Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) qqzs


qqzs
őstag

mennyibe kerul automatabol pinzt kivenni tw kartyaval huf szamlarol?

Eladó: GTS450

(#2102) gyulaszu válasza qqzs (#2101) üzenetére


gyulaszu
senior tag

30 naponta nagyjából 220 eur-ig ingyenes.

gyulaszu

(#2103) zagloba válasza qqzs (#2101) üzenetére


zagloba
aktív tag

Utána 2% OTP-s ATM-ből!

(#2104) cocka válasza qqzs (#2101) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom miért eurót írnak, a számláló is fontban számol. 200 fontig ingyenes, utána 2% és nemcsak OTP-ből hanem bármelyikből.

(#2105) cocka válasza Hudi_a (#2100) üzenetére


cocka
veterán

Emulátorral használom, ott néha nehezen tölt be a limites rész, de nemrég frissült. Legalábbis tegnap update-eltem.

(#2106) Oliverda


Oliverda
félisten

Van itt olyan, akinek hozzá van adva a Transferwise dolláros számlája PayPalhoz, és működik nála a TW->PP átvezetés?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2107) V/ válasza Oliverda (#2106) üzenetére


V/
titán

Nekem is és van még 3 akinél tudom hogy megy, még ebben az évben is sikerült neki összekötni.De nem ilyen egyszerű a helyzet.
Nem vonták vissza, nem törölték azoknak sem akik eddig hozzá tudták adni, írtak ilyet is.
De az utóbbi időben (márciustól) mivel telefonon nem érhetőek el, nincs élő kapcsolat, az üzentekben azzal jönnek hogy virtuális bank bankszámlája nem köthető hozzá és nem oldják fel a számla hozzáadás blokkolást, nem is adják hozzá.
Így ez 90 %-ban elméleti opció marad egyenlőre.
Persze ha magyar számlát akar valaki (normált) hozzáadni másodikként az sem megy, mert a számlahozzáadás blokkolást ezek a még mindig home office-ban dolgozók nem tudják feloldani, szóval kriminális a helyzet.
A Gránit bank forintos számláját elsőként hozzá lehet adni, pedig a fogalmaik szerint az virtuális bank számlája.

(#2108) Oliverda válasza V/ (#2107) üzenetére


Oliverda
félisten

Ki a másik 3? Mennyi idő alatt megy át PP-ről TW-re a withdraw?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2109) V/ válasza Oliverda (#2108) üzenetére


V/
titán

Amit pénteken 09:46-kor indítottam azt hétfőn reggel már ott láttam a TW egyenlegemen, de munkanapokon 24 órán belül (vagy +2-3 óra) megy a dolog.
Nem nevesíteném de volt aki visszajelzett a PP topikba is, persze az is akinél nem jött össze.

(#2110) UberMutant válasza Oliverda (#2108) üzenetére


UberMutant
őstag

jelen

(#2111) scott_free válasza scott_free (#2097) üzenetére


scott_free
senior tag

Szerda délután óta "folyik" az ellenőrzés, és még mindig nem utalták tovább a pénzünket a saját (!) számlánkra. Először kértek 6 havi számlakivonatot, egyből elküldtük nekik. Utána rákérdeztek pár random tételre (rosszul, mert összekeverték a beérkező és kimenő utalásokat...), erre aprólékos, részletes választ adtunk. Ez volt péntek késő este.
Azóta meg semmi. Hívtam őket ma kétszer, kedvesek voltak az ügyfélszolgálatos lányok, de semmi előrelépés nem történt.

Ha ennyire nyögvenyelős "vacak" pár milliós váltást csinálni céges fiókkal, akkor ez a TW mégsem nekünk való. :(
(Ez így elég nagy csalódás, mert 2 hete meg egy félmilliós váltásunk fél óra alatt átment.)

Létezik más alternatíva forint/euró váltásra kedvező árfolyamon?

[ Szerkesztve ]

(#2112) Oliverda válasza scott_free (#2111) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolut Business, de ők is bekérhetnek iratokat, ha a rendszer épp úgy ítéli meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2113) scott_free válasza Oliverda (#2112) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi, de ez alapján teljesen felejtős. :(

(#2114) Oliverda válasza scott_free (#2113) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor csak valamelyik magyar bank marad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2115) zagloba válasza cocka (#2104) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ez nem teljesen igaz! Eronet is dob még rá + sarcot! Igaz ezt nem a TW kéri ! :)

(#2116) cocka válasza zagloba (#2115) üzenetére


cocka
veterán

Euronet az egy harács ATM hálózat, nem is magyarországi bankok üzemeltetik.

