Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) borix


borix
őstag

Üdv.
A wise csinál olyat mint a revolut, hogy random (gyanús pénzmozgás) miatt korlátoz, ami után pl munkáltatói igazolást kér?

(#3402) Oliverda válasza borix (#3401) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármelyik pénzügyi szolgáltató csinálhat ilyet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3403) borix válasza Oliverda (#3402) üzenetére


borix
őstag

A wise érdekelne, hogy mennyire elterjedt náluk és miket kérnek, mennyi idő alatt szokott ez lefutni?

(#3404) Oliverda válasza borix (#3403) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt a topikban találsz rá példákat, ha visszaolvasol ás/vagy használod a keresőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3405) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez engem is érdekelne, hogy mi minősül gyanús pénzmozgásnak?
Főleg úgy, hogy meg vannak adva a személyi adataim, adószámom, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3406) Oliverda válasza AxBattler (#3405) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez szigorúan bizalmas információ. Értelemszerűen, ha publikus lenne, könnyen meg lehetne kerülni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3407) borix válasza Oliverda (#3406) üzenetére


borix
őstag

Azt mondják, hogy az algoritmus kezeli.
Erre rá lehet fogni bármit, hát mi nem tehetünk róla de hát most ez belső szabályzat, hát ez alapján izé most nekünk el kell járni!!!
Hát, hát, hát, szóval nem olyan sejtelmesen ez mint ahogy te előadod...

(#3408) Oliverda válasza borix (#3407) üzenetére


Oliverda
félisten

Bizonyos szempontok alapján szűr az algoritmus is, nem véletlenszerűen.

Egyébként, ha nincs takargatni valód, nincs mitől tartanod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3409) AxBattler válasza Oliverda (#3406) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem akarok semmit takargatni, csak nem szeretném, ha egy kritikus pillanatban leállítana a rendszer egy nem szokványos összegű tranzakciót, csak mert éppen "gyanús" a számukra...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3410) UberMutant válasza AxBattler (#3409) üzenetére


UberMutant
őstag

wisera jött 6 számjegyű utalásom és nem szóltak semmit.

(#3411) Oliverda válasza UberMutant (#3410) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert nem csak az összegtől függ. A forrásszámla országától kezdve több más szempontot is figyelembe vesznek a pénzintézetek, amibe ugyanúgy beletartoznak a magyar bankok is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3412) UberMutant válasza Oliverda (#3411) üzenetére


UberMutant
őstag

nyilván, csak ez az egyetlen kézzel fogható, amit a juzerek feltételeznek.

(#3413) AxBattler válasza Oliverda (#3411) üzenetére


AxBattler
félisten

Gondolom átlagember átlag tranzakciója nem csapja ki a vészfényeket...

#3410 UberMutant
Milyen pénznemben? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3414) UberMutant válasza AxBattler (#3413) üzenetére


UberMutant
őstag

nyilván nem forintban :P

(#3415) viktorhu válasza borix (#3407) üzenetére


viktorhu
veterán

Jogszabály is tiltja, hogy a szempontokat nyilvánosságra hozzák.

(#3416) tomp


tomp
félisten

Mostanában ha utalok a saját OTP-s számlámról a saját Wise számlámra akkor a korábbiaktól eltérően most már nem jelenik meg azonnal a pénz a Wise-on. Van valami infó, hogy miért lassult be a dolog? OTP szerint azonnali utalás volt.

(#3417) goop válasza tomp (#3416) üzenetére


goop
őstag

hm, tényleg. Negyed óra késés volt. Lehet a bankok sírták ki, nehogy már nekünk túl jó legyen. Cserébe ők meg nem forszírozzák a tranzakciós illetékes dolgokat...
Ki tudja.

(#3418) K Norbi válasza tomp (#3416) üzenetére


K Norbi
addikt

Hali ma utaltam Cibemről.
3 sec és ott a lé.
:K

Otp:U

[ Szerkesztve ]

(#3419) HoppMaster válasza UberMutant (#3400) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

nem sietik el a válaszadást. 1-2 napot igértek, munkanapból simán letelt.

