Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) prtvlogan válasza genndy (#4150) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszönöm! :R Csak azért merült fel a kérdés, mert az árakat nézegetve a digitális kb 4.000 Ft-al olcsóbb, mint a lemezes, eddig ami lemezes játékot vettem annál mind fordítva volt. Változott a helyzet ezen a téren is.
Majd várok valami akcióra, és behúzom akkor...

(#4152) noxon válasza XharX (#4148) üzenetére


noxon
őstag

Hello, max 60 fpsre van állítva játékon belűl. Hát akkor nálam szarozik

We live in a simulated world...

(#4153) R0b válasza noxon (#4152) üzenetére


R0b
csendes tag

Az 1.07-es patch telepítése után, nálam is tapasztalható kb 5-10 fps-nyi esés bizonyos területeken (erdős területek, Novigrad).

(#4154) dannyl válasza R0b (#4153) üzenetére


dannyl
addikt

Jó lett volna tudni, hogy milyen configon. Néztem az adatlapod, de nincs kitöltve.

(#4155) maszi99


maszi99
őstag

Sziasztok... az első részt 48x játszottam végig... a 2. részt pedig 17x :))
Szóval imádtam a játékot... érdeklődnék hogy milyen VGA-val toljam hogy szépen menjen full grafika mellett.
Tudom írják hogy 660al már lehet vele kellemesen játszani, és 770 a csúcs ami minden létező dolgot kihoz belőle....
de engem a tények érdekelnek hogy mi az a minimum kártya ami kihajtja szépen ez a remek játékot.
Jelenleg egy 285 gtx VGA van a masinába... szóval ezzel meg se próbálnám.. de ha már zsebbe nyúlok akkor tudjam mennyit kell csengetni az élményért...
Még mielőtt rákérdez valaki a gépi rendszeremre előzetesben írom hogy elég szépen fog benne muzsikálni... köszönöm szépen: i7-es rendszer corsair 750-es táppal..
Szóval jöhetnek a személyes saját tapasztalatok bőséggel... előre is köszönöm mindenkinek a segítséget :)

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4156) Mate válasza maszi99 (#4155) üzenetére


Mate
nagyúr

770-el már tényleg szépen megy. Tesómnak az van. Nekem 970, azzal kicsivel még jobban. Egyedül annyi, hogy nvidia rengetegfpsegykissörényért kikapcsoltam.

(#4157) Montesantos válasza maszi99 (#4155) üzenetére


Montesantos
senior tag

Rengeteg teszt van a W3-al
[link]

[link]

Gabi

(#4158) R0b válasza dannyl (#4154) üzenetére


R0b
csendes tag

Asrock Fatal1ty H97 Performance
Intel Core i7-4790
Asus GTX980
Corsair 2x4GB DDR3

(#4159) maszi99


maszi99
őstag

Akkor leegyszerűsítem a kérdésemet : :U
mit prukál a játék 660-tól 760-ig ugyanis max 50 ezer van csak a zsebemben erre a célra... és azt se mindet erre szeretném elkölteni..
Lehetőleg azoknak a játékosoknak a válaszát várnám akik ezekkel a videokártyákkal nyomatják...
Sajnos nem áll mindenkinek módjában 100-200 vagy efölötti összegeket kipréselni 1-1 játékra...
Hja és ezt nem bántásnak szántam még mielőtt valaki félreértene :N

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4160) Balu972 válasza maszi99 (#4159) üzenetére


Balu972
aktív tag

én gtx760-al toltam végig, nem volt a maxon minden, de szép volt a látvány így is,
lehet, hogy egy 960-as lenne az ideális választás, bár az használtan 50 k. :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#4161) Montesantos


Montesantos
senior tag

Másnál is bugos Skellige legkeresettebbje küldi, a vérfarkas a végén történetesen csak hörög és áll egyhelyben mihelyt lemegy az életereje kb 50%-ra.... hagytam vagy 10 percig, erre szép lassan eltűnik a föld alá

