Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Tuomas válasza Krethx (#2940) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszönöm szépen, nálam is működik. :) :R
Igazából a linkre elég bejelentkezés után rákattintani, és utána már az appban is igényelhető lesz a virtuális kártya. Ezer köszi még egyszer, hogy ezt megosztottad velünk! :R

We were here

(#2952) Caldera válasza Oliverda (#2950) üzenetére


Caldera
aktív tag

Én asztali gépen csináltam.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2953) Oliverda válasza Caldera (#2952) üzenetére


Oliverda
félisten

De nem az enyémen. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2954) fil válasza Krethx (#2940) üzenetére


fil
őstag

:R

(#2955) sajtos365 válasza Is-tee (#2947) üzenetére


sajtos365
tag

Valószínűleg azoknál működik a virtuális kártya akiknek van fizikai is. :F

(#2956) TigerDzsó válasza Krethx (#2940) üzenetére


TigerDzsó
tag

Köszönöm, nálam is működött! :R

(#2957) anadroid válasza sajtos365 (#2948) üzenetére


anadroid
senior tag

Van.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2958) sopruk válasza Krethx (#2940) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen, sikerült beállítani.
Asztali gépen csináltam, de az appban nem akart megjelenni. Aztán frissítettem a legújabb verzióra és jó lett...

(#2959) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Kértem kártyát, úgy is tervben volt, így megjelent nekem is :)

(#2960) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Revolutról hogy tudok utalni HUF-ot magyar számlára? Ha beírom a magyar IBAN számlaszámot, akkor kiírja, hogy BIC/SWIFT is in invalid format.

(#2961) Oliverda válasza Is-tee (#2960) üzenetére


Oliverda
félisten

Sehogy, csak kártyás feltöltéssel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2962) anadroid válasza Oliverda (#2961) üzenetére


anadroid
senior tag

avtídrof tnoP

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2963) Oliverda válasza anadroid (#2962) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm? Revolutól nem lehet utalni a TW-féle HUF számlára, mivel nincs dedikált BIC/SWIFT kódja, ezért harmadik bank közbeiktatása nélkül csak kártyával tud forintot Revolutról áttenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2964) K Norbi


K Norbi
addikt

(#2940) Krethx
(#2945) anadroid
(#2949) István89
[link]
:O :O

(#2965) anadroid válasza Oliverda (#2963) üzenetére


anadroid
senior tag

Magyar számla. Pl. OTP. TW nem volt a kérdésben.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2966) István89 válasza K Norbi (#2964) üzenetére


István89
tag

Sorry. :( :)

Ma kipróbáltam a VISA kártyát gpay alatt, és itt tényleg nincs az a "homokórázás", mint MC kártya alatt, egyből a pipa jelenik meg. Reméljük így is marad. :D Fizetés mintha érzésre tényleg gyorsabb lenne, bár MC kártyával is gyorsan reagált mindenhol gpay alatt.

Binlist szerint amúgy BE kártya, de gondolom élesítéskor majd HU lesz ez is.

(#2967) Oliverda válasza anadroid (#2965) üzenetére


Oliverda
félisten

Abból, hogy a TW topikba írt, illetve az idézett BIC/SWIFT is in invalid format hibaüzenetből ki lehetett következtetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2968) fecus


fecus
őstag

Sikerült a VISA virtuális kártya. Most okosítsatok egy kicsit:
Lehet két kártya a GPay alatt? Tudok egyszerűen váltani?
A VISA-t fel kell tölteni?
Amúgy megint eltűnt a Gpay appom. Attól még működik minden csakhát...

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2969) Caldera válasza fecus (#2968) üzenetére


Caldera
aktív tag

Mivel a számládhoz van rendelve, így annak a terhére költhetsz. Nem a kártyát töltöd, hanem az egyenleged.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#2970) István89 válasza fecus (#2968) üzenetére


István89
tag

Böngészőből újra tudod aktiválni a gpay appot? Nekem a novemberi mizéria után nem tűnik már el, de hivatalosan nem érhető el nálam se. Ha van app, akkor ott könnyen tudsz váltani a két kártya között, de ahogy írták Neked, a számládhoz rendelik a virtuálisát is, így használhatod ugyanúgy, mint a másikat is és nem kell a váltogatással foglalkoznod. :)

(#2971) cocka válasza Oliverda (#2943) üzenetére


cocka
veterán

Nálam sem. Betölti az accountomat saztán? LOL

(#2972) cocka válasza Oliverda (#2950) üzenetére


cocka
veterán

Desktopon lehet, valamilyen cookie problémája volt.

