Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) sopruk válasza Dluinet (#2849) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nálam is rendben wifin is, mobilneten is...

(#2852) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Hátha van valakinek tapasztalata ezen a fronton, felvázolom a helyzetet.
Németországi EUR-os számláról kellene utalnom nagyobb összeget, magyar forint számlára. (házvásárlás) Szerintetek mivel lehet ezt a legkedvezőbben "megúszni"? Ahogy nézem ezt a bankok nem annyira szeretik, elég drága a megvalósítása, de hátha valakinek van ötlete.

Kaptam egy ötletet, hogy Transferwise ebben jó lehet...valóban így van? Honlapja szerint ez egyszerűen megoldható...bár nem nagyon értem, hogy hogy kerül a pénzem hozzá :D

Előre is köszi.

The Truth Is Out There --->

(#2853) Oliverda válasza Corsa02 (#2852) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, erre jó a Transferwise. Nyitsz egy fiókot, átutalod a német számládról rá az euró, onnan pedig konverzióval tovább a magyar számlára, forintban. Ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2854) Corsa02 válasza Oliverda (#2853) üzenetére


Corsa02
őstag

Ááá értem. Akkor igazából ott lesz költség, hogy az eurót átutalom a Transferwisera...és mégegyszer miko onnan továbbutalom.

The Truth Is Out There --->

(#2855) K Norbi válasza Oliverda (#2853) üzenetére


K Norbi
addikt

Kicsit bővebben is leírhatnád...

(#2856) Oliverda válasza Corsa02 (#2854) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha a bankod felszámol bármilyen költséget az euró-euró utaláshoz, akkor igen, bár úgy tudom, a német bankok nagy részénél ingyenes az eurózónán belüli átutalás. Miután már a Transferwise-on van az euród, konvertálni kell forintra. Ott van egy nagyjából 0,5 százalékos konverziós díj, illetve 96 forintba kerül a forintszámlára utalás 10 millió forintig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2857) zsola400 válasza Corsa02 (#2854) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Transferwise oldalán regisztráció nélkül is megtudod nézni (beírod a váltani kívánt eur>huf összeget) mennyi lenne az atváltás és egyéb jutalékok költsége.

[ Szerkesztve ]

(#2858) K Norbi válasza Oliverda (#2856) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezekről jó tudni. :D

(#2859) Oliverda válasza K Norbi (#2858) üzenetére


Oliverda
félisten

1-2 hetente le van itt írva ez, csak el kellene olvasni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2860) Corsa02 válasza Oliverda (#2856) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm.
Tehát az én költségem a bekaríkázott rész lesz?

The Truth Is Out There --->

(#2861) Oliverda válasza Corsa02 (#2860) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. 174,41 euró a díja cakk-pakk, számlától számláig.

Mondjuk az a 32,60 eurós spórolás elég optimista a magyar bankokra jellemző devizaárfolyamokat tekintve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2862) Corsa02 válasza Oliverda (#2861) üzenetére


Corsa02
őstag

"Mondjuk az a 32,60 eurós spórolás elég optimista a magyar bankokra jellemző devizaárfolyamokat tekintve."

Mármint úgy érted, hogy ennél azért többet spórol az ember?

The Truth Is Out There --->

(#2863) Oliverda válasza Corsa02 (#2862) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Az OTP legutóbbi árfolyama alapján 353,78 forintot adnának egy euróért, így ott a 33 000 euródért 11 674 740 forintot kapnál, azaz kb. 60 000 forinttal kevesebbet. És akkor még ebből később lejönne a továbbutalás költsége, ami díjcsomagtól függően akár 0,3 százalék is lehet, ez pedig további kb. 35 000 költség lenne. Ráadásul az OTP még egészen tűrhető árfolyamokkal dolgozik néhány másik bankhoz viszonyítva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2864) Rick4 válasza Oliverda (#2863) üzenetére


Rick4
félisten

A nagy kérdés, eljut-e ennyi pénz az ígért időben, vagy esetleg nekigfognak szőrözni, és 2 hétre lestoppolják?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2865) Corsa02 válasza Oliverda (#2863) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, közben utánanéztem valóban drága.

Rick4
Mire gondolsz? A pénzmosás törvény miatt?

The Truth Is Out There --->

(#2866) vnorbi válasza sajtos365 (#2844) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Múlt vasárnap kértem új kártyát a január végén lejáró cseréjére. Tőlem nem vontak le érte pénzt, ma érkezett meg, aktiváltam is az appban, de még nem vásároltam vele. Az aktiválás után nem sokkal jött egy e-mail, hogy március 22-től a cserekártyákért 1700 forintot fognak kérni, de az addig leadott cserekártya-igényléseket ingyen teljesítik.