Gabi

(#4162) Televan74 válasza Montesantos (#4161) üzenetére


Televan74
nagyúr

Másnál is.Steames verzió állítólag javítva, GOG -s ról még nincs info. [link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4163) maszi99 válasza Balu972 (#4160) üzenetére


maszi99
őstag

Ez normál módban... vagy 1-el felette ment neked ?... m
Mert mint kivettem van még ultra ami a max fokozat..
ha így van akkor nekem ez tökéletes kiindulópontnak bizonyul...
És nagyon szépen köszönöm az infót :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4164) Balu972 válasza maszi99 (#4163) üzenetére


Balu972
aktív tag

normál módban
Úgy tudom nagy differencia nincs a 760 és a 960 között (bár fogyasztásban igen), és a 960-t kifejezetten a W3-hoz javasolták
Egyébként itt sokan szidták eleinte, hogy a grafika elmarad az elvárttól (már amit a demóban láttunk), de nekem így is nagyon tetszett. Azóta a többi játék tűnik csúnyának.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#4165) zeorsdfd válasza maszi99 (#4159) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

ez a te oldalad (high) és (ultra)
az itt található kártyák árát vond ki a pénztárcádban található, erre félretett összegből, és ahol 0-át kapsz eredményül az lesz a legjobb kártya amit "érdemes" lesz megvenned. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4166) Lidl válasza zeorsdfd (#4165) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem igazán tudom mennyire hihető ez a teszt.
Nekem R9 280X-em van (i7-4790-el és 12 GB memóriával), de még soha sem láttam 15 FPS-t.
Majdnem minden beállítás ultrán van (kivéve az árnyékok, a fű sűrűsége és a világban részvevők száma /vagy mi a nyavaja/, mert ezek csak high-on) és a minimum a 30-35 fps. de legtöbbször 50-60 között van. Esetleg Novigrad-ban esik le 40 alá huzamosabb ideig.
Ugyanúgy FHD-ban, SSAO-val és max AA-val. De a hajmunka ki van kapcsolva. ;)
A tesztnél azt írja, hogy csak Geralt-ra volt bekapcsolva. Igen, az rontja a teljesítményt, de nem ennyivel.

Oké, én AB-vel mérem és állandóan figyelem, de szerintem egy 15 fps-es megjelenítést észrevettem volna. 30 alatt már látható a szaggatás (kipróbáltam a minden max-ont és a hajmunkát bekapcsolva. Azt nem bírta nagyon)

Szóval érdekes a teszt. Nem tudom hogy sikerülhetett ezt mérni nekik.

Köszi
Lidl

(#4167) maszi99 válasza zeorsdfd (#4165) üzenetére


maszi99
őstag

Köszi a segédletet, és a rám szánt időt :R ...ettől nem lettem okosabb... :(

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4168) zeorsdfd válasza Lidl (#4166) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Az lehet(biztos), hogy egyénenként változik az egyes kártyák teljesítménye, de az ilyen tesztek lényege az összehasonlítás, tehát ha a te gépedben a felsorolt kártyákat végigpróbálnád akkor ugyanez a sorrend jönne ki. A kérdés arra vonatkozott melyiket vegye, és nem arra, hogy te mit tudsz kihozni a kártyádból a te otthoni gépeden.
A sorrend az hihető, és a kérdezőnek csak erre van szüksége sztem.

(#4169) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Kaer Morhen-be semmiképp sem tudok eljutni amíg a fő sztori nem visz vissza? megvettem a térképet a wolven gear-hez de nem tudom hogyan juthatnék el oda.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4170) maszi99 válasza Lidl (#4166) üzenetére


maszi99
őstag

Valóban nem lehet tudni miféle rendszer van a kártyatesztek mögött legtöbbször, és ezt nagyon szoktam hiányolni, és igen... én is furának tartom a 10-20- környéki fps-t :U
Mondjuk ez a játék elég részletes grafikailag, és rengeteg minden ki-be kapcsolható...és senkinek nincs 1forma gépe én ezt meg is értem...
Van ki megteheti hogy elszállt grafikai teljesítményeket hozzon ki a játékból...de nekem a high környéke maximálisan meg fog felelni..
Nézegetem a VGA árakat, amiket itt találni az aprón, és volt olyan is aki a 750-es kari mellé írta hogy nagyon szépen viszi neki.. akár ki is lehet nála próbálni... :U

