Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Tuomas válasza cocka (#2700) üzenetére


Tuomas
addikt

Revolutnál sem kötelező a kártya igénylése, úgy tudom.

We were here

(#2702) zerodot válasza Tuomas (#2701) üzenetére


zerodot
aktív tag

Szerintem sem kötelező, bár virtuálist lehet hogy automatikusan kapsz, erre már nem emlékszem. De fizikai kártyát egyáltalán nem kell rendelned, vígan használhatod anélkül is.

(#2703) zerodot válasza Masooo (#2695) üzenetére


zerodot
aktív tag

Revolutnál nincs olyan, hogy "hozzárendelsz egy számlaszámot". Egyszerűen banki utalással tudsz rá pénzt küldeni a bankszámládról (a Revolut által megadott gyűjtőszámlára, plusz saját azonosító megadásával a közleményben).

Arról nem tudok, hogy kötelező lenne bankkártyát is megadnod. Esetleg annyi lehet, hogy úgy megbízhatóbb ügyfélnek tartana a Revolut, és kisebb eséllyel kezdene ellenőrizgetni és mindenféle igazolásokat bekérni.

De ezt már talán inkább a Revolut topikban kellene kitárgyalni :)

(#2704) Caldera válasza cocka (#2692) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem kötelező a fizikai kártya! Én kb. 2 hete nyitottam Revo fiókot, van virtuális és eldobható kártyám is, már többször fizettem vele és fizikai kártyát nem rendeltem.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2705) Masooo válasza Caldera (#2704) üzenetére


Masooo
aktív tag

Szia megint :)

Revo fiók miatt keresnélek.

Amikor igényelted akkor mit kellett tenni az azonosításhoz?
Személyi másolata és ilyesmi?
A bankszámláról kellett utalni oda összeget az elején, vagy az azonosítás után a tiéd és használhatód? Elég neki a bankszámla vagy kötelező a kártyát csatolni hozzá?

Annyi kérdésem van de még le kell ülepedjen.
Transferwise amit használok jó ideje, azt is akartam nyitni, de a gond, hogy mindenképpen kötelező alá tenni egy bankszámlát. Most nyitnom kéne egy banknál valami számlát, TW-t nyitni majd megszüntetni a banknál lévőt. Ez opció lenne de igazából nem játszanék ezzel, ahhoz a számlához csapnék egyet amihez a TW is csatolva van és annyi.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#2706) Caldera válasza Masooo (#2705) üzenetére


Caldera
aktív tag

Azonosításhoz az appban kell egy fénykép a személyi elejéről-hátuljáról és egy szelfi, ami alapján elvégzik az azonosítást. Azonosítás után használhatod, 4000,- Ft a minimális feltöltés, ha kártyával töltöd, akkor arra indít egy próba terhelést ellenőrzés céljából.
A TW alá nem kötelező bankszámla, az a Curve ami gyarkorlatilag csak egy átjáró és a mögé tett számláról húzza a pénzt használatakor. A TW is feltöltős elven működik és az maga ad egy magyar bankszámlát. (Mindhármat használom időnként, Revo-t egyelőre csak virtuális kártyával netes vásárlásra.)

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2707) Masooo válasza Caldera (#2706) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszönöm, megvan a revo, bár a számláról utaltam rá 4k huf-ot de még nem ért oda, viszont lehet eltoltam mert nem néztem, hogy melyikre kell utalni, volt egy magánszemély átutalás valami közleménnyel és ne néztem körbe, azt elutaltam, majd láttam hogy van nemzetközi lehetőség is ott és lehet arra kellett volna. Mindegy majd visszaküldik ha nem talál gazdát magának gondolom. Már persze akkor ha nem jó helyre utaltam.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#2708) Caldera válasza Masooo (#2707) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ha nem írtad be az azonosító számod akkor visszajön, mert nem tudják kinek kell könyvelni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2709) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Nem nagyon találok hozzászólást, pl hogyan tudok kp-t elhelyezni a TW számlámon?

(#2710) goop válasza HoppMaster (#2709) üzenetére


goop
őstag

Sehogy, ez nem egy bank, nincs fiók, utalás és kártyás feltöltés van.

(#2711) HoppMaster válasza goop (#2710) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Valahol pedig, mintha olvastam volna, csak nem emlékszem már hol.

Mit értesz ezen a kártyás feltöltésen?

(#2712) sopruk válasza HoppMaster (#2711) üzenetére


sopruk
aktív tag

Banki átutaláson kívül, kártya adatok megadásával is tudsz tölteni az egyenlegedre. Ennek díja van, az átutalással szemben...

(#2713) HoppMaster válasza sopruk (#2712) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Tehát akkor mindenképpen kell egy másik fizikai kártya vagy szlaszám a feltöltéshez?

