Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Oliverda válasza viktorhu (#2350) üzenetére


Oliverda
félisten

A te forintszámlád lesz a feladó. A közleménybe alapértelmezetten a regisztrációs neved és egy számsor kerül, de, hogy utóbbi mire utal, arra még nem jöttem rá.

Egyébként már éles a közvetlenül kártyára utalás is, de még nem próbáltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2352) V/ válasza viktorhu (#2350) üzenetére


V/
titán

A saját számlánk lesz az amit az egyenleghez igényeltünk.
Így könyveli a fogadó bank:

(#2353) goop válasza Oliverda (#2351) üzenetére


goop
őstag

Magyar regisztrációval nem adja be a kártyára utalást.

(#2354) sopruk válasza V/ (#2320) üzenetére


sopruk
aktív tag

Még nem válaszoltak a levelemre, de az előbb újra kipróbáltam és már működik a Gránitból is az utalás.
Kb.5 sec. alatt megérkezett a TW-re a saját bankszámla adatos számra, és a közlemény azonosítós számra is...

Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#2355) Oliverda válasza goop (#2353) üzenetére


Oliverda
félisten

Az érdekes, mert nekem is magyar regisztrációm van. Local (helyi) utalást kell választani hozzá, forintból.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2356) V/ válasza goop (#2353) üzenetére


V/
titán

Ha bankod támogatja akkor mehetne, az OTP-nél van ilyen.

(#2357) Oliverda válasza V/ (#2356) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek semmi köze a bankhoz, bármelyik magyar Mastercard vagy Visa kártyára lehet pénzt küldeni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2358) sopruk válasza Tuomas (#2336) üzenetére


sopruk
aktív tag

Erre már én is gondoltam, örülnék ha bevezetnék a virtuális kártyát is...

(#2359) goop válasza V/ (#2356) üzenetére


goop
őstag

Nem tudom, nekem nincs kártyás utalás menü ... A gránit mint digitális bank, kis késéssel kapcsolt, és valóban megy a tw re utalás. Szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#2360) tomp


tomp
félisten

Több cikk is írja, hogy az MNB biztosítja a hozzáférést. A kezdetleges utalási gondok, IBAN hiány alapján nem lehet, hogy azért nem tudja kb egyik oldal sem azonosítani a bankot a számlaszám alapján mert ez gyakorlatilag az MNB által biztosított számla?
Külföldi ugye nem lehet mert akkor az extra díjas lenne.
OTP-nél a Smart számlával a "Tranzakciós csomag" ami belföldi utalásokhoz van, ingyenes a TW utalás. Szóval belföldiként van kezelve.

(#2361) V/ válasza Oliverda (#2357) üzenetére


V/
titán

Biztos, akkor az Erste még nem tud róla. De meg is érkezett amit elküldtél és magyar banknak a bankkártyája volt?

(#2362) Oliverda válasza tomp (#2360) üzenetére


Oliverda
félisten

Az összes magyar banknak is az MNB biztosítja a működéshez szükséges alapvető rendszereket, illetve hozzáféréseket. Inkább az lehet a gond, hogy néhány, elavult rendszerrel és/vagy lusta szakemberekkel rendelkező banknál nem frissültek időben a szükséges beállítások és adatbázisok.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2363) V/ válasza tomp (#2360) üzenetére


V/
titán

Már megjavult az eddig említett bankoknál is, inkább az MNB listájának a frissítése az adott bank részéről csúszott egy kicsit. Az IBAN nem hiányzik hiszen ez egy klasszikus forintos számlaszám, annál nem kell.

(#2364) tomp válasza Oliverda (#2362) üzenetére


tomp
félisten

Úgy értem, hogy maga a forint számlánk az MNB-nél pörög.
A bank címe szimplán a TW EU-s címe.

Amúgy ezzel biztosítva van a jó magyar erős forintunk?

(#2365) Oliverda válasza V/ (#2361) üzenetére


Oliverda
félisten

Látszik a screenshoton, hogy épp egy Erste bankos kártyára küldtem a pénzt.

tomp: Valószínűleg az MNB rendszerében vannak az adatok, de ennek az ügyfél részéről nincs relevanciája. A Transferwise pedig ettől nem lesz bank, vagyis továbbra sincs betétbiztosítás a náluk tárolt pénzre: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2366) V/ válasza tomp (#2364) üzenetére


V/
titán

Amúgy ezzel biztosítva van a jó magyar erős forintunk?
Ja, persze. ;] Mihez viszonyítva? Gyengült a font, de nem jártam jól mert a forint még jobban.

