Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Tuomas válasza n@p@lm (#3900) üzenetére


Tuomas
addikt

Albérleti szerződést jobb helyeken már kötnek.

We were here

(#3902) Hoorus válasza Tuomas (#3901) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerződés már van. A kérdésem csupán arra irányult, hogy a wise kérheti e igazolni az idegen számláról bejövő összeg eredetének igazolását, és addig zárolhatja e a pénzemet.. :F

(#3903) Oliverda válasza Hoorus (#3902) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mint bármelyik másik pénzintézet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3904) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,
nyitottam fiókot, rendeltem bankkártyát.
Ennél be lehet valahol egy vásárlási limitet állítani? Vagy a fiókomban lévő összes pénzhez hozzáfér?
Mi a helyzet a virtuális kártyával? Ott lehet külön limitet állítani?
Köszi!

(#3905) donbig válasza scott_free (#3904) üzenetére


donbig
tag

Hozz létre perselyt, a pénzt ott tárold, annyi legyen csak a számlán amennyit elköltesz. Egy pillanat alatt át lehet tenni. Virtuálissal is csak ehhez összeghez férsz hozzá, a perselyhez nem.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#3906) scott_free válasza donbig (#3905) üzenetére


scott_free
senior tag

:R

(#3907) milenda válasza donbig (#3905) üzenetére


milenda
tag

Ezt hogyan kell? Mobilappban nem találom.

(#3908) sopruk válasza milenda (#3907) üzenetére


sopruk
aktív tag

A kezdőlapon felül az utolsó egyenleg fül után lehet hozzáadni perselyt. Létrehozás után megnyitod a perselyt és ott lehet hozzáadni pénzt illetve visszahelyezni az egyenlegre. Minden pénznemnek külön perselyt kell létrehozni...

(#3909) milenda válasza sopruk (#3908) üzenetére


milenda
tag

És tényleg. Azt hittem, arra csak további devizanemekben lehet számlát nyitni. Köszönöm a segítséget.

(#3910) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
Magyaroszágól szeretnék az Usába egy nagyobb összeget utalni. (forintot- dollárba)

A rendszer azt kínálja fel,hogy egyedüli választásként,hogy az összeg nagysága miatt a bank fiókomból manuálisan utaljam el az összeget egy adott európai bankszámlaszámra és az összeg beérkezése után ők továbbítják azt.

Mivel nem vagyok jártas és most először utalnék nagyobb összeget külföldre, ezúton kérnék tájékoztatást ennek menetéről.

(#3911) Oliverda válasza Ataxia (#3910) üzenetére


Oliverda
félisten

Elindítod a folyamatot, majd elutalod a forintban a megadott számlaszámra az összeget, amit átváltana és továbbítanak miután megkapták. Egyébként milyen európai bankszámlát adtak meg?

Ha nyitsz benne forintos számlát (ingyenes), akkor csinálhatod manuálisan is, és akkor biztosan belföldi utalásnak minősül a küldés a te oldaladról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3913) Ataxia válasza Oliverda (#3911) üzenetére


Ataxia
tag

köszönöm az infókat.
Egyébként ez az europai bankszámlájuk

12600016-25367168-85548046
TransferWise Europe SA

A forintos számlanyitásnak utánanézek. :R

(#3914) donbig


donbig
tag

Érintéses fizetés működik nálatok? Ma négy különböző helyen próbáltam, sehol nem tudtam így fizetni. Látható sérülés nincs a kártyán, nem tudom mi a búbánat lehet vele. Egy kicsit kényelmetlen dugdosni, és még egy év van a lejáratig.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#3915) Krisztianby válasza donbig (#3914) üzenetére


Krisztianby
tag

Héten 2x fordult velem elő Aldiban nem ment az érintés.
Csak bedugással ment.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#3916) jack982 válasza donbig (#3914) üzenetére


jack982
aktív tag

Bizonyos számú érintéses után muszáj bedugni, ez a szabály.
Utána újra lehet pettingelni. :D

