Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) agroman


agroman
senior tag

kerlek segitsetek...
eddig 1 simes mobilom volt, most uj telom mar 2 simes es eloszr jelentkeznek be a wise-ra, de folyamatosan idotullepessel szorakoztat illetve azt irja hogy elkuldtek engedelyezest a regi eszkozre...ez mit jelent? a regi keszulekre vonatkozik vagy kuldtek egy sms-t a telszamra?
mert ugye most ebbe a teloban van benne a regi sim is..
nem talaltam ilyen segitseget a weboldalom.

koszonom!

------

(#3302) agroman válasza agroman (#3301) üzenetére


agroman
senior tag

kozben megoldodott...

------

(#3303) milu


milu
aktív tag

Honnan lehet megtudni, hol fogadják el a Wise kártyát?
Egy ismerősöm Wise kártyával akart fizetni, de elmondása szerint pár helyen nem tudott/nem fogadták el a kártyát.
Pl.: 1, A postán nem fogadták el csekk befizetésnél.
2, GLS-nél sem fogadták el.
(természetesen több helyen elfogadták)

Van-e valahol olyan lista, (vagy írjátok meg) ahol a tapasztalatotok szerint nem fogadták/nem volt alkalmas a terminál a Wise kártyával történő fizetés fogadására?

Nem olvastam végig a fórumot, talán az itt aktív fórumozók hamarabb választ tudnak adni, mint ahogy megtalálnám.

(#3304) Tuomas válasza milu (#3303) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem pl GLS elfogadta, nem is egyszer.
Sőt, még nem volt olyan, ahol ne fogadták volna el
De ez kártyakibocsátó (Mastercard/Visa) függő dolog is, nem csak szolgáltató (Wise). Magyarán ahol elfogadnak Mastercardot, ott a Wise MC kártyának is mennie kell.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3305) galaktikus válasza milu (#3303) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szerintem ott valami más gond lehetett. Olyan nincs, hogy nem fogadják el. Nekem a fizetésem Wise-ra jön, több helyről is. Ezzel élek, nincs is más bankszámlám, olyan nincs, hogy nem fogadják el. Ugyanolyan dombornyomott bankártya mint a többi.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#3306) milu válasza galaktikus (#3305) üzenetére


milu
aktív tag

galaktikus, Tuomas

Köszönöm a válaszaitokat, meggyőzött abban, hogy másnak nem volt problémája, elmondom az ismerősömnek. Mondtam neki, hogy lehet, hogy a kártyaolvasóval volt gond...Szerintem is el kell, hogy fogadják...

galaktikus, ezt hogy érted: "Ezzel élek, nincs is más bankszámlám" Mert amikor én rendeltem, akkor kellett egy magyar bankszámla is mellé...(Gránit-ra tettem akkor a voksomat)

(#3307) agroman válasza milu (#3306) üzenetére


agroman
senior tag

ha legelso alkalommal akart erintessel fizeti meg az lehet, hogy elotte kotelezo egy bedugos muvelet is pinkod megadassal..

[ Szerkesztve ]

------

(#3308) Divinity válasza milu (#3303) üzenetére


Divinity
őstag

Postával régen nekem is volt problémám mindenféle kártyával (Revo,Wise,Vivid) random elutasítgatja őket.
Legalábbis régebben volt ilyen problémám velük de rég jártam postán :DDD

GLS-el semmi gond nem volt soha

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3309) Beniii06 válasza milu (#3303) üzenetére


Beniii06
őstag

Ahogy írták feljebb is elsőször aktiválni kell a kártyát mágnes csíkos vásárlással + pin megadásával és az appban is ellenőrizni kell, hogy engedélyezve volt-e az érintéses vásárlás, mert külön lehet engedélyezni azt is.

egyenlegek --> kártya kezelése --> fizetési módok

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#3310) milu válasza Beniii06 (#3309) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat, minden javaslatot elmondok az ismerősnek és felhívom a figyelmét azokra a beállításokra, amiket leírtatok.
Minden esetre jó látni, hogy a hiba az ismerős "készülékében" van és talán a javasolt beállításokkal nem lesz ismét problémája.

(#3311) jbnd-007


jbnd-007
tag

Androidon nem jönnek meg a push notificationok. Azt hiszem, még talán egyet sem láttam, amióta fent van a Wise app. Elvileg engedélyezve van minden. Van valami spéci trükkje a dolognak?

(#3312) Oliverda válasza jbnd-007 (#3311) üzenetére


Oliverda
félisten

Veszel egy iPhone-t. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3313) milu


milu
aktív tag

Olyan képi (pl.: .pdf dokumentum), magyar nyelvű bemutató van-e a Wise kártyák regisztrálásáról, (lépésenként mutatja a szükséges tennivalókat) amit el lehet küldeni olyan személyeknek, akik kevésbé járatosak a mobiltelefonok világában és már nem az "Y" generáció tagjai.