(#2117) viktorhu válasza cocka (#2116) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg ők nem is bank, csak a bankomat-üzemeltetésből élnek meg más hasonló bankkártyás tranzakciókból, szóval nekik konkrétan az a bevételük, amit rátesznek költségként a készpénzfelvételre. Régen még egyes bankoknak volt velük szerződésük, hogy kvázi saját bankomatként használhatták őket az adott bankok ügyfelei.

Szerintem a Wirecardhoz hasonlóan tisztességben megőszült pénzügyi szolgáltató lehet.

(#2118) cocka


cocka
veterán

A Transferwise IBAN kalkulátora elég érdekesen működik.

magyar verzió

angol verzió

Először is van egy mező, ami angolul ugye national check digit, magyarul ezt országkódnak fordították. Hát az országkód pont az elején van, azt generálni kell. Ezt inkább úgy fordítanám, hogy a GIRO számlaszámra vonatkozó ellenőrzőszámjegy, de ha nagyon kevés a hely simán ellenőrzőkódnak fordítanám.

HUkk bbbs sssx cccc cccc cccc cccx

Wikipedia szerinti formátum. Na odáig jó, hogy bekérik a bankkódot meg a bankfiók kódját. Aztán az első x-nél kezdődnek a bajok, mert a bankszámlaszám résznél nemcsak a c-s részeket kell megadni, hanem az első x-el együtt, tehát ezt: x cccc cccc cccc ccc. Aztán a következő mezőbe a 2. x-et.

Magyarul hiába adod meg a bbbs sss részt, abból nem számol magának automatikusan első x-et, ami elvárható lenne a programtól, ha egyszer így kéri az adatokat. Vagy akkor ezt a részekre bontást hagyni kéne a francba és átvenni az egyszerűbbik megoldást: beírod a belföldi GIRO számlaszámod és hozzágenerálja az országkód utáni 2 számjegyet.

Ahonnan másoltam a formátumot, az IBAN listát végignézve, azt látom, hogy egyetlen olyan ország sincs, ahol két ellenőrzőkód is van a számlaszámban, ráadásul nem egymás mellett. Lehet ez zavarta meg őket.

[ Szerkesztve ]

(#2119) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Lehet Euro-t utalni revolut számláról Transferwise-ra?
Vagy csak bankkártyás feltöltéssel lehet?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2120) Tuomas válasza Dluinet (#2119) üzenetére


Tuomas
addikt

Elvileg lehet, mert ha van eurós "zsebed", akkor ahhoz tartozik számlaszám is.

We were here

(#2121) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezt más is megkapta?

Ahogy nézem, egyelőre kb. azt tudja, mint Revolutban a vault, tehát semmi extra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2122) V/ válasza Oliverda (#2121) üzenetére


V/
titán

Nem kaptam ilyet, egyedül a közvetlen beszedések (Direct Debits) ami új a felületen, az egyenlegeknél semmi újabb nincs.

(#2123) cocka


cocka
veterán

Hi!

Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért "szünetel" a beutalás a transferwise-ra hétvégén a Raiffeisenen keresztül?

Az egész informatikai rendszereken megy keresztül. Tehát olyan, mintha hétvégére aludni mennének a rendszerek. Még jó, hogy a szerverek sosem alszanak.

Vagy ez valami közvetlen emberi beavatkozást igényel, hogy jóvá legyen írva a lóvé az egyenlegen?

(#2124) V/ válasza cocka (#2123) üzenetére


V/
titán

Már beszéltünk róla, ez így működik a hétvégéken. Az azonnali utalás miatt a belföldi forintszámláról forint utalás szintén belföldi számlára azonnal teljesül, de a jóváírás és a könyvelésben megjelenése a pénznek az adott intézményen is múlik, főleg ha nem magyar bank az.
Amíg nem volt ez az azonnali a hétvégén és a napi 10 alkalomon kívül nem "mozgott" a pénz és akkor is működött minden rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#2125) cocka válasza V/ (#2124) üzenetére


cocka
veterán

Köszönöm szépen nagyúr! :)

(#2126) Stanlee válasza cocka (#2123) üzenetére


Stanlee
őstag

Valoszinuleg a hetvegere nincs elegendo emberuk, hogy feldolgozzak a rendszer altal gyanusnak itelt penzmozgasokat. Karacsony-szilveszter korul is hasonlo a helyzet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#2127) cocka válasza Stanlee (#2126) üzenetére


cocka
veterán

Direkt 1-2 Ft-okat utalok, mert ennyi is elég ahhoz, hogy tudjam mikorra ér oda.

De úgy tűnik, hogy az éjszaka is egy kvázi problémás időszak, mert a tegnapi kb. hajnali fél 5-ös utalásom is fél 9-kor érkezett meg.

