Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Bile Demon válasza gyulaszu (#2249) üzenetére


Bile Demon
őstag

Tudta volna utalni nem TW usernek? Sima OTP számlaszámra?

Egy részét nekem szánta, én meg ingyen tudok belföldön továbbutalni (olyan régi bankszámlám van még, ahol teljesen free az utalás).

Bruhe

(#2252) gyulaszu válasza Bile Demon (#2251) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Bocs, kicsit felületesen olvastam el, valamint abból indultam ki, hogy neki is van tw-a... :R
egyébként miért is ne tudna magyar számlára utalni aud-t valamilyen külföldi bankból?
igen, az alkalmazott árfolyam és egyéb költségek a fő kérdés...

gyulaszu

(#2253) Divinity válasza cocka (#2245) üzenetére


Divinity
őstag

Te önszántadból utaltál nekik, innentől ők eldönthetik milyen feltételek mellett adnak vissza neked pénzt.
Semmi jogilag helytelen nem történt.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2254) germinator66 válasza Divinity (#2253) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nade kérem, nem úgy utalta át, mint pl. egy közműcégnek, hanem mint egy megbízottnak. Azért van különbség, nem...?

(#2255) Divinity válasza germinator66 (#2254) üzenetére


Divinity
őstag

A közmű cég is megbízott. Banki oldalról semmi különbség. Te önszántadból oda adod a pénzed a közműnek, az xy webshopnak, Pista Jóskának vagy valamilyen FinTech cégnek. Nagyon komoly dologonak kell lenni, hogy onnan jogilag vissza tudd szerezni a pénzed. (Nem minden esetben elég pl a feljelentés sem)
Egy olyan helyen ahol még ToC-ot is el kell fogadni a regisztrációhoz pedig teljesen non-sense pörögni rajta

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2256) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Cseh számlaszámot lehet valahogy intézni Transferwise-on?

Magyar fiókom van, angol számlaszámot tudok kérni, de szükségem lenne egy cseh-re , erre van esetleg lehetőség ?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2257) V/ válasza freelanced (#2256) üzenetére


V/
titán

Nincs rá lehetőség, csak számlaszám nélküli cseh korona egyenleg van.

(#2258) KTU válasza V/ (#2257) üzenetére


KTU
addikt

semmi, nem olvastam végig. :B
:)

Másik topikban is beszéltünk róla, ott még nem volt meg az infó, hogy van már mo-i regisztrációja.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2259) KTU


KTU
addikt

Céges fiók, utalás ma reggel, álmosan végigcsinálom, közleménybe amit kell beilleszt,
"tapp" utalás, ujjlenyomattal megerősít, gyorsan ki is léptem.
Pár perc múlva ránézek, mennyi pénz is maradt,
Azt a mindenit, másik cégnek küldtem több száz e. Ft-ot.
Tapp az utalásra, alul "Utalás törlése".
Indítottam másik utalást, ennél már figyeltem meddig lehet törölni,
kb. 10 perc, de 15-nél nem több.

OK, visszautalták volna, telefon és e-mail után,
de így nem kell magyarázkodnom hogy milyen hülye voltam.
Helyette leírom ide. :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2260) V/ válasza KTU (#2259) üzenetére


V/
titán

A reggeli kávé vagy tea előtt nem nyomkodunk semmit. :P

(#2261) zichie válasza KTU (#2231) üzenetére


zichie
senior tag

"Két tw számla között tudok dÍjmentesen azonnal forintot küldeni?"
Igen

Ha nekem egy másik TW tulajdonos akar forintot küldeni, akkor nem tud, mert TW számlához nincs forint számlaszám, amire tudna. Eurót tud a TW eurós számlaszámra, de az nem ingyenes. Ki lett próbálva: a fentiek miatt a másik TW tulajdonos nem tudott nekem TW-re forintot küldeni, így amivel tartozott, azt inkább odaadta KP-ben személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#2262) zichie válasza zichie (#2261) üzenetére


zichie
senior tag

A két tw közötti utalást több, mint fél éve próbáltuk, akkor még nem volt ilyen lehetőség, most látom, hogy már van, de elég korlátozottan, mert ehhez szinkronizálni kellene a névjegyeket a TW fiókomba a telefonomról.

(#2263) kovisoft válasza zichie (#2262) üzenetére


kovisoft
őstag

Az is kell hozzá, hogy mindkettőtöknél engedélyezve legyen a "Let people find you" opció az account beállításokban, ami amúgy alapból ki van kapcsolva.