Nos erre varrjon valaki nekem gombot ... :))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4171) genndy válasza FireKeeper (#4169) üzenetére


genndy
addikt

Nem tudsz, mert csak a fősztoriban jelenik meg az oda vezető gyorsutazópont.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4172) Lidl válasza zeorsdfd (#4168) üzenetére


Lidl
senior tag

hali,

szerintem maszi99 nem videokártya sorrendet akart, hanem azt, hogy mit vegyen, amin még jól fut a program és jó a grafika is. Tehát nem arra volt kíváncsi, hogy hány százalékkal fut jobban 970-en, mint 960-on, hanem, hogy melyik az, amin még élvezhető a futási teljesítmény.
Ezrét Őt inkább a kártyák melletti konkrét számok érdeklik.
Nem akarok vitázni, csak ezek a számok voltak furcsák nekem, saját tapasztalatból és a tesztben lévő beállításokat nézve.
De azért köszi az összehasonlító tesztet és ez a sorrend valóban hihető.

Lidl

(#4173) maszi99 válasza Lidl (#4172) üzenetére


maszi99
őstag

levágtad a lényeget :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#4174) TBT


TBT
addikt

Geralt és Ciri a császár előtt (azért ilyen alaposan kidolgozott textúrákat sem látni minden játékban)

Ciri bőrnacija!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#4175) Frod


Frod
addikt

Pontosítások a New Game+ ról (itt az eredeti forrás)

"Az első és legfontosabb, hogy "nyilván az ellenfelek erősebbek lesznek", ám tapasztalati pontjainkat, pénzünket és alkímiai receptjeinket átvihetjük az új játékmódba, illetve néhány tárgyat is, pár kivételtől eltekintve: a Gwent-kártyákról, a küldetéstárgyakról, a könyvekről, levelekről, a használható elemekről és a szörnytrófeákról le kell mondanunk.
Ha egy játékos a 30. szint alatt fejezi be a játékot, a rendszer automatikusan felhúzza Geraltot a 30. szintre, máskülönben ott folytathatjuk a fejlődést, ahol abbahagytuk. Az elején kapunk egy Clearing Potiont, amellyel képességeinket visszaállíthatjuk, így megpróbálhatunk egy teljesen új karaktert építeni.
Az új játékmódnak egyébként bármilyen nehézségi szinten nekivághatunk."

Do you see the white shadow?

(#4176) Anubris válasza Frod (#4175) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem tetszik, csak félek, hogy túl könnyű lesz. :D

(#4177) Televan74


Televan74
nagyúr

Witcher3 Cosplay.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4178) genndy válasza Anubris (#4176) üzenetére


genndy
addikt

Akkor megvárod amíg kiadják a developer toolt, biztos lesz olyan modder aki Dark Souls-szerű NG++++++ nehézséget csinál majd, 450. szintű fojtólidércekkel.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4179) Anubris válasza genndy (#4178) üzenetére


Anubris
őstag

Nem kell túlzásokba esni, ha eljutottál 35 szint körülire pontosan tudod, hogy nem okoz nagy nehézséget egyik ellenfél legyőzése sem. Az előző részekben sokkal keményebb volt a legnehezebb fokozaton játszani, míg most legfeljebb az eleje az ami tényleg nehéz deathmarch-on, mivel nem tudsz regenerálódni meditációval sem, az erőforrásaid pedig limitáltak még. De mikor egy alternatív quen pajzs, különböző párlatok, főzetek rendelkezésre állnak, nem igen akad kihívás.

