Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Uj ugyfelkent jelenleg (bar gyakran) kikuldetesben dolgozo magyarnak melyik cimet es bankszamlaszamot erdemes hasznalni regisztracional?

A terv az, h az EUR-ban kapott fizetesemet magamnak atutalom a Ft-os szamlamra amikor szuksegem van ra.

Barmi egyeb tanacsi is jol johet (tervben van az eddigi kikuldeteseimbol osszegyujtogetett nagyobb osszeg hazautalasa az elkovetkezendo par hetben. Szabad/ajanlott nagy osszeggel kezdeni vagy...)

Elore is koszonom!

(#3702) Oliverda válasza No.01 (#3701) üzenetére


Oliverda
félisten

Én az állandó lakcímet adnám meg.

"Barmi egyeb tanacsi is jol johet (tervben van az eddigi kikuldeteseimbol osszegyujtogetett nagyobb osszeg hazautalasa az elkovetkezendo par hetben. Szabad/ajanlott nagy osszeggel kezdeni vagy...)"

Tips for getting started with large transfers

What documents might I need for a large transfer?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3703) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!
Mi történt a Wise-zal?
Ma 8.30kor indítottam HUF átutalást, máskor azonnal teljesül, ma meg elöször 9.00-t írt teljesítésnek, most meg átírta ezt 10.00-ra, mikor teljesülnie kellett volna.

Közben indítottam még egy HUF utalást, ot már 4 órát ír teljesülési időnek?
Mi ez a szarakodás?

[ Szerkesztve ]

(#3704) Oliverda válasza losslessonly (#3703) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem pénteken bő 1 óra alatt ment át CIB-ről az utalás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3705) losslessonly válasza Oliverda (#3704) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Ezek Wise-ról kimenő utalások. Eddig mindig instant teljesültek HUF-HUF viszonylatban.

(#3706) losslessonly válasza losslessonly (#3705) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Közben online chat-en megreklamáltam, hogy hogy nem 3-ból kettő hirtelen teljesült is, de a nagyobb összegű még mindig 4 órát ír teljesítési időnek.
Marha érdekes, mert eddig a Wise-ról kimenő magyarországi HUF számlákra történő utalásaim azonnal teljesültek összegtől függetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#3707) sifarr válasza losslessonly (#3706) üzenetére


sifarr
senior tag

de a nagyobb összegű még mindig 4 órát ír teljesítési időnek.
Az azonnali felső összeghatára 10 millió. Ha az utalásod ennél nagyobb összegű volt, akkor az a normál eljárás során teljesül. Nem 4, inkább 2 óra alatt.

(#3708) losslessonly válasza sifarr (#3707) üzenetére


losslessonly
csendes tag

500.000, eddig ilyen összegek azonnal átmentek HUF-HUF utaláskor.

(#3709) Oliverda válasza losslessonly (#3705) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise oldalán ugyanaz a rendszer kezeli mindkettőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3710) goop válasza losslessonly (#3703) üzenetére


goop
őstag

Nekem is. Kisebb összeg volt ugyan, de ugyanez volt. 2 óra alatt ért át pedig általában néhány mp szokott lenni. Mentségükre legyen, hogy írta is előtte a kb 2 órát. Máskor azt írta hogy néhány másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#3711) goop válasza goop (#3710) üzenetére


goop
őstag

Ma megint utaltam, írta, hogy másodpercek alatt odaér így is volt. Viszont a tegnapi lassú 2 órás utalásnál a küldő adatainál nem az én egyedi számla számom szerepel, hanem valószínűleg egy gyűjtő számla szám, gondolom ezt manuálisan intézték. Szóval ha fontos, hogy a saját egyedi számla szám legyen a küldő adatoknál akkor figyelni kell, hogy azt írja küldésnél hogy másodpercek alatt ér oda.

[ Szerkesztve ]

(#3712) Ginkologic válasza goop (#3711) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Sziasztok. Tudtok esetleg mondani egy olyan fintech neobankot, ami ad magyar számlaszámot a wise-on kívül? Az sajnos nagyon drága ha pénzt akarok rá feltölteni :(

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#3713) Oliverda válasza Ginkologic (#3712) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Névre szóló magyar bankszámlát csak a Wise ad, és ez valószínűleg még sokáig így is fog maradni.

”Az sajnos nagyon drága ha pénzt akarok rá feltölteni”

Utalni kell rá, az ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3714) sifarr válasza Oliverda (#3713) üzenetére


sifarr
senior tag

Utalni kell rá, az ingyenes.
Feltéve, hogy a bankszámlacsomagban, amiről utalsz, ingyenes az utalás.
Neked az, de ne magadból indulj ki! ;) A kérdező számlájáról akár díjköteles is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3715) Oliverda válasza sifarr (#3714) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz viszont Wise-nak már semmit köze. Az forint átutalások fogadása minden esetben ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3716) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Csak az lassú, mert ha revolutról utalok akkor 2 nap mire rámegy a pénz, magyar banszámlát meg nem vezetek. Kártyás feltöltés meg drága!

