Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) HoppMaster válasza Oliverda (#3849) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Dollár volt.
Most a CHF-el van valami fennakadásuk az nem akar a TW számlámra megérkezni tegnap óta, pedig reggel mindig ott figyel már.

(#3852) Oliverda válasza HoppMaster (#3851) üzenetére


Oliverda
félisten

Konverziós tranzakció? Gondolom, mivel a Wise-on nem lehet CHF számlát nyitni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3853) HoppMaster válasza Oliverda (#3852) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ezt nem tudom milyen tranzakció, eddig simán ment. Most beszéltem a support-tal s ott mondta a tag, hogy egyik partnerükkel fennakadás van ezzel kapcsolatban.

Akkor ami CHF számlám van ott az mégsem az?

(#3854) Oliverda válasza HoppMaster (#3853) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem számla, hanem csak egy egyszerű egyenleg ahova át tudsz konvertálni pénzt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3855) HoppMaster válasza Oliverda (#3854) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor ezek szerint tévedésben vagyok mi a számla és mi az egyenleg itt.

(#3856) elmo válasza moma (#3814) üzenetére


elmo
aktív tag

FORINT
Igen, ha olyan magyar számlcsomagod van, hogy ingyenesen utalhatsz, akkor a Wise-os forintos számlára is ingyen tudsz utalni. Én így használom.

(#3857) Lmh


Lmh
őstag

en nemrég csinaltam wise-ot, de nekem nem ingyenes utalas masik wise szamlara. a bankkartyám még uton van, lehet azert?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3858) Oliverda válasza HoppMaster (#3855) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a számla aminek van száma és így közvetlenül tudsz/tudnak rá utalni. Per pillanat ezekre lehet.

Lmh: Ha számlaszámot adsz meg, nem is lesz az. Add hozzá a telefonod névjegyzékéhez a személyt és kapcsold be a hozzáférést/szinkronizációt az appban. [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3859) HoppMaster válasza Oliverda (#3858) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Komoly azért egy CHF nincs benne. Pedig van itt kint nekik kirendeltségük. Bár mondjuk egyszerűbb nekem frankot utalni s itt váltani, mint bankon belül CHF to EUR.

Bár most olvasom Revolutnak van CHF számlája akkor ezentúl oda utalok közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#3860) Oliverda válasza HoppMaster (#3859) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért nincs, mert a Revolutnál is csak svájci lakcímmel rendelkezők kaphatnak, ergo ott sem tudod használni, hacsak nem Svájcban élsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3861) HoppMaster válasza Oliverda (#3860) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Persze itt élek kint ezzel nincs gond, csak eddig rosszul tudtam és cselekedtem ezek szerint.
Azt hogy érted, h nem tudnám használni ha nincs kinti lakcím?

[ Szerkesztve ]

(#3862) Lmh válasza Oliverda (#3858) üzenetére


Lmh
őstag

hát nekem ez nem megy. talált 1-2 embert, de pl pont a haveromat nem, akinek fixen van wise-za. a leírás is más mint ahogy nekem kinéz az app meg amilyen lehetőségek vannak.
Na mindegy, annyira nem is fontos, úgyis revolutot fogom erre használni. azért köszi, majd visszatérek rá :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3863) Oliverda válasza Lmh (#3862) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert valószínűleg nincs bekapcsolva nála, hogy láthassák mások.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3864) Nekem-8


Nekem-8
tag

Új vagyok a témában! Regisztráltam!
- terv a következő volt: utalni EUR (CIB-es) számlaszámról egy görög embernek ebay-es áruért XX EUR összeget.
Namost, megcsináltam az utalási tételt a WISE-on, utolsó lépésben kérdezte hogy töltöm fel a pénzt, utalást választottam app-on keresztül. Elküldtem nekik a kiírt adatokra az XX eurót.

Kérdés! Most mi értelme van, ha én CIB-ről utalok Belgiumba majd ők továbbítják Görögbe? Attól miért lesz nekem olcsó az utalás? Hisz a CIB levonja a nemzetközi utalás (~16 USD) összeget a belgiumi WISE részére ráadásul még a WISE is felszámol a továbbításért.
Vagy most nem jól látom a dolgokat?
Hogy a legolcsóbb ez a megoldás? EUR számlaszámról kellene utalgatnom privátoknak.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#3865) vnorbi válasza Nekem-8 (#3864) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Jó a megérzésed, ennek így nem sok értelme volt.

Ha forintod lett volna, és azt utalod a Wise-on keresztül, és ott váltod euróra, akkor nyerhettél volna az árfolyamon a bankodhoz képest.