Desktopon, kitöröltem az összes cookie-t amit létrehozott, elfogadtam újra, bejelentkeztem, jött sms stb.. rányomok a linkre, ugyanúgy csak az accountomat tölti be, semmi mást.

Mondjuk most hirtelen megjelent a Debit card alatt, miután kicsit nézegettem az Account limits részt. Bezártam és hoppá, ott a Virtual card.

(#2973) cocka válasza Oliverda (#2961) üzenetére


cocka
veterán

Revolutról hogy tudok utalni HUF-ot magyar számlára?

csak kártyás feltöltéssel.

Az oszt igen! :C

(#2974) Oliverda válasza cocka (#2973) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérlek mutass egy friss bizonylatot, ami sikeres Revolut HUF -> TW HUF átutalásról szól! ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2975) cocka válasza Oliverda (#2974) üzenetére


cocka
veterán

Csak emberünk is írta, hogy nem volt a képletben TW. Az más kérdés, hogy akkor miért ide ír revolutos kérdést. Talán elnézte a topicot.

(#2976) Oliverda válasza cocka (#2975) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2977) Reverting válasza Krethx (#2940) üzenetére


Reverting
őstag

Mukodik koszi... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2978) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Nem tudom mit kell ezen ennyit rugógzni, szimpla kérdést tettem fel, ha revolut topicba írom, akkor az a baj, mert tw-vel kapcsolatos, aztán fordítva a végtelenségig, mert mindig akad valaki, aki a hibát keresi más kérdéseiben. Engedd el, megkaptam a Oliverda-tól, hogy nem, amit köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#2979) fecus válasza István89 (#2970) üzenetére


fecus
őstag

Köszi mindenkinek. Már értem.
Mi az hogy böngészőből aktiválni az app-ot?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2980) István89 válasza fecus (#2979) üzenetére


István89
tag

Ha böngészőből rákeresel a Goolge pay-re, akkor ott tudod újra engedélyezni, mivel nem törli le a telefonodról az appot. Novemberi bevezetés után kb 2 hétig mi is így csináltuk, de azóta már nem kapcsolják ki, így ha felraktad más forrásból, akkor ott lesz a telefonodon a gpay app. :)

(#2981) fecus válasza István89 (#2980) üzenetére


fecus
őstag

Hát ez nagyon ravasz volt. Működik. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2982) germinator66


germinator66
aktív tag

Mi a jelenlegi állása a hitelkártyáról való feltöltésnek? Kp. felvétnek könyvelik, azaz büntetnek érte...?

(#2983) Oliverda válasza germinator66 (#2982) üzenetére


Oliverda
félisten

Banktól függ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2984) germinator66 válasza Oliverda (#2983) üzenetére


germinator66
aktív tag

OTP esetén mi a helyzet pl.?

[ Szerkesztve ]

(#2985) sajtos365


sajtos365
tag

TW-nál mától olcsóbb lett az utalás 0,06€-val. :)

(#2986) Oliverda válasza germinator66 (#2984) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz, nézd meg a hirdetményben, már legalább két éve nem töltöttem TW-t OTP-s hitelkártyáról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2987) sopruk


sopruk
aktív tag

Ismerősöm egy K&H fiókban, HUF átutalást szeretett volna kezdeményezni a saját bankszámlájáról, az én TW magyar számlaszámomra. De csak néztek rá, hogy mit akar ő egy devizaszámlára HUF-ot utalni... Megadtam neki a nevem, a számlaszámom és a TW bank nevét, címét, ami az appban van.
Ennek így működnie kellett volna, nem?
Ennyire tájékozatlanok? Vagy én felejtettem el valamit?