Tehát akkor nemcsak hétvégén van "szünet".

[ Szerkesztve ]

(#2128) HussarF

Nekem pozitívak az eddigi tapasztalataim a TW-al. Úgy 3 hónapig parkoltattam 12k USD-t az USD-s számláján, mert vacilláltam, hogy mit is kezdjek azzal a pénzzel. Aztán nyitottam egy számlát egy hazai brókernél. Oda elindítottam az utalást vasárnap éjszaka, hétfő reggel már ott volt a pénz. És 4,6 USD volt az utalási költség. Elégedett ügyfél vagyok.

(#2129) Roland3535


Roland3535
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy transferwise accountom és erre az accountra szeretnék itthonról készpénzt (dollárt) utalni egy helyi bankból ez lehetséges e? Néztem az opcióknál a pénzküldésnél de egyenlőre csak utalást találtam, számlaszámot nem . Eléggé új dolog nekem az online bank egyenlőre.

Előre is köszi a segítséget

(#2130) Oliverda válasza Roland3535 (#2129) üzenetére


Oliverda
félisten

Befizetni nem lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2131) HussarF válasza Oliverda (#2130) üzenetére

De lehet. Az appon megigyényli a dollárszámlát, valami általános számra kell először küldeni, és mikor megérkezett a pénz, onnantól ott les a dollár számláján és megkapja a saját dollár számlaszámát is.

(#2132) Oliverda válasza HussarF (#2131) üzenetére


Oliverda
félisten

Ő be akar menni dollárral egy helyi bankba, hogy azt befizesse a TW számlára. Ilyet nem lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2133) Roland3535 válasza Oliverda (#2132) üzenetére


Roland3535
csendes tag

Igen ezt szeretném :O Ahogy olvastam még utána elvileg csak úgy lehet ha van itthon egy dolláros számla és az által elküldeni...

(#2134) Oliverda válasza Roland3535 (#2133) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, és valószínűleg úgysem érné meg a magas átutalási költség miatt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2135) Roland3535 válasza Oliverda (#2134) üzenetére


Roland3535
csendes tag

Hogy érné meg esetleg, mert ha forintra váltanám utána vissza dollárra úgy pedig 2x-es valutaváltás van. :F

(#2136) cocka válasza Roland3535 (#2135) üzenetére


cocka
veterán

Hát most néztem, az USD számla feltöltésére vannak opciók, de nem tartom valószínűnek, hogy bármelyikkel is jól jársz.

Az első ACH és a wiretransfer opció csak amerikai bankokat sorol fel.

Szerintem valami dollár devizaszámláról lehetne IBAN-nal küldeni, de elvileg ez drágább, mintha kártyával fizetnél. Ahogy elnézem debit kártyával a legolcsóbb fizetni.

Kérdés, hogy igényelhető-e Magyarországon ingyenes dollárszámla, ami mögé ugye bankkártya is kéne.

[ Szerkesztve ]

(#2137) Shade45


Shade45
senior tag

Transferwise-nál van lehetőség ingyenesen kártyát rendelni regisztráláskor, meghívóval, vagy kuponkóddal?

(#2138) V/ válasza Shade45 (#2137) üzenetére


V/
titán

Úgy van hogy igényelsz kártyát, de a gyártás és szállítás díja az 2000 Ft, egyébként meg ingyenes, mert nincs éves díj és használati díj, 3 évre ennyi a költséged.
Mert lejártakor kell az újabb kártyát legyártani és postázni. Évi 667 Ft

(#2139) cocka


cocka
veterán

A kérdés. Ugye van ez a debit kártyájuk és kb. akármilyen devizanemű számlát nyithatsz mögé. Ugyanakkor hiába van sok számla nyitva, valahogy az OTP-s ATM mégis felismeri, hogy GBP alapú a kártya.

Vagyis akkor elvileg GBP alapú, de mivel a konverziót a saját rendszerén keresztül el lehet végezni (vagy végeztetni), így igazából nincs jelentősége, hogy milyen alapú. Csak érdekességként írtam, mert pl. az Erste ATM leszarja, hogy mi van. Automatikusan forintot ad... helyesebben nem akar konvertálni semmit sehova.

(#2140) V/ válasza cocka (#2139) üzenetére


V/
titán

Az OTP sem, még ha €-t kérsz az €-os OTP automatában akkor sem. De font alapú kártya egyébként

(#2141) cocka válasza V/ (#2140) üzenetére


cocka
veterán

Most ez ilyen féloff lesz, de azt nem tudod esetleg, hogy van-e pl. dollár vagy euró alapú hasonló kártyájú fintech cég?