(#3420) elmo válasza K Norbi (#3418) üzenetére


elmo
aktív tag

Dettó Gránitról. Igaz, csak pár ezer; lehet ezen is múlik (?).

(#3421) Oliverda válasza elmo (#3420) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha 10 millió felett utalsz, akkor igen, máskülönben nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3422) AxBattler válasza Oliverda (#3421) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt hogy értsem? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3423) goop válasza AxBattler (#3422) üzenetére


goop
őstag

Az azonnali utalás 10 millió Ft ig van. Felette napközbeni utalás van, ahogy régebben is.

(#3424) Oliverda válasza goop (#3423) üzenetére


Oliverda
félisten

Illetve úgy rémlik, hogy a Wise is 10m fölött néz rá automatikusan az összes tranzakcióra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3425) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi az infót! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3426) Corsa02 válasza Oliverda (#3424) üzenetére


Corsa02
őstag

Tegnap utaltam 26000€ Wise-on keresztül. Ki is írta mikor egyben akartam, hogy ez nagy összeg és ellenőrizhetik. Ketté vettem, 13000+13000, ma meg is érkezett a magyar számlára és ennyi. Gyors volt...tehát engem figyelmeztetett, hogy ezt lehet megnézzük :)

The Truth Is Out There --->

(#3427) goop válasza goop (#3417) üzenetére


goop
őstag

Frissült a Wise, megint megjött a pénz azonnal. :D

(#3428) K Norbi válasza elmo (#3420) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tudom, én 20 ezrével utalok. :D
Eddig ingyenes a Cibnél, és nincs darabszám.

Tegnap délután toltam 20 ast megint át.
1 sec alatt megjött

(#3429) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok.
Lejár a fizikai kártyám. Azt mondja rendeljem újra. Persze nem írja mennyibe is kerülne. Tudja valaki?
Köszi

(#3430) Oliverda válasza szabi__memo (#3429) üzenetére


Oliverda
félisten

Kereken 0 forint.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3431) szabi__memo válasza Oliverda (#3430) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Postázásért sem:F

(#3432) Oliverda válasza szabi__memo (#3431) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondj egy bankot vagy pénzügyi szolgáltatót amelyik bármennyit is kér a lejárt kártya pótlásáért. Na ugye…

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3433) Sanyi.mTs válasza Oliverda (#3432) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A bankom éves szintem kicsivel több, mint 4 ezret legombol rólam a kártya díjért. Így könnyű 2 vagy 3 évente új kártyát küldeni "ingyen".

(#3434) szabi__memo válasza Oliverda (#3432) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erste, Unicredit, MKB, Gránit, OTP
De amúgy szerintem mind

[ Szerkesztve ]

(#3435) Oliverda válasza szabi__memo (#3434) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor gyorsan reklamálj, mert téged bizony átvertek. Tőlem a felsoroltak közül még sem az Erste, sem a Gránit, sem pedig a OTP nem kért pénzt a lejárt kártya pótlásáért. A három bank díjazásában sem szerepel erre vonatkozó tétel, én legalábbis nem látok ilyet.

Sanyi.mTs: Az éves kártyadíj a számlavezetési díj burkolt kiegészítése, a havidíjmentes csomagoknál pedig gyakorlatilag ez pótolja a tételt. Abban az évben is ki kell fizetni, amikor nem kapsz új kártyát, illetve ezért van az is, hogy a csomagok nagy részénél kötelező bankkártyát kérned.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3436) milu


milu
aktív tag

Több személynek kell támogatást nyújtanom kártya tulajdonosának személyazonosság hitelesítésekor.

Mivel a személyek között van olyan, aki kevésbé érti a hitelesítés folyamatát, idősebb személy és nincs a közelében olyan személy, aki támogatást nyújtana, ezért kérdezem:
Tudomásotok szerint van-e elérhető (akár pdf-ben letölthető) képekkel támogatott leírás, ami (akár magyar nyelven) lépésenként végig vezeti a felhasználót a személyazonosság hitelesítésekor?

