Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Redneck válasza dannyl (#20995) üzenetére


Redneck
veterán

Annyira nem lényeges, csak gyanús volt hogy rá sem kérdezett. Valamelyiket majd választom ha lesz rá lehetőségem, de egyelőre mindkettővel volt már akció. :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21002) bunnyhu válasza scyllarus (#20998) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ha az ES az Epic store, ott most 70% off van rá, ha azután berakják 2 héttel ingyen, abból szerintem lesz Qrvaanyázás erősen.

https://divecenter.hu

(#21003) scyllarus válasza bunnyhu (#21002) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, arra gondoltam. Akkor valószínűleg csak pletyka a pletyka :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#21004) cyberkind


cyberkind
félisten

Ez a mentés importálós dolog, tehát ha szó szerint az 1-ből a 2-be, majd azt a mentést a 2-ből a 3-ba viszem át, mennyiben befolyásolja a játékot? Gondolom, nem annyira mint mondjuk a Mass Effect-nél.

Paranormal Cocktivity

(#21005) tibaimp válasza cyberkind (#21004) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annyira nem befolyásol, azt nem tudom a Mass Effect-ben hogy volt, de itt például, ha az 1. részben kiraktad a Holló páncélt, az nálad lesz a 2. rész elején, mint kezdő szett.
A 3. résznél ilyet nem tudok, de lehet van itt valaki aki ki tudja egészíteni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21006) kekigyu válasza tibaimp (#21005) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Ha mar feljött az első rész. Most vettem meg GOG-on, megvan a dobozos verzió de azt nem tudtam felcsatolni oda. 1.5 € volt. Es akkor lenne egy kérdésem, ez a topik pörög, hatha tudjatok. Hogy lehet az első részt ugy vegig vinni, hogy semleges maradjak? Erre még a játék mellé fuzetekbol sem jöttem ra.

(#21007) tibaimp válasza kekigyu (#21006) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem emlékszem pontosan, de szerintem nem lehet! (legalábbis én sehogy nem tudtam, pedig vagy 4x kinyomtam már)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21008) Redneck


Redneck
veterán

Ha elpasszoltam a játék elején az első páncélomat, vajon van rá esély hogy megtalálom valamelyik kereskedőnél? :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21009) Szabi® válasza Redneck (#21008) üzenetére


Szabi®
addikt

Elvileg ugyanannál megtalálod akinek eladtad :)

(#21010) bunnyhu válasza cyberkind (#21004) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ha jól rémlik a ME-ben is egyszerű kérdezz-felelekben ugyanazt el lehet érni az elején, tehát ott is igazából csak jópofaság volt de különösebben nem befolyásolt semmi maradandó, megmásíthatatlant.

https://divecenter.hu

(#21011) scyllarus válasza bunnyhu (#21010) üzenetére


scyllarus
veterán

Akárcsak itt, ugyanilyen kérdezz-felelek van :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#21012) Jorus válasza bunnyhu (#21010) üzenetére


Jorus
nagyúr

De ME-ben, ha importálok, akkor nem kell a csábos kamionos-bajszos, hidrogénezett hajú Shepardomat kifaragni újra a default babszemjankó karakterből. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21013) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Kb összes hazai PC gamingről szóló újság lehozta, én választottam egyet, de a lényeg : Egyre biztosabb, hogy Ciri lesz a következő Witcher rész főszereplője :)
És ezt az egyik fejlesztő mondta, szóval nyilván még semmi se biztos de...

Erre aszondom hogy ámen, már csak a másik dolognak kell megvalósulnia, hogy Triss legyen mellette az egyik fő mellékszereplő, és bontsuk ki az ő storyját is, hogy hogyan lesz belőle a kontinens egyik legnagyobb mágusa.

(#21014) scyllarus válasza TheNewDawn (#21013) üzenetére


scyllarus
veterán

Egyetértek, szégyen, amit a Netflix az első évadban művelt vele.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#21015) tibaimp válasza TheNewDawn (#21013) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz azt infót! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21016) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Nem olyan rég kezdtem bele a witcher 3-ba, lenne pár kérdésem ami nem tiszta, witcher 3 fanok biztosan könnyen tudnak válaszolni rájuk.

1,Mutagénak gyűjthetőek és fejleszthetőek elvileg ha 3 egyforma, 1el magasabb fokúra lehet elvileg. Van olyan mutagénem amiből már vagy 8 van egyforma mégse tudom őket "fejleszteni" ez miért van?

2,Vannak olyan főzetek amelyek "maradandó" hatásúak? Pl hogy +100 hp vagy +5% sebzés?

3, Hogyan lehet gwent kártyákat szerezni meg paklikat? A véres báróval szemben lenne egy küldetés hogy győzzem le, de azokkal amelyek vannak esélytelen vagyok, ezeket nem lehet venni?