(#2714) sopruk válasza HoppMaster (#2713) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen. Banki utalással, betéti kártyával, hitelkártyával, Google Pay-el tudsz pénzt adni a TW egyenlegedhez...

(#2715) HoppMaster válasza sopruk (#2714) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor ez zsákutca nekem, pont Erste Bankot szerettem volna likvidálni ezt helyébe.

(#2716) sopruk válasza HoppMaster (#2715) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is a nyáron váltottam Otp-ről Gránit digitálisra. Feltétel nélkül ingyenes a számlavezetés, a kártya díj is csak 1390,- a második évtől. Onnan tudom tölteni TW-t, Revolut-ot. Az a gond csak, hogy kp. befizetés csak két helyen lehetséges Bp.-en, így ez neked lehet nem jó.
Nekem ebben a topikban segítettek, biztos tudnak neked is ajánlani valami jó csomagot a mostani helyett...

(#2717) István89 válasza sopruk (#2716) üzenetére


István89
tag

Sajnos még csak 1 helyen lehet. Állandóan ígérgetik, hogy a 2. helyen is lesz. :(

(#2718) HoppMaster válasza sopruk (#2716) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

S hol van az a hely ahol lehet tölteni rá?

(#2719) sopruk válasza István89 (#2717) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sorry, akkor ezt rosszul tudtam. Azt hittem, hogy a Westend-ben is lehet kp-t befizetni, meg az atm-jük is képes rá :(

(#2720) sopruk válasza HoppMaster (#2718) üzenetére


sopruk
aktív tag

a Lechner Ödön fasori központi fiókjukban

(#2721) István89 válasza sopruk (#2719) üzenetére


István89
tag

Ígérgetik állandóan. Most már azt írják nem kell sokat várni és jön az új euronetes ATM.

HoppMaster

Kiválhatod az ERSTE számládat, mivel itt is magyar számlád lesz, csak nincs kp. befizetési lehetőség. Szóval vagy átutalod a pénzed és általában ez a legolcsóbb módja a számla feltöltésnek vagy ide kéred a fizetésedet és akkor nem kell utalgatnod se.

[ Szerkesztve ]

(#2722) cocka válasza sopruk (#2712) üzenetére


cocka
veterán

Ha a banki átutalás működik, akkor elvileg a postacsekknek is működnie kéne. Odaviszed a kp.-t és megadod, hogy milyen számlaszámra küldjék.

(#2723) sopruk válasza cocka (#2722) üzenetére


sopruk
aktív tag

Azt írják az oldalukon, hogy sajnos ez nem működik
Fizethetek készpénzzel vagy csekkel?

(#2724) cocka válasza sopruk (#2723) üzenetére


cocka
veterán

Teszt céllal kis összeggel sem megy?

Bár ha esetleg a posta valami díjat von emiatt, akkor nem éri meg 5-10 Ft-okat befizetni.

(#2725) István89 válasza cocka (#2724) üzenetére


István89
tag

Nem lehet, hogy súgó még a régi? Sok helyen a magyar utaláshoz több munkanapot írnak. Sajnos a magyar oldalak nincsenek nagyon aktualizálva.

Viszont annyira nem éri meg, 10 000 Ft-ig T+2 határidővel 860 Ft-ot kell pluszban kifizetni január 1-től.

(#2726) HoppMaster válasza István89 (#2721) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen itt az lenne a lényeg számomra, hogy ez lenne csak a Ft számlám.
Fizetés utalás kilőve, mivel nem Ft-ban kapom.
Meg akartam úszni a dupla kört, de ezek szerint nem lehetséges jelenleg.

(#2727) Masooo válasza HoppMaster (#2726) üzenetére


Masooo
aktív tag

A TW nem csak forinttal tud dolgotni külön zsebekben külön valutákkal is tudsz használni ilyet, mint ahogy én is.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#2728) HoppMaster válasza Masooo (#2727) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ez eddig oké, de mivel az Erste Bankos számlám szeretném szimplán TW-vel kiváltani s pl arra kp-t tölteni ezért van csavar benne.

[ Szerkesztve ]

(#2729) K Norbi


K Norbi
addikt

Ha elhagyom a kártyámat.
És igényelnék újat.

Akkor új kártyaszámot kapok?

(#2730) Somatom válasza HoppMaster (#2728) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy az Erste számla annyiba kerül, hogy megérné ilyesmivel vacakolni. Én is Erste Euró számlára kapom a fizumat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2731) HoppMaster válasza Somatom (#2730) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nah várj fizetésem nem magyar számlára érkezik. Ft számlának van sima Erste számlám, s csak így tartani luxus és etetni a bankot fölöslegesen. Ezért akarom kiváltani azaz lecserélni.

