Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) UberMutant válasza zerodot (#3550) üzenetére


UberMutant
őstag

minden kártyánal , hiszen postán küldik ki.

(#3552) viktorhu válasza zerodot (#3550) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha postán kapod a magyar banki kártyát, akkor azt is aktiválni kell - vagy egy telefonhívással, vagy a chip+pin tranzakcióval, vagy a netbankon. De ha pl. az alkalmazásban aktiváltad, akkor aktív a paypass is, nem kell pin kódos tranzakció külön.

(#3553) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Wise-vel utalt már valaki a Random Capital-hoz?
Az RC kér Swift kódot, de azt csak "Európán kívül" ablakban lehet megadni a Wise-ben, miközben az RC-nek magyar számlaszáma van.

(#3554) vnorbi válasza csinturi (#3553) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én utaltam már Wise-ról eurót RC-hoz. Akkor nem volt lehetőség SWIFT kód megadására, hanem magától kiatalálta az IBAN számlaszámból, hogy KELRHUHBABC lesz. A végén vannak extra betűk ahhoz képest, mint amit a Random ír, de így is megérkezett.

(#3555) csinturi válasza vnorbi (#3554) üzenetére


csinturi
tag

Köszi!

(#3556) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Feltöltéshez utalás vagy kártya az olcsóbb? Az utalásom 0,2% díjjal megy

(#3557) UberMutant válasza Peter.70 (#3556) üzenetére


UberMutant
őstag

0.46% 100k feltöltése

(#3558) fil


fil
őstag

Mikor fizikai kártya lejár, automatikusan küldik az újat vagy rendelni kell?
Ingyenes vagy fizetni kell érte?

(#3559) Oliverda válasza fil (#3558) üzenetére


Oliverda
félisten

Rendelni kell, természetesen ingyenesen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3560) sopruk válasza fil (#3558) üzenetére


sopruk
aktív tag

#3321 vnorbi fórumtárs tapasztalata szerint az appban lesz előtte értesítő...

szerk: lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#3561) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! Kicsit - 50%-ban - off ...
Szóval egy nagyobb összeget (rendes, nem svindli, Eurós megtakarítás) kellene elhelyezzek valahol.
a) Revolut (van, és használom is)
b) Wise (még nincs, de akkor létrehozok egyet)
Melyik legyen a befutó? A Revolut-tól kicsit tartok, mert egyfelől ők nem nagyon szeretik, ha átutalással kerül rá pénz, másfelől így egy komolyabb összeg jelenne meg rajta egyik pillanatról a másikra. Ilyenkor ugye előfordulhat, hogy blokkolják, nem?
Wise: ott nem lehet gond, hogy egy frissen létrehozott számlára rögtön egy jelentősebb összeggel kezdek?
Olyanoktól várnék tanácsot, akinek van mindkettő, és esetleg nagyobb pénzt mozgatnak....

Köszönöm előre is! :R

ui: Ugye a Wise-nál a pénzem eleve nagyobb biztonságban van, nem? Sajna nem tudom a "terminus technicus"-t de a Wise-nál mintha nagyobb összegig lenne biztosítva a pénz, ugye?

(#3562) Oliverda válasza <Adamsky> (#3561) üzenetére


Oliverda
félisten

Bárhol ellenőrizhetnek egy nagyobb összeg beérkezése után.

Egyelőre sem a Revolut, sem a Wise nem kínál magyar ügyfeleknek betétbiztosítást. Ha erre van szükséged, nyiss a Raiffeisennél egy eurós számlát. Az is havidíj mentes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3563) khron78


khron78
őstag

Regisztrációnál first name/last name mezőket milyen módon kell kitölteni? Ékezet lehet benne?

(#3564) fecus válasza fil (#3558) üzenetére


fecus
őstag

Lesz értesítő és email is két hónappal előtte. Abban link és egyből meg is rendeltem. A lejáratig két érvényes kártyám volt.
Ez jó, mert Alin, PayPal-en, G-pay-ben csak apránként jutott eszembe átírni a kártyaadatokat.
Kártyaköltséget nem látok.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3565) Remov válasza khron78 (#3563) üzenetére


Remov
aktív tag

First name - Vezetéknév
Last name - Keresztnév / Keresztnevek

Tartalmazhat ékezetet.