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#3717) goop válasza Ginkologic (#3716) üzenetére


goop
őstag

Ez a lassúság a Revolut sara. Más bankból utalva azonnali a jóváírás.

(#3718) Oliverda válasza Ginkologic (#3716) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a Wise drága, hanem a Revolut olcsó, ott ugyanis benyelik a kártyás feltöltés díját, legalábbis egyelőre. A gyorsabb vagy jobb szolgáltatásért jellemzően többet kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3719) sifarr válasza Oliverda (#3718) üzenetére


sifarr
senior tag

Nagy igazság! :C Csak ezt sokan elfelejtik.

(#3720) Ginkologic válasza Oliverda (#3718) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Ott a kártyás feltöltés díja azért ingyenes, mert sima kártyás fizetésnek számít, ami ugye mindenhol díjmentes. A Wise Pl. 400k feltöltésre meg 2k-t kér, ami még sima banki utalásnál is drágább, uh de, a wise a drága!

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#3721) Oliverda válasza Ginkologic (#3720) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól, hogy nem terhelik rád, a Revolut még fizet érte. Ha feltöltesz Revolutra 100 000 forintot, az kb. 500 forintba kerül nekik. A kártyás fizetés sehol sincs ingyen, csak jellemzően a kereskedők állják a költségeket, amit beépítenek a termékek vagy szolgáltatások árába.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3722) kraftxld válasza Ginkologic (#3720) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De várj, a bankkártya amiről feltöltöd a mögött nincs számla?
Miért nem arról utalsz Wise-ra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3723) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Ezt honnan tudod?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#3724) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok. Ha jól olvastam az utalásokat nem lehet visszatérítettni, mint egy bankkártyás fizetést, igaz?

Ezt a Wise is írta valahol, de most hirtelen nem találtam meg. Ha úgy utalnék egy külföldi számlára, hogy a Wise kártyámat használnám hozzá ("Honnan szeretnél utalni?" "Egy Wise -on kívüli számla" és a végén a Wise kártyát adnám meg bankkártyaként), akkor járna a chargeback lehetőség?

Nem lehúzni akarok senkit :D Ellenben nem vagyok benne biztos, hogy 100%ig megkapom amit vásárolnék, így jobb ha előre megtudom milyen lehetőségeim vannak. Csak utalással tudok fizetni, PayPallal meg hasonlókkal nem.

[ Szerkesztve ]

(#3725) viktorhu válasza Remov (#3724) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha működne is, gyakorlatilag a saját wise számládról chargeback-elnél a saját wise kártyádra - ez így nehezen értelmezhető. Amit átutaltál így külföldre, azt nem fogod visszaszerezni. Dolgozott családtag Ebay ügyfélszolgálaton, rengetegen könyörögtek nekik, mert bedőltek egy ilyen átutalásos online rendelésnek, sokan komoly összegekkel (pl. autót is rendeltek így), amire aztán persze nem kaptak semmilyen árut - és persze segíteni sem tudtak nekik, és persze nem volt segítség.

(#3726) Remov válasza viktorhu (#3725) üzenetére


Remov
aktív tag

Igen, belegondolva tényleg elég értelmetlen ötlet volt, hogy saját magamtól chargebackelnék :D

Áh, akkor szerintem inkább elengedem ezt a dolgot..... Köszi a választ.

(#3727) milu


milu
aktív tag

Véleményetek szerint ha valaki a Wise kártyára feltöltést üzleti tevékenységként tenné másoknak, ahhoz szükséges-e valamilyen engedély?
Ebben az esetben a tevékenységet ÁFA szempontjából milyen kulccsal kellene alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#3728) Troy. válasza milu (#3727) üzenetére


Troy.
addikt

Arra volnék kíváncsi, hogy a wise mindig a nagyobb összegből próbál terhelni? Szeretnék eurót rámozgatni, de úgy hogy ne abból vonjon adott esetben, ha forintban vásárolok.

.

(#3729) Oliverda válasza Troy. (#3728) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Tedd egy jar-ba (persely), ha nem akarod, hogy hozzáférjen fizetésnél.

milu: Ezt egy könyvelőtől vagy adószakértőtől kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3730) fecus válasza Oliverda (#3729) üzenetére


fecus
őstag

Ne mondjátok már, hogy a magasabb összegű dollár/euro számláról fizetek egy forintos tranzakció esetén a SPAR-ban! Vagy félreértettem valamit?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3731) viktorhu válasza fecus (#3730) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, ha van a tranzakció pénznemében egyenleged, akkor arról vonja le.