4, A fegyverekbe páncélokba betehető rúnákat, nem lehet úgy fejleszteni mint pl a mutagéneket?

Előre is köszi, később biztos lesz még kérdésem.

Minden jó, ha a vége jó!

(#21017) tibaimp válasza De4d (#21016) üzenetére


tibaimp
nagyúr

1. alapból van egy csomó fajta mutagén, pl.: vérfarkas, de csak a piros, zöld, kék "rakható" össze!

2. nincs olyan főzet, mindnek van hatóideje

3. a kártyákat a kereskedők árulják, mind vedd meg (ha kell menj vissza az előző térkép területre)! illetve többükkel lehet játszani is, meg kell őket verni, így szerzel lapot.

4. nem (majd később) :) egyelőre van belőle kicsi, közepes, nagy (ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21018) De4d válasza tibaimp (#21017) üzenetére


De4d
őstag

Köszi.

1,Aha mert valami lidércekből esett már 10+ ami meg sárga vagy milyen.
4, akkor felesleges a kicsiket gyűjteni mert nem lehet őket fejleszteni, inkább berakni fegyverbe, aztán ha lesz jobb kivetetni egy kováccsal és beletenni a jobbat?

Minden jó, ha a vége jó!

(#21019) tibaimp válasza De4d (#21018) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azokat a mutagéneket se add el, csak gyűjtsed szépen (jó lesz még :) ).

Gyűjtsed a kis rúnaköveket is (én az 1. végigjátszáskor eladtam egy részüket, nem kellett
volna)...

Nem írok többet, mert Spoiler!
Játsszad, majd kialakul minden.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21020) Lenry


Lenry
Topikgazda

felkerült egy tribute videó a Witcher hivatalos YouTube csatornájára a játék megjelenésének ötödik évfordulója alkalmából


(klikk a képre a videóért)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21021) chopin42 válasza Lenry (#21020) üzenetére


chopin42
őstag

:R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#21022) Redneck válasza tibaimp (#21017) üzenetére


Redneck
veterán

Hú, ez a mutagén fejlesztés nekem új. Utánanézek ha odaülök. :B

Mennyire számít a páncélzat száma? Csak mert van olyan vértem ami jóval gyengébb páncélban, de nagyon sokat ad támadásban. Vagy ez játékstílus függő? Mert eddig az Impera dandáros volt rajtam ami 95-ös és most váltottam a Báró udvarában elkészített 170 feletti, Boszorkányvadászra. Nagy különbséget a védelemben nem vettem észre, cserébe támadásban gyengültem. Rádásul hülyén is néz ki.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21023) Redneck


Redneck
veterán

Na jó, én kiégtem mára. Most tálaltam meg az "E" billentyűre a képesség fejlesztése lehetőséget. Így értelmet nyert a 34 "feleslegesen megszerzett" fejlesztési pontom, és végre megnyílt a következő sor a jeleknél. Kontrollerrel nem tűnt fel, úgy nézett ki csak soronként lehet fejleszteni, és egyszerre nem lehet több sorba rakjak. A mutagéneket már meg sem néztem, a hűha faktor megvan mára.

Hülyén van ez. Oké hogy ez egy komolyabb RPG, de gondolhattak volna a műfajban kevésbé gyakorlott emberekre is. :W

Most nem játszom, de ha legközelebb belépek, inhuman módra fejlesztem az eddigi kis lightos karakterem... a legnehezebb alatti szinten tolom, eddig sem volt vészes, de gyanítom így nagyon könnyű lesz.

Szerk:
Mondjuk így legalább használtam az olajokat és a bombákat, amiket komolyabb jelek esetén biztos nem tettem volna ezen a nehézségen...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21024) Jorus válasza Redneck (#21023) üzenetére


Jorus
nagyúr

A menüben van egy pont, hogy oktatás, ott minden részletesen le van írva. :) De kérdezz bármikor, ha elakadsz, szívesen segít itt is bárki.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21025) Redneck válasza Jorus (#21024) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, és köszönöm, maximálisan figyelmetlen voltam. Azt hittem hogy egyszerre csak pár dolog lehet kifejlesztve, és később válthatok a fejlődési pontokon. :W

Az alap és az első sorba fejlesztett jellel, pár első soros közelharci fejlesztéssel toltam a 30-as szintig. Néha kentem az olajokat és ittam a villámot ha komolyabb harcra került sor. Nem értettem hova ez a sok fejlesztési pont, ha nem tudom felrakni őket. Igaz már 15 szinttel ezelőtt is motoszkált bennem hogy kérdezek, de nem tettem.

Néma gyereknek, annyapics@ja, szokták volt mondani...