(#2264) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Revolut vs. Transferwise
Melyik ajánlott abban az esetben, ha az emberfia ugyan magyar állampolgár, de a fő bevételi forrása egy külföldi munkahely? Egyik haveromnál vetődött fel a kérdés, akinek - mondjuk 70:30 %-ban - Eur-ban és forintban van jelenleg bevétele (mindkettő legális).
Mivel életvitelszerűen Magyarországon él, szeretné a kinti - Eur-ban kapott - fizetését minél kisebb költséggel forintra váltani. Első körben én Revolut-ot ajánlottam neki, de aztán elbizonytalanodtam. Lehet a Transferwise (amivel nekem sajna semmi tapasztalatom nincs) jobb lenne neki? Érdemes esetleg bármelyikre direktben (mert a haver ugye perpill. egy kinti számlára kapja Eur-ban a fizetését) kérni a fizut?

Főleg olyanoktól várnék választ, aki hasonló cipőben jár, így van konkrét tapasztalata a kérdéssel kapcsolatban.

Köszi előre is!

(#2265) V/ válasza <Adamsky> (#2264) üzenetére


V/
titán

Ha a fizetését utalással kapja akkor Transferwise és ott €-s bankszámlás egyenleg amire megy neki a pénz, ez a legegyszerűbb.
Abba az értelmetlen vitába most nem mennék bele hogy a Revolutnál minden ingyen van, itt meg esetleg lenne valami apró költség néhány esetben és ezért nem jó a TW. Én nem így gondolom.

Évek óta megy a dolog és lényegesen kevesebb macera és költség mint a kinti bankszámla Mo-on való használata, nekem az nem volt ingyenes. Kell visszafelé utalnom is és az sem gond. Az OTP-s € automatákból is lehet felvenni €-t.
Link 1
Link 2
Link 3
Általános segítség

[ Szerkesztve ]

(#2266) <Adamsky> válasza V/ (#2265) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Aha, köszi! :R Ezek szerint, ha az ember nem alkalomadtán és nem kis összeget vált (mint pl. én, aki forintban kapja fizetését), akkor a Transferwise a jobb.
Ha, jól értelek, akkor Te pont úgy "nyomod", mint ahogy a cimborámnak kellene. Magyarán, kérje Transferwise-ra pénzt, és onnan utalgasson "haza" forintba annyit (akár az egész fizetését, és innentől jobb a Transferwise a Revolut-nál), amennyi kell?
Mindjárt átfutom a link-eket is ...

(#2267) V/ válasza <Adamsky> (#2266) üzenetére


V/
titán

Nekem jobban megfelel és sohasem volt olyan hogy várnom kellet volna a pénzre bármiféle hitelesítés miatt. Nem utálom a Revolutot, de amikor ez a téma felmerült akkor nem voltak megfelelőek azok amik akkor nekik szolgáltatásként rendelkezésre álltak és az eltelt időben nem igazán tudtak alternatívát jelenteni a TW-vel szemben. Persze voltak fejlesztéseik, de nem látom értelmét a változtatásnak.

(#2268) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Tudok kulfoldrol OTP szamlara kuldeni egyben 20Millio ft ot Transferwise al? Vagy van valami kitetele akar TW nal vagy OTP nel?

(#2269) V/ válasza venom8888 (#2268) üzenetére


V/
titán

Az OTP-nél biztos van mert ezen összeg már a pénzmosási törvény hatálya alá tartozik ha magánszámla.
A TW limitek meg egyértelműek
Mennyi pénzt küldhetek?
Utalásonként 1.2 millió EUR összegig küldhetsz pénzt.
Utalásonként 300 millió HUF összegig küldhetsz pénzt.

(#2270) venom8888 válasza V/ (#2269) üzenetére


venom8888
őstag

UK bol kuldenek 45.000 fontot

(#2271) V/ válasza venom8888 (#2270) üzenetére


V/
titán

Utalásonként maximum 1 millió GBP-t küldhetsz.

(#2272) venom8888 válasza V/ (#2271) üzenetére


venom8888
őstag

Hat akkor tavol vagyok a limittol sajnos 🤣 Rehat az OTP t kell meg kerdeznem,hogy fogadhatok e akkora osszeget? Nem szeretnem ha a penzrm függöbrn lenne az éterben,mert az OTP nem fogadná valami kifogas miatt.

(#2273) V/ válasza venom8888 (#2272) üzenetére


V/
titán

Érdemes rákérdezni, de nem veszik el pénz, csak a jóváírás lassabb az ellenőrzés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2274) venom8888 válasza V/ (#2273) üzenetére


venom8888
őstag

Rendben,koszonom a helpet

(#2275) venom8888


venom8888
őstag

Csak gondoltam le irom nektek. Hogy barmenyit utalhatok OTP hez,meg lett kerdezve, a penz uton van oda 23 ora az atfutasi ideje .