[ Szerkesztve ]

(#2867) sajtos365 válasza vnorbi (#2866) üzenetére


sajtos365
tag

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod a kártyacseréről, ezek szerint ezt sosem lehet kiszámítani mikor kinek mit kell érte fizetni, az marad vagy kell a kártya vagy nem. :O

(#2868) Oliverda válasza sajtos365 (#2867) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig elég egyszerű: Ha elhagyod vagy megrongálódik, 1700 forintot kell majd fizetni, de csak március 22. után. Ha lejár, pár héttel előtte küldik az újat, ingyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2869) vnorbi válasza sajtos365 (#2867) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én a díjszabásban a rendelés előtt is azt láttam, hogy a cserekártya ingyenes, de ezt nehezen hittem el (ha az új kártyának van postaköltsége, akkor a csere miért lenne ingyen, ugye?). Az lehetett mögötte, hogy az első kártya még bizonytalan ügyfélnek megy, de a másodiktól már vélhetően aktív annyira, hogy a kártyahasználatok után megtérül a gyártás és postázás. Aztán az e-mail szerint ez megszűnik, márciustól már nem lesz ingyen kártya.

(#2870) Rick4 válasza Corsa02 (#2865) üzenetére


Rick4
félisten

Arra, hogy volt már eset, akinek bent tartották a pénzét. Eséllyes, hogy nem a 20-40 ezret költőé áll meg egy időre.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2871) Oliverda válasza Rick4 (#2870) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen bármelyik banknál vagy pénzintézetnél megtörténhet, ez nem TransferWise specifikus.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2872) Rick4 válasza Oliverda (#2871) üzenetére


Rick4
félisten

llyen? Mármint hogy megállítják a pénzt, és mindenféle irat beadása után pl hetekig nem is válaszolnak, elérhetetlenek, sablon válaszokkal próbálnak lerázni?
Mondj egy bankot, ahol van ilyen tapasztalat.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2873) Oliverda válasza Rick4 (#2872) üzenetére


Oliverda
félisten

Van. Pl. az OTP-nél is. Meg mindenhol máshol. A váratlanul, addig ismeretlen forrásból a számlára érkező esetleges nagyobb összegeknek utánanézhetnek, kérhetnek igazolást. Törvényi kötelezettség EU-s szabályzás alapján.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2874) Rick4 válasza Oliverda (#2873) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy fél válasznak jó, viszont a kérdés másik fele arra vonsatkozott, amit senki se szívesen tapasztalna meg, és az EU egészen biztosan nem olyan jellegű ügyfélkezelést írt elő. Nem tudom, hol olvastam pár napja a sztorit, céges pénz is volt, sokáig állt egy helyben. Én nem örülnék, szerintem a ház árát utaló kolléga sem, ha ő lenne a következő.

Ha ez itt kénylemetlen kérdés, vagy mistenkáromnlás már csak ennek a néhány ismert esetlnek a felemlegetése is, és jobb a cég ilyen esetekben tapasztalt hozáállását ellhalgatni, akkor legyen, nekem mindegy, de én általában szeretem tudni, mi a legrosszabb, amire számíthatok.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2875) Oliverda válasza Rick4 (#2874) üzenetére


Oliverda
félisten

“Nem tudom, hol olvastam pár napja a sztorit, céges pénz is volt, sokáig állt egy helyben.”

Én pedig valahol azt olvastam a minap, hogy a föld banán alakú. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2876) Dluinet válasza Rick4 (#2874) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De.
Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2015/849 irányelve (2015. május 20.) a pénzügyi rendszerek pénzmosás vagy terrorizmusfinanszírozás céljára való felhasználásának megelőzéséről, a 648/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 2005/60/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv és a 2006/70/EK bizottsági irányelv hatályon kívül helyezéséről (EGT-vonatkozású szöveg)


"Az elektronikuspénz-termékeket egyre szélesebb körben tekintik a bankszámlát helyettesítő eszközöknek, amely jelenség, a 2009/110/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (8) által meghatározott intézkedések mellett indokolttá teszi, hogy a pénzmosás és a terrorizmusfinanszírozás elleni küzdelemmel kapcsolatos kötelezettségek hatálya e termékekre is kiterjedjen."

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2877) Corsa02 válasza Rick4 (#2874) üzenetére


Corsa02
őstag

A Revolutnál olvastam ugyan ezt, és nem is az a probléma, hogy megáll a pénz, hanem hogy nem lehet velük kommunikálni rendesen, hetekig nem történik semmi, itt is volt ilyen példa?