Ha eurót utalnál váltás nélkül és van kártyád a CIB-es devizaszámlához, akkor Revolutot kellett volna használnod. Oda kártyás feltöltéssel ingyen megy a feltöltés, és ingyen megy a kiutalás. Csak ha még új vagy, akkor korlátos a kártyával feltölthető napi összeg, meg ha olyanja van, akkor dokumentumokat kér, hogy igazold a pénz eredetét, és esetleg addig nem férsz a pénzhez, amíg ez az ellenőrzés le nem zárul (ijesztőbbnek hangzik, mint amilyen, és ez azért nem gyakori).

(#3866) Nekem-8 válasza vnorbi (#3865) üzenetére


Nekem-8
tag

Köszi, akkor jól gondoltam :((( Reméltem más a "varászlat"

Az van hogy az EUR-ós számlaszámhoz nem ad a CIB eurós bankkártyát :((( Így nem tudok vele se fizetni se regisztrálni sehova. Más bank ad? Mert akkor váltok bankot
még gondolkodtam Szlovák bankban, de nem tudom "határmentén" lehet-e magyar-nak ilyet csinálni hogy EUR számlaszáma legyen.

[ Szerkesztve ]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#3867) Oliverda válasza Nekem-8 (#3866) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem felejtsd el devizaszámlára a CIB-et. A Raiffeisennél ingyenes a számlavezetés és kártyát is kaphatsz mellé évi kb. 3-4000 forintért.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3868) kraftxld válasza Nekem-8 (#3866) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Wise EUR egyenleg megnyit, CIB-ről átutalod a pénzt.
CIB-es számla megszüntet, Wise-os EUR egyenleget pedig kártyával vagy utalással boldogan használod :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3869) vnorbi válasza Nekem-8 (#3866) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem valamiért a CIB rémlett, amelyik tud olyat, hogy egy kártya van, és állítgatható, hogy forint- vagy devizaszámlára terheljen. De lehet, hogy keverem valamelyik másik bankkal.

OTP-nél van devizaszámlám, adnának hozzá kártyát, de nem olcsón (~21 euró/év), úgyhogy ez nem feltétlenül érné meg (az ajánlott Raiffeisenes megoldásnak kb duplája).

(#3870) sifarr válasza Nekem-8 (#3866) üzenetére


sifarr
senior tag

Az van hogy az EUR-ós számlaszámhoz nem ad a CIB eurós bankkártyát
Már miért ne adna? Kértél és nem adtak? :F
Ott vannak kondíciós listában is az EUR és USD kártyák díjai is (7. o.) Akkor ezeket mihez adnák, ha nem devizaszámlához. Forintszámlához értelmetlen lenne.

(#3871) Oliverda válasza vnorbi (#3869) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az Ersténél van számlaváltási lehetőség a devizás kártya alatt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3872) Nekem-8 válasza sifarr (#3870) üzenetére


Nekem-8
tag

Ja, személyesen kértem és azt mondták nincs.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#3873) Nekem-8 válasza Oliverda (#3867) üzenetére


Nekem-8
tag

Kössz, utánajárok!

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#3874) sifarr válasza Nekem-8 (#3872) üzenetére


sifarr
senior tag

Ja, személyesen kértem és azt mondták nincs.
Ilyen nincs. Vagy kifogtad a legostobább ügyinzézők, vagy le akart rázni valamiért.
Ha soha nem lett volna a CIB-nél devizakártya, akkor nem szerepelne a kondíciós listában.
Ha volt, de már nem nem igényelhető, viszont a régiek használhatják, akkor ott lenne, hogy x időponttól nem igényelhető. Ilyen viszont nem szerepel, tehát igényelhető.
Forintszámlához pedig értelmezhetetlen egy devizaalapú kártya.
Ha van devizaszámlád, akkor akár a CIB24-en keresztül is igényelheted, be se kell menni. Én már igényeltem így kártyát. Igaz forintos kártyát, de miér lenne különbség?

Egyébként, ha nem tízres tételben van EUR a számládon, akkor kraftxld tanácsa a legjobb, legolcsóbb, legegyszerűbb.
Jó megoldás Oliverda javaslata is, ha magyar banknál akarsz devizaszámlát.
Az is megoldás, amin te gondolkoztál. Semmi akadálya, hogy külföldön számlát nyiss. Akár Szlovákiában, Ausztriában vagy Szlovéniában, hogy csak a szomszédos és EUR övezeti országokat nézzük.

