Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) zkas90 válasza Beni97 (#5349) üzenetére


zkas90
senior tag

Olyan szomorú ezeket a kommenteket olvasni. Pont az egyik leg witcheresebb részével nem foglalkoznak sokan. Egyszerű hentesként mentek csak a harcba.
Persze értem én, hogy valakit a történet izgat és a harcokon csak túl akar lenni easy fokozaton, csak ez tényleg szomorú. Nincs is annál jobb mint felkészülni a "bossok" elleni harcokra. Megfelelő főzetekkel, olajokkal. Megnézni hogy milyen jelek erősek ellene. Nem pedig csak szétkaszabolni.

[ Szerkesztve ]

(#5352) FireKeeper válasza zkas90 (#5351) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem a kardozás (vagy kaszabolás, ahogy te mondod) pont ugyanannyira "witcheres" része a játéknak, mint a varázslás vagy a főzetek készítése. ha valaki úgy szeret játszani, hogy a kardozásra fekszik rá, hát hajrá, emiatt ne szóljunk le senkit. szerencsére a játék olyan, hogy bármelyik ágra fókuszálva lehet eredményes az ember.

én pl a jelekre nem raktam kb semmi pontot, akkor most én se vagyok igazán witcheres? :U

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5353) Beni97 válasza Ted_Beneky (#5350) üzenetére


Beni97
őstag

Piros(5%), zöld(50 hp), kék(5%) és igen használom a jeleket minden harcban. Nem csak az égetős jelet!

(#5351) zkas90 : Nem vagyok nagy rpg játékos így vannak részek amiket nem értek. Skyrim-ben se értettem az alkímia részét. Tudom fontos szerepet játszanak meg van leírás hozzá hogy működik de nekem akkor se fekszik ez a rész.

Meg annyi dologra tudsz rakni, de alig tudod valamelyik használni.

[ Szerkesztve ]

(#5354) zkas90 válasza FireKeeper (#5352) üzenetére


zkas90
senior tag

Rakd fel magasabb nehézségre, ott csak kardozással nem fogsz nyerni. A főzetek, olajok és jelek csak segítenek, attól ugyanúgy kell kardoznod.

(#5355) Ted_Beneky válasza Beni97 (#5353) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Oké! Én arra gondoltam, hogy pl. kis kék, kék, nagy kék. Akkor, ha jeles vagy rakd azokra elsősorban. Lehet több kék mutagén is a különálló négy mutagénhelyen. A jeleknek is van erősebb változatuk, azokra el tudod költeni a pontjaidat.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5356) Beni97 válasza Ted_Beneky (#5355) üzenetére


Beni97
őstag

Elosztottam mindet. Jelekre meg támadásra ment. Amúgy csak kicsi mutagének vannak nálam.

(#5357) Jorus válasza Beni97 (#5356) üzenetére


Jorus
nagyúr

Három kicsikből tudsz készíteni normál mutagént, három normálból pedig nagyot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5358) FireKeeper válasza Beni97 (#5356) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az alkímia fülön tudod kombinálni a sima mutagéneket, amik így erősebb bónuszokat adnak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5359) Ted_Beneky válasza Beni97 (#5356) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ráadásul a speckó szörnyes mutagénekkel ütős lötyiket tudsz kotyvasztani.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5360) Mike válasza Beni97 (#5349) üzenetére


Mike
veterán

Beni97
milyen szinten játszol, könnyű, nehéz, stb?

a lényeg: nézd meg milyen cuccaid vannak, milyen az amit kinéztél magadnak, és aszerint tegyél egy pontot arra az iskolára.
aztán valemelyik ágat nyomd a kardozásnál, mert azt nem lehet megúszni, Geralt nem mágus
aaztán érdemes pontot tenni arra, hogy több mérgezést el bírj viselni, bár ez az elején nem kell
később úgyis tudni fogod mire érdemes tenni, mire nem, no meg lehet kapni olyan löttyöt, ami után kioszthatod a pontokat újra.
érdemes rágyúrni a 1/1-es főzetekre is, mert az oylat ad, ami keményebb harc esetén jól jöhet
tovább acél kardnál érdemes magas pánvcéltörő értékkel rendelkező kardot/fejszéét választani, nekem volt olyan fejszém, ami 100 páncéltörést adott, úgy hullottak az emberek mint a legyek. (később lett 200-as is, de akkor már nem volt fontos) érdemes a relic cuccokra rámenni.

