Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Ted_Beneky válasza BaLee (#5032) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ne mondd már, hogy a Ciri a szaunában rèszt kihagytad volna legszívesebben! ;)
Bocs, de nem jöttem rá, hogy lehet androidban a spoilert bejelölni :((

[ Módosította: Mate ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5052) genndy válasza Ted_Beneky (#5051) üzenetére


genndy
addikt

[SP] és [/SP] kézzel szépen bepötyögve, persze space-k nélkül.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5053) fauv


fauv
őstag

Srácok mi a progi neve, ami mutatja játék / Witcher 3 / közben hogy mennyi fps-em van?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5054) Montesantos válasza fauv (#5053) üzenetére


Montesantos
senior tag

Msi AB

Gabi

(#5055) boost válasza Ted_Beneky (#5051) üzenetére


boost
addikt

Igazad van Cirivel kapcsolatban. :DD

(#5056) Ted_Beneky válasza genndy (#5052) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi!

És a moderátori segízséget is!

@szgergely: Tudom! :K

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5057) elektrotank válasza Ted_Beneky (#5051) üzenetére


elektrotank
tag

Részben egyetértek, részben nem.
Láttad te is ott a szaunába az öregasszonyt, nem? :D Az kicsit sokkoló volt :D Persze Ciri félmeztelen teste nagyjából kárpótolt.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5058) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Ti melyik mozgási érzékenységet használjátok? nem tudom eldönteni melyik a jobb. Standard vagy alter?
Meg nem lehet fényerősséget állítani? Úgy rémlik, mintha első indításnál lehetett volna, volt 2 ábra.
De most sehol nem találok ilyet a menüben.

Értem a csíziót.

(#5059) Ted_Beneky válasza elektrotank (#5057) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Csak ne legyen Öregasszonyos DLC. :D

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5060) Frod válasza fauv (#5053) üzenetére


Frod
addikt

ITT találod.

Do you see the white shadow?

(#5061) Nazara válasza Nuada herceg (#5058) üzenetére


Nazara
őstag

Én kipróbáltam az altert négy vegigjatszas után, mert haver aradozott róla, de már annyira megszoktam a standardot, hogy idegesítő volt az új. :DDD

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#5062) fauv válasza Frod (#5060) üzenetére


fauv
őstag

:R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5063) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Egyébként dettó. :)
Én is úgy raktam bele 80 órát. Aztán kipróbáltam, kicsit játszottam is, de fura volt ez a gyors reagálás. :D
Szóval maradtam a réginél.

Értem a csíziót.

(#5064) brumi1024 válasza Nuada herceg (#5063) üzenetére


brumi1024
veterán

Én meg néha átkapcsolom és aztán elfelejtem melyiken van. :DDD Pedig többször össze akartam hasonlítani őket, de mindkettő oké nekem.

(#5065) Mike válasza elektrotank (#5047) üzenetére


Mike
veterán

az EA rossz. fostos bugos szaroat ad ki drágán

(#5066) BaLee válasza Ted_Beneky (#5051) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na jó az a rész tényleg jó volt. :B

(#5067) pezs89


pezs89
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A witcher 3-at a napokban akarom beszerezni az 576 kbyte-ból és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az a kulcs beaktiválható Steam-en? Van olyan aki szintén tőlük vette és van tapasztalata? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#5068) S1M0N válasza pezs89 (#5067) üzenetére


S1M0N
senior tag

A dobozos játék csak GoG-on regisztrálható, Steamen nem.

(#5069) BaLee válasza pezs89 (#5067) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha steames kell még 5 és fél óráig akciós: [link]

Bár 42€ így is.

(#5070) fauv


fauv
őstag

Háát, egy picit csalódott vagyok.

Most vettem egy gtx 960 gaming kártyát és azt hittem a witcher 3 simán fog futni rajta Ultra beállítás mellett.

Sajnos , ahhoz hogy stabil játékot kapjak, csak high beállítás a jó, így 35-40 fps-el lehet játszani.

Lehet a régi rendszerem kevés hozzá ? / i7 940 / ?

Nektek mi a tapasztalatotok?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5071) pezs89 válasza S1M0N (#5068) üzenetére


pezs89
tag

&& 5069: Köszönöm a válaszotokat! :R

(#5072) brumi1024 válasza fauv (#5070) üzenetére


brumi1024
veterán

Teljesen reális amit kaptál. Nekem 970/980-on nem volt meg 1080p-Ultra beállítások mellett a fix 60 fps, 980Ti az első kártyám, ami kényelmesen viszi.

(#5073) Joco_77 válasza fauv (#5070) üzenetére


Joco_77
aktív tag

High beállításon is elképesztően gyönyörű...Állítom, hogy játék közben ha nem sasolod 10 centiről a textúrákat nem veszed észre high és ultra között a különbséget.