(#4180) Televan74 válasza Montesantos (#4161) üzenetére


Televan74
nagyúr

Innen tölts le a Steames javítást,másold be és működik. [link] DLC12 -es mappában felülírod a megfelelő fájlokat,és kész.Nem értem a GOG -nál mit totojáznak vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4181) FireKeeper válasza genndy (#4171) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ha tovább megyek a fősztorival a witcher contractokat meg a másodlagos küldiket később is meg tudom csinálni, vagy amit felvettem már, az acthoz kötött?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4182) Ted_Beneky válasza Televan74 (#4177) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Nagyon jó!!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#4183) genndy válasza FireKeeper (#4181) üzenetére


genndy
addikt

Nincs acthoz kötés. A fősztori egy fontos pontján úgyis szól majd a játék hogy ments egy nagyot, mert elveszhetnek küldetések (a fősztori társaihoz kapcsolódók, ez mondjuk logikus, szerintem nem spoiler).
Meg a fősztori után is van még freeroam, csak a főküldetést nem csinálhatod újra, de akkor is még be lehet fejezni mindent.
A szürkülés miatt viszont XP-t veszíthetsz rendesen (nem nagy probléma szvsz, a játék végére erős az ember).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4184) Montesantos válasza Televan74 (#4180) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi jó lett

Gabi

(#4185) donki válasza Lidl (#4172) üzenetére


donki
aktív tag

Teljesen szubjektív, hogy kinek mi az élvezhető, mint ahogy a kártya sebessége is számtalan tényezőtől függ. Hardvertől, és egyéb beállításoktól is.
Például a kártya driver-én van olyan beállítási lehetőség, ami felülírja a játékban beállított értéket. Beállítod, hogy a prioritás a gyorsaság, és akkor a játékban beállított értékeket sutba dobva gyengébb minőségű, de gyorsabb játékot kapsz.
Hányan lehetnek, akik a játékban mindent maximumra állítva magas FPS értékeket kapnak, hiszen valójában azok a beállítások nem is érvényesülnek.
Ebből adódóan nehéz megbízható adathoz jutni, hogy mi az elvárható FPS érték.

(#4186) FireKeeper válasza genndy (#4183) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk ahogy látom ez ellen a szürkülés ellen max akkor tehetnék valamit, ha totálisan ignorálnám a fő szálat - ha az ember kb egyenletesen csinálja azt is, meg a mellékküldiket, meg a felfedezni valókat, akkor óhatatlanul túl gyorsan fejlődik Geralt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4187) genndy válasza FireKeeper (#4186) üzenetére


genndy
addikt

Ha mindig az elérhető legalacsonyabbat csinálod, akkor egész jól ki lehet húzni. Ha közben szürkül, akkor azt megcsinálni - vagy ha közel vagy a szintlépéshez akkor hanyagolni, akkor már olyan mindegy hogy 5 vagy 1 XP-t kapsz érte. Én pl. olyan 10-15 küldit buktam így, beleszámítva azokat is amikbe csak most a szabad játék alatt futottam bele. De egy falufölszabadítás vagy szörnyfészek mindig fix XP (előbbi 60-120, a fészek 20-25 asszem), azokkal is túl lehet szaladni.
Igen, ehhez elég sokszor hanyagolni kell a főszálat és a mellékesekkel foglalkozni. Viszont a főszálban kapod a legtöbb XP-t is én úgy láttam, volt hogy a végefelé két-három szintet átléptem úgy hogy csak beszélgettem a többiekkel, csak közben ugye frissült a küldetésleírás és jött az XP.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4188) BaLee válasza genndy (#4187) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem most, hogy megvan a "macska"felszerelésem túl könnyűnek érzem a játékot. Korábban a piros halálfejjel jelölt szintben sokkal fölöttem lévő ellenfelek 2 ütésből megöltek, tegnap megcsináltam egy 6 szinttel magasabb küldetést és kis küzdelem árán megöltem pár halálfejes ellenséget. De a 3-4 szinttel nagyobb witcher megbízásoknál lévő szörnyeknél is legtöbbször 1 nekifutás elég volt.

Szóval amit mondasz az nem rossz, csak így a szürke küldetések még ujjgyakorlatnak sem lesznek jók harc szempontjából.