(#2276) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy német bankszámlaszámra utalni 65 Eurót.
Tw vagy Revolut (mind a kettő van) lenne az olcsóbb? Most hétvégén van többlet költsége az utalásnak? Várjam meg a hétfőt?

(#2277) V/ válasza dudi6 (#2276) üzenetére


V/
titán

A TW-e számláról utalva 258 Ft, kártya pénzforrás esetén 366 Ft, ha van €-od a TW egyenlegeden akkor 0,63 €, kártya esetén 0,9 €

A Revolut költségét nem ismerem, de ott mintha lenne hétvégi felár.

[ Szerkesztve ]

(#2278) sopruk válasza dudi6 (#2276) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, Revolutnál van hétvégi felár a váltásra. 0,5 vagy 1%, attól függően, hogy már életbe léptek e nálad a változások (elmaradt az ígért dátumnál, de fokozatosan aktiválják mindenkinél)
Nálam még a régi díjak érvényesek, 23.475 HUF-ot ír 65 EUR váltásra most. Az utalás ingyenes.

(#2279) tomp


tomp
félisten

Reflexből utaltam forintot a TW számlámra. Utána nézem az appban, hogy teljesen más lett a bank! OTP-nél miként tudom visszavonni az utalást?

(#2280) KTU válasza tomp (#2279) üzenetére


KTU
addikt

Ha nem írod be én is a megszokott számra utaltam volna. :R

Mivel én is először utalok megszokásból, és csak utána hozom létre Transferwise-ban. :B :U
Most kíváncsiságból megnéztem.

Változott Transferwise HUF egyenleg feltöltés számlaszáma:
12600016-23495011-00334694

Itt leellenőriztem

IBAN: HU21126000162349501100334694
Paper form: HU21 1260 0016 2349 5011 0033 4694

To find the BIC based on the bank name, please use the search form for international BICs.

Bank: TransferWise Europe SA

Marnix Avenue 13-17
1000 Brussels

This BIC code is not listed in the SCL reachability directory, so we cannot report whether SEPA Direct Debit/B2B/COR1 are supported.

Last update of the BIC data: 31. 8. 2020 (August 31, 2020).

"Tagsági szám" nem változott.

Remélem működik még párhuzamosan valameddig a régi szám.
Ha már nem működik, egyszer csak visszakapod, nem tudom sajnos mikor.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2281) tomp válasza KTU (#2280) üzenetére


tomp
félisten

Írtam a supportnak, hogy a régi számlaszámra utaltam és van e lehetőség átmozgatni a pénzt az újra. Kíváncsi vagyok a válaszukra.
Jó lenne egy pozitív megoldás.

(#2282) goop


goop
őstag

Ez jó, mert én is először utalni szoktam, és utána adom hozzá a pénzt az alkalmazásban, de kb. csak az összeget szoktam ellenőrizni. Jó, hogy észrevettétek, mert erről jó lett volna egy mail vagy valami.

(#2283) goop


goop
őstag

Na szép, most utaltam eurot a számlára, az se jön meg, gyors nézem, az szerencsére nem változott. :D
De akkor hol a pénz, mert máskor azonnali, mert sepa instant. Valami gebasz lehet náluk.

(#2284) vnorbi válasza KTU (#2280) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam is új a számlaszám a HUF feltöltéshez, de nem az, amit te írtál. Lehet, hogy a végén kiderül, hogy hamarosan lesznek egyedi számlaszámaink?

(#2285) goop válasza vnorbi (#2284) üzenetére


goop
őstag

Tényleg, nekem is más van. Reméljük, ha nem is egyedi, de ha a jóváírás azonnali lesz, én már annak is örülnék.

(#2286) Tuomas válasza goop (#2285) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt hol tudjátok megnézni, anélkül, hogy indítotok egy feltöltési folyamatot?

We were here

(#2287) goop válasza Tuomas (#2286) üzenetére


goop
őstag

Indítani kell, majd törlöd, hogy nem fizettél, máshogy nem adja be.

(#2288) V/ válasza Tuomas (#2286) üzenetére


V/
titán

Ott ahol indítasz egy feltöltési folyamatot. Csak nem viszed végig.Eljutsz addig ami a képen látszik és alul Törlöm ezt az utalást választod

Ki van írva a képernyőre a számlaszám, a hézag miatt kiemeltnek tűnik arra gondoltak hogy az ügyfelek el is olvassák ami ki van írva.