(#2988) Krethx válasza sopruk (#2987) üzenetére


Krethx
aktív tag

Működnie kell 100%-ban. Amúgy elég megadni a HUF zsebnél látható magyar számlaszámodat. (Címe nem is kell.) Többször is utaltam már magamnak. Ja és a fizetésem is erre jön már. Átfutási idő legtöbb esetben azonnal vagy 1, 2 óra. Rosszabb esetben 1 nap. (App szerint.) De nekem még ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#2989) Oliverda válasza sopruk (#2987) üzenetére


Oliverda
félisten

A háromszor nyolc számjegyet adta meg? Ha igen, akkor valószínűleg kifogott egy "okos" ügyintézőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2990) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Raiffeisen USD számláról szeretnék 15000 USD-t átküldeni a ft számlámra. Hogyan tudom ezt leggazdaságosabban megtenni? Banki beszedés működik a Raiffeisen esetén is?

(#2991) Oliverda válasza didros (#2990) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik/milyen ft számlára?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2992) didros válasza Oliverda (#2991) üzenetére


didros
senior tag

K&H lakossága számla ft számlára.

(#2993) didros


didros
senior tag

Szóval azt látom, hogy a banki beszedés (ACH) drágább, mint az utalások. Gondolom ilyenkor a forrás-bank nem számol fel költséget (?) Ha igen, akkor ez kedvezőbb lenne, mintha a Raiffeisentől indítom az átutalást. Viszont ennél az opciónál nincs felsorolva a Raiffeisen. Általánosságban pedig egy kicsit félek, hogy van-e megfelelő garancia ezekre az utalásokra. Mi van ha félúton megáll a pénz és nem akar megérkezni a cél számlára? Előfordulhat ilyen eset?

(#2994) Oliverda válasza didros (#2993) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha megvan a TW fiók, egyszerűen utald át az USD számlájára a raiffeisenes számládról az összeget. Itt a leírás. Első nekifutásra érdemes egy kisebb teszt összeggel kezdeni, néhány 10 dollárral. Olyan pedig nincs, hogy valahol útközben örökre elveszik a pénzed, legfeljebb elakadhat, de ez sem jellemző.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2995) didros válasza Oliverda (#2994) üzenetére


didros
senior tag

Köszi a linket, hasznos! Van TW fiókom, használtam is már korábban, így fizettem HUF számláról külföldi EUR számlára. Most tulajdonképpen ennek a fordítottját szeretném elvégezni csak USD számláról. Nem igazán értem, hogy ehhez miért van szükség saját TW számlára. Nem akarom ott parkoltatni a pénzt. Vagy a folyamat úgy néz ki ebben az estben, hogy nem én utalok a Raifeissenből, hanem az ACH opcióval a TW "beszedi" onnan a pénzt és ilyenkor a Raiffeisennél nincs átutalási költség? Ehhez kell az egyedi TW USD számla?

Ha mindenképpen nekem kell indítani az átutalást, akkor a wire opció olcsóbbnak tűnik, mint az ACH az előzetes kalkuláció alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2996) Oliverda válasza didros (#2995) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a magyar Raiffeisen számláddal nem fog menni az ACH (bank debit), úgyhogy csak a másik út lesz járható. Biztosan fizetős Raifeissenről átutalni, más módon viszont nehéz lesz onnan leszedni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2997) didros válasza Oliverda (#2996) üzenetére


didros
senior tag

WIRE vagy SWIFT? Melyik küldési módot kell választani, ha magyarországi USD devizaszámláról akarom küldeni a pénzt?

(#2998) Oliverda válasza didros (#2997) üzenetére


Oliverda
félisten

Én az utóbbi, tehát a SWIFT-et választanám, mert az valószínűleg olcsóbb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2999) didros válasza Oliverda (#2998) üzenetére


didros
senior tag

Wire esetén egy San francisco-i bank adatait kapom meg. Jól gondolom, hogy a SWIFT akkor egy magyarországi USD számlára kéri majd a pénzt? Etttől kellene hogy olcsóbb legyen?

(#3000) Oliverda válasza didros (#2999) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ugyanannak az amerikai banknak fogsz utalni amivel a TW leszerződött.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.