Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen új vagyok Wise témában és szeretnék megerősítést kérni, hogy megfelelően végzem el a tranzakciókat.
Magyarországi CIB-nél lévő CHF devizaszámlára szeretnék utalni CHF-et Wise-ról, hogy ne a banki árfolyamon, hanem a Wise árfolyamán történjen meg a HUF-->CHF konverzió.
Nyitottam Wise-on HUF számlát, fel is töltöttem HUF összeggel.
Ezt át kellene váltanom a Wise-nál CHF-re és azt elküldeni a CIB devizaszámlára?

Az nem teljesen világos, hogy át kell-e váltanom küldés előtt, vagy a küldésnél elég megadni, hogy mit szeretnék küldeni, esetleg kell-e nyitnom külön CHF számlát a Wise-nál?

Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de teljesen kezdő vagyok. :B

(#3802) Jim74 válasza Jim74 (#3801) üzenetére


Jim74
nagyúr

illetve még egy kérdés. Hol kell a személyazonosságot megerősíteni? Nem kért semmilyen okmányt regisztrációkor a Wise.

Szerk.: megtaláltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#3803) gyulaszu válasza Jim74 (#3801) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Keresztkérdés:
Mire használnád a CIB-es számlán lévő CHF-et?
Ha jól emlékszem már fogadáskor megsarcolják és utána is drágán jutnál hozzá...

gyulaszu

(#3804) 3psilon válasza sifarr (#3799) üzenetére


3psilon
aktív tag

Wise-zal évek óta küldözgetek, fogadok. Természetesen mindig legálisan, volt, hogy céges számlán, volt, hogy magánon. Soha nem kérdeztek vagy blokkolták az utalást.
Amikor céges céllal 50.000€ nagyságrendben utaltam, akkor sem kérdeztek semmit.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#3805) Jim74 válasza gyulaszu (#3803) üzenetére


Jim74
nagyúr

Fogadáskor nem sarcolják. Egyelőre nem szeretnék hozzányúlni.

(#3806) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Miért nem lehet CHF-et küldeni magyar CHF devizaszámlára?

Azt írja ki, hogy ebbe az országba jelenleg nem lehet pénzt küldeni IBAN segítségével.

(#3807) Goldelf


Goldelf
csendes tag

Sziasztok!

Új wise regisztrációmban nem tudok virtuális kártyát létrehozni. Alapfeltétel lehet a fizikai kártya megrendelése? Tudtok erről valamit?

(#3808) Caldera válasza Goldelf (#3807) üzenetére


Caldera
aktív tag

Igen

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3809) moma


moma
őstag

Csináltam Wise accountot. Revolut és Wise között ingyenes pénz mozgatási lehetőség nincs? ha jól értem a Wisera ha kártyával teszek pénzt annak költésge van. Vagy valahogy az utalásos megoldás itt jó lehet? Meg azon is gondolkodok, hogyha utalással töltöm fel a Wise-t akkor az is pénzbe kerül nem? (esetleg van erről valami írás, hogy értdemes mozgatni pénzeket, ha van az embernek pár banszámlája, meg wise, meg revolute?)

we all deserve a bit of luck.

(#3810) Oliverda válasza moma (#3809) üzenetére


Oliverda
félisten

Forintot egyelőre nem lehet Revolutról Wise-ra átutalással küldeni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3811) Caldera válasza moma (#3809) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ha utalással töltöd, akkor a bankod csomagdíját nézd meg. Ha ott ingyenes az utalás a Wise se fog plusz díjat számolni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3812) moma válasza Caldera (#3811) üzenetére


moma
őstag

Oliverda: Euro-val fogom használni főleg.

Caldera: a wise bankszámla más országban van, létezik olyan bankszámla ahol a külföldre utalás ingyenes?

we all deserve a bit of luck.

(#3813) Oliverda válasza moma (#3812) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolutról Wise-ra ingyenes, visszafele pedig kártyás feltöltéssel ugyancsak ingyenes. Mindkét esetben percen belül átmegy az összeg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3814) moma válasza Oliverda (#3813) üzenetére


moma
őstag

Próbálom érteni :B Iszonyat köszönöm nektek, így az elején elég meredek ez. Összeszedtem kicsit a lehetőségeket, van ahol tévedek, ami nem kérdőjeles? És a kérdőjelesekről mit gondoltok?

EURO
Revolutnak van egy litván IBAN-os száma, a Wise-nak meg egy belga. De ez nem számít, hogy a revorultról wisera határon túli utalás, mert a Revolutnál az utalás az ingyenes (most így emlékszem is, hogy utaltam már revolutról külföldre pont ezért korábban).