(#3875) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Ha nyitok egy Wise dollár számlát, akkor jól értem, hogy nem lesz semmilyen plusz költség (közvetítő bank) ha dollárban kapok utalást? Illetve forintra váltásnak és magyar bankba történő utalásnak van valami díja? :R

(#3876) sopruk válasza maestro87 (#3875) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Itt meg tudod nézni, hogy minek mennyi lesz a díja:
Díj számítás

(#3877) kraftxld válasza maestro87 (#3875) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs plusz költsége, csak ha valami oldschool módon küldik, azért valami $7-et számolnak fel.
Ha ott van az USD az egyenlegeden akkor átváltja a Wise elég jó árfolyamon majd pedig HUF-ban továbbküldi a magyar számládra, ennek most valami 70 pár Ft a díja összegtől függetlenül. Kiírja amikor indítja az utalást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3878) maestro87 válasza sopruk (#3876) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi. Tehát akkor pl.1000$-nál 4,48$ a díj? Így akkor nincs is sok értelme ilyen számlát nyitnom, mert K&H múltkor 10$-t vont le, azaz csak 5$-t spórolnék. :(

(#3879) fecus válasza maestro87 (#3878) üzenetére


fecus
őstag

De a K&H milyen árfolyamon tette? Ott is bukhatsz/nyerhetsz.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3880) maestro87 válasza fecus (#3879) üzenetére


maestro87
őstag

Igaz. :DDD

(#3881) paatrick válasza maestro87 (#3880) üzenetére


paatrick
senior tag

1000 dollárnál jelenleg ~6000 Ft-tal több marad ha Wise váltja. K&H ma reggel 322,99-ért váltott, Wise 330,7.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#3882) Lmh


Lmh
őstag

revolut vs wise váltási szempontbol van érdemi különbség? érdemes ezzel trükközni?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3883) UberMutant válasza Lmh (#3882) üzenetére


UberMutant
őstag

50 milliónál nem mindegy, hogy 0.3% vagy egy éves prémium előfizetés (25000ft) a váltási díj

(#3884) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok mit csinálok rosszul?
2 hete megkaptam a kártyámat és fizikálisan még nem vásároltam vele csak eddig online.
Mai nap folyamán próbáltam be aktiválni vásárlással, de sehogy se sikerült. Bankkártya leolvasó se mágnes csíkot se a chipet nem fogadta ell. A kártya nincs lefagyasztva.
Alapjáraton a pin ugye 0000. Próbáltam ATM-ben megváltoztatni, de nem engedte.

A kártya Visa/otp automatában próbáltam.

/Here's the card's PIN0 0 0 0
You can change this number to something more memorable at most ATMs
/Wise:
A kártyád aktiválásához fizess vele egy üzletben a PIN-kódod megadásával vagy használd egy ATM-nél.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#3885) Lmh válasza Krisztianby (#3884) üzenetére


Lmh
őstag

Sztem nem 0000 a pin. nézd meg alkalmazásban. Amikor rendelted, meg kellett adnod valamit. (mondjuk ha 0000-t adtál meg akkor valóban lehet annyi :P)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3886) sifarr válasza Krisztianby (#3884) üzenetére


sifarr
senior tag

Alapjáraton a pin ugye 0000. Próbáltam ATM-ben megváltoztatni, de nem engedte.
A Wise-nál a kezdeti pin-t a gyártás során adják meg, nem te. Ez sohasem lehet 000. Nem áll 4 egyforma számból, vagy nem 4 egymást követő (növekvő/csökkenő sorrendben) szám. Ilyenre szerintem megváltoztatni sem lehet, de ez nem biztos.
AZ applikációban, a kártyaadatoknál megtalálod az eredeti pin-t.
Módosítani ne OTP, hanem K&H automatában próbáld, az működik az OTP nem.

(#3887) maestro87 válasza paatrick (#3881) üzenetére


maestro87
őstag

Amúgy van Revolutom is, de oda nem merek már kérni dollárt. Egyszer 100$-nál is 20$ levonás volt. :(

(#3888) Oliverda válasza maestro87 (#3887) üzenetére


Oliverda
félisten

2000-nél is annyi lett volna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3889) Krisztianby


Krisztianby
tag

Megprobalom K&H-nal.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#3890) n@p@lm válasza Krisztianby (#3889) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szfváron a Liszt Ferenc utcai K and H fiókban 2 db automata is van, az elsőben nem ment a pin kód módosítás, a másodikban viszont már igen.
Szóval ne ijedj meg ha elsőre nem sikerül.