(#3566) mecsek20


mecsek20
tag

inkább vivid
arra van 100000€ betétbiztosítás.
figyelj h bizonyos összeg felett van depozit díj sok helyen

ha 3 évig nem akarod elkölteni akkor inkább pemáp, államkincstár

[ Szerkesztve ]

(#3567) Oliverda válasza mecsek20 (#3566) üzenetére


Oliverda
félisten

A Vividnél szerintem erre a célja jobb a Raiffeisen. Ha elég nagy az összeg, még akár kiemelt ügyfél is lehet náluk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3568) anadroid válasza Remov (#3565) üzenetére


anadroid
senior tag

Fordítva.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3569) vnorbi válasza <Adamsky> (#3561) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha euróban akarod tartani számlapénzként, akkor a Wise a 15 ezer euró feletti részre évi 0,4% díjat számol fel.

Én vinném az államkincstárba eurós állampapírba, ha nem akarsz vele komolyabban foglalkozni. Fél év után már nyerő lesz, ha meg tudod hosszabb távon is tartani, akkor legalább az infláció ellen védve lesz.

Kapcsolódó topic: Mibe tegyem a megtakarításaimat?

(#3570) <Adamsky> válasza vnorbi (#3569) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi vnorbi, az infót, és a tippet! :R Szétnézek az említett topic-ban ...

(#3571) Krethx válasza Oliverda (#3567) üzenetére


Krethx
aktív tag

Én Raiffeisen-en voltam 13 évig. Hitelem is volt náluk. 3 évig fizettem. A hitel csak azért keltet hogy ne a megtakarításiból vegyem el. (Így még + félre is tudtam tenni.) Egy nagyon régi díjcsomagom volt. Ingyen utaltam és mivel a fizetésem is arra jött nem volt havidíj. De ha épp nem ment rá pénz az adott hónapban akkor felszámolt 1110-Ft körül. A fő kártya éves díja 8000-Ft körül volt. Az Euró számlaszám ingyenes. De hogy könnyen és díjmentesen mozgassak pénz kellett egy ahhoz a számlaszámhoz tartozó Euró-s kártya. Aminek éves díja hasonló volt. (Mint a HUF kártyáé.) Eldöntöttem hogy áttérek a Wise és a Revolut-ra Ez tavaly volt. (És valószínű még a Vivid.) Mikor a számlaszám megszüntetést terveztem jött egy Refound az Euró számlámra-ra. Mivel már az Euró kártyát megszüntettem nem volt egyszerű azt a pénzt átmozgatni a forint számlámra. Mert az összeg 100.000-Ft alatt volt. (Összes pénzem már a Revolut-on volt.) 7.000-Ft átváltás forintra 26xx-be került. :(((

Annyit még hozzáteszek hogy Euro számlához nagyon ajánlatos egy kártya. Így díjmentesen Top-Up-osz. Revo, Wise, Vivid. stb. De ennek éves díja van.Tehát ahol a FinTech cég nem számol fel díjat.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3572) Krethx válasza Krethx (#3571) üzenetére


Krethx
aktív tag

Javítás: (érthetőbben)

7.000 forintnyi Euró átváltás forintra 2.6xx-be került. :(((

Annyit még hozzáteszek hogy Euro számlához nagyon ajánlatos egy kártya. Így díjmentesen Top-Up-osz. Revo, Wise, Vivid. stb. Tehát ahol a FinTech cég nem számol fel díjat. A kártyának viszont éves díja van.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3573) Oliverda válasza Krethx (#3571) üzenetére


Oliverda
félisten

3426 forint a devizaszámlához kérhető nem dombornyomott MC kártya éves díja, amivel havonta 342 forintba kerül a számla fenntartása. Ezért cserébe kapsz 100 000 euróig betétbiztosítást és személyes, minden nagyvárosban elérhető ügyfélszolgáltatót. Utóbbi kettőt sem a Wise, sem a Revolut nem tudja jelenleg, utóbbi pedig 15k euró felett 0,4 százalékos díjat számol fel, ahogy feljebb már írták is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3574) Krethx válasza Oliverda (#3573) üzenetére


Krethx
aktív tag

Köszönöm! Ezt nem tudtam. Amikor (még régen) kértem kártyát mindenképp dombornyomott kelet nekem. Mivel még sok helyen nem fogadták el. Online fizetésre.