No nem baj, így legközelebb fejlesztek, és csúnyán lezúzok pár kimaradt arcot. Nem értem minek bonyolították. Más játékokban a rubrikák jelölik a fejlesztési szintet, amit az adott rubrikán kell feloldani, nem az előzőn. Ezt jól benéztem.

Szerk:
Még semmilyen játékban nem kellet az oktatást és a tippeket nézegetnem, az elmúlt 25 évben általában minden, magától értetődő volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21026) Redneck


Redneck
veterán

A mutagének fejlesztését mondjuk még nem tálaltam meg, pedig rengeteg van minden fajtából. Hármas fejlesztési csoportonként, egyet tudok berakni. Hol lehet ezeket kombinálni?

Szerk:
Azt jól értelmezem, hogy a fejlesztett jel/közelharci movement aktiválásával a régi is megmarad? Csak mert hosszan nyomott gombra az újat csinálja, rövidre meg a régit.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21027) tibaimp válasza Redneck (#21026) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Minden mutagén berakható a fejlesztési ágba, de ott csak az alap színűek (piros, zöld, kék, --> rendre: támadás, életerő, jelerősség) hatása van. Majd találsz tervrajzot, amivel 3 kis mutagénből tudsz kreálni 1 normált, majd 3 normálból egy nagyot. Célszerű nagy mutagént betenni a képzettségfa megfelelő helyére, mert értelem szerűen nagyobb a hatása is. Plusz növelő hatás fejthető ki, ha az arra a részre pakolt képességek színe megegyezik a mutagén színével!! Az fontos, hogy figyelni kell a karakter szintje alapján nyílnak meg a mutagén berakási helyek, tehát eleinte csak 1, majd 2...3, 4 hely lesz nyitva, de az utolsóhoz ~25-30 szintű karakter kell már.

Így magyarázza a játék (csak megtaláltam a régi screenshot-jaimat :) )

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21028) Redneck válasza tibaimp (#21027) üzenetére


Redneck
veterán

30-as vagyok, ezek szerint, már csak a mutagén fejlesztések tervrajza kell. Köszönöm az infót! :R Amennyire lehet, ki fogom maxolni a karaktert.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21029) djelf válasza Redneck (#21028) üzenetére


djelf
tag

Ha nem tévedek nagyot, akkor herbalistáknál, javasasszonyoknál(embereknél) keresd a papirosokat. Mert ez alkímia. :))

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#21030) De4d válasza Redneck (#21023) üzenetére


De4d
őstag

Nyugi, én az 5. szinten jöttem rá hogy az elköltött pontok a képességekre még semmit nem jelentenek, előbb be is kell rakni hogy aktív legyen a "jobb oldali oszlopbba" :D

Pl.: Azt hittem hogy a +500hp "skill" az passzív. Rárakom a pontot és már kész is.

UI.: Nagyon jó játék teljesen besszippantott nem tudom szinte letenni, de a karakterfejlesztés szerintem nagyon nem jó. Ha pl ráteszek 5 pontot a gyorstámadásokra ergo értelemszerűen az lenne a jó ha onnantól az 5-ös szintű és tudja a karakter, és nem csak akkor beteszel egy táblába.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#21031) Jorus válasza De4d (#21030) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ellenben így, ha már elég sok skill és szint fel van oldva (pl. NG+-ban) már elég jól lehet variálni az aktív mutációkat a helyzetnek/feladatnak megfelelően.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21032) LeonAran


LeonAran
tag

Sziasztok!
Most vettem meg a játékot. De már az elején elakadtam.
Úgy jelenik meg a játék főmenüje, hogy rá van zoommolódva a kép és a beállítási opciók kilógnak a képből. :W :W :W
Mit csináljak? Nem férek hozzá a beállításokhoz. Az Nvidia vezérlőpultban hiába állítom át a felbontást Full HD-tól 4K-ig nem változik semmi.

Uplay: Repityu15

(#21033) De4d válasza Jorus (#21031) üzenetére


De4d
őstag

Igen, pont ez az, variálni kell. Olyan felesleges. Ha már valamit megtanultam, akkor azt onnantól "tudjam". Helyette mindig variálni kell ha éppen a helyzet úgy kívánja? Felesleges, nem tudom mi a lényege ennek, hogy egyik ellenségnél ez a másiknál meg az a jó.
A második rész fejlődési rendszere ilyen téren jobban tetszett.

Minden jó, ha a vége jó!

(#21034) LeonAran válasza LeonAran (#21032) üzenetére


LeonAran
tag

Megoldottam az Experiensszel.