Akkor ha az ember magyar euro-s számláról akar feltölteni wise-t, akkor a jó megoldás az lesz, hogy revolutra kell tenni, és onnan wise-ra. (és ez igaz lesz a más országban lévő euros számlára is, ha ott nem nulla a határontúli utalás költsége, ami elég valószínű)

És akkor ha rendes bankszámlára akarna mozgatni az ember eurot, akkor a revolut utalás ugyanígy megoldás. Wiseról lehet direkten így költség mentesen?

FORINT
És akkor bekeveredik a képbe a magyar bankos forint számla. Itt meg gondolom, ha wisera akarok utalni, az itthoni belföldi utalás, mert wisenak is egy magyar számlája van. Revolutnál úgy emlékszem szintén ugyanez van nem?
És forintot utalni magyar számlára az mindkettőnél ingyenes?

VÁLTÁS
Itt meg ezt egyértelműen revoluton vagy wiseon belül érdemes. Itt van lényegi különbség az árfolyamok között? Arra emlékszem, hogy revolutnál van valami összeghatár havonta az ingyenesnél különben rájön valami költség, vagy prémiumot kell előfizetni. Wisenál ez hogy van? Meg a hétvégére kell figyelni, ahol mindkettőnél rosszabb a váltás, de wisenál csak kisebb százalékkal, szóval hétvégén Wise.

Valami kimaradt még ami fontos lehet, hogy teljes legyen a kép?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#3815) C64


C64
őstag

Sziasztok. Ha revolutról utalnék be pénzt a friss számlámra, amit még csak a saját nevemről tehetek meg, akkor mi a helyes IBAN formátuma a számlaszámnak amit megadott a wise?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3816) Oliverda válasza C64 (#3815) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet Revolutról Wise-ra forintot utalni, csak a kártyás áttöltés működik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3817) sajtos365 válasza C64 (#3815) üzenetére


sajtos365
tag

Angol fontba átváltod akkor elvileg van azonnali (helyi) utalás.

[ Szerkesztve ]

(#3818) Oliverda válasza sajtos365 (#3817) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt euróban is meg tudná csinálni, csak a kettős konverzióval lehet, többet bukik, mintha egyszerűen áttöltené kártyás tranzakcióval.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3819) C64


C64
őstag

A revolut felmondta velem a szerződést, már nem használhatom a kártyám, csak a kiutalást engedi.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3820) Oliverda válasza C64 (#3819) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor utald át a magyar folyószámládra, majd onnan a Wise-ra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3821) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vasárnap indítottam Wise HUF számláról CIB HUF számlára pénzt. Általában mennyi idő, amíg megérkezik?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3822) Oliverda válasza Jim74 (#3821) üzenetére


Oliverda
félisten

Annak már rég meg kellett volna érkeznie...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3823) Jim74 válasza Oliverda (#3822) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor hol lehet a pénz? Kinél reklamáljak?

(#3824) Oliverda válasza Jim74 (#3823) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem első körben a Wise-nál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3825) Jim74 válasza Oliverda (#3824) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R Írtam a supportnak.
Úgy látom nem lesz hosszú a kapcsolatom a Wise-zal :DDD

(#3826) K Norbi válasza Jim74 (#3821) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem általában pár perc.
Ilyen 1 év alatt sosem fordult elő.
Pedig pár utalást indítottam az elmúlt 1 évben.

Szerintem elcsesztél valamit.

[ Szerkesztve ]

(#3827) Jim74 válasza K Norbi (#3826) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom mit lehet ezen elcseszni. Bankszámlaszámot applikációból másoltam.

(#3828) Jim74 válasza K Norbi (#3826) üzenetére


Jim74
nagyúr

És tényleg én b@sztam el :DDD :DDD :DDD
A vágólapon a CHF számlaszámom maradt a HUF helyett... :C
Szerencsére nem nagy összegről volt szó, úgyhogy nem buktam túl sokat, de legalább jó drágán vettem CHF-et. :DDD

(#3829) moma válasza C64 (#3819) üzenetére


moma
őstag

Ilyen miért történik, hogy felmondják valakivel? :F

we all deserve a bit of luck.