A Revolut-ban megbízom és a Wise-ban is. A wise is számol fel díjat. (Minden pénznemre a meghatározott összeg felett.)De nem vészes (nekem) és ezt betudom a + olyan szolgáltatásoknak amit a normál bankok (sajnos) nem tudnak. Revolut-on az Euró váltások miatt lettem Premium Ügyfél. Havi 2.500 Ft nem sok.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3575) Krethx válasza Krethx (#3574) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ja és Raiffeisen-nél nincs Virtuális kártya sem. A limitek változtatására pedig minden alkalommal felszámol 3xx Ft-ot.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3576) Oliverda válasza Krethx (#3574) üzenetére


Oliverda
félisten

Az már jó régen lehetett, mivel online fizetésre legalább 10 éve alkalmasak a nem dombornyomott MC és Visa kártyák is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3577) Krethx válasza Oliverda (#3576) üzenetére


Krethx
aktív tag

Így van. 2008-9 között sok helyen nem tudtam fizetni. A kedves OTP rábeszélt a Web kártyára. (Pedig nem azt szerettem volna.) Havi ezer forint. Azt állította megfelel a dombornyomottnak. Csak egy helyen tudtam lebonyolítani a fizetést. (renoise.com) Akkoriban a net-en sokan panaszkodtak. (iTunes & App store. stb. stb. Különböző bankok dny. kártyáit sem fogadták el.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3578) Krethx válasza Krethx (#3574) üzenetére


Krethx
aktív tag

" A wise is számol fel díjat. (Minden pénznemre a meghatározott összeg felett."
Itt javítanék mivel régebben olvastam a help-et. Ezért ragad meg bennem amit fentebb írtam.. De már az ország ki is ment a fejemből.

Amit én néztem (anno) az Ausztráliára vonatkozik csak.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3579) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy kaptam eurót wise-ra ha rányomok a wise appban hogy euró átváltás akkor annak van költsége? Vagy csak simán forint számlára rakja át? Megéri? Nem használnám még, azért kérdezem, csak kíváncsi vagyok.
Mire jó az átváltás?
Ha nem váltom ár az eurót forintba akkor például atm ből se tudnám levenni forintba?
De a boltban tudok vele vásárolni.

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3580) Oliverda válasza mályva (#3579) üzenetére


Oliverda
félisten

Van. Mutatja is pontosan, hogy mennyi.

"Ha nem váltom ár az eurót forintba akkor például atm ből se tudnám levenni forintba?"

Hogyan lehetne átváltás nélkül eurós egyenlegről forintban vásárolni vagy pénzt felvenni?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3581) mályva


mályva
aktív tag

De most akkor a wise-on az euroval nem tudok itt magyarországon semmit kezdeni?
Gondolok itt arra hogy aldiba pl vásárolni?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3582) gyulaszu válasza mályva (#3581) üzenetére


gyulaszu
senior tag

De, tudsz. Nem kell "előre" átváltani. Én is így költöm az eurómat.

gyulaszu

(#3583) mályva válasza gyulaszu (#3582) üzenetére


mályva
aktív tag

Mármint csak boltban tudok? Bankáártyás vásárlást is tudok vele? A forint, és az euros összeget a bankkátyán egyben kezeli vagy külön?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3584) Oliverda válasza mályva (#3581) üzenetére


Oliverda
félisten

Menj oda az OTP egyik eurós ATM-jéhez és vedd fel euróban. Utána menj ki vásárolni Pozsonyba vagy Bécsbe, akkor nem kell átváltanod forintba. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3585) gyulaszu válasza mályva (#3583) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én már fizettem vele magyar és más nem eurós boltban is.
Fizettem vele online is euróban és nem euróban is.
Valamint vettem fel vele készpénzt eurós és nem eurós országban is.
Nekem is csak euróm van rajta.
Mindig az éppen aktuális árfolyamon vált a szükséges valutára.