(#3917) donbig válasza jack982 (#3916) üzenetére


donbig
tag

Itt már nem lesz semmiféle előjáték. :) Jobban megnézve hullámos lett pont a chip felőli részén, valószínűleg mégis sérült. Ha jól emlékszem a cseréért fizetni kell.GPay-be betettem, még nem használtam soha, ha nem jól működik az NFC-s fizetés kérek cserét, én szinte mindig Wise-al fizetek.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#3918) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Nyitottam Wise Forint alapú számlát, amit a Paypal-lal összekapcsoltam.
Vezettem át Paypalról Wisera összeget, meg is érkezett.
Kérdésem, hogy ha igénylek WISE kártyát, akkor az ezen lévő összeget bármelyik ATM-nél ki lehet venni, és ami fontos hogy ennek van e díja?
köszönöm :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#3919) UberMutant válasza Sziszifeca (#3918) üzenetére


UberMutant
őstag

nézd meg
[link] wise díjk

(#3920) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

A forintos vagy eurós wise számlát be lehet regisztrálni a paypal alá ?
A dollárost nem fogadja el sajnos.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#3921) UberMutant válasza xcvbxcvb (#3920) üzenetére


UberMutant
őstag

próbáld meg, ha sikerül , nyertél, ha nem, akkor a support sem fogja megcsinálni, mert szerintük a wise nem bank.

(#3922) Oliverda válasza xcvbxcvb (#3920) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért utaltatnál ki PP-ról dollárt 3%-os díjért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3923) UberMutant válasza Oliverda (#3922) üzenetére


UberMutant
őstag

mert 3.5%-kal rosszabbul váltanak , mint egy random fintech

(#3924) Oliverda válasza UberMutant (#3923) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha átteszi Wise-ra és ott váltja át forintra, kb. ugyanott lesz, mintha PayPalon váltana és onnan utalná ki forintban. Sajnos nem éri már meg ezzel szívni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3925) UberMutant válasza Oliverda (#3924) üzenetére


UberMutant
őstag

miért váltaná wise-on?

(#3926) xcvbxcvb válasza Oliverda (#3924) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jah az lenne a cél hogy a paypal váltását kikerüljem. Most több mint 5%-al rosszabbul váltott a paypal.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#3927) Oliverda válasza xcvbxcvb (#3926) üzenetére


Oliverda
félisten

3,5% a sáp, nem lehetett 5%.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3928) UberMutant válasza Oliverda (#3927) üzenetére


UberMutant
őstag

két sáp van fyi
1. dollárban veszed ki 3%
2. forintban veszed ki , akkor meg bazi vacak árfolyamon vált egy fintechhez képest, kollega most írta nem is 3.5%-kal rosszabb az árfolyam, hanem 5%-kal. ez azért normális bevételnél elég súlyos veszteség.

(ezért is volt szemét a wise, hogy az amerikai számlaszámokat nyáron lecserélte, így akinek korábban sikerült a dollár számla hozzáadása , az is elvesztette, mert most már nem hajlandóak hozzáadni, ,sőt , ha az ember szól a pp üfsznak, akkor még a forintos wise-t sem engedik hozzáadni. ennyit a két sz*r cégről)

(#3929) Oliverda válasza UberMutant (#3928) üzenetére


Oliverda
félisten

Honnan jött az az 5%?

Ha 100 dollárt kiutalsz, akkor abból a Wise-ra már csak 97 dollár érkezik a 3%-os levonás miatt. Ennyiért per pillanat 31 299 forint ad a Wise. Ha PayPalon váltod át forintra a 100 dollárt, akkor 31 135 forint kapsz, vagyis fél százalékkal kevesebbet, egyszóval nem éri meg ezzel szórakozni. Az más kérdés, hogy alapvetően nem éri meg semmilyen devizát fogadni magyar PayPalra, csak forintot. Minden másra ott a Wise vagy a Revolut dolláros, eurós, vagy angol fontos névre szóló számlája, ami semmit nem von le a beérkező összegekből.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3930) UberMutant válasza Oliverda (#3929) üzenetére


UberMutant
őstag

van, aki nem forinttal dolgozik.
és sajnos a vevők ragaszkodnak a nyamvadt paypalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3931) Oliverda válasza UberMutant (#3930) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor bele kell építeni az árba a 3,5 százalékos váltási sápot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3932) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Na próbáltam volna wise kártyát igényelni erre feldobja hogy Magyarországra nem lehet.
Ezt most hogy? :F
Felhívom őket ma. Remélem felveszik a telefont.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#3933) k!nG


k!nG
aktív tag

Hali ezt ide is bedobnam ha esetleg vannak erre vonatkozo otleteitek?