Uplay: Repityu15

(#21035) Redneck válasza De4d (#21033) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem sem tetszik, de nem feltétlenül rossz. Így elkerülték a szuperhős üzemmódot, és meg kell találni a saját stílusodnak megfelelő fejlesztéseket. Ha lesz időm kipróbálok párat, de nem nagyon tervezem cserélgetni őket. Inkább a történetre és a világra koncentrálok.

djelf:
Köszi a tippet!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21036) Jorus válasza De4d (#21033) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én se nagyon szoktam variálni, szinte minden végigjátszásban alchemy builddel megyek, néha ha nagyon sok motyót kell szállítanom, akkor beaktiválom a "széles hát" skillt, hogy +50 legyen a kapacitás, de nagyjából ennyit szoktam variálni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21037) tibaimp válasza Jorus (#21036) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Muti már meg a builded légyszíves, mert én csak a harcos buildet ismerem, mint kevésbé jártas RPG-s. Köszi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21038) Jorus válasza tibaimp (#21037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jelenleg még csak az alapjátékban tolom, NG+-ban a középső slotok is alchemy skillekkel lesznek megtöltve és a jelek helyett is alchemy skillek aktívak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21039) tibaimp válasza Jorus (#21038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R . Ezt ki kell majd próbálnom :). Elmentem a képet, ha nem baj.
Úgy is tervbe van véve a 3x és persze a 4x végigjátszás.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21040) Jorus válasza tibaimp (#21039) üzenetére


Jorus
nagyúr

Túrtam neked egy régebbi fullos NG+-ban használt buildet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21041) tibaimp válasza Jorus (#21040) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R :R .
És ez mit is csinál pontosan? Azt látom, hogy az Alkímiára van kihegyezve, de így többet sebzel fajlagosan, mintha direkt a sebzésre mész?
Az enyém ilyen volt:
Ezzel ütök, mint bütyök és kb ennyi:

Egyszerűen nem találom a 100-as képzettség fámat, de kb. ugyan ez, csak mindenhol "piros".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21042) Jorus válasza tibaimp (#21041) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kifejtem majd hosszabban is, de röviden:
- +2700 HP
- főzetmérgezésből eredő többletsebzések
- főzetmérgezésből eredő ideiglenes HP növekedés
- plusz támadóerő és védekezés a fegyverolaj célpontjai ellen
- normál sebzés mellett mérgező fegyverolaj
- tovább tartó főzethatások
- minden mutagén hatás +50%
- többet sebző, repeszekre hulló bombák
- emelt darabszámú főzetek, olajok és bombák
- a főzetmérgezés nem sebez, hanem gyógyít
- főzetek hatása addig nem múlik el, amíg a főzetmérgezés nem megy 90% alá
- adrenalinpontok növelése
- magasabb kritikus sebzés

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21043) De4d válasza Jorus (#21038) üzenetére


De4d
őstag

Hm a középen a fent lent +2 az hanyadik szinten nyílik meg? Én még csak fent 6 lent 6-ot látok. és ugye a mutagén helyeket :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#21044) Jorus válasza De4d (#21043) üzenetére


Jorus
nagyúr

Blood and Wineban lesz majd lehetőség a megerősített, kombinált mutációk használatára, és azokhoz tartozik a +4 skill slot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21045) tibaimp válasza De4d (#21043) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Küldetés lesz majd Blood and Wine-ban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21046) Tm76


Tm76
csendes tag

Helló!

Ezt az előzetest ( [link] ) most találtam.

(#21047) edari válasza Tm76 (#21046) üzenetére


edari
őstag

Atyaég de rossz magyarul. :( Legalábbis szerintem.

(#21048) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Egy ideje már játszok a játékkal, de egy valamire nem jöttem rá, vagy csak keresgetnem kellene illetve szereznem recepteket. Harmincötödik szintű vagyok, de még mindig olyan főzeteim vannak, amik 20-30 másodpercig hatnak. Pl. a fecske is keveset tölt vissza. Láttam videókat, akiknél 20-30 percig ott volt a főzet a bal felső sarokba.

Bár elvileg végig néztem az alkímiánál és nem találtam olyan recepteket, amik erősek lennének. Ráadásul már azért elég sok fele jártam... Nem értem miért nem találok valami jó főzetet. Vagy esetleg van ehhez köze a nehézségi szintnek?

(#21049) Jorus válasza ROBREGGAE (#21048) üzenetére


Jorus
nagyúr

Magasabb szintű recepteket kell találnia és előállítanod, illetve olyan alchemy skilleket kell használni, aktiválni, amelyek a főzetek hatóidejét növelik. Van olyan alchemy skill, amivel a főzetek hatása addig tart, míg a főzetmérgezés 90% alá nem csökken.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21050) ROBREGGAE válasza Jorus (#21049) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Oké köszi, akkor próbálom ott is fejleszteni a dolgokat. Így azért például a varangyot is rohadtul nehézkes legyőzni. Erősebb főzetekkel gondolom hamar menne.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.