PS: külföldi automatánál vagy pos terminálnál nem szabad engedni, hogy a másik bank konvertáljon. Megismeri hogy "magyar" kártya és forintra szeretne konvertálni...

gyulaszu

(#3586) mályva


mályva
aktív tag

De a forint és az euros pénz egybe vonodik a bank kártyán?
ugy értem hogy pl elfogyik a forintom, és fizetnek a boltba akkor automatikusan az eurot fogja vonni?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3587) TZMI válasza mályva (#3586) üzenetére


TZMI
csendes tag

Mindig az adott ország pénznemében próbál először beterhelni. Történetesen itthon forinttal. Ha forint számládon nincs pénz, akkor jön az a számla, ahol van bármilyen pénznemben egyenleged. Ha elfogyott a forintod, de vásároltál, akkor az eurót az adott árfolyamon átváltja és a megfelelő értéket levonja. Ad abszurdum, előfordulhat, hogy egy vásárlásnál 2-3 pénznemből vált. (volt már velem ilyen) Elvileg, mindig a legelőnyösebb váltási árfolyammal rendelkező számládról vált szükség esetén.

(#3588) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Sziasztok!

Wise-ról utalt már vki az Államkincstárba? Az elküldött pénzből vontak le pluszt az alapdíjon felül?

(#3589) khron78


khron78
őstag

A digitális kártyát mire lehet használni? Igényeltem hagyományost.

(#3590) UberMutant válasza khron78 (#3589) üzenetére


UberMutant
őstag

pl online vásárlásra

(#3591) khron78 válasza UberMutant (#3590) üzenetére


khron78
őstag

Akkor máshogy kérdezem. Mire jó, amire a hagyományos nem?

(#3592) Oliverda válasza khron78 (#3591) üzenetére


Oliverda
félisten

Készpénz felvételén kívül mindenre jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3593) fecus


fecus
őstag

Wise-al vásároltam anyagot az otthonfelújításhoz. Az igényhez be kell adni az igazolást, hogy a számla ki lett fizetve.
Tudtok valami funkciót a honlapjukon, hogy egy tranzakciót le tudjak tölteni vagy csináljak képernyőmentést a Főoldalon listázott tételekről és karikázzam be?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3594) Oliverda válasza fecus (#3593) üzenetére


Oliverda
félisten

Kivonatot lehet letölteni tetszőleges időszakra.

Az eladótól/cégtől kapott számla önmagában nem elegendő nekik? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3595) Gabás válasza fecus (#3593) üzenetére


Gabás
addikt

Illetve az egyes tranzakciók PDF-bizonylata is letölthető a hárompontos ikonra kattintva.

khron78: Pl. arra, hogy gyorsan és ingyen lehessen cserélni, ha probléma lenne

(#3596) khron78 válasza Gabás (#3595) üzenetére


khron78
őstag

Hagyományos kártya mellé, akkor szükségtelen. Erre voltam kiváncsi.

(#3597) fecus válasza Gabás (#3595) üzenetére


fecus
őstag

Megtaláltam a hivatalos tájékoztatót is, de nekem se az appban se a honlapon nincs olyan menüpont a 3pontban amit írnak.
Kell még valamit állítanom?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3598) Gabás válasza fecus (#3597) üzenetére


Gabás
addikt

Nekem is csak a beérkező átutalásoknál van, így valszeg a számlakivonat kell neked

(#3599) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, mitől függ, hogy az ingyenes készpénzfelvételi limitet euróban vagy fontban számolja?

A különbség kb 12.000 forint jelen árfolyam szerint, viszont nem értem, hogy mi alapján választ a Wise.

Adott 2 darab számla:
- Az egyik számla 2020 novemberjében lett létrehozva, a másik pedig idén augusztusban
- Mindkét számla tulajdonosa Magyarországon élő magánszemély
- A HUF számla bankjának címénél mindkét esetben ugyanaz van megadva (Belgium, 1050, Brüsszel, Avanue Louise 54, Room S52)

Szóval a később létrehozott számlának (Ott euróban számolja az ingyenes készpénzfelvételi limitet) miért EUR alapján számolja a dolgokat, ezáltal miért van kevesebb készpénzfelvételi keretje?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3600) Oliverda válasza Remov (#3599) üzenetére


Oliverda
félisten

Az összes kártyához tartozó limit forintban van a régebbi accountnál?

Nálam angol fontban számol amióta megnyitottam (kb. 3 éve).

Egyébként erre a kérdésre valószínűleg csak az ügyfélszolgálat tud választ adni.

mod: forintban milyen összegűek a limitek?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.