(#3732) Oliverda válasza fecus (#3730) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól függ, hogy milyen pénznemben vásárolsz és épp milyenek vannak a számládon. Ha van 100 euród és 50 dollárod, majd pedig forintban akarsz fizetni, akkor a 100 euróból fog váltani, tehát a nagyobb abszolútértékű egyenlegből. Nyilván, ha van forintod és forintért vásárolsz, akkor először abból von le, ha fedezi a tranzakció összegét az egyenleged.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3733) fecus válasza Oliverda (#3732) üzenetére


fecus
őstag

Akkor Ok. :K Félreértettem. Ha van HUF-om akkor azt fogaysztja.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3734) Caldera válasza fecus (#3733) üzenetére


Caldera
aktív tag

Először mindig fizetendő pénznemben próbál terhelni, utána abból amiből számodra a legkedvezőbb árfolyamon tud váltani. Az egyetlen fintech, ami a rendelkezésre álló egyenlegekből összeszedi a fizetendő összeget és nem utasítja el a tranzakciót ha az adott pénznemből nincs elég.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#3735) zsola400 válasza Caldera (#3734) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nem az egyetlen, a Zen.com is összeszedi több egyenlegből a fizetendő összeget.

(#3736) Troy. válasza Oliverda (#3729) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

Ami még érdekelne, hogy revolutról át lehet valahogy tenni wise-ra eurót?

.

(#3737) Oliverda válasza Troy. (#3736) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, átutalással.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3738) Troy. válasza Oliverda (#3737) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, meglepően gyorsan ment, kb. 20 perc volt.

.

(#3739) Oliverda válasza Troy. (#3738) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor elég lassan ment, mert jellemzően 1-2 perc alatt át szokott érni. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3740) jbnd-007


jbnd-007
tag

Az ismert probléma, hogy a Lidl-ben nem működik a PayPass fizetés a fizikai kártyával? Már sokadszor dobja vissza a terminál és be kell dugni. A pénztáros meg puffog, hogy nem halad.

(#3741) kraftxld válasza jbnd-007 (#3740) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem sose volt vele gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3742) Dluinet válasza jbnd-007 (#3740) üzenetére


Dluinet
nagyúr

OTP-vel sem ment, az elmúlt 2 évben a lidl-ben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3743) jbnd-007 válasza Dluinet (#3742) üzenetére


jbnd-007
tag

Szeged? Hátha csak egy Lidl-ben rossz a terminál.

(#3744) Dluinet válasza jbnd-007 (#3743) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pécs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3745) kuksa90


kuksa90
őstag

Lahti u? Ott megy a paypass...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#3746) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok,

ha minden igaz jó helyen vagyok :D USA-ból utalok ki USA dollárt, ez ma úgy nézett ki hogy a havi 1 ingyenes utalásból valahol elveszett 12 dollár(nyilván a levelező bank), majd a K&H leváltotta 304 forinton :DDD így kb 10 ezerrel kevesebb forintom lett.
Szóval ezt szeretném kiváltani. Egy nagyon fontos dolog van, hogy saját egyedi bankszámlaszámot kapjak, ha jól olvastam Revoluton ilyen gyűjtőszámla van, így az biztos nem jó. Wise-on egyedit adnak?

Röviden: USD-t kapok amerikai banktól, amit szeretnék a legkevesebb díj ellenében átváltani és utalni magyar HUF számlára.
Erre jó a Wise ugye?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#3747) kraftxld válasza paatrick (#3746) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, kapsz egy amcsi bankszámlaszámot, majd onnan konvertálhatsz olcsón a magyar egyenlegre, és elköltheted a bankkártyával.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3748) paatrick válasza kraftxld (#3747) üzenetére


paatrick
senior tag

Szuper, köszönöm.
Akkor jövő hónapban már ki is próbálom :)

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#3749) UberMutant válasza paatrick (#3746) üzenetére


UberMutant
őstag

wise-ra kapott dollárt a wise kártyával ingyen feltölteheted revolutra és ott ingyen konvertálhatod egy bizonyos havi keretösszegig.

ha wise-ra dollár wire utalási típussal érkezik, annak is van egy x dollár díja. használj más utalási metódust.

a díjakat megnézheted a wise oldalán.

(#3750) paatrick válasza UberMutant (#3749) üzenetére


paatrick
senior tag

Egyedül wire opcióm van, így nem tudok mást választani :DDD
(nagyon örülök hogy az EU vagy magyar kormány mindig kitalál valami új baromságot amire az amerikaiak annyit mondanak hogy ok akkor oldd meg megadnak ;] )

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.