[ Szerkesztve ]

(#2289) Tuomas válasza goop (#2287) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, V/ neked is. Ezek szerint nem véletlenül nem találtam. :D

We were here

(#2290) cocka válasza goop (#2282) üzenetére


cocka
veterán

Tájékoztat az utalás indításakor:

Our bank details may have changed since your last transfer, please make sure to use our bank details and reference as shown on the next screen.

A GIRO honlapja szerint ez a 12600016 előtag kifejezetten a Transferwise brüsszeli bankja. És a 2. és 3. 8 jegy mindenkinél más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2291) sopruk


sopruk
aktív tag

Az új szám is magyar bankszámlaszám?
Mert a bankkereső nem talál ilyen bankot az első 8 számjegy alapján (12600016), és nem sikerül a forint utalás rá a Gránit appból.
Az Iban kalkulátor viszont kihozza, hogy HU90-es az új szám, de ha menteni akarom a Revolutba, akkor azt írja, hogy hibás a Swift/Bic
Mit bénázok el? :F

Köszi előre is!

Szerk.:
Amíg fogalmaztam megjött (#2290) cocka hozzászólása. Ezek szerint deviza utalást kell indítanom?

[ Szerkesztve ]

(#2292) V/ válasza sopruk (#2291) üzenetére


V/
titán

Én azt a számot adom meg mert ez forintos számla lehet, nem véletlenül adták meg így.
Ez nem IBAN-os utalású és forint, de csak a saját banki számlánkról mehet pénz rá!
2 mp alatt jóváírték ezt az egyenlegen.

De nem is ez a lényeg, mert megjelent hogy van forintos bankszámla a forint egyenleghez. Végre!
Igényelni kell ha lenyitjátok. a kék v-vel

De figyelem, ez a számlaszám nem azonos azzal amit az általános feltöltésnél van írva! Ez sem IBAN-os utalású és forint! Erre bárki utalhat

[ Szerkesztve ]

(#2293) vnorbi válasza V/ (#2292) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Érdekes, hogy rögtön két számlaszámot is kaptunk.

Az eddig beírtak szerint a saját magunknak indított feltöltéshez (ahol meg kell adni a közleményben az azonosítónkat) is különböző számlaszámokat látunk, és a saját TW-os HUF bankszámlaszámunk, amit másoknak megadhatunk, az megint más. Csak tesztelés céljából, hogy nem cserélték-e fel a kettőt, nálam ez a vége a saját magamnak indított feltöltéshez tartozó számlaszámnak: 92436507. Ez pedig a saját nevemre szóló számlaszám vége: 53367213.

Ha más is az 53367213-at látná a saját banki adatinál, az elég baj lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#2294) V/ válasza vnorbi (#2293) üzenetére


V/
titán

Így van, az okát ki sem tudom találni. Van egy mi általunk tölthető forintos számlaszám és van egy (az igénylés után) mások által tölthető forintos számlaszám és nem egyeznek

[ Szerkesztve ]

(#2295) sopruk válasza V/ (#2292) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó hír, de próbáltam rá utalni és sikertelen megbízás lett ez is :F
Nektek rendben átment az utalás?

[ Szerkesztve ]

(#2296) goop válasza V/ (#2294) üzenetére


goop
őstag

Hja, de ami a tuti, bárki utalhat, és azonnali a jóvá írás! Tuti és tuti. :)
Szerk. K h alól utaltam, minden rendben. Azonnal megjött.

[ Szerkesztve ]

(#2297) V/ válasza sopruk (#2295) üzenetére


V/
titán

Írtam hogy pár mp, bár azt nem hogy mindkettőre. A hétvégét azt még majd ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2298) goop válasza V/ (#2297) üzenetére


goop
őstag

Ha ott is minden ok, akkor most nagyot alkottak, ezt a számla most már tényleg kiválthatja a rendes bank számlát.

(#2299) V/ válasza goop (#2298) üzenetére


V/
titán

Igen, banki pénzforgalmi számlának most már úgy tűnik hogy búcsút mondhatunk. Persze takarékbetétnek ez nem biztos hogy jó, mert kamatot azt nem adnak, igaz nem is vonnak.

(#2300) goop válasza V/ (#2299) üzenetére


goop
őstag

Juhhu, utaltam vissza k h ra, meg is jött azonnal, írja is a netbank azonnali utalásban jött...
Nagyon jó, igaz a 340 Ft díj kissé borsos, de valamit valamiért.
Arról a számláról jött, amire utalhat bárki, szóval saját számlaszám van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.