(#3314) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! Hülye kérdés, de idáig aktívan Wise-t ilyen célra nem használtam.
Ismerősöm tud nekem simán utalni Eur számláról Wise Eur számlámra? Nem őrült nagy összegeől van szó, 2000 Eur alatt. Nem fog “fennakadni” az utalás, hogy nem az én nevemről érkező számláról megy a befizetés? :B Vagy ilyen célra abszolút normál számlaként tekinthető?

(#3315) milu válasza milu (#3313) üzenetére


milu
aktív tag

Most találtam, talán másnak is segítségére lehet!

Útmutató a Wise kártya hitelesítéséhez

(#3316) gyulaszu válasza Peetey91 (#3314) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Igen, mint egy bankszámla.
Nekem külföldi napidíjat utal rá a munkáltatóm.

gyulaszu

(#3317) Peetey91 válasza gyulaszu (#3316) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nagyszerű, köszönöm! :R

(#3318) goop válasza Oliverda (#3312) üzenetére


goop
őstag

Vagy nem. Most váltottam, és nincs hang, csak az értesítés jön 🙁. Samsung telefonon soha semmi gond nem volt.

(#3319) milu


milu
aktív tag

2021 12.-hónapig érvényes a jelenlegi Wise kártyám. Mit javasoltok, mikor érdemes az új kártyát megrendelni és mit kell annak érdekében tennem, mik a költségei a kártya megújításának?

(#3320) Fandango válasza milu (#3319) üzenetére


Fandango
veterán

Nem küldik automatikusan lejárat előtt?

(#3321) vnorbi válasza Fandango (#3320) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az év elején volt ebben részem. Nem küldik automatikusan, hanem a lejárat előtt 30 (vagy 60?) nappal feljön a lehetőség a kártya megújítására az app-ban. Ha erre nem nyomtam volna rá, akkor nem jött volna új kártya.

@milu: Most a cserekártya díja 1700 forint. Március 22-től van ez, addig ingyenes volt (nekem még ingyen volt). Az igényléstől számítva kb 1 hét telt el, míg kihozta a posta. Úgy érdemes időzíteni szerintem, hogy még odaérjen a kártya a régi lejáratáig, de ne túl korán (az előző hónapban még ne), hogy az új kártya érvényességi idején ne veszíts hónapot a korai gyártás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3322) milu válasza vnorbi (#3321) üzenetére


milu
aktív tag

vnorbi! Köszi a tapasztalatod megírását! Az igénylést az appból indítottad? A cserekártya díját az egyenlegedből vonták le (automatikusan)?

(#3323) vnorbi válasza milu (#3322) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az appból indítottam, igen. Mivel nekem nem kellett érte fizetni, nem tudom, hogy pontosan hogyan megy, de azt tartom valószínűnek, hogy az egyenlegből azonnal levonják a díjat, azaz csak akkor kérhető, ha az egyenlegből futja rá.

(#3324) sopruk válasza vnorbi (#3323) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én tavaly augusztusban csináltam Wise fiókot és igényeltem kártyát.
Ez ugyan nem csere kártya volt, de már fizetős, és az egyenlegből vonták le rögtön a díjat...

(#3325) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Most nekem akadt egy kis problémám a Wise alkalmazással. Ma lépnék be mobilon erre írja hitelesítsem a telefonszámom, el is indítom a folyamatot, meg is jön smsben a kód, beírom erre nem fogadja el és alatt írja pirossal, h a legújabb verziót használom e.
Nos nézem van e frissítés és nincs, az aktuális van a mobilon. Kihagyni nem tudom, tovább sem enged.

(#3326) elmo válasza HoppMaster (#3325) üzenetére


elmo
aktív tag

Töröld a cache-t. Ha nem segít, teló restart. Ha ez sem, akkor uninstall + reinstall.

(#3327) HoppMaster válasza elmo (#3326) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Magától megjavul, ezt nem is értem.

(#3328) GBerger


GBerger
friss újonc

Sziasztok!
USA-ból utalnának nagyobb összeget kb 30e USD-t. Nekem a Wise-on egy USD "számlát" kell nyitnom, hogy megkapjam a pénz fogadásához szükséges amerikai banki azonosítókat? Ez az összeg forintban érkezik meg?

k:osz:on:om

(#3329) Oliverda válasza GBerger (#3328) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, azt. Nem, dollárban fog megérkezni, ha dollárban utalják az USD számlára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3330) zerodot válasza Beniii06 (#3309) üzenetére


zerodot
aktív tag

Tudtommal chip+pin tranzakció kell az aktiváláshoz, vagyis be kell dugni a terminálba, nem elég a mágnescsíkot lehúzni.

(#3331) Oliverda válasza milu (#3319) üzenetére


Oliverda
félisten

60 nappal a lejárat előtt szólnak. Akkortól kezdve ingyen kérheted a cserét, épp úgy, ahogy az mindehol máshol is van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3332) milu válasza Oliverda (#3331) üzenetére


milu
aktív tag

Oliverda!
Köszönöm a válaszodat, számomra fontos volt!

(#3333) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Most Ebay-hoz nem lehet hozzáadni a Wise Mastercard és Visa kártyáját sem?
Fizetési módhoz.