The Truth Is Out There --->

(#2878) gyeniko válasza Dluinet (#2876) üzenetére


gyeniko
őstag

OK, de mi a helyzet akkor, ha a saját nevemen lévő bankszámláról indítok egy szintén a nevemen lévő külföldi bankszámlára átutalást? Ebben az esetben is feltartóztathatják a pénzt? Leginkább nem kellene, hiszen az esetleg szükséges vizsgálatot annak a banknak kellene elvégeznie, ahonnan a pénz indul. Rosszul gondolom?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2879) Oliverda válasza Corsa02 (#2877) üzenetére


Oliverda
félisten

Transferwise =/= Revolut

Itt van magyar ügyfélszolgálat, amit chaten, emailben, illetve hétköznap telefonon is el lehet érni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2880) Rick4 válasza Oliverda (#2875) üzenetére


Rick4
félisten

De a linket gondolom mem tudod előkeríteni, é viszont elő tudom.... Pontosen erre kérdeztem rá: Esetleg megprbálod elbagatelizálni a témát, vagy megpróbálasz a csoporton belül minden fontos részletre korrektenrávilágítani.

Én az utóbbit választottam volna, ilyen társalgásnak lett volna értelme, az ovis szint nem nekem vlaó. Köszi akkor veled meg is beszéltünk minden fontosat erről. Vissza se írj, léptme innen, maradjon ez itt csak a te játszótered, dobálhatod másoknak a szmájlikat......

Corsa02 facebook csoportban írták pár napja. A magyar nyelvű ügyfélszolgálat amúgy eg ychaten elérhető dolog, és a nyelnek semmi köze az ügyintézés sebességéhez ha engolul írod, akkor is ugyanannyi ideig tart, van akinek hetekig, van akinek hónapokig, van akinek meg egyszerűen megszüntetik a számláját. Érdemi tájékoztatásért szerintem érdemesebb a facebook csoportban kérdzni.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2881) Oliverda válasza Rick4 (#2880) üzenetére


Oliverda
félisten

Az azt olvastad valahol, hogy valaki, valamikor valamit csinált, szerintem komolytalan. Erre nem lehet érdemi reakciót adni. Egyébként itt a topikban többeknél volt már ellenőrzés nagyobb utalásoknál, csak használni kellene a keresőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2882) donbig


donbig
tag

#2847 K Norbi, #2848 Rick4 Köszönöm. Kártyával kér állandóan PIN-t rendszeresen 300 ft. értékű vásárlásnál is. Akkor úgy látom egyedi probléma, majd érdeklődöm náluk,ha továbbra is fennáll.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#2883) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Paypallal szeretnék vásárolni Euroban, hogy be legyek biztosítva.
Mi a legolcsóbb módja annak, hogy dollár alapú Transferwise-ról Paypalra utaljak Euroban.
Egyáltalán, hogy lehet paypalra befizetni Transferwiseról?
Köszönöm

(#2884) UberMutant válasza dudi6 (#2883) üzenetére


UberMutant
őstag

ha van transferwise kártyád, akkor azt kösd a paypalhoz , majd a paypal fizetésnél fontos, hogy a kártyakibocsájtó árfolyamát használtasd, vagyis euroban terheltesd a kártyát, így nem a paypal fog eurot váltani a dollárodból bazi rossz árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

(#2885) cocka válasza dudi6 (#2883) üzenetére


cocka
veterán

És paypallal egyenlegből vagy az accountodhoz rendelt bankkártyával akarsz vásárolni?

dollár alapú Transferwise-ról

Mióta dollár alapú? Tudtommal a kártya alapvetően font alapú, de mivel multideviza a lényege, így nem jelenthető ki egyértelműen, hogy milyen alapú.

Mondjuk konvertálod a dollárodat euróra TW-n, aztán nyitsz egy euróegyenleget a Paypalon és a hozzárendelt TW kártyáddal euróban fizetsz. Így a legegyszerűbb.

Ha viszont egyenlegnek kell lennie a Paypalodon és nem jó a bankkártya, az szívás. Mert a Paypalra csak email címmel lehet utalni és az email mint utalási azonosító a TW-nek tudtommal értelmezhetetlen. Továbbá a magyarországi Paypalra csak forintot lehet befizetni átutalással, mivel unicredites forintszámla van erre a célra fenntartva.
Tehát akkor elvileg a dollárodat átkonvertálod forintra, aztán ezt vagy továbbutalod a saját bankszámládra vagy kiveszed kp.-ban, aztán befizeted a számládra és onnan utalod tovább az unicredites számlára. Amit aztán az a trágya banda horror árfolyamon konvertál, tehát.. ez az opció már csak a dupla konverzió miatt is gáz.