(#5351) zkas90
miért lenne szomorú? mindenki úgy játszik ahogy akar, ahogy neki örömet okoz. sok féle stílus játszható, pont ez benne a szép

[ Szerkesztve ]

(#5361) zkas90 válasza Mike (#5360) üzenetére


zkas90
senior tag

Persze mindenki úgy játszik ahogy akar. Viszont így kb egyfajta ellenfél van és csak nyomni kell a vagdalkozós gombot. Persze valaki ezt is élvezi (ez a casual réteg), de a witcher ennél sokkal többről szól.
Az a sajnálatos, hogy ezt nem érzik át az emberek.

Mint pl Bturbo szólta le a Metal Gear Solid V-öt, mert hogy túl könnyű lelőni benne az ellenfeleket. Egy lopakodós játékban. :D:D:D

(#5362) keIdor


keIdor
titán

Én Axii, Aard, Igni-t kimaxoltam, és sokat tettem a kardozásra is, főleg a Shift-esre.
De az Yrden-em pl. gyenge volt, nem is volt könnyű a Specter bossokkal a dolgom, majd a New Game+ -ban arra is rámegyek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5363) FireKeeper válasza zkas90 (#5361) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

már nem azért, de minden ellenfelet "le kell vagdalni", ha iszol előtte főzetet, ha nem.

az alapján, hogy ki hogy játszik, pedig ne casual-ozzunk már le senkit, ha kérhetem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5364) zkas90 válasza FireKeeper (#5363) üzenetére


zkas90
senior tag

Érdekes hogy te vagy a topik gazda és mellette ennyire értetlen vagy.
casual: mész előre és bármilyen ellenfél jön csak le kell kardoznod és talán még használsz jeleket is

normális: megnézed hogy mi hatásos a szörny ellen, ha olyan akkor kensz olajat a kardra és megfelelő taktikával mész ellene

Aki olyan nehézségi szinten játszotta végig aminél a meditáció során visszatöltődik az életenergia, az nem értheti ezt. Ha normális szinten játszottad, akkor viszont hatalmas különbség van a között hogy vérfarkas az ellenfél vagy egy szellem. Teljesen máshogy kell harcolni.

Nem igaz hogy topikgazdaként ezt le kell írnom neked.

ui: Mi alapján kellene casualozni, ha nem az alapján ahogy játszik valaki? :F
Egyébként nem értem a felháborodást, hisz nem szóltam le senkit. Egyszerűen csak szomorú, hogy egy ilyen tökéletesen megalkotott harcrendszert a legtöbben nem is ismernek ki.

[ Szerkesztve ]

(#5365) FireKeeper válasza zkas90 (#5364) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a játék alapkoncepciója, hogy mész előre, és bármilyen ellenfél jön "csak" le kell kardoznod és talán még használsz jeleket is, vagy talán még iszol valami főzetet/felkensz valami olajat. elvégre is nincs olyan jel, amivel kardcsapás nélkül (hatékonyan) ki lehet nyírni az ellenfelet (szarrá tápolt ignivel persze az arra érzékenyeket igen, de nagy általánosságban értem), ahogyan olyan főzet sincsen, amivel kardcsapás nélkül ki lehet nyírni bárkit. ezek Geralt alap képességei, a kardforgatás, a jelek, és a főzetek/olajok, az pedig játékstílus, nem pedig játéktudás kérdése, hogy ki melyiket erősíti inkább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5366) zkas90 válasza FireKeeper (#5365) üzenetére