(#3334) vkrisz válasza zerodot (#3330) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Nekem a chip+pin se ment. Egy automatánál kellet egy pin cserét csinálnom, és utána használhattam csak a kártyát. De emlékeim szerint az app ezt ki is írta.

(#3335) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali,

Ismertek Wise alternatívát?
Utalni szeretnék külföldi bankszámlára kártyás fizetéssel.
Köszi. :R

Van Wise fiókom, de nem tudok belépni. (elhagytam a SIM-em).
Ha regisztálok egy új fiókot, nem engedi kitölteni az adataimat, mert már létezik...

Hiába töltök fel selfit magamról és az okmányomról, nem változik a telefonszámom.

(#3336) Oliverda válasza vis.p (#3335) üzenetére


Oliverda
félisten

Írj a supportnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3337) vis.p válasza Oliverda (#3336) üzenetére


vis.p
aktív tag

Megtettem.

Válasz:
"Thanks for getting in touch!

Unfortunately, I can not find any account registered to this correct email address.

Could you please get in touch with us from your registered email address?"

Idióták... :Y

Mi van akkor, ha az új fiókomnál a születési évemet nem helyesen adom meg.
Vajon így tovább enged?
Bár a kártyaszámomnál nem tudok kamuzni. :DDD

(#3338) Beniii06 válasza vis.p (#3337) üzenetére


Beniii06
őstag

A lényeg itt lesz szerintem:

"Could you please get in touch with us from your registered email address?"

Ugyanarról az email címről írtál a supportnak, amivel az 'elhagyott' fiókot regisztráltad anno? Mert szerintük nem.

Új fiókot hamis adatokkal létrehozni szerintem nem jó ötlet, ellenőrzésnél rögtön rájönnek.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#3339) vis.p válasza Beniii06 (#3338) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Persze, hogy nem ugyan arról, mivel nem tudok belépni.
De után kimásoktam az összes levelezést és elküldtem a régi email-ről is.
Erre nem kaptam választ.

Ezt a folyamatot is megpróbáltam.
https://wise.com/phone-change/
Semmi nem történt...

Nincs más alternatíva?

(#3340) jbl


jbl
aktív tag

SIM kártyát szolgáltatótól vissza lehet igényelni, 5perc.

(#3341) UberMutant válasza jbl (#3340) üzenetére


UberMutant
őstag

ha a saját nevén volt ... ;]

(#3342) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok, eljöttem otthonról, de minden pénzt, iratokat, bankkártyát otthon hagytam, és vásárolnom kellene holnap reggel. Eszembe jutott, hogy a telefonon a wise fent van, eddig kártyával használtam, de most gyorsan társítottam a gpay-jel, elvileg kész a fizetésre, viszont mi lehet a buktató? Írja, hogy felőle mehet, nfc is bekapcsolva, de nem szeretnék 25 ezerért tankolni, majd utána derüljön ki, hogy hopp, nem megy, és nem tudom kifzetni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3343) Rick4 válasza Rick4 (#3342) üzenetére


Rick4
félisten

Elmentem egy közeli atm-hez, a gpay életre is kelt, kék körben volt pipa, látszott a hozzáadott ártya, de tovább nem jutottam, az atm nem ismerte fel a "kártyát", csak a szokásos reklámot tolta, a wise se csinált semmit... Erre most tlalom meg, hogy virtuális visa-t is lehet csinálni, gyorsan meg is csináltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3344) Rick4 válasza Rick4 (#3343) üzenetére


Rick4
félisten

Megoldottam. Találtam pénzt a kocsiban. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3345) milu válasza Rick4 (#3344) üzenetére


milu
aktív tag

Egyedi megoldás! :) :C

[ Szerkesztve ]

(#3346) viktorhu válasza Rick4 (#3344) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha ez ilyet tud, lehet, hogy nekem is használnom kellene azt a wise kártyát.

(#3347) vis.p válasza vis.p (#3337) üzenetére


vis.p
aktív tag

Ha valakinek ugyan ilyen problémája lenne, a fentebb leírt ötlet működik.

Nem gondolnám, hogy Angliában nincs 2 ember ugyan azzal a névvel és születési dátummal.
Mert a Wise rendszere csak az egyik személyt engedi regisztrálni...

Kaptam a magyar támogatástól is levelet.
Inkább jobb, ha nem másolom be.
A tárgy az volt, hogy a telefonszámom szererném megváltoztatni.
Erre egy G*r*ő nevű egyén leírta, hogy hogyan tudok email-címet változtatni.
:Y :C

(#3348) mályva


mályva
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hogy wise-ra Bitsafe számlárol sepa utalással lehet pénzt küldeni?
Ez igy nagyon drága?
Illetve nem találtam forumot de bitsafe számlának van havi dija? látom a nyitás ingyen van. köszi

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3349) mályva


mályva
aktív tag

Másnak is felfüggesztette a wise apple pay fizetést?

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#3350) galaktikus válasza mályva (#3349) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nálam működik.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.