(#2732) zerodot válasza HoppMaster (#2731) üzenetére


zerodot
aktív tag

De mire kell neked akkor a kp. befizetés? Miért nem küldöd a nem magyar számláról a nem magyar pénzt egyenesen a TW-ra? Ott átválthatod kedved szerint, költheted a kártyával stb.

(#2733) Somatom válasza HoppMaster (#2731) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nincs Forint hiteled, akkor a Forint számla a fölösleges. Nekem van hitelem, amit arról vonnak. Csak arra használom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2734) HoppMaster válasza zerodot (#2732) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Azért kell, mert kapok Ft-t kp-t máshonnan és az szeretném feltenni rá. Onnan pedig van 2 szolgáltatás amit fizetek.

(#2735) HoppMaster válasza Somatom (#2733) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Az igaz, h nincs hitelem, de Ft-ban van szolgáltatás amit fizetek és kapok Ft-ba kp-t.

(#2736) KTU válasza cocka (#2724) üzenetére


KTU
addikt

KP. befizetés nincs TW számlára.
Igaz már több mint 2 éve, azóta nem változott a szabályzat, meg lehet próbálni, legfeljebb kicsit foglalkozós lesz a fiókod.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2737) HoppMaster válasza KTU (#2736) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor keresnem kell egy low cost magyar bankszámlát hozzá.

(#2738) KTU válasza HoppMaster (#2737) üzenetére


KTU
addikt

Arra tartom az otp-t, ha kell, befizetek szinte bárhol az országban, onnan meg megy tovább kártyáról valamelyik FinTech-hez.
Majd 600 Ft havonta, régi Net számlacsomag, és persze a kártyadíj évente. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2739) sajtos365 válasza HoppMaster (#2737) üzenetére


sajtos365
tag

Ezt már írtam: "A TW számlád a Barionról fel tudod tölteni, a Barionra pedig CIB-nél kp-ben tudsz befizetni."

(#2740) HoppMaster válasza sajtos365 (#2739) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

?Most látom igen. S ezeknek mennyi a költsége?

(#2741) sajtos365 válasza HoppMaster (#2740) üzenetére


sajtos365
tag

A Cibnél 100 ft a befizetés költsége a Barionból HUF esetén átutalás magyar bankszámlára 0.1% (min. 50 HUF)

(#2742) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Megjött ma a TW bankkártyám (nagyon szép), kérdés, hogy ha használom automatikusan választ hogy forint vagy euró egyenlegről költ?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2743) sopruk válasza rasotamas (#2742) üzenetére


sopruk
aktív tag

"Ha egy olyan pénznemben költesz pénzt, melyet már aktiváltál a számládon, és elegendő pénz is van rajta, az összeget ingyenesen vesszük le onnan.
Ha ez a pénznem nem elérhető a számládon, automatikusan átváltjuk neked. Egy másik elérhető egyenlegből vesszük majd le, az alapján, hogy melyikből a legolcsóbb az átváltás. Így nem kell az utazás előtt pénzváltással bajlódnod."
Forrás

Én az elején próbaképpen raktam rá 3 féle devizát, mindegyikből csak keveset, továbbá kevés HUF is volt rajta. Lidlbe vásároltam vele, egyúttal aktiváltam is, és minden egyenleget szépen átváltott fizetéskor...
link

(#2744) rasotamas válasza sopruk (#2743) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi, ez így tök jó!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2745) sopruk válasza rasotamas (#2744) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaja, nagyon profik, csak lestem hogy mindent milyen szépen, tételszerűen lehet látni az appban. És hogy azt nézik a váltás során, hogy neked legyen kedvező...

(#2746) UberMutant válasza sopruk (#2745) üzenetére


UberMutant
őstag

mert a váltásért fizetsz amúgy is, ezért megengedhetik magunkak , hogy "neked legyen kedvező"

(#2747) Caldera válasza UberMutant (#2746) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ez így akkor is szimpatikusabb mint a Revo. Ott a fizetés pénznemébe próbál terhelni, ha nincs elég, akkor az alap deviza (HUF), ha az sincs akkor amiből a legtöbb van, és nem osztja szét. A fenti fizetés Revo-val fizetve elutasítottra futott volna.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2748) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2749) viktorhu válasza Oliverda (#2748) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez így kezd egészen barátságos lenni, már csak a csoportos beszedés hiányzik - bár úgy lehet, hogy még mindig drágábbra jönne ki egy normál bankszámlánál, a 96 forintokat összeadva.

(#2750) Tuomas válasza viktorhu (#2749) üzenetére


Tuomas
addikt

Barátságos? :DDD
"Kis" összegnél nem éri meg egyedül, de 100 000-es nagyságrendnél már olcsóbb tud lenni, mint a banki utalás, milliós összegekről nem is beszélve. :D

[ Szerkesztve ]

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.