zkas90
senior tag

najó tényleg nem érted, gondolom legkisebb nehézségen vitted végig a játékot
részemről off :D

itt is jó kezekbe került a topikgazda jog :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#5367) FireKeeper válasza zkas90 (#5366) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nos képzeld, nem a legkönnyebben, bár nem is a legnehezebben. az első végigjátszásom normálon volt, a második nehézen, de az NG+-t biztos a legnehezebben fogom elkezdeni, mert 8-10-es szint után már a nehéz nem volt különösképpen kihívás.

a topikgazdasághoz való kompetenciámat firtató megjegyzésedet pedig nem veszem magamra, ez alkalommal legalábbis, viszont megkérlek rá, hogy a személyeskedést akár velem szemben, akár a többi topiklakóval szemben hanyagold a jövőben.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5368) Mike válasza zkas90 (#5361) üzenetére


Mike
veterán

pl. nekem nagyon hiányzik az íj és a varászlat
általában íjász vagy mágus vagyok sosem tank egy fantasy rpg-ben
ezzel együtt tetszik a witcher sorozat

(#5364) zkas90
én olyan szinten játszom, ahol visszatöltődik az energia, mégis sokat forgatom a szörny kézikönyvet és mindig használok olajat, rúnakövet, italokat
ám így is van benne könnyítés, mert nem a tűnél kell az italokat elkészíteni, nem igazán veszem észre, hogy fogynának készítéskor az alapanyagok, a fpzetek újratöltődnek, és inravénásan hatnak, eg sem kell inni mint az egyben. és ritmusra sem kell ütni mint az 1ben.
tehát miről beszélünk?

(#5365) FireKeeper
általánosságban igazat kell neked adjak, uyganakkor az elején amikor gyenge voltam, nem egy kupac fojtólidércet öltem meg a háztetőről illetve ghoulokat a tornácon állva ignivel
és lvl 30 körül is volt egy pokolfajzat amit egy kőrakás tetején állva öltem meg robbanó nyilakkal, ugyanis közelharcban mindeig elkábított valahogy és megölt
tehhát azért nem csak kardozás van, főleg annak aki szeret mászni :)
Gothicban is inkább felmásztam valahová, ha tehettem

[ Szerkesztve ]

(#5369) Ted_Beneky válasza Mike (#5368) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én meg mostanában sokkal több bombát használok. Azokkal is jól el lehet szórakozni :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5370) genndy válasza Mike (#5368) üzenetére


genndy
addikt

Azért Geraltnál az íj és a varázslat erősen szembemenne a lore-al, szerencsére nem tették bele.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5371) frame>24


frame>24
addikt

Közben talán 2 hete +vettem, elkezdtem a játékot.
Eleinte "bones and mittudomén" nehézségen.
Hát már az első rém szétcsapott majdnem, na mondom ezek nem vicceltek.

Akkor utána az első "megyét" (térképrészt) úgymond teljesen kipucoltam, minden ? -et, fészket megcsináltam, a felkiáltójeleket is. "Extraháltam" az összes place of powert, hogy legyen ability pont.

Ezekkel együtt is lvl 4 voltam asszem, mikor Velenbe kerültünk által. Nos, ott azt vettem észre, hogy kezdek kurva kevés lenni, így is védelem + Quen signra ment szinte minden. A boszis küldetéssorozatra álltam rá, mert valahogy sejtettem, hogy Keira-t meg lehet majd szúrni :))
Az történt, hogy a gólemes, wild hunt-os barlangban, ahol a csajszival együtt kell pucolni az idézett jég-portálokat, na OTT totál elfogyott a witcher srác, csak estem össze folyton, mint a csumaszatyor. Hát visszapakoltam easy = "only story" nehézségre.