A Paypal nem könnyíti meg az egyenlegéről történő kiutalást, de a fenti példa mutatja, hogy a beutalást se. Oda pénzt fogadni szívás, mert nem tudod elkerülni a konverziójukat, max. elköltheted ha esetleg dollárban jön rá valami, és ezért leginkább csak kártyás fizetésre jó, ahhoz meg nem kell az egyenlegeket feltölteni, csak megnyitni.

(#2886) dudi6


dudi6
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Hozzáadtam a Transferwise kártyám Paypalhoz. Próbáltam pénzt küldeni egy email címre (ezt szeretném, 1170 Eurot), de a végén Ft-ban mutatja az összeget. Nem találok semmilyen módosítási lehetőséget. Megadtam a Transferwise kártyám Preferrednek a paypalon, így elvileg onnan vonná az összeget. Ha még ma 24.00-ig sikerülne elküldeni, akkor nem lenne semmilyen hétvégi felár ugye? TW-n mindenképpen át kell tennem dollárból Euróba? Átváltás 5.96 $ lenne. Nem csinálja meg automatikusan a TW amikor jön a Paypalos kérelem Euróban?

[ Szerkesztve ]

(#2887) UberMutant válasza dudi6 (#2886) üzenetére


UberMutant
őstag

de , átkonvertálja a TW automatikusan, ha csak dollár van a számládon, és euro terhelést érkezik. de az is ugyanannyiba fog kerülni.

a hétvégi felár az revolutos móka, kevered a fintecheket.

a linkelt képen láthatod a paypal lehúzást, azért akar forintban terhelni, hogy a borzalmas paypal árfolyammal válthasson. azt kell elérned, hogy a paypal eurot terheljen a TW kártyára. ez paypal topik kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#2888) Akuiwerting


Akuiwerting
csendes tag

Hi... lehet már utalni revolutról forintott a tw számlara? Egy idöben vissza jött minden a rev számlára, amit meg sem kaptam mert a közlemény ugye a tw-által nem volt beirva... meg jó h csak proba utalás volt 1000huf bánta...

(#2889) Gabás válasza Akuiwerting (#2888) üzenetére


Gabás
addikt

nem

(#2890) Akuiwerting válasza Gabás (#2889) üzenetére


Akuiwerting
csendes tag

Remélem ezt idővel kinövik, euro-val is ugyan ez a helyzet? Azt tudja fogadni Rev-ról?

(#2891) sopruk válasza Akuiwerting (#2890) üzenetére


sopruk
aktív tag

Euró-val nem lehet gond.
A TW egyedi magyar bankszámlaszám formátummal van a gondja a Revolutnak. Mivel magyar de mégis belga és a BIC/SWIFT formátummal nem tud mit kezdeni...
Elnézést a szakszerűtlen megfogalmazásért! :)

(#2892) Akuiwerting válasza sopruk (#2891) üzenetére


Akuiwerting
csendes tag

Ok akkor proba utalas holnap 2 euroval.. :)

(#2893) Reverting válasza Akuiwerting (#2892) üzenetére


Reverting
őstag

Mukodik, kb 2min es itt a euro... hetvegen is.... rev-rol tw.-re... :D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2894) dudi6 válasza UberMutant (#2887) üzenetére


dudi6
senior tag

Sikerült!
Beállításokban állítgattam valamit, és így megjelent az fizetésnél (ami a képen is látható) egy új lehetőség, ahol át tudtam állítani Eurora (NE a paypal váltson). Köszi mindenkinek! :R

(#2895) K Norbi


K Norbi
addikt

Eztet most kaptam.
Természetesen belépek a mátrixba!
Hátha G pay mögé alátudom majd tenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2896) tomp


tomp
félisten

Ki kapott még teszt meghívást?
Virtuális Visa debit. Később érkezik majd a fizikai Visa is.
GPay-be azonnal be lehetett tenni a virtuálist.

K Norbi

:DD

[ Szerkesztve ]

(#2897) Tuomas válasza tomp (#2896) üzenetére


Tuomas
addikt

ohh yess!
Én nem kaptam, de twitteren is és kérdőívezés során is jeleztem nekik, hogy tök jó lenne, ha bevezetnék a virtuális kártyát.
Kívánságom teljesülni látszik. :C :DDD

We were here

(#2898) K Norbi válasza tomp (#2896) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tudom alátenni sajnos...
A virtuálisat sem engedi.. ehh

(#2899) István89


István89
tag

Én se kaptam még, de örülnék neki. :)

Mondjuk ebben az e-mailben megint csak az Apple pay-t emlegetik, a Google pay-ről még az oldalukon sincs kint kép meg semmi. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#2900) K Norbi válasza Tuomas (#2897) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt csak hűséges ügyfeleknek jár. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.