(#3830) C64 válasza moma (#3829) üzenetére


C64
őstag

Nem indokolták meg. És nem csak nekem. Egyszerre legalább 4 ismerősöm is így járt, amiről tudok!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3831) C64


C64
őstag

Első alkalommal csak saját néven lévő bankkártyáról tölthetek fel pénzt Wise-ra igaz?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3832) moma válasza C64 (#3830) üzenetére


moma
őstag

Hát, azért én tuti rárnék supportra, hogy miért történt ez. Elvileg Revoluton chaten megy ez. Senki meg sem kérdezte miért? Meg nincs valami közöt pont a többiekkel?

we all deserve a bit of luck.

(#3833) C64


C64
őstag

Kérdeztük. Dehogynem! 3 hétig cseteltem velük. Csak bullshit sallangdumákat ismételgettek és azt, hogy még ők, supportosok se tudják az okot, nem látnak bele a döntéshozók hatáskörébe. Meg nagyon sajnálják meg megértenek meg ne aggódjak a pénzem miatt, bla-bla-bla. Minden tiszta volt, rendeltetésszerű, egyszerűen érthetetlen! Igazolást sem kértek senkitől sem, hogy honnan a pénz vagy valami, csak elhajtottak, ennyi!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3834) moma válasza C64 (#3833) üzenetére


moma
őstag

Elég gáz, ha nem indokolnak. Ez így nem korrekt. Mert így nem tudja az ember mit kell betartani. Ennek a normális módja az, hogy van egy üzlet szabályzat és megmondják minek nem feleltél meg. Ez kicsit így olyan, hogy valakit nem engednek be egy boltba és nem mondják miért.

we all deserve a bit of luck.

(#3835) C64


C64
őstag

Pontosan! Tökéletesen így van!
Most mit gondoljuk?
Semmi ok, semmi magyarázat, csak szevasz!
Húzz el!
Komolytalan cég!!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3836) Oliverda válasza C64 (#3835) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt ne itt plz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3837) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Wise szokott akciózni bankkártyát? várható hogy Black Fridaykor vagy karácsonykor olcsóbb - esetleg ingyenes - lesz a kártya vagy ne várjak és rendeljem meg most?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3838) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Fiamnak gondolkodom egy Wise számlán.
15 éves.
Lehetséges?

(#3839) Oliverda válasza n@p@lm (#3838) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, 18+-os. Revolut Juniort adj neki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3840) Lmh válasza Lmh (#3837) üzenetére


Lmh
őstag

Jóvan, nem skótkodok, megrendeltem. Kell a kártya, hogy tölthessem a revolutot :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3841) n@p@lm válasza Oliverda (#3839) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi, az lett.

(#3842) Troy. válasza Oliverda (#3816) üzenetére


Troy.
addikt

Ez a forintos kártyás áttöltés egész konkrétan hogy működik? Eurót már utaltam revolutról wise-ra, de ez új nekem. Köszi.

.

(#3843) Oliverda válasza Troy. (#3842) üzenetére


Oliverda
félisten

Rámész a forintos számládra, ott a + (add) ikonnal kiválasztod a feltöltést, majd pedig a módját. Kártyával 0,46%-ot számol fel, vagyis 100 000 forint felöltése 460 forintba kerül. Átutalással ingyenes, csak az a Revolutról nem fog működni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3844) Troy. válasza Oliverda (#3843) üzenetére


Troy.
addikt

Nálam az átutalás nem ingyenes, ennél viszont olcsóbb. Pussz Úgy hittem, így "ingyen" megoldhatom.

.

(#3845) Oliverda válasza Troy. (#3844) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revoluttal ellentétben a Wise jóformán semmit sem ad ingyen, amiért a cégnek valahol fizetnie kell. Többek között ezért nem veszteségesek már néhány éve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3846) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok! Nem találtam infót ezzel kapcsolatban, úgyhogy most megkérdezném, hogy a telefonszám országhívó kódja befolyásolja, hogy milyen szolgáltatásokra leszek jogosult? Nyilván megvan minden magyar igazolványom, tehát tudom igazolni a magyar állampolgárságot / lakhelyet de csak tajvani (+886) telefonszámom van.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#3847) adlersson válasza adlersson (#3846) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem volt gond végül sehol, hogy nem magyar a mobilszám.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#3848) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

SWIFT utalás fizikailag mennyi idő alatt ér át?
Amit írnak az oldalon az elméletet az tudom :)

(#3849) Oliverda válasza HoppMaster (#3848) üzenetére


Oliverda
félisten

Hova? Magyar számlára akár még aznap.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3850) Troy. válasza Oliverda (#3845) üzenetére


Troy.
addikt

Ritkábban használom, ellenben megbízhatóbbnak tűnik a wise.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.