(#5074) S1M0N válasza Joco_77 (#5073) üzenetére


S1M0N
senior tag

Én meg örülök, hogy mindent minimumra rakva fut a játék, de így is ellehet gyönyörködni a tájban. :K

Mostanában tervezek új kártyát venni, valószínűleg egy GTX 970 lesz a befutó, ár/érték arányban talán ez most a legjobb.
Erősen gondolkozok, hogy 980-ast vegyek, de azért a plusz 50.000Ft-ért nem ad annyi plusz teljesítményt, a Ti számomra meg drága, annyit nem ér meg, hogy 1080p és 60fps-sel menjen maxon a játék.
Ahogy néztem, a 970-nel is megy az ultra átlag 50+fps körül (hairworks off).

(#5075) Joco_77 válasza S1M0N (#5074) üzenetére


Joco_77
aktív tag

A 980TI nem éppen villanyszámlabarát kártya, a 980 még elmegy.
Én a helyedben megvárnám a 980 ast hogy lejjebb menjen az ára, nekem nem gyere be a 970 nél hogy a 4gb ból csak 3.5gb használható a felette lévő rész "hibás"
Tudom tudom nincs játék jelenleg ami fullhd ban 3.5gbnál többet "enne" de lesz*rom, annyi pénzért legyen hibátlan kártya(980).

(#5076) elektrotank válasza Ted_Beneky (#5059) üzenetére


elektrotank
tag

Hát ne... :D
--

Az októberben érkező DLC majd aktiválható lesz Steamen, Originen és GOG-n is. Nyilván oda aktiválod, ahol alapból meg van a játék. Én csak azt nem értem, hogy miért nem lehetett így a alapjátéknál is. A steam közelebb áll a szívemhez.

Mike: Ezt eddig is tudtam, de hazugság lenne azt mondani, hogy ez mindig így volt. A BF3-t viszonylag kitudták adni elég jól és egy csomó FPS fan ráindult, amikor meglátták pl. a Captain Border gameplay előzetest. Nem véletlenül, sok újdonságot hozott és nem egy éven keresztül fejlesztették, mint a 4-t. Szerintem a régi EA játékok még ugyanúgy jók manapság is, mint akkor. Az már egy másik kérdés, hogy ma már nem felel meg igazán az igényeknek. De ha pl. választani kéne az EA és Ubisoft közül, szerintem kérdés nélkül EA-t választanám.

Nekem egy egyszerű AMD Phenomom van, 2,6 Ghz, 4 magos (am3), egy sapphire r9 270x vga, 12 giga ram (dd3, 1333), meg egy 1 terrás blue WD (amiről fut). Nincs komolyabb gondja vele, high-on szépen elfut, mikor kijött és még nem voltak frissítések, akkor ultran is ment simán, de ez a Nvidia HairWorks megfogja a kártyákat, mondjuk soha nem is használtam én, de ami azt illeti a V-Sync-t sem. A felesleges dolgokat kikapcsoltam. Nekem sem fut full hd-ba meg xy fps-be, de ez nem is zavar. Nekem 25-30 fps is elég :P

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5077) fauv válasza Joco_77 (#5073) üzenetére


fauv
őstag

Igazából én többre számítottam ennyi.

Persze így is elégedett vagyok, simán fut a játék, nem fullon csak highen de jó ez így.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy másnak is hasonló e a tapasztalata, vagy esetleg a procim régi hozzá.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5078) dannyl válasza fauv (#5077) üzenetére


dannyl
addikt

Meg tudod nézni msi ab-ben, hogy mi megy maxon (=mi a kevés). Én tuti egy használt r9 280x-et vettem volna 50k körül garisan. Nekem az van. Maxon megy (hairworks off, mert nem tetszik az nvidia megoldása).

(#5079) Nuada herceg válasza fauv (#5070) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem hiszem, hogy a konfigod lenen kevés hozzá!
Szerintem a kártyától vártál túl sokat. :)

Az én konfigom i7 870, 8 giga ddr3, meg HD 7870, 2gb oc edition.
Nekem is minden High-on van, a hairworks van kikapcsolva.
32-38 (néha 40) fps-em van.

(#5072) brumi1024:
Neked a hariworks be van kapcsolva?

Értem a csíziót.