(#3437) Oliverda válasza milu (#3436) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs, de szerintem nincs is rá szükség. Eléggé magától értetődő a folyamat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3438) milu válasza Oliverda (#3437) üzenetére


milu
aktív tag

Nekünk magától értendő a folyamat, de "Mivel a személyek között van olyan, aki kevésbé érti a hitelesítés folyamatát, idősebb személy és nincs a közelében olyan személy, aki támogatást nyújtana," emiatt keresem. Ebben az esetben írok a supportnak.

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

(#3439) Oliverda válasza milu (#3438) üzenetére


Oliverda
félisten

Minden ilyen regisztrációhoz szükséges egy bizonyos szintű alaptudás. Ezt nem fogja tudni megadni a support.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3440) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Nálam a Support leszerepelt. Az ígért megkeresés és ügyem orvoslása nem történt meg. Írtam újra nekik azt pedig válaszra se máltatták. Első panaszomra legalább jött egy annyi válasz, h 1-2 napon belül keresnek, de ez nem történt meg.

(#3441) milu válasza Oliverda (#3439) üzenetére


milu
aktív tag

"Minden ilyen regisztrációhoz szükséges egy bizonyos szintű alaptudás."
Megértem és elfogadom, amit írtál, ugyanakkor ez a logika nincs leírva a kártya megszerzésének feltételei között, ebből kifolyólag álláspontom szerint továbbra is elvárható, hogy a support támogassa a "botladozó felhasználókat"

Ugyanakkor szeretném jelezni, hogy több kártyakibocsájtó (magyar)cég az általam keresett dokumentumot a saját azonosítási folyamatára elkészítette és elérhetővé tette. Véleményem szerint ez is erősíti a felhasználók és a kártyát kibocsájtó közötti kapcsolatot, az ügyfélélmény javítását!
Lásd az ügyfélelégedettségre vonatkozóan a továbbiakban HoppMaster #3440-es hozzászólását is!

(#3442) Oliverda válasza milu (#3441) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise nem bank. Sem személyes (fiókos), sem klasszikus telefonos ügyfélszolgálattal nem rendelkezik. Ez az ára az alacsonyabb díjaknak.

Ha ez fontos szempont, érdemes inkább valamelyik magyar bank szolgáltatásában gondolkozni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3443) galaktikus válasza Oliverda (#3442) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Mondjuk a "klasszikus" telefonos ügyfélszolgálat nemlétét én leginkább előnynek aposztrofálom, mert az eddigi tapasztalataim alapján kurvajó a Wise magyar telefonos ügyfélszolgálata.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#3444) milu


milu
aktív tag

a Wise magyar telefonos ügyfélszolgálatának a telefonszámát ismeritek? Ha ismeritek, kérlek Benneteket, osszátok meg velem, mert amit ismertem, az már nem releváns. (+36 1 4088659 vagy
+36 1 4014153)

(#3445) sifarr válasza milu (#3444) üzenetére


sifarr
senior tag

+36 1 808 8796

(#3446) milu válasza sifarr (#3445) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm!

(#3447) milu válasza sifarr (#3445) üzenetére


milu
aktív tag

Most beszéltem az Ügyfélszolgálattal, nagyon segítőkész és felkészült hölggyel beszéltem!
Sikerült mindent helyre tenni, a szükséges információkat maximálisan megkaptam!

(#3448) Sanya


Sanya
nagyúr

A tw bankkártya milyen országkódú, ha itthonra rendelem? Német lesz-e vagy angol vagy magyar? Nekem német lokalizációjú kellene, bepróbálkoznék a samsung pay-jel vele.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3449) Krethx válasza Sanya (#3448) üzenetére


Krethx
aktív tag

A régi Mastercard-om Hungary bin-es. Az új Visa virtuális pedig Belgium. Fizikai Visa-t nem tudom mivel nem kértem. Ma már nem használok kártyát csak telefont. És csak porosodna a szekrényben. Mint a többi 10.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3450) K Norbi válasza Sanya (#3448) üzenetére


K Norbi
addikt

A tw bankkártya milyen országkódú

Én megnézem nekem, 1 hónapja jött új Visam.
Hol lehet ellenőrizni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.