(#3891) Pilács


Pilács
senior tag

Üdv,

Pár napja utaltam wise-on keresztül EUR-HUF váltást, két bank között.. az végbe ment 18 óra alatt... akkor emelkedett az árfolyam. Tegnap indítottam mégegyet, EUR-HUF, és 27 órája se ért be a pénz :D hozzájuk, és most esik az árfolyam. Szerintem megy a játék, hogy kicsússzon a garantált árfolyamból. ÜF annyit közölt, ha kicsúszok (ami pár óra), akkor lehetőségem lesz aktuális árfolyamon váltani, vagy visszavonhatom a tranzakciót(következő utalásnál kifizettetik velem amit elbuknak ezzel), és kb 2-4 nap mire visszakerül hozzám az utalt pénz :) Ennél egy pénzváltó is biztosabb megoldás. Itt sincsenek nagy csodák, az igértekkel szemben. Másnak utalok direktben EUR-t (más országba), akkor az max pár óra alatt átmegy... de pont nekik nem, és ezt nem tudják szabályozni erre hivatkoznak. :U Ez csak egy vélemény volt.... :R

kieg: és ma alapkamat emelés is volt... így még jobban erősödik a HUF... spontán spekuláns cég ez is, erre tartják fent ezeket a 2-4 napokat az utalás fogadására... szerintem. Ennyi idő alatt Afrikába kocsival elviszem a pénzt, ne hogy már elekronikusan ne haladjon...

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#3892) Oliverda válasza Pilács (#3891) üzenetére


Oliverda
félisten

De te tudod szabályozni azzal, ha több lépcsővel csinálod a tranzakciót. Beutalod a forintot a Wise számládra, átváltod euróra amikor megfelelő az árfolyam, majd ezután utalod tovább az eurót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3893) Pilács válasza Oliverda (#3892) üzenetére


Pilács
senior tag

Fordítva, EUR számláról küldtem és szerettem volna HUF-ra. De rendben, értem a módszert. :R A mézesmadzagot elhúzzák a garantált árfolyammal... és persze kicsúsztatják belőle, ha már nekik nem jó. Amit írsz jó ötlet, de ennek így most annyi :) Ma is tanultam valamit, köszönöm!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#3894) Oliverda válasza Pilács (#3893) üzenetére


Oliverda
félisten

Természetesen fordítva is menne, a rendelkezésre álló számlák erejéig pedig már devizákkal is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3895) Pilács válasza Oliverda (#3894) üzenetére


Pilács
senior tag

... csak gusztustalan ez a garantált árfolyamon váltás x óráig... ha nekik jó, akkor teljesítik, ha nem akkor kicsúsztatják. Nekem csak egy újabb nem szimpatikus bank :R Gondolom máshol is van "megoldásuk", így ahogy ez végbe megy valamilyen formában, be is zárom a fiókom. Ha ezt kicsiben pár ezer eurónál így kezelik, akkor dehogy bízok rájuk nagyobb összeget. Ez volt a teszt, de inkább hagyom. A Magyar chat ÜFSZ-t szintén hagyjuk, Angolokkal sokkal előrébb jut az ember, segítőkészebbek. Persze ebben az esetben csak jönnek azzal hogy néha időben végbe megy (szó szerint sometimes és ez a vicc, hogy ezt így leírja, és ezzel a garantált árfolyam x ideig ennyit is ér), de azzal ha nem ér be a pénz 28 óra alatt sem, arról nem ők tehetnek :D. Köszönöm az infókat, nem is ragoznám ezt tovább.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#3896) Krisztianby válasza sifarr (#3886) üzenetére


Krisztianby
tag

K&H-nál első bedugás után felajánlotta az új pin létrehozását. Utána már sikeresen tudtam vele fizetni mindenhol.
Köszönöm a tippet :R

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#3897) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

2 lakásom után Wise számlára utaltatnám az albérleti díjat. Tehát havonta 2x100 000 Ft bejövő utalás lenne idegen számlákról. Lehet ebből probléma a Wise-nál? Számla zárolásra gondolok. Eddig nem használtam ezt a számlámat, csak kisebb tranzakciókra.

Köszönöm a válaszaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#3898) UberMutant válasza Hoorus (#3897) üzenetére


UberMutant
őstag

ha nem feketén adod ki, akkor nem.

(#3899) Hoorus válasza UberMutant (#3898) üzenetére


Hoorus
őstag

Természetesen nem feketén, de lehet h a wise felé bármit is igazolnom kell a pénz eredetét illetően? Nem csak a NAV-nál van jelentősége, hogy feketézik-e az ember? :D

(#3900) n@p@lm válasza Hoorus (#3899) üzenetére


n@p@lm
őstag

A másik hogy ebben az esetben hogy tudod igazolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.