(#5080) fauv válasza Nuada herceg (#5079) üzenetére


fauv
őstag

Azt miért kell kikapcsolni?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5081) elektrotank válasza fauv (#5080) üzenetére


elektrotank
tag

Mert az fogja le legjobban a kártyát. Ez egy újfajta hajszimuláció, amit az Nvidia talált ki, de belebuktak. Nagy felháborodás volt miatta, mert nem igen futott a játék AMD kártyákon, ha ez az opció be volt kapcsolva, de az igazat megvallva az Nvidia kártyákat is kőkeményen megdolgoztatta, magyarán szólva egy pocsék fejlesztés, ami egyik kártyatulajdonosnak se jó, ellenben az AMD TressFX megoldásával, amit a Tomb Raider (2013)-ban is láthattál. Ha kikapcsolod, megnövekedhet az fps és nem kis számmal, habár én csak az AMD felől tudok nyilatkozni ezügyben.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5082) brumi1024 válasza Nuada herceg (#5079) üzenetére


brumi1024
veterán

A 980-on egy darabig csak Geralt beállításon volt, aztán egy ideje már On-on van. Ad a látványhoz, de megoldhatták volna kevésbé erőforráspazarlóan is (gondolva itt a 64x-es AA-ra).

(#5083) fauv válasza elektrotank (#5081) üzenetére


fauv
őstag

LOL köszi :R

Kikapcsoltam és 10 fps-el több lett, most 45-50 -el megy !!

Kipróbáltam ultrán is, most 30-35 átlag van ott :D

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5084) fauv válasza Nuada herceg (#5079) üzenetére


fauv
őstag

Ja neked is :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#5085) elektrotank válasza fauv (#5083) üzenetére


elektrotank
tag

Örülök, hogy segíthettem! :K :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5086) dannyl válasza elektrotank (#5081) üzenetére


dannyl
addikt

Pláne, hogy nem is néz ki jól. Legalább is a TressFX-hez képest nagyon gagyi.

(#5087) Nuada herceg válasza brumi1024 (#5082) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Igen, látványra sokat dob. Sajnálom is, h nálam nem megy. Még Geralton sem...
Túl nagy veszteségek árán sikerülne. :D
Szerintem is túl sok erőforrást igényel. Megoldhatták volna máshogy is.

fauv Nagyon szívesen. :)
Élvezd a játékot, rabolja csak a te idődet is! ;]

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#5088) Jorus


Jorus
nagyúr

Karakterfejlesztéshez kéne némi help. Lvl11 vagyok, tehát 10 pontot tudtam eddig szétosztani, ebből 5 ment a gyors támadásra, 5 az Ignire. Hogy most ez jó-e vagy sem, azt hagyjuk. :) A kérdésem az, hogy pl. a gyors támadás következő szintjére azt írja, hogy feloldáshoz szükséges pont: 8. Ez a 8 hogyan értendő? Eddig rátettem ötöt, és még három kell, tehát három szintlépéskor nem költök semmire képességpontot, hogy erre elnyomhassam, vagy még nyolc kell, tehát nyolc szintlépésig nem költök semmire? Esetleg elköltök még hármat bármilyen másik piros skillre, és megnyílik a következő szint? (Ez utóbbi tűnik logikusnak.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5089) brumi1024 válasza Jorus (#5088) üzenetére


brumi1024
veterán

A logikusnak tűnő válasz a helyes, a piros ágon kell még elkölteni 3 pontot. (Nem egyértelmű a magyar fordítás itt (is), angolul az Elköltött illetve szükséges pontok helyett Points in branch és Points needed in branch a két ideillő string, ami egyértelműbb.)

Amúgy nagyon elrontani nem tudod, van nullázó ital, például Novigradban, vagy Keiránál.

[ Szerkesztve ]

(#5090) elektrotank válasza dannyl (#5086) üzenetére


elektrotank
tag

Na ez meg a másik. Amikor megláttam bekapcsolva, mondom mi ez? Talán még nem is tudtam, mi ez az Nvidia Hairworks, de kikapcsoltam, mert sejtettem, hogy valami haj cucc lehet. Az a vicc, hogy nekem emiatt az átvezetők akadtak, maga a játék nem, csak néha-néha. Aztán kikapcsoltam és hopp lá... tök jó volt. A játék alap hajzmozgása, amit használ, nekem bőven megfelel. A TressFX-hez képest meg egy nulla.

Jorus: Fejlessz más képességet is a kardforgatásnál. Akkor tudod majd.
Tipp(ek): a nyílpuskát is érdemes fejleszteni majd, szükség lesz rá, de inkább a víz alatt veszed hasznát, griffeknél, meg a hárpiáknál. Az Erős csapás is fontos, minél többet raksz a gyors és erősre, annál nagyobbat sebzel. Ne felejtsd el a Axii jelet sem fejleszteni, a jövőben szükséged lehet rá 1-1 küldinél, pénz sporólhatsz vele vagy elsülhet fordítva is a dolog, ez már csak rajtad függ. Sokan nem tudják, de a nyílpuskát vízben is lehet használni, általában egy lövés minden enemy, előfordul, hogy 2. További tipp az erőhelyeknél: ha hosszan a nyomod az E-t, akkor mindegyik erőhelytől kapsz egy képességpontot, amit elkölthetsz. Tehát érdemes sok mindenre fejleszteni. Mindenesetre, a játék kiviteléhez elég a 32-s szint. Legalábbis én ennyivel vittem végig, de persze volt jó kard meg páncél is rajtam, ez sem utolsó szempont! :D

