még a cégemnél is, céges TW fiók.
Mivel használni akarok egy szolgáltatást teljes körűen.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2248) kovisoft válasza Bile Demon (#2246) üzenetére


kovisoft
őstag

Többször utaltam már másnak a bankszámlájára 2-3000 EUR körüli összeget mindenféle azonosítás nélkül, ez is hasonló nagyságrend, mint az 5000 AUD.

(#2249) gyulaszu válasza Bile Demon (#2246) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Miért nem utalta közvetlenül az otp-re? :F

gyulaszu

(#2250) kovisoft válasza gyulaszu (#2249) üzenetére


kovisoft
őstag

Gondolom, akkor az OTP váltotta volna csodajó árfolyamon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.