Mindezekkel együtt sem bánom, nincs így akkora szopatás, a nehézség-függő achievmentet már úgyis buktam, de nem volt kedvem elölről kezdeni, plusz minden harcot élére járatva is az utolsó pixelnyi enemy hp-csíknál elveszteni.
A játék így is kimeríthetetlennek tűnik, szerintem hatalmas mennyiségű időt lehet beleölni. A sok dumálós-mesélős beszélgetős videó nekem nagyon tetszik, hát megöregedtem már, ez a része jobban is tetszik, mint a folyton hack and slash kardozás. (A dodge nekem valahogy nem jön be, marad a roll, aztán quick majd strong attack + a "jelek")

Nagyon fasza gém, 1+ éves gyerek mellett még így is örülök, ha még ebben az évszázadban kipörgetem.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#5372) Pocok256 válasza frame>24 (#5371) üzenetére


Pocok256
veterán

Fel a fejjel :) A legnehezebb fokozat inkább NG+ nak való :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5373) Ted_Beneky válasza frame>24 (#5371) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A spoileres szörnyet én is párszor újrakezdtem, kell egy taktika hozzá

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5374) FireKeeper válasza frame>24 (#5371) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a dodge inkább kisebb szörnyek ellen jó, ha jól időzítve térsz ki akkor nem talál el, és rögtön vissza tudsz támadni. a roll olyan szempontból jobb, hogy messzebbre vetődik Geralt, tehát kisebb a valószínűsége hogy az ellenfél eltalál, viszont a visszatámadáshoz is túlzottan távolra kerülsz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5375) brumi1024 válasza zkas90 (#5364) üzenetére


brumi1024
veterán

"Ha normális szinten játszottad, akkor viszont hatalmas különbség van a között hogy vérfarkas az ellenfél vagy egy szellem. Teljesen máshogy kell harcolni."

Teljesen máshogy kell harcolni, de végső soron az egész harcrendszer lebontható támadás-blokk/kimozdulás-ellentámadás kombinációira, és néhány statisztikajavító/rontó elemre (olajak, főzetek, Yrden, Quen, részben Igni). Ebből a szempontból pedig szinte teljesen mindegy, hogy kensz olajat a kardodra, vagy sem, csak a csatát rövidíti meg. Én például általában nem tettem a 4 végigjátszásom során. Pedig 1 a második legmagasabbon, 3 pedig Death Marchon történt, melyből az utolsó NG+ volt. De ez semmilyen korrelációban nincs azzal, hogy ki milyen játékos.

[ Szerkesztve ]

(#5376) dannyl válasza FireKeeper (#5367) üzenetére


dannyl
addikt

Hagyjad, ö az igazi witcher egyedül. Én szartam a kence-ficékre, löttyböl 3-4-et használtam. Jelekböl igni meg quen maxon, meg a két kard stílus is. Én biza henteltem, meg "varázsoltam", és nem éreztem, hogy elárulnám a witchereket :DDD

(#5377) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Hamarosan

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5378) Televan74 válasza Ted_Beneky (#5377) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jónak néz ki! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5379) FireKeeper válasza Ted_Beneky (#5377) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

rúnaszavak? fincsi. tiszta diablo2 érzésem van :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5380) Ted_Beneky válasza FireKeeper (#5379) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A Rúnaköveket lehet ötvözni. Úgyis annyi van :-)

+Televan: Ugye?! Bár Shani régen bájosabb volt.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5381) alratar válasza Ted_Beneky (#5380) üzenetére


alratar
addikt

Pont ezt akartam írni Shanival kapcsolatban, bár be tudhatjuk annak, hogy idősebb lett. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5382) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

azt tudja valaki hogy az új küldik milyen szintre lesznek belőve?

+kíváncsi leszek rá hogy Shanival lesz-e lehetőség románcra, attól függően persze hogy az ember választotta-e valamelyik varázslónőt már.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5383) Frod válasza FireKeeper (#5382) üzenetére


Frod
addikt

Annyit közöltek korábban, hogy minimum 30-asnak kell lennünk, hogy elkezdhessük a kiegészítő történetszálát.

Do you see the white shadow?

(#5384) Ted_Beneky válasza FireKeeper (#5382) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Lehet Shanival pajkoskodni, Triss és Yen nem lesz a közelben :-)

@Alratar: Keszeg fehér??

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5385) genndy válasza Ted_Beneky (#5384) üzenetére


genndy
addikt

Minden lova Keszeg, úgyhogy tökmindegy éppen milyenen ül. A könyvekben is elhasznál párat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5386) FireKeeper válasza genndy (#5385) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

remélem ez az új már kicsit intelligensebben fog teleportálni :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5387) Ted_Beneky válasza genndy (#5385) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tudom, csak a színe lepett meg

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5388) genndy válasza Ted_Beneky (#5387) üzenetére


genndy
addikt

'Ezt dobta a gép' :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5389) Televan74 válasza Ted_Beneky (#5387) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ő lesz a herceg a fehér lovon! Geralt Rivia hercege, hű társa, keszeg hátán lovagol. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5390) marilllyo


marilllyo
veterán

Képesség pontot csak új szint ad?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5391) FireKeeper válasza marilllyo (#5390) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

minden erőhely első használatakor kapsz egy képesség pontot, viszont azt leszámítva igen, csak a szintlépésnél kapsz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5392) Ted_Beneky válasza Televan74 (#5389) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Inkább Rivia Lovagja :)
(Köszönhetően Meve királynőnek)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5393) brumi1024 válasza genndy (#5385) üzenetére


brumi1024
veterán

Ráadásul a játék közben is adott volt a lehetőség, hogy fekete lóra váltson.

(#5394) Mike válasza genndy (#5385) üzenetére


Mike
veterán

nekem most egy fekete lovam van, a császártól kaptam, azt mondta csődör, bár szerintem csak volt szegény az :)

(#5395) FireKeeper válasza Mike (#5394) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt akkor kapod ha elviszed hozzá Cirit? gondolom jobbak az alap statjai kicsit mint az "alap" Roach-nak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5396) Mike válasza FireKeeper (#5395) üzenetére


Mike
veterán

fogalmam sincs milyenek a statjai vagy azt hol lehet megnézni
akkor kapod, ha azt mondod a császárnak, hogy nem kell a pénze
Cirivel ha elmész hozzá, igen

(#5397) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Buta kérdés : A steames Witcher3 is magyar feliratos?

[ Szerkesztve ]

(#5398) Jorus


Jorus
nagyúr

Van arról vmi stat, hogy az adott karakter mennyi játékidőt töltött el eddig? Nem IRL játékidőre gondolok, amit a Steam számol, hanem, hogy az IRL játékidő mennyi játékban eltöltött időnek felel meg. Obliban, Skyrimban ugye a mentéseknél, illetve a térképen is látszik az év, hónap, nap, és ismert a játék kezdő dátuma, így abból kiszámítható a játékban töltött idő. Witchernél van erre valami mód? Érdekelne, hogy a mostani 60 órás játékidő alatt mennyi idő telt el Geralt életéből. 3-4 hétre tippelek érzésre, még mindig Velenben kóborlok mondjuk.

Joco_77: igen.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5399) Mike válasza Jorus (#5398) üzenetére


Mike
veterán

valami idő ki van írva a karakterképernyőn, de azt csak a fejlesztők tudják, hogy az mit mutat

(#5400) genndy válasza Jorus (#5398) üzenetére


genndy
addikt

Nem, nincs nap/hónap/év jelölés, szerintem szándékosan. Egy áthajózás Skelligére napokba/hetekbe telne, mégis simán lehet ugrálni a területek között anélkül hogy érzésre sok idő eltelne, nem változik semmi, küldetésekre sincs hatással.

Mike: az a játékidő. Lehet hogy nem mindenkinél mutatja jól, de az.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.