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5091) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Ez a Ködsziget küldetés poénos volt :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5092) atainprison válasza elektrotank (#5090) üzenetére


atainprison
senior tag

A nyílpuskához kötödő skilleket semmi értelme fejleszteni. Combat ágon a gyors és erős támadás, illteve az adrenalin termelődést befolyásoló skilleknek van értelmük.
Legnehezebb fokozaton még a Quen aktív pajzsa jelenthet nagy segítséget.

(#5093) FireKeeper válasza atainprison (#5092) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

+1, a nyílpuska sztem sem ér sokat, kivétel víz alatt, leszedni az idegesítő sziréneket pl, de arra meg nem éri meg egy skill pontot se elkölteni. én a gyors támadást, az adrenalinos, meg a védekezős ágat fejlesztettem. a whirl (nem tudom mi a magyar fordítás, gyorsnál a harmadik skill) pl nagyon durva, amikor geralt elkezdi pörgetni a kardját vagy mi a fenét csinál. ha jó időben tudod elnyomni, pl egy szörny háta mögött amikor két csapás között van mondjuk, akár másodpercek alatt ki tudod vele végezni. így tartott nekem pl az Imlerith boss fight kemény fél percig, csapott párat, de aztán bekerültem a háta mögé, whirl, aztán jött is a cutscene ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5094) brumi1024 válasza FireKeeper (#5093) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, szerintem sem ér sokat a nyílpuska skilljeinek fejlesztése, jó az alapon is víz alatt, meg nagyobb repülő lények ellen. Az NG+-nál én az alkímia ágra is rámentem, ott elég erős skillek vannak. Amikor 3 Decoction elfogyasztása után még meg tudok inni 2-3 féle egyéb főzetet, mindegyik ital feltölti félig az életem és ad egy random bónuszt (mindez csupán 3 skillből), hát így a Death Marchon sem volt sok veszélyes helyzet. Nem is nagyon használtam sem a kajákat, sem a Quen alternatív módját, mert nem igazán volt kevés életem. Persze ezek mellett lehet fejleszteni a gyors/erős támadást, illetve hasznos még a Melt armor, ha a strong ágon nincs meg a legutolsó armorroncsoló skill.

[ Szerkesztve ]

(#5095) Anubris válasza brumi1024 (#5094) üzenetére


Anubris
őstag

Azt hiszem egy-két patch-el korábban nagyon legyengítették az igni alternatív jelét. Most ez újra használható?

(#5096) FireKeeper válasza brumi1024 (#5094) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én az olajokra meg a potikra mentem rá azon az ágon. az olaj mérgezős elég hasznos, magas HP-jű ellenfélnél sokat visz le a DoT, ami resistet ad az adott szörny ellen, szintén nagyon király, főleg ha könnyű páncéllal megy az ember, ami az olajok hatóidejét növeli, akkor jön jól ha a gyors támadásokra megy rá az ember. whirl gyakori használatánál simán előfordulhat hogy két-három ellenfél után frissíteni kell még a superior olajat is, mert elfogy, de ha a harmadik skillt kimaxolod, akkor elég egyszer felrakni és kész.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5097) Mike válasza brumi1024 (#5094) üzenetére


Mike
veterán

Arért a lassítás jó dolog, de mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik. én a gothicban is mindig ijászkodtam, és Geralttal is volt, hogy felmásztam helyekre, ahol nem tudtak a dögök elérni

(#5093) FireKeeper
rengeteg lehetőség van, én azzal pont szoptam, de aztán rájöttem, hogy vannak fincsi szörnyitalaim, és úgy már nem volt nehéz megcsinálni (királygriff, minden ütés -10% HP)

[ Szerkesztve ]

(#5098) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Hogy lehet így bepörgetni Geraltot, mint a videóban?
Melyik skillt kell tolni?
videó

Értem a csíziót.

(#5099) Anubris válasza Nuada herceg (#5098) üzenetére


Anubris
őstag

3ik képesség a gyors támadásoknál, whirlwind asszem.

(#5100) elektrotank válasza atainprison (#5092) üzenetére


elektrotank
tag

Hát annyit értettem az érdemes alatt, hogy nyomtam rá egy skillt, semmi többet. :DDD (hogy azért mégis legyen ott valami)
Ettől függetlenül a spoiler részekben leírtak nagy részét tartom. Persze kinek milyen a harcmodora a játékban ;) Ahogy mondják: kinek a pap, kinek a papné.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.