Gyors kerdes: FSCS/FDIC license-el rendelkezo bankok kozul melyik elerheto szamlanyitas szempontjabol magyar allampolgarkent?

Keresnek valami biztosabb alternativat, mint a Wise/Revolut gondolva a jovore is es kicsit tanacstalan vagyok. Neztem a Monzo-t, Starling-ot, N26-ot de mind-mind kulfoldi lakcimmel elerheto ami ugye kiesik.

USD/EUR szamla johetne csak szoba, igazabol valami coverage jo lenne ha van. Amerikai lenne oszinten szolva a legjobb, barmi csak ne magyar szamla.

Ilyen fintech oldalon van a fentieken kivul massal tapasztalat?

A valaszokat elore is koszonom! :R

https://www.behance.net/vargadom

(#3934) Oliverda válasza k!nG (#3933) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolut Bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3935) anadroid válasza Oliverda (#3934) üzenetére


anadroid
senior tag

Vagy Vivid, német banki háttérrel.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3936) sajtos365 válasza anadroid (#3935) üzenetére


sajtos365
tag

Monese?

(#3937) Oliverda válasza anadroid (#3935) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem ad USD számlát csak egyenleget.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3938) sajtos365 válasza Oliverda (#3937) üzenetére


sajtos365
tag

Euro is jó.

(#3939) Oliverda válasza sajtos365 (#3936) üzenetére


Oliverda
félisten

A Monese nem bank, nincs betétbiztosítás.

"USD/EUR szamla johetne csak szoba"

Illetve az sem kínál USD számlát.

Magyar lakhellyel erre per pillanat a Revolut Bank a legjobb, illetve az egyetlen megoldás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3940) kraftxld válasza UberMutant (#3921) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem sikerült hozzáadni a Wise-os számlát a PP-hoz. Még mindig ez a legolcsóbb megoldás, hogy másik pénznemben kiszedjem a $$$-t amit oda kapok.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3941) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

HUF-t szeretnék utalni folyószámlára. Hol találom meg a díját? Illetve a wise-nél működik a bankkártyával való feltöltés? Esetleg ez ingyenes ( vásárlásnak minősül? )

(#3942) UberMutant válasza Peter.70 (#3941) üzenetére


UberMutant
őstag

https://wise.com/hu/multi-currency-account/pricing

kártyás feltöltés pénzedbe kerül

[ Szerkesztve ]

(#3943) Peter.70 válasza UberMutant (#3942) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm

(#3944) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :D
Ha váltok át forintot Euroba pl 50 ezer forint értékben.
És leszeretem venni Otp ATM ből euroban.

Mennyi díja lenne a levételnek? :)

[ Szerkesztve ]

(#3945) Gabás válasza K Norbi (#3944) üzenetére


Gabás
addikt

ingyenes

(#3946) UberMutant válasza Gabás (#3945) üzenetére


UberMutant
őstag

Az átváltásnak viszont van díja

(#3947) gyulaszu válasza Gabás (#3945) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Hol van az OTP-nek olyan automatája, ami eurót ad ki, ráadásul ingyen.
Ez engem is érdekelne :R

gyulaszu

(#3948) K Norbi válasza gyulaszu (#3947) üzenetére


K Norbi
addikt

[link]

Válaszd ki ATM
Majd részletes keresés ATM PÉNZNEM Euro.
Irányítószám
És keresés.

(#3946) UberMutant
De ha az egyenlegemen Euroban van már az összeg.
Akkor is van váltási díj?

Vagy nem kellett volna átváltanom az egyenlegemen?

[ Szerkesztve ]

(#3949) UberMutant válasza K Norbi (#3948) üzenetére


UberMutant
őstag

a wiseon a váltás kerül pénzbe.
ha nem vetted észre, akkor nem érte el az ingerküszöböd a díja. nem kell foglalkoznod vele. amúgy ott a díjszabásban, mennyi az annyi.

nyilván, ha euro van a wiseodon és eurot veszel ki, akkor nem vált, miért is tenné? persze csak akkor, ha annyit veszel ki , amennyid van vagy kevesebbet.
ha pedig nincs váltás, akkor annak díja sincs.

[ Szerkesztve ]

(#3950) K Norbi válasza UberMutant (#3949) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.