Plusz: Miért pont UK-ban alakultak ki ezek? Azt gondolná az ember, hogy az ilyen európai vagy globális méretű fintech ötletek nemcsak UK-ban jutottak az emberek eszébe. Vagy van több hasonló is, csak nem tudunk róla?

(#2142) V/ válasza cocka (#2141) üzenetére


V/
titán

Volt egy €-os de kipukkant a lufija, pár milliárdos csalással, bár nem tudom hogy akkor kártyarészlegükkel mi is lesz, vagy az egész céggel. (Wirecard)
De keress rá a német N26-ra, van itt egy összehasonlítás a Revoluttal.

(#2143) Caldera válasza V/ (#2142) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az a baj, hogy M.o.-ra még nem lehet N26 kártyát rendelni. A napokban csináltam egy regisztrációt, de csak várólistára kerültem, gondolom majd értesítenek ha itthon is elindul a szolgáltatásuk.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2144) V/ válasza Caldera (#2143) üzenetére


V/
titán

Köszi, akkor figyelem én is.

(#2145) Oliverda válasza Oliverda (#2121) üzenetére


Oliverda
félisten

TransferWise to offer investment products but has ‘no plans’ to become a bank

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2146) V/ válasza Oliverda (#2145) üzenetére


V/
titán

Még mindig nem kaptam olyan értesítést amit az eredeti hozzászólásban írtál. Ez most mi lenne? Nem lesz bank belőlük? Nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#2147) Sisco2


Sisco2
tag

Abban az esetben mivan hogyha ellopják a telefont, és oké hogy védve van ujjlenyomattal de mivan ha feltörik valahogy és elkezdenek róla utalgatni pénzt maguknak?
Hogyan tudja az ember megvédeni a TW számláját amin sok pénz van?
Pl. első probléma hogy ilyenkor belépni sem tudok webes felületen sem hogy visszautaljam a bankszámlámra gyorsan a pénzem, mert a telefonra küldi a 2FA appos megerősítést ami meg nincs nálam mert ellopták. Ilyenkor mit javasol a TW? Nem találtam erre vonatkozó FAQ-t.

Olyan lehetőséget találtam hogy telefonszám csere, és fotoval igazolvánnyal bizonyítva kell elküldeni nekik az uj tel. számot és 2 nap míg elbírálják. De ez sok idő, hiába vettem észre azonnal hogy ellopták tőlem ennyi idő alatt bármire is lehet idejük feltörhetik a telót, utalhatnak stb.

(#2148) V/ válasza Sisco2 (#2147) üzenetére


V/
titán

Miért nem kérdezed meg tőlük? De nagyon hipotetikus a kérésesed, sok ha van benne és egy kicsit lehetetlen is. Bűncselekmény esetén ha te vétlen vagy akkor a pénzed visszakapod.
De rossz a módszered.
Talán az az első hogy rögtön felhívod őket egy másik telefonról és bejelented a dolgot, ez van a szerződési feltételekben is írva, a haladéktalant én azonnalnak értem., nem pedig az amit írtál. Ha szólsz nekik, akkor neked nem kell a visszautalgatást intézni,, mivel lezárják a számlát.
De vigyázz a telefonon kívül az ujjadra, esetleg szemedre, arcodra ha az a biometrikus azonosítód. És nem járni olyan társaságba ahol ilyen tolvajok, hackerek előfordulnak. És legalább a belépési azonosítót és a jelszót ne tárold el a telefonon, hagy találgasson aki ellopta a telefont, ha már sikeresen feltörte, tudod a harmadik után kizárás szokott jönni.
Bár ez nem egy filmes krimi ahol minden olyan könnyen megy.
Gondolom a bankoddal már egyeztettél ugyan ilyen témában. Hasonló itt is, mint a banknál az eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#2149) Sisco2 válasza V/ (#2148) üzenetére


Sisco2
tag

A "kezitcsókolom Jucinéni" csak hétköznap dolgozik. Megköszönném ha beirod ide a forumba hol kell bejelenteni ilyen esetben. Bárki járhat így sajnos. Akár egy összefoglalóba is bele lehetne írni. Nem találtam másik TW elérhetőséget.

Egyébként a telefon megjegyzi automatikusan a belépési azonosítót jelszót, csak az ujjlenyomat azonosítás ami megvéd a belépéstől, ha azt feltörték akkor már tudnak pénzt levenni róla.

Igen, teoretikus de szeretek tisztában lenni ezekkel a dolgokkal mielött komolyabb összeget rakok valahova, és nem pánik helyzetben kideriteni hogy mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#2150) Sisco2 válasza V/ (#2148) üzenetére


Sisco2
tag

Ha már átment a pénz valakinek TW nem garantálja hogy visszatudja szerezni, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.