(#2367) V/ válasza Oliverda (#2365) üzenetére


V/
titán

De meg is érkezett és Visa vagy MC és betéti vagy hitelkártya volt? Nem akarom hogy lógjon a levegőben a pénz.

(#2368) tomp válasza V/ (#2366) üzenetére


tomp
félisten

Úgy értem ha valami történne a TW-al akkor a pénzünket most már vissza kapnánk?

(#2369) V/ válasza tomp (#2368) üzenetére


V/
titán

Betétbiztosítás az szerintem nincs, de a számlán lévő összegre vonatkozik a csőd esetére leírt dolog, de kérdezz rá náluk. Nem hiszem hogy az MNB csak úgy engedte volna a szabad prédát.

[ Szerkesztve ]

(#2370) viktorhu válasza tomp (#2364) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, a Transferwise vezeti a számlát, saját bankkódot kapott:

https://www.mnb.hu/penzforgalom/az-mnb-mint-penzforgalmi-hatosag/hitelesito-tabla

12600016 TRWIBEBB TransferWise Europe SA 1000 Brussels, Marnix Avenue 13-17

(#2371) V/ válasza Oliverda (#2365) üzenetére


V/
titán

Valóban működik, az Erste Visa betéti kártyára küldtem, de kell neki 1 óra hossza hogy jóváírják és BANKKÁRTYÁS PÉNZKÜLDÉS-ként könyvelik a számlára, az utalás meg azonnal teljesül, így lehet hogy ez nem lesz annyira favorizálva. Tényleg az volt az utolsó információm hogy ez csak az OTP vívmánya.

(#2372) cocka


cocka
veterán

Kezdetben örültem, hogy hú de jó ez az azonnali forintátutalás, de aztán eszembe jutott miért is igényeltem ezt a kártyát. A külföldi netes vásárlásokhoz. És ha egyébként mindig csak annyit töltesz az egyenlegeidre, amennyit el is költesz, akkor a direkt forintátutalással nem tudod konkrétan meghatározni, hogy mennyi is lesz mittomén az a bizonyos 20 fontos tétel, amit épp meg akarnál venni. Konverziókor lutri, hogy épp elég-e a pénz vagy már pont nem.

Viszont ha a régi hozzáadós módszert alkalmazom és konkrétan megadom, hogy hány fontot szeretnék látni pl. a fontegyenlegen, akkor már eleve konkrét összegről fogom tudni, hogy mennyit kell utalni és ezt 24 óráig garantálja.

Azért ez nagyon nem mindegy.

(#2373) KTU válasza cocka (#2372) üzenetére


KTU
addikt

A külföldi netes vásárlásokhoz Revolut, a sok virtuális kártyájával, + eldobhatóval.
Kínai shop-okhoz x virtuális kártya, ha nem használom fagyasztom, a többi használható.
3 fizikai, 5 virtuális, +1 db eldobható virtuális kártyám van ez mind 1 fiókba. Rendszereztem mit hol használok, persze jelszókezelő alapfeltétel. :U :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2374) V/ válasza cocka (#2372) üzenetére


V/
titán

Nincs jelentősége, hiszen a forintot így is átrakhatod a font egyenlegre aztán látod hogy mennyi font van.
De valójában az lenne a lényeg hogy mások forintos számláról tudnak forintot utalni most már neked. Nem az hogy te utalj magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#2375) Oliverda válasza cocka (#2372) üzenetére


Oliverda
félisten

A névre szóló magyar számla elsősorban azoknak jó, akik rendszeres jövedelmet szeretnének fogadni, vagy valamiért fontos, hogy bizonyos átutalások saját számláról és névről történjenek.

Egyébként ezt és a Revolutot kombinálva egy elég erős ingyenes csomagot lehet összerakni. A TW-re jöhet a fizetés amit a kártyájukkal azonnal és díjmentesen át lehet pakolni Revolutra, majd onnan költeni és váltani, ha épp kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2376) cocka válasza Oliverda (#2375) üzenetére


cocka
veterán

Köszi, de nem érdekel a Revolut.

(#2377) Oliverda válasza cocka (#2376) üzenetére


Oliverda
félisten

Az OFF már nem neked szólt, ne vedd magadra. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2378) viktorhu válasza Oliverda (#2375) üzenetére


viktorhu
veterán

Tényleg csak a csoportos beszedés / direct debit hiányzik, utána anyunak pl. tökéletes bankszámla lenne a nyugdíját fogadni.

(#2379) goop


goop
őstag

Nekem továbbra sincs bank kártyára utalás, de pl horvát kunat küldhetek horvát kártyára. :D
Fura.
4.28.8 app.

[ Szerkesztve ]

(#2380) Oliverda válasza goop (#2379) üzenetére


Oliverda
félisten

A webes felületen keresd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2381) goop válasza Oliverda (#2380) üzenetére


goop
őstag

Megvan. :D
Köszi

(#2382) Oliverda válasza viktorhu (#2370) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyelőre a Revolut sem tud mit kezdeni a számlával, SWIFT/BIC hibával nem engedi hozzáadni a kedvezményezettet.

Egyébként a TransferWise-nak jelenleg tranzakciós illetéket sem kell fizetni, legalábbis amíg valamelyik bank ki nem járja, hogy módosítsanak a törvényen:

A törvény hatálya a Magyarországon székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező pénzforgalmi szolgáltatóra, pénzforgalmi szolgáltatónak nem minősülő, hitelt és pénzkölcsönt nyújtó pénzügyi intézményre, pénzváltási tevékenység végzésére jogosult hitelintézetre, valamint a pénzváltás közvetítésére jogosult kiemelt közvetítőre terjed ki.

Pénzforgalmi szolgáltatónak minősül az a hitelintézet, elektronikuspénz-kibocsátó intézmény, Posta Elszámoló Központot működtető intézmény, pénzforgalmi intézmény és a kincstár, amely pénzforgalmi szolgáltatási tevékenységet végez. A Magyar Nemzeti Bankra – habár pénzforgalmi szolgáltatónak minősül – nem terjed ki a törvény hatálya. [link]

Ezért kerülhet akár egy millás utalás is csak 340 forintba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2383) sopruk válasza Oliverda (#2382) üzenetére


sopruk
aktív tag

Már én is többször próbáltam a Revoluthoz hozzáadni az új számlát.
(#2313) vnorbi által linkelt oldal végén azt olvastam, hogy Magyarországon kívülről jövő utalásokat nem tud fogadni. Jól értelmezem, hogy mivel a Revo angol, ill. litván székhelyű, így nem is fogunk tudni vele majd rá utalni?

[ Szerkesztve ]

(#2384) Oliverda válasza sopruk (#2383) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolut egy Raiffeisen Bank Zrt.-nél vezetett magyar gyűjtőszámláról utal, tehát működnie kellene.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2385) sopruk válasza Oliverda (#2384) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az jó. Akkor van még rá esély, hogy működni fog... :)

(#2386) zsola400 válasza Oliverda (#2384) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az új litván számlás revo már K&H bankot használja, de a lényegen nem változtat.

(#2387) István89


István89
tag

Sziasztok!

Ez az újítás egy remek hír lehet, ha szeretnének esetleg valamilyen versenyt a többi "magyar" bankkal, mert az azonnali utalások bevezetése óta a bankok többsége nem nagyon hozott olyan csomagot, ahol kedvezőek az utalások, (ha igen, akkor azoknak van havi díja) mert a 340 Ft nem sok milliós utalásoknál, sőt, de kis összegnél nem versenyképes. :( Értem én, hogy jelenleg nem kell illetéket fizetniük millió után, de ez változhat. Persze lehet nem is céljuk, hogy versenyezzenek, de azért esetleg lehet reménykedni, mivel ez is egy nagy hír volt.

Kérdés még, hogy pl másodlagos azonosítót is hozzárendelhetek a számlához. Hiszen elvileg az is ehhez a részhez tartozik, akár fizetési kérelem opció beleintegrálni. Szóval vannak lehetőségek. :)

(#2388) Oliverda válasza István89 (#2387) üzenetére


Oliverda
félisten

Tegnap azt mondta Barna Balázs, hogy idővel csökkenthetik az átutalás díját, mert az új, közvetlen hozzáférés olcsóbb, de először felmérik a változás felhasználókra gyakorolt hatásait.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2389) István89 válasza Oliverda (#2388) üzenetére


István89
tag

Köszi, meghallgattam. :)

Ezek alapján lehet bizakodni, hogy lesz valami változás + több új funkció.

Amúgy kíváncsi leszek melyik fintech cég fog még csatlakozni az MNB azonnali fizetési rendszeréhez.

(#2390) Oliverda válasza István89 (#2389) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolut. Esetleg később a Monese.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2391) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szoktam vásárolni külföldről, általában Paypal a fizetési eszköz. A Transferwise miben különbözik?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2392) V/ válasza allein (#2391) üzenetére


V/
titán

A Transferwise nem fizetési eszköz, nem hasonlítható össze a PayPal-al. Itt több devizában lehet egyedi bankszámlád és azokra küldhetnek pénzeket és te is kedvezőbben utalhatsz deviza pénzeket mint a bankodnál. Van bankkártya amivel bármely devizában lehet fizetni és 200 Font kb 75000 Ft-ig ingyen vehetsz fel pénzt ATM-ből.
A deviza árfolyam váltás mindig az aktuális piaci árfolyammal történik.
Itt van egy rövid összefoglaló annyi változás van hogy már rendelkezésre áll forintos bankszámla is.

[ Szerkesztve ]

(#2393) allein válasza V/ (#2392) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, átnézem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2394) cocka


cocka
veterán

Jelentem. Hétvégén és éjszaka (most) is megy az Add funkcióval az azonnali átutalás. Tehát akár már más devizával is azonnal fel lehet tölteni, ha kiválasztod, hogy mittomén 5 fontot akarsz beutalni, aztán pay with HUF. És kiírja, hogy mennyit kell beutalni.

(#2395) goop válasza cocka (#2394) üzenetére


goop
őstag

Tudjuk, mivel azonnali utalásban vannak, és a pénz váltás is 0 24. :D
De azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2396) V/ válasza goop (#2395) üzenetére


V/
titán

Tévedés, már rég ment az azonnali utalás de a hétvégén nem könyvelték a TW-nél, többször foglalkoztunk itt ezzel, amit cocka írt az új információ. Nem véletlenül próbálta ki.

[ Szerkesztve ]

(#2397) goop válasza V/ (#2396) üzenetére


goop
őstag

? Az azonnali utalás pár napja megy, mármint a tw részéről, a saját magyar bankoknál pedig március óta. Tudom, hogy a tw eddig nem könyvelte a hétvégi utalást, csak hétfőn, de mivel csatlakozott a giro rendszerhez, ezért egyértelmű volt számomra, hogy onnan azonnali a feltöltés 0 24 be. Szóval számomra legalábbis ez nem új információ.

(#2398) V/ válasza goop (#2397) üzenetére


V/
titán

Amikor utaltunk a magyar banknál vezetett központi számlára mivel a küldő és fogadó bank is magyar volt a pénz azonnal megjelent a számlájukon, működött az AEM, de nem könyvelték az egyenlegre. Ennek semmi köze ahhoz hogy most van egyéni forintszámla minden regisztrációhoz és GIRO vagy nem, ezért nem következik belőle hogy azonnal fogják könyvelni.
De az azonnali utalás az nem GIRO, az annak továbbfejlesztett változata és máshogy is nevezik, Azonnali Elszámolási Mód (GIROINSTANT)

[ Szerkesztve ]

(#2399) Oliverda válasza V/ (#2398) üzenetére


Oliverda
félisten

Az, hogy mikor könyvelnek el egy bejövő tételt, a felhasználhatóság szempontjából lényegtelen. Az azonnali átutalásnál másodpercek alatt megérkezik az összeg, a könyvelése azonban legtöbbször csak a következő napon történik. Ugyanez áll a pénztári vagy ATM-es befizetésekre is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2400) goop válasza V/ (#2398) üzenetére


goop
őstag

Hidd el tisztában vagyok a giro 1 2 instant fogalmával. Továbbra is fenntartom, számomra egyértelmű volt, hogy azonnali a jóváírás ill. az utalás is tw be, ill. hun számlára tw ről. Főleg, hogy miután többek között én is utaltam be, az is azonnali volt, ill. esti/éjjeli utalás is volt, az is azonnaliban ment. Ezek után a hétvége sem volt kérdéses számomra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.