A legjobban a jelmezbálos Triss-es küldetésnél szívtam mikor felvettem a csini ruhát majd a felszerelésem és páncél nélkül meg kellett verekednem 3 ellenféllel, akik ráadásul 3-4 szinttel már alattam voltak. Ha 8x nem futottam neki akkor egyszer sem.

Már minden főküldivel végeztem Velen-ben de nem akarok átmenni Skellrige-re szóval most minden maradék missziót teljesíteni akarok. :)

(#4189) Balu972 válasza FireKeeper (#4186) üzenetére


Balu972
aktív tag

Én főküldi xp-t is buktam el beszürkülés miatt. A fix xp-s cuccokat érdemes a legvégére hagyni (pl. 35-ről 36-ra falu felszabadításokkal tudtam lépni). Egyébként meg nincs túl nagy jelentősége, 15 fölött már nem nagyon nyomnak le. szvsz a legkeményebb harc a Boszorkányhegyen van, utána már a főküldi se annyira nehéz

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#4190) alratar


alratar
addikt

Még viszonylag az elején tartok, őgyhogy azon filozok, hogy most,. hogy kiöjött az öösszes DLC, újra kezdem.
Serintetek? :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#4191) genndy válasza alratar (#4190) üzenetére


genndy
addikt

Minek? Menet közben is megkapsz mindent ha fölrakod a DLC-t, csak el kell baktatni a megfelelő helyre (árus, falu). Felesleges újrakezdeni szvsz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4192) brumi1024 válasza alratar (#4190) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért kezdenéd újra? A DLC-k nem a legelejéhez adnak tartalmat.

(#4193) Lidl válasza BaLee (#4188) üzenetére


Lidl
senior tag

Pedig jobb, ha átmész, mert a főküldetések szürkék lesznek Skellige-n.
Nekem simán szürke az összes főküldi Skellige-n, mert elhúztam a mellékekkel, meg a witcher felszerelésekkel.
És ezek szerint azokat a nagy XP-ket bukjuk, amik a főküldikért járnak.

donki: Természetesen így van. De remélem a teszteket nem úgy csinálják, hogy a driver-ben piszkálnak, mert akkor elmehetnek a búsba ;]
És ezét nehéz a hardver vásárlás, ha nem tudod kipróbálni. Én is csalódtam az i7-4790-ben. Egy i5-2500K-t cseréltem le, és nem voltam elragadtatva a különbségtől. De biztosan nem ért 50k-t, amennyivel többet kiadtam rá ;)

Köszi
Lidl

(#4194) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Hogy is van ez? A beszürkült küldiket nem csinálhatom már meg? Vagy igen, de nem kapok értük xp-t?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#4195) FireKeeper válasza Balu972 (#4189) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az az a hegy ami velen jobb alsó sarkában van? arra hogy az istenbe lehet felmászni? :D vagy negyed óráig próbálkoztam de folyton lecsúsztam aztán kiszúrt valami halálfejes monszta és kicsinált :D kicsit voltam csak ideg.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4196) gyuromoj válasza FireKeeper (#4195) üzenetére


gyuromoj
veterán

Majd egy küldetés visz fel oda a vége felé. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4197) BaLee válasza Ted_Beneky (#4194) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megcsinálhatod csak minimális xp-t kapsz értük.

(#4198) FireKeeper válasza gyuromoj (#4196) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor hagyom a picsába egyelőre. darálom a sidequesteket, a witcher gear hajkurászást meg a contractokat aztán ha már nagyon meguntam akkor tolom tovább a főküldit.
most indultam vissza kaer morhen-ből szöviket toborozni... hosszú még innen a fő sztori?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4199) gyuromoj válasza FireKeeper (#4198) üzenetére


gyuromoj
veterán

Onnan mar nincs sok hatra. Utána mész majd a hegyre, ha jól emlékszem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4200) Montesantos


Montesantos
senior tag

hajóra száltam megyek Ciriért,(22-es szint) de van még egy kazal 30+ szintű küldim azokat végig tudom utána nyomni.... mert kér egy